Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie siłownik w ciągu doby nie za bardzo wachluje, delikatnie się tylko otwiera bądź przymyka, gdy przekroczy histereza zadana na grzejniki. Co do RCK nie licze, że zmniejszy spalanie, ale w czymś musi być problem skoro palił 18kg na dobę , a dziś rano o 7 po wsypaniu worka o godzinie 15 30 kocioł wywalił rezerwę która mam ustawioną na 1kg, więc coś musi to powodowac. Uwazam, że przy tym metrażu spalanie w wysokości 20kg na dobę przy takiej zimie to już jest kosmos, a co będzie jak kiedyś będą mrozy rzędu -15°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego czujnika temp. Powrotu ani termometru tam, ale myślę że ok.50°C, puszczam na grzejniki tylko 40-42°C a w domu i tak jest bardzo ciepło, więc powrot raczej ogrzewa prawie przymknięty siłownik (o ile dobrze myślę ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem specem od instalacji, ale jak czytam o takich nienaturalnych wahaniach spalania, to na myśl przychodzi mi właśnie to, że czasem ciąg wyciąga ciepło z kotła do komina, a czasem nie. Skoro ciąg jest raz słaby, a raz mocny, to trzeba bo wyregulować. A do tego służy regulator ciągu. Ja mam taki na czopuch.

A jak kocioł się nie umie zagrzać, to zwiększ jego moc podwyższając czas podawania. 

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Okman napisał:

Do czego służy ta kratka nad ślimakiem?

Jeśli dobrze pamiętam, co mi powiedzieli w Tekli przez telefon, to właśnie jest to kratka żeby nie robiła się cofka (sory, jeśli coś mylę). Ja ją miałem zatkaną pyłem. Igłą te dziurki udrarzniałem. Teraz pilnuję, żeby się nie zatkała znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauwazylem, ze ściana przy której stoi komin jest bardzo ciepła, więc to bardzo prawdopodobne. Będę musiał zalozyc ten RCK, nie jest to duży koszt, a jeśli ma pomóc to uwazam, że warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz termometr spalin? Jak nie to może masz taki termometr co mierzysz dziecku na odległość gorączkę? Sprawdź ile stopni ma czopuch. Pokaż w ogóle zdjęcie czopucha: od miejsca jak wychodzi z kotła do miejsca gdzie wchodzi do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam termometra, ale pożyczę z pracy i sprawdzę jaka jest temperatura spalin. Niestety nie ma mnie teraz w domu i mam tylko takie zdjęcie .

IMG_20200211_212457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
2 godziny temu, Karolpele napisał:

Nie mam żadnego czujnika temp. Powrotu ani termometru tam, ale myślę że ok.50°C, puszczam na grzejniki tylko 40-42°C a w domu i tak jest bardzo ciepło, więc powrot raczej ogrzewa prawie przymknięty siłownik (o ile dobrze myślę ) 

..., a w jaki sposób puszczasz na grzejniki 40-42 st?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz podawanie ustawione na 2.8 i moc minimalna na 45 procent to będzie problem z dojściem kotła do zadanej i będzie cały czas sypał Pellet i tylko będziesz ogrzewał komin. Bo 45 procent z podawania 2.8 to 1.26 to z jaką mocą ci chodzi 2 kw? Zwiększ to podawanie albo moc minimalna żeby kocioł pracował na optymalnej mocy bo go kisisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 mam czujnik i termometr na zasilaniu. Ręcznie zadaje temperature ma c.o 

@DamianJWR dzięki, zaraz podniosę podawanie i zobaczę jakie dalej będzie spalanie, nie mniej jednak sadze, że to zwiększone spalanie to wina wiatru i nie obędzie się bez RCK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozi80 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, co mi powiedzieli w Tekli przez telefon, to właśnie jest to kratka żeby nie robiła się cofka (sory, jeśli coś mylę). Ja ją miałem zatkaną pyłem. Igłą te dziurki udrarzniałem. Teraz pilnuję, żeby się nie zatkała znowu.

Również bede to czyścił regularnie bój sk narazie temat zniknął, a i tem palnika w okolicach 32 st cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bój sk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator Ciągu Kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak ;) dziękuję. Przy tych wiatrach mój cały czas był otwarty i myślę nad kupnem jeszcze jednego bo mam przewymiarowy komin (200).RCK mam w wyczystce a drugi chce dac tam przy rurze gdzie spaliny wychodzą do komina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi właśnie w Tekli zasugerowali drugi RCK, bo mimo tego, że ten jeden który mam, otwiera się na maksa, to i tak piec czasem aż mi huczy. Póki co nie zdecydowałem się jeszcze. Poza tym musiałbym go dać na ten sam czopuch, na którym już jest ten pierwszy, a nie wiem czy miałoby to sens. Na wyczystce u mnie odpada, bo jest ona w innym pomieszczeniu niż kocioł. Do komina się wkuwać też problem, bo mam wkład kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 18:53, Trener40 napisał:

Masz zawór 4d. Czy czasem ktoś go mocniej nie otworzył? 

Co do regulatora... Ja mam własne zdanie na temat tego na dachu i w bajery typu " oszczednisci rzędu 20%" nie wierzę, dlatego mam zamontowanego na czopuchu. 

Ja myślę, że to dużo daje.
Ale uważam, że ten montowany w kotłowni jest lepszy.
Bo zasysa tylko czyste powietrze, a u góry ze spalinami, które jednak trochę to brudzą, a to dosyć delikatne jest i opiera się na wadze, więc jak się czymś oblepi to nie ma prawa działać.

ja mam na  wyczystce i sobie chwale.

Edytowane przez Gang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.