Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie się przyglądałem i przy jasności 0 zapalarka się nie załączyła,natomiast proces rozpalania trwał,czyli najpierw "ROZPALANIE" i później "ROZŻARZANIE".Nawet podczas ROZŻARZANIA nadal jasność wynosiła 0 i podajnik w końcu przestał podawać pellet.Ale że wcześniej sporo go nasypał przy ROZŻARZANIU to w końcu jasność zaczęła wzrastać i rozpoczęła się modulacja.No nic poobserwuję.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie 1 od 2 dzieli 8 godzin, ale zdjęcie 2 od 3 dzielą tylko 4 godziny. Pod napisem "modulacja" na środku jest liczba.

Ale tak jak wcześniej pisałem. To nie ma znaczenia, czy rozpalanie następuje z powodu okresowego wygaszania na czyszczenie, czy też dlatego że stracił się płomień, czy też dlatego że przy wyłączonym palniku temperatura kotła spadła poniżej histerezy rozpalania. We wszystkich tych trzech przypadkach przy rozpalaniu przecież musi grzałka pracować. To że u ciebie bez grzałki rozpaliło się, to szczęśliwy zbieg okoliczności że wystarczyło uruchomienie się dmuchawy na żar, jaki tam był. Innego wyjścia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem ostatnie dwa Wasze posty poszedłem na dół i też stwierdziłem że między 3 a 2 zdjęciem minęło tylko około 4,5 godziny,tak więc nie wiadomo z jakiej przyczyny zaczęło się na 3 zdjęciu rozpalać.Ani to z powodu czyszczenia,ani chyba z powodu braku ognia bo alarmu nie było,ani z powodu przekroczenia zadanej kotła bo widać jaka była temperatura.

 Takie pytanie jeszcze mam:czy przekręcenie rury w ze żmijką i całym od niej mechanizmem od zbiornika na pellet w lewom lub w prawo,powodując wyciągnięcie się lub poluzowanie tej elastycznej rury która spaliła się Oziemu powoduje to że żmijka nabiera mniej lub więcej pelletu?Czy ta rura z mechanizmem (silniczkiem) ma być ustawiona raczej prosto?Oczywiście nie wszyscy chyba mają taki zbiornik na pellet jak ja.Wygląda tak:

https://www.ceneo.pl/32523051?se=Y0dwsx96F-7bICyuzIHxUB7H0C1TBDZh&gclid=EAIaIQobChMI34mmjOie5wIVx_hRCh3q1QiVEAAYASAAEgKVU_D_BwE

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zejściu płomienia poniżej progu foto chyba nie ma alarmu. Po prostu rozpala ponownie. Dopiero jak pięć razy mu się nie uda, to jest alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to "chyba" jest kluczowe bo podejrzewam że powodem tego rozpalenia po 4 godzinach był brak płomienia.Te worki które teraz zacząłem wrzucać mają bardzo dużo pyłu.Jeżeli podajnik podawał dużo tego pyłu,nawet z małą ilością pelletu w całości,to ogień z tej mieszanki mógł być mierny i dlatego rozpaliło się od nowa po 4,5 godziny.To jest jedna sprawa,czyli dlaczego rozpaliło się wcześniej niż powinno.Nie zmienia to faktu,że później wygasiło się i rozpaliło się już normalnie o czasie,ale i tak grzałka się nie załączyła.I to jest drugi problem.

Muszę mieć jeszcze pewność że z braku płomienia po pierwszym i którymś tam razie nie ma alarmu.Jeżeli tak jest to to przedwczesne rozpalenie jest na bank z tej przyczyny.Wyjmę rurę z palnika i pellet będę sypał do reklamówki.Wtedy płomień przygaśnie i sprawdzę czy się załączy alarm...Ale z kolei jak wyjmę tę rurę to mogę mieć cofkę.Muszę ją czymś zatkać.Jak myślicie?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej pył podaje bo widzę ile jest go w tej rurze elastycznej.Mam ją trochę za długą i ten pył bardzo szybko w niej się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tego pyłu wciągnie się z pelletem, ale większa część może zalegać na dnie zasobnika. 

Cofki raczej nie powinno być, ale jak zciagniesz rurę, to połóż coś na otwór tak aby przykryło dziurę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś tu wypisał poszczególne etapy rozpalania. Nie umiem teraz tego znaleźć. Ale jeśli załączanie grzałki poprzedza odczyt foto, to może to być odpowiedź na pytanie. Płomień się stracił, następuje dmuchanie, w tym momencie płomień się na nowo pojawia i sterownik stwierdza, że nie trzeba odpalać grzałki. To takie moje przepuszczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Trener40 napisał:

Kolego...Ty potrzebujesz kotła ok 5-6KW. Teraz sam kocioł na siebie pracuje. 

Popiół, a raczej syf z pelletu, to raczej wina pracy palnika na małej jego mocy. 

 

Wiem, że kocioł jest trochę przewymiarowany, ale Tekla nie produkuje nic mniejszego na pellet. Pytanie czy jest szansa na to żeby to spalanie zmniejszyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam piecyk Tekla Draco Bio Compact 12kw FII. Powierzchnia ogrzewana 55m (5grzejnikow+drabinka ). Domek ocieplony, jest dość ciepły. Temperatura na grzejnikach zadana stale 40°C w pokojach mam ok.22 i bojler grzany 23-15 36°C 15-23 43°C. Kocioł pracuje w trybie manualnym na 60°C. Pellet Sylva, który moim zdaniem zostawia sporo popiolu(pełne wiadro /7dni ). Spalanie 18-20kg/24h. Moje pytanie czy pomoże ktoś dostroić piec żeby to spalanie oscylowało w granicach 13-15kg ? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam 
IMG_20200124_201906.thumb.jpg.66f9a33631418f6c216190ceada360ef.jpg
IMG_20200124_201924.thumb.jpg.b71132d0b4f61bd03b120df92d5375af.jpg
IMG_20200124_201944.thumb.jpg.da6d18af91e092a0db6427098f994797.jpg
IMG_20200124_201953.thumb.jpg.62ce4dfc5e9d7b1c31dec71c94968aa7.jpg
IMG_20200124_202017.thumb.jpg.5f17631b9f3115048fad254913c2efe0.jpg
IMG_20200124_202024.thumb.jpg.2497a336716953e8974ce7bf228de7f4.jpg
IMG_20200124_202030.thumb.jpg.761869e015bae1a31fc31836d084c160.jpg
Temperaturę startu pomp ustaw na 45-50 stopni aktualnie masz ja niską na pewno mocno wychładza ci kocioł
Histerezę załączania zwiększ na10-12 stopni , aktualnie bardzo często ci się zapewne włącza kocioł
Moc max daj 100 %
Wybieg pompy ustaw sobie chociaż z 3 min
A fotka instalacji troszkę mało pokazuję. Widzę mocne przewężenie ale od czego to już musisz więcej wrzucić foto i info.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, pompa za zaworem 4d, na grzejniki puszczam ręcznie 42°C ponieważ nie mam jeszcze ani pogodowki ani termostatu pokojowego. 

15800330416828073861888121437811.jpg

15800330914515640191874664083676.jpg

15800331284764864701448737415564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym posiadaczem Tekla Draco D Bio z palnikiem Fireblast II 15. Kocioł jeszcze niepodłączony, czekam za hydraulikiem.

Mam pytanie odnośnie bufora ciepła, kilku sprzedawców/instalatorów chwaliło zestawienie bufora + kotła pelletowego, że jest to wygodne i efektywne.

Na początku myślałem, że kocioł pelletowy nowego typu sam się wygasza i zapala zależnie od potrzeby. Co dałby mi bufor ciepła, rzadsze odpalanie kotła? Oszczędność pelletu, prądu? Mam instalację mieszaną, miejsce w kotłowni jest. Ale koszt samego bufora + oprzyrządowania to ok 4 tys zł - dość sporo.

Czy ktoś posiada przy peleciaku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twój kocioł sam będzie się wygaszał i odpalał w zależności od ustawień jakie wprowadzisz,lub wprowadzi hydraulik.Jeżeli chcesz jakichkolwiek porad to uzupełnij profil,żeby było wiadomo jaki dom ogrzewasz,ile metrów,nowy czy starszy,ocieplony czy nie,czy podłogówka,czy grzejniki,jaka instalacja,z siłownikiem czy bez,jaki kocioł,o jakiej mocy itd.Będzie to zapisane w stopce obok Twojego loginu.Bardzo to ułatwi dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Okman napisał:

Przecież Twój kocioł sam będzie się wygaszał i odpalał w zależności od ustawień jakie wprowadzisz,lub wprowadzi hydraulik.Jeżeli chcesz jakichkolwiek porad to uzupełnij profil,żeby było wiadomo jaki dom ogrzewasz,ile metrów,nowy czy starszy,ocieplony czy nie,czy podłogówka,czy grzejniki,jaka instalacja,z siłownikiem czy bez,jaki kocioł,o jakiej mocy itd.Będzie to zapisane w stopce obok Twojego loginu.Bardzo to ułatwi dyskusje.

Dzięki, uzupełniłem. Też wyczytałem, że w przypadku pelletu bufor ma niezbyt duży sens, wiadomo - kocioł odpala się o wiele rzadziej, ale czy warte jest dopłacania 4 tys zł (przy buforze 1000l). Czym kierowali się instalatorzy doradzając dołożenie bufora? Tylko chęcią zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@marcinb2019 mylisz sie Kolego. Ma i to jak najbardziej. Z bufora mozna zrezygnowac  w przypadku kotla modulujacego moca. Nasze krajowe kotly pod tym wzgledem to fikcja. W twoim przypadku ( 80m²) bedzie to lekarstwo na cale zlo. I nie musi miec zaraz 1000L. To tylko na naprawde duze powierzchnie. U ciebie wystarczy 300-500 L. Pelleciek i bufor przy podlogowce to juz raczej mus jezeli ma byc naprawde ekonomicznie. 

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karolpele napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, pompa za zaworem 4d, na grzejniki puszczam ręcznie 42°C ponieważ nie mam jeszcze ani pogodowki ani termostatu pokojowego.

Obniżyłeś moc kotła na 80%. Rozumiem że ten kocioł pracuje non stop.  Z jaką mocą obecnie śmiga? 

Na grzejniki idzie 42 st. Kocioł 60 st, a powrót? Pewnie poniżej 40st . Powrót wychładza skutecznie kocioł, a palnik nadrabia zaległości... Wątpię, że zejdziesz ze spalaniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinb2019 napisał:

Witam jestem nowym posiadaczem Tekla Draco D Bio z palnikiem Fireblast II 15. Kocioł jeszcze niepodłączony, czekam za hydraulikiem.

Ile dm3 wody wchodzi w ten kocioł?

Jak chcesz sterować temperaturą w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym? Jak chcesz prowadzić kocioł by jednocześnie uzyskać komfort cieplny w pomieszczeniach z OP i w pomieszczeniach z grzejnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

 W twoim przypadku ( 80m²) bedzie to lekarstwo na cale zlo. 

Kolega ma w stopce że ogrzewa 150m2. a nie 80.Dom jest z 80-tych lat.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.