Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Przestawiłem na ochronę powrotu i nic to nie zmieniło. W sterowniku jak włączam opcje "Obniżenie Tco dla ochrony powrotu"  to zmniejsza się automatycznie temperatura na instalację , temperatura powrotu również...  Nie rozumiem tego. Jak podnieść temp powrotu w tym kotle...

Moje ustawienia to zadana 68 histereza 8. Na ogrzewanie różnie ustawiam.. od 36 do 45. Temp. Powrotu zawsze jest o te 3-4 stopnie niższa. 

Ogrzewam tylko grzejniki. 8 sztuk. Dom 90 m2

Edytowane przez Lukaszeeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie. W którym miejscu macie wpięty czujnik powrotu w Tekla bio comfort gp2. ?? Ja mam zaraz z tyłu obudowy . Czy nie powinien on być wpięty gdzieś głębiej w środku pieca pod pokrywą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry jestem nowy na tym forum, mam parę pytań odnośnie kotła Tekla DracoBio o mocy 75kw. Sterownik Estyma IgneoTouch. Ma któryś z Panów doświadczenia z kotlem o takiej mocy (najlepiej Dolny Śląsk) w połączeniu z tym. Sterownikiem? Szczerze mówiąc pojawiłem się tutaj, bo ręce mi już opadają 🤦dziękuję, pozdrawiam serdecznie! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z piecem Tekla Draco Bio 12 KW, a konkretnie ze ślimakiem który jest w zasobniku, pomimo iż słychać jak pracuje(widać jak obraca się ślimak)to pellet nie zostaje wyrzucony przez tą plastikową rurę do palnika. Próbowałem również ręcznie uruchomić tego ślimaka poprzez ikonkę 600 s która jest w menu. Pomimo, iż ślimak pracował te 600 sekund i widać było jak pellet się rusza w zasobniku to nie został on wyrzucony z rury. Po wyciągnięciu całego pelletu z zasobnia widać że końcówka ślimaka obracając się zdarła czerwoną farbę z tej metalowej rury w której umieszczony jest ślimak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ukręcony ślimak w miejscu gdzie nie widać, zamów nowy i po strawie wymiana 15minut. Mi się dwa razy ukręcił 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kocioł i komin do sprawdzenia na drożność. Tak samo szczelność rury spiro. Może być popękana. No i nie ma na niej zacisków. A być powinny.  Dym zawsze pójdzie tam gdzie ma latwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam wszędzie może tu się uda co jest nie tak ? Rok temu palił na 8 dni 6 worków . Obecnie po wyłączaniu prądu przez energetykę pali 36 na dobę podsyłam ustawienia . Pelet wazony wg tabeli . Posiadam zwykły wolnostojący czujnik w pokoju na którym tylko mogę korygować temperaturę w pomieszczeniu.  Piec Tekla bio compact FII 18

IMG_1225.jpeg

IMG_1226.jpeg

IMG_1227.jpeg

IMG_1228.jpeg

IMG_1229.jpeg

IMG_1230.jpeg

IMG_1231.jpeg

IMG_1232.jpeg

IMG_1233.jpeg

IMG_1234.jpeg

IMG_1235.jpeg

IMG_1236.jpeg

IMG_1237.jpeg

IMG_1238.jpeg

IMG_1239.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.