Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Węgiel I Kotły Węglowe Mają Przyszłość?


Rekomendowane odpowiedzi

    Czyli zakładając, że jest sprawność systemu energetycznego 20% a vlad ze swoją pompą ma COP np.  3, to sprawność takiego systemu (oczywiście umownie i w uproszczeniu) wynosi 60%, myślę że mój kociołek, który żadnym cudem techniki nie jest ale z pewnością nie smrodzi tak jak niektórzy chcieliby to wmówić spokojnie taką  lub pewnie trochę wyższą sprawność osiągnie i gdyby nie konieczność zasilania prądem pompy co. jest niezależny od zasilania z zewnątrz i od temperatury za oknem lub w glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może z czystej ciekawości, jaka jest przyczyna założenia tego tematu w dziale "kotły z podajnikiem" bo za skarby świata tego nie rozumiem?

Dla takich popierdółek wybrałbym na przykład "rozmowy na dowolny temat". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Czyli zakładając, że jest sprawność systemu energetycznego 20% a vlad ze swoją pompą ma COP np.  3, to sprawność takiego systemu (oczywiście umownie i w uproszczeniu) wynosi 60%, myślę że mój kociołek, który żadnym cudem techniki nie jest ale z pewnością nie smrodzi tak jak niektórzy chcieliby to wmówić spokojnie taką  lub pewnie trochę wyższą sprawność osiągnie i gdyby nie konieczność zasilania prądem pompy co. jest niezależny od zasilania z zewnątrz i od temperatury za oknem lub w glebie.

Może i tak jest, ale Twój kociołek to od średniej w tej kategorii jest bardzo daleko.

Ale mówisz na razie tylko o sprawności.

Jak porównamy zanieczyszczenie to przy średnich róznica wyjdzie z całą pewnością kilka ... tysięcy procent.

Zgadnijcie na czyją korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Jednym z nich będzie przedstawiciel Polskiego Koksu, który będzie prezentował nowe paliwo kompozytowe o nazwie handlowej VARMO. ,,,,

 

Znalazłem jeszcze parę informacji na temat tego nowego paliwa kompozytowego.

 

Próby znalezienia sposobu na efektywne spalanie węgli koksujących były już robione wcześniej, robiąc różne procentowo mieszanki węgli.

Opis takiej mieszanki wraz z wynikami badań doświadczeń przeprowadzonych na bazie węgli koksowych jest zamieszczony tutaj : http://ros.edu.pl/text/pp_2011_054.pdf .

Mieszanka była specjalnie przystosowana do spalania "dwustanowego" w kotle z podajnikiem retortowym.

 

 

Tutaj poniżej oferta technologiczna Politechniki Śląskiej na "Kompozytowe Paliwo Formowane"

http://www.citt.polsl.pl/content/files/Newsy/wrzesien2012/RCh_Hehlman_Jodkowski_kompozytowe_paliwo_formowalne.pdf

 

 

A tutaj poniżej artykuł zamieszczony w "Biuletynie Politechniki Śląskiej", w którym opisano historię powstania nowego paliwa kompozytowego, oraz wdrożenie pomysłu do produkcji przemysłowej.

 http://issuu.com/politechnikaslaska/docs/biuletyn_stycze___2014/10   ( str. 8-10 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest, ale Twój kociołek to od średniej w tej kategorii jest bardzo daleko.

Ale mówisz na razie tylko o sprawności.

Jak porównamy zanieczyszczenie to przy średnich róznica wyjdzie z całą pewnością kilka ... tysięcy procent.

Zgadnijcie na czyją korzyść.

    Ileś postów wyżej podawłem link do danych z badań atmosów. Ich wyniki nie odbiegają od kotłów podajnikowych, jak podawał w swojej prezentacji jedyny chyba doktor w tym towarzystwie nawet nie wszystkie podajniki mieszczą się w 3 klasie. Przypomnę tylko, że nawet takie zasypowe kostrzewy, czy defro DS mieszczą się w 3 klasie dla zasypowców, a przecież to żadne superkotły, kalvisy przy nich to merce. Więc to żadna sztuka spełnić te niby wyśrubowane wymagania. A że elektrownia przy zastosowaniu swoich filtrów i innych rozwiązań ma lepsze wyniki, to chyba norma. Ale i tak wolę mieszkać obok swoich z lekka kopcących sasiadów, niż przy ekologicznej elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co pomyślisz....

po testach tego paliwa

 

Znalazłem jeszcze parę informacji na temat tego nowego paliwa kompozytowego.

 

Próby znalezienia sposobu na efektywne spalanie węgli koksujących były już robione wcześniej, robiąc różne procentowo mieszanki węgli.

Opis takiej mieszanki wraz z wynikami badań doświadczeń przeprowadzonych na bazie węgli koksowych jest zamieszczony tutaj : http://ros.edu.pl/text/pp_2011_054.pdf .

Mieszanka była specjalnie przystosowana do spalania "dwustanowego" w kotle z podajnikiem retortowym.

 

 

Tutaj poniżej oferta technologiczna Politechniki Śląskiej na "Kompozytowe Paliwo Formowane"

http://www.citt.polsl.pl/content/files/Newsy/wrzesien2012/RCh_Hehlman_Jodkowski_kompozytowe_paliwo_formowalne.pdf

 

 

A tutaj poniżej artykuł zamieszczony w "Biuletynie Politechniki Śląskiej", w którym opisano historię powstania nowego paliwa kompozytowego, oraz wdrożenie pomysłu do produkcji przemysłowej.

 http://issuu.com/politechnikaslaska/docs/biuletyn_stycze___2014/10   ( str. 8-10 )

ten kocioł, co tam jest w publikacji był jak pamiętam prezentowany na targach albo instalacje 2008 albo 2010, projekt tego kotła omawiany był na spotkaniach w ramach tzw klastra kotlarskiego i powstały 2jego prototypy..... drogi gadżet. Dokumentacja od niego gdzieś jeszcze leży, projekt miał dość zdumiewające zakończenie..... i się wówczas trochę posypało....

 

Paliwo z domieszką brunatnego, koksiku itd też było próbowane pierwszy raz chyba ok.3lata temu... dzisiaj akurat o tym miałem okazję rozmawiać przypadkowo z osobą, która wówczas miała to do testów.

 

No, ale sam jestem ciekaw, co z tego finalnego produktu o nazwie varmo wyjdzie

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym byś oświadczył na konferencji wszem i wobec prawdę, że "węgiel nie ma przyszłości" w małej domowej energetyce.

 

Przyszłości to nie mamy Ty i ja.

Ja - ze zrozumiałych względów wiekowwych, ale Ciebie także węgiel przeżyje.

Co nie znaczy, że nie uważam współczesnych kotłów węglowych stosowanych w ogrzewnictwie indywidualnym za urządzenia klasy niewspółczesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład zawalczyć o mandaty za dym z komina i pilnować rygorystycznie egzekwowania ich od sąsiadów. W innych państwach są takie.

Z pewnością potraficie wymyślić następne przykłady.

 

Na przykład podatek od luksusu dla wszystkich, którzy ogrzewają ciepłem z ciepłowni i elektrociepłowni.

Z pewnością potraficie wymyślić następne głupsze przykłady.

 

IChPW w Zabrzu organizuje konferencję to ma wpływ na tematykę referatów prezentowanych na konferencji.

Proponuję tematy referatów na następną konferencję organizowana przez IChPW:

1. Produkcja kotłów zasypowych w Polsce. (do kilkunastu producentów można wysłać prośbę o odpowiedź na kilka podstawowych pytań: np. ilość sprzedanych kotłów, jakie kotły DS i GS produkują itp itd)

2. Kotły zasypowe.  Definicja kotła dolnego spalania i kotła górnego spalania. Przegląd rozwiązań konstrukcyjnych. Zalety i wady poszczególnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Edytowane przez emus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem

Nie jestem naiwny.

Macie nowy kocioł i nowe paliwo więc trzeba je jak najlepiej sprzedać.

o jakim paliwie mówisz?

jak o tym varmo, to ichpw nie ma z tym za wiele wspólnego, ktoś ich tam dopisał.....

 

jak chodzi Ci o ten kocioł z wykładu, który Andrzej wkleił, to tez nie mają z tym nic wspólnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Wy na poważnie ;)

Najwyżej - zjecie mnie.

 

Atom - nie. Bo nie. Bo ludzie pamiętają Czernobyl i Fukushimę.

Wiatr - nie. Bo ustawienie wiatraków na drodze wędrówki wróbla pospolitego spowoduje jego masową eksterminację.

Woda - nie. Jak wyżej.

Większość pali i będzie palić nadal węglem bo jest póki co jest najbardziej rozpowszechniony.

I gdyby ludzie palili tylko węglem to i problemu by wielkiego nie było, ale oprócz węgla ciepło dają - plastik, guma, płyty meblowe itp.

 

Jeśli państwo da Kowalskiemu kaloryczny gaz w cenie kalorycznego (dobrego) ekogroszku, bez zbędnych dodatków, uszlachetniaczy itp. to Kowalski bez problemów przejdzie na gaz.

Ale póki co tak nie ma.

Na północy mój sąsiad ma dwa piece - jeden gazowy, drugi "aaaa_został_żal_było_wyrzucić". W ciągu dnia z jednego komina leci para wodna, natomiast wieczorem.... Sąsiad segreguje odpady, ale worka z plastikami nigdy nie miał wystawionego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest, ale Twój kociołek to od średniej w tej kategorii jest bardzo daleko.

Ale mówisz na razie tylko o sprawności.

Jak porównamy zanieczyszczenie to przy średnich róznica wyjdzie z całą pewnością kilka ... tysięcy procent.

Zgadnijcie na czyją korzyść.

oczywiście na korzyśc energetyki

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, to przybędę. ,,,,

 

Byłem.
 
W bardzo ekspresowym skrócie, moja subiektywna recenzja z IX Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej prze ICHPW w Zabrzu.
 
- zniknie muł i flot  z ofert sprzedaży detalicznej 
- znikną z sprzedaży kotły z ręcznym zasypem – pozostaną tylko zgazowujące opał
- po 1 stycznia 2018 pozostanie na rynku tylko garstka producentów kotłów i szara strefa. 
- wszyscy tzn. (instytucje ochrony środowiska, producenci opału, producenci kotłów) oczekują od Ustawodawcy szybkich i przemyślanych przepisów
 
 
Bardzo urzekł mnie dyrektor IChPW Pan dr inż. Aleksander Sobolewski w swojej wypowiedzi,  opisując prosto i przekonywająco „o możliwości wyboru produktu przez konsumenta”.
 
Otóż porównał on sytuację wyboru paliw kopalnianych do sytuacji paliw na stacji benzynowej. 
Gdyby Ustawodawca w przeszłości nie wykonał pewnych „manewrów z akcyzą”, to nadal na stacjach paliw była by w sprzedaży (wybór) tańsza benzyna ołowiowa, zatruwająca nasze środowisko.
 
 
Teraz opisze, taki mały przerywnik w czasie konferencji, w wykonaniu ZawiJan-a.
 
Przywołał On mianowicie na konferencji, nasze niedawne pytanie i wątpliwości co do  „zasadności i efektów organizowania takich konferencji”, dodał jeszcze, że na pewno wysłannicy słuchają to o czym On teraz mówi.
A powiedział co następuje.
Konferencja nie załatwia niczego, a służy jedynie do wymiany poglądów.
 
 
 
ps.
Na koniec nieco prywaty.
 
Po konferencji, spotkałem się z ZawiJan-em, poświęcił na rozmowę ze mną sporo czasu.
Podziwiam go, 70 lat i tyle energii.
Długi i serdeczny uścisk jego dłoni – bezcenny.
Edytowane przez Andrzej_M_
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zniknie muł i flot  z ofert sprzedaży detalicznej 

- znikną z sprzedaży kotły z ręcznym zasypem – pozostaną tylko zgazowujące opał
- po 1 stycznia 2018 pozostanie na rynku tylko garstka producentów kotłów i szara strefa. 
- wszyscy tzn. (instytucje ochrony środowiska, producenci opału, producenci kotłów) oczekują od Ustawodawcy szybkich i przemyślanych przepisów

 Acha, no to fajnie. Jeszcze jakieś bajki z mchu i paproci? Zapomniałby zapytać, czy kotły zgazowujące są "nieręcznego" zasypu?

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... chałupniczo zajmuję się filozofią i innymi pokrewnymi dziedzinami. Mam kilka wyssanych z palca mądrości, które tu będą pasować.

"Mądrość jest formą autyzmu a społeczeństwo cieszy się bardzo dobrym zdrowiem" oraz " miarą kompetencji nie jest dyplom czy tytuł w uprawianej dziedzinie a zdolność do uzasadnionej zmiany zdania, umiejętność przyznania się do błędu, percepcja szersza niż można zaobserwować u iskającej się małpy".

Po konferencji nie spodziewałem się niczego ciekawego, zaś Pan @ZawiJan zrobił dla nas więcej niż mógł i powinien. Dzięki Niemu, zaistnieliśmy tam. Wyrazy uznania i szacunku. W tych okolicznościach nie był to może sukces, ale teraz czas na listy do prasy, instytucji zajmujących się ekologią i prawami konsumenta. Żeby nie było śmiesznie i po próżnicy, potrzebny jest nam argument w postaci pozytywnego atestu na "zwykły" a dobrze usprawniony do pracy kocioł. Reszta, tak jak napisał kolega @Visitor 1230.... Oczywiście nie będzie to tak jak napisałem ja, tylko będzie tak, jak to powiedział "urzekający " dyrektor.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Żeby nie było śmiesznie i po próżnicy, potrzebny jest nam argument w postaci pozytywnego atestu na "zwykły" a dobrze usprawniony do pracy kocioł. 

Jest śmiesznie i po próżnicy, bo nie będzie "zwykłych kotłów", nawet usprawnionych i dla blondynek, więc o czym chcesz pisać do prasy, instytucji? 

No nic, a ja tym czasem jadę w marcu po 4 tony wysokoemisyjnego orzecha typu 33 na Sośnicę, no i muszę zamówić na zapas parę ton niezmiernie szkodliwego flotu z Marcela (odkryłem, że jego toksyczność łagodzą zrębki). Nie daj Boże zdelegalizują mi ten flot i będę musiał spalać spalające się czyściej od gazu varmo z pod lady.

Przemku, szykuj się na szarą strefę. Skończyło się babci sr...nie  ;). Vlad, który chciał zdelegalizować górniaki, zarobi w nagrodę delegalizację swojego tłokowca.

W tym wszystkim najlepszy jest fragment o długim, serdecznym i bezcennym uścisku dłoni (aż się wzruszyłem) - ze względu na swój, można by powiedzieć mocno średni wiek dobrze pamiętam "tamte czasy", więc jak czytam takie lukrowanki, to mam dziwne skojarzenia związane z pewną substacją z tubki i nie chodzi tu bynajmniej o pastę do zębów.

Edytowane przez lysy1l
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysy, Pan @ZawiJan nam sprzyja i dla mnie; wiejskiego filozofa, nie jest to dobrym tematem do krytyki. Co do medialnej aktywności, to uważam, że to jedyny sposób na wypracowanie godziwych warunków na okres przejściowy. Tak się składa, że jestem za ekologią i jestem za karą śmierci. Jestem przeciwko teatrowi wykonywania kary śmierci i politycznego sterowania życia zwykłych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Def, jako filozof nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem słowa czytanego. W ani jednym miejscu mojej wypowiedzi nie skrytykowałem pana Zet  ;).

 

Sony napisał:    Flotu zabraknie w sprzedaży bo może będą z niego robić varmo   ;) ? Jeżeli nowe paliwo bedzie takie wspaniałe jak w materiałach prezentacyjnych instytutu, to nobla  mamy na bank już w garści... Będę trzymał kciuki. 

 

Acha, acha, byłbym o tym zapomniał, masz rację. W połączeniu z wyłącznie legalnymi i produkowanym przez garstkę wybrańców automatycznymi kotłami zgazowującymi da do szok dla środowiska, pojawią się nowe gatunki fauny i flory, a na skutek przejaśnienia się nieba ludzie wyjdą z depresji i przestaną być dla siebie wilkami.

Wzrośnie drastycznie współczynnik tryskających zdrowiem Polaków, a szwedzcy dentyści nie będą przyjeżdżać do nas po to,  żeby zobaczyć jak wygląda próchnica zębów, której u nich nie ma od lat sześćdziesiątych. Śląskie górnictwo powstanie jak feniks z popiołów ukierunkowując się na produkcję flotu - cennego półproduktu niezbędnego do produkcji magapaliwa, a mafia znajdzie nową niszę wprowadzając nielegalnie do obrotu zdelegalizowany flot jako legalny miał. Powstanie nowa formacja mundurowa wyposażona w broń ostrą i własny oddział antyterrorystyczny, której zadaniem będzie likwidacja posiadaczy i producentów nielegalnych kotłów zasypowych i przemytników flotu, już nie wspominając o mule. Złapani z mułem zostaną rozstrzelani na miejscu :) . Sorry, ale muszę lecieć zadzwonić w sprawie tego flotu, może jeszcze trochę go gdzieś zorganizuję  ;).

 

P.S.

A co ze śmierdziuszkiem brunatnym? Ja bym go tam też zdelegalizował.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.