Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły na Błękitny Węgiel


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212
2 godziny temu, SONY23 napisał:

Nie wierzę w cudowny kapitalizm, to jestem komunistą a w najlepszym razie roszczeniowym socjalistą i tylko czekam na państwową kasę... 

No to napisz może w co wierzysz czy popierasz bo jak na razie to tylko narzekania a tak to każdy potrafi.

Wolny rynek jest najbliższy naturze więc trudno się dziwić, że w miarę dobrze działa na tyle na ile prawa natury pozwalają. Jeszcze się taki nie urodził co by...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Juzef założył temat aby ironicznie pokazać jak próbuje się strzyc potencjalne owieczki.Przynajmniej ja to tak odbieram. Więc ku przestrodze osób które mogłyby nie dopatrzeć się tzw. podwójnego dna i wpuścić się w ten kanał , napisaliśmy co myślimy na ten temat.

Nie ma sensu znowu dawać się wypuszczać w odpowiedzi jaki kto ma światopogląd czy przekonania polityczne. Tematów takich tutaj ostatnio zbyt się namnożyło. Sony, ignoruj.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że coś tam dłubią w kierunku detalicznego rynku. Foto pożyczone z https://www.facebook.com/BlekitnyWegielPl/

61372743_814387708936381_5819594395892056064_o.thumb.jpg.938140e4150358ab7af61247ebb9cbd5.jpg

Widać, że umią w marketing. Gdyby kotlarstwo i węglarstwo miało sprawne rozumy na właściwym miejscu, to już dawno by się w podobną narrację przystroiło.

Jest chyba niecałe 10 składów w kraju, na których można BW kupić. Na stronie z kotłami jest też "oferta dla samorządów". Mam nadzieję, że nikt się na to nie złapie... Kotły na "Błękitny węgiel" to uzależnienie ludzi od monopolu: nie tylko od konkretnego rodzaju paliwa, gatunku i parametrów, ale wręcz od jednej firmy. Jakiej? Tego nawet nie wiadomo, bo próżno szukać danych podmiotu gospodarczego na ich stronie (https://www.blekitnywegiel.pl). Zachowanie godne słabego scamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z min. środowiska powinien wziąść sie za dupę takim Januszom biznesu,   i wycofać możliwośc sprzedaży tego smierdziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ja już nawet nie piszę że cena 8 czy iluś tam tysięcy za kocioł dedykowany dla jednego wyłącznie paliwa to pokrętny krok ku niby  idealnemu rozwiazaniu. Bez tego węgla to zwykły kopciuch. 

A BW.. Może jakoś niszowo będzie istniał . Tą niszę wypełnią może samorządy lub opieka społeczna, kupując ten cudowny produkt i rozdając za friko potrzebującym. 

Jeżeli cena miałaby oscylowac w granicach powiedzmy 1200 zł no to być może...czemu nie? Na próbę bym wziął. Inaczej wolę np. kolumbijski bo przynajmniej wiem jakie ma parametry. O BW niczego takiego nie znalazlem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
36 minut temu, witek1234 napisał:

Ja już nawet nie piszę że cena 8 czy iluś tam tysięcy za kocioł dedykowany dla jednego wyłącznie paliwa to pokrętny krok

 

..., a co powiesz jak są kotły tylko i wyłącznie nie pellet i kosztują 15 tys, a nawet bagatela 30 tys. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów pewnie można się dowiedzieć z informacji na worku albo certyfikatu otrzymanego przy zakupie. Niestety na stronie jest tylko ogólnomarketingowy bełkot a takich podstawowych informacji nie ma.

Lista składów oferujących BW wygrzebana z komentarzy na Facebooku. Może ktoś ma któryś za płotem i byłby zainteresowany beta-testami.

* Siemianowice Śląskie, Wrocławska 1
* Zaborów, ul. Leśna 93
* Proszowice - Makocice 76
* Nowy Sącz - Kolejowa 39
* Zduńska Wola, Łaska 227/229
* Nowy Targ, J. Piłsudskiego 7
* Szczecin, Świerczewska 5

@Trener40 – pellet to rodzaj paliwa klepany przez multum producentów. Błękitny Węgiel produkuje (zdaje się) jedna firma (incognito).
Mówi to Panu coś, panie Ferdku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juzef napisał:

,,,, Błękitny Węgiel produkuje (zdaje się) jedna firma (incognito). ,,,,

Produkcją "Błękitnego Węgla" zajmuje się firma Polchar Sp. z o.o. z Polic.
Gdy przyjrzymy się dokładniej lokalizacji firmy Polchar, to okaże się, że są to tereny Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. .

Polchar nie jest spółka Polską, chociaż nazwa firmy to sugeruje.
źródło:
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Polchar,Police,Raport,gospodarczy,KRS,0000143459.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zakup samego BW nie uchroni w razie kontroli przed problemami, jeżeli ktoś będzie miał w kotłowni kocioł bez 5-ej klasy. Jeżeli już ktoś kupi kocioł z 5-ą klasą, to w nosie będzie miał te cudowne paliwo i kupi najtańszy węgiel, którym będzie mu się dobrze paliło. Jedynym wyjściem dla producenta BW było uzyskanie certyfikatu na produkowane i sprzedawane przez niego kotły i powiązanie go ( certyfikatu i kotła) tylko z jednym paliwem ( jego własnym). Ale skoro tak, to powinny być one dużo tańsze niż konkurencja a nie jeszcze droższe. Myślę, że mają gdzieś na szczytach wsparcie i liczą na kasę z dotacji, która skusi ludzi do zakupu, a my wszyscy za to pośrednio zapłacimy w podatkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Produkcją "Błękitnego Węgla" zajmuje się firma Polchar Sp. z o.o. z Polic.

Jest na to jakieś źródło?

29 minut temu, SONY23 napisał:

Jedynym wyjściem dla producenta BW było uzyskanie certyfikatu na produkowane i sprzedawane przez niego kotły i powiązanie go ( certyfikatu i kotła) tylko z jednym paliwem ( jego własnym).

Tak właśnie zrobili z tymi kotłami BLUEKO.

30 minut temu, SONY23 napisał:

Myślę, że mają gdzieś na szczytach wsparcie

Nie wygląda. Raczkują na rynku od zera. Od lat założenie się chyba nie zmieniło: czekają, aż państwu/gminom potrzeba szybkiej poprawy stanu powietrza zrobi się na tyle paląca, że nie będą patrzeć na koszty. Taki moment jeszcze nie nadszedł. Co nie znaczy, że nie nadejdzie.
Tymczasem wchodząc w detal widocznie liczą na złapanie tej frakcji domowych palaczy, którzy się nawąchali smogowej propagandy i będą skłonni dać ~1200zł za tonę cudownego eko-paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Produkcją "Błękitnego Węgla" zajmuje się firma Polchar Sp. z o.o. z Polic. ,,,,

 

6 minut temu, Juzef napisał:

Jest na to jakieś źródło? ,,,,


,,,, Realizatorem projektu, który trwa od dwóch lat, a zakończy się w 2016 roku jest Konsorcjum naukowe: Polchar Sp. z o.o. i IChPW, a efektem tego projektu jest właśnie niskoemisyjne paliwo węglowe. ,,,,
źródło:
http://iati.pl/blekitny-wegiel-wywiad-z-dr-inz-aleksandrem-sobolewskim-dyrektorem-instytutu-chemicznej-przerobki-wegla-w-zabrzu/

itp.
http://www.polchar.pl/files/ZapytanieOfertowe_03_2015_GEKON.pdf
https://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-b6a5bc74-c2f5-4304-95d1-5d87e1001306
http://www.biuletyn.agh.edu.pl/biuletynypdf/2016_Biuletyn_PDF/099_03_2016.pdf
http://energy-forum.eu/blekitny-wegiel-czy-zlota-zyla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Testujemy błękitny węgiel! Czy sprawdza się lepiej niż tradycyjny?

Jak widać nie potrzebny jest super kocioł na błękitny węgiel ale można nieźle zarobić sprzedając to w komplecie.

Cytat

Zatem w czasie spalania błękitnego węgla, z komina ulatniał się niewielki, siwy dym. Pyłomierz wskazuje nieszczególnie wysokie stężenia pyłów.

A ja pale tanim ruskim węglem w kotle za 1500 zeta z marketu z włożona płyta z betonu i nie mam dymu wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową wadą kotła blue jest jego paliwo , produkowane w ograniczonych ilościach przez 1 producenta.

Kilka postów wstecz ktoś pisał że kotły na pellet też są tylko na 1 paliwo, ale chciałem zauważyć że producentów pelletu jest na rynku wielu, natomiast jest tylko 1 producent BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

BW na ten moment to paliwo wyłącznie dla osób które spalaja na sezon ze dwie może tony.  Tacy mogą zaszaleć:)

W Nowym Sączu władze samorządowe bodajże , sprzedawały ten węgiel po 1200 w PROMOCJI. Na stronie producenta widziałem cenę 1778 zł. Nie mogę niestety podesłać linka bo mój stacjonarny komputer dokonał żywota .

Parametry wg mnie nie szokuja, varmo ma lepsze a kolombus bije na głowę konkurencję i myślę że to obecnie najlepsze paliwo na rynku.

Kocioł i jego 5 klasa....to tak jakbym do camino sypal koks i już to by dawało 5-tke. 

Minie sporo czasu nim to paliwo przekona ludzi do zakupu. Varmo produkowane już dobrych kilka lat ma trudności ze zdobyciem większego rynku zbytu, u mnie go nie ma nigdzie a on-line wychodzi za drogo. 

Kupując taki kocioł zostajemy zakładnikami których być albo nie, zależy od kaprysu jedynego producenta który w każdej chwili może raczej podnieść cenę niż obniżyć. Lub co gorsze, zamknąć interes.

Reasumując,  ja kupię inny kocioł , z palnikiem tzw.  rurowym za taką samą kasę a wybór paliwa będę miał sporo większy .

Propozycja Pereko jest pokrętna , trudno powiedzieć czy są w aż takiej czarnej d***e że łapią się każdego pomysłu czy mają zero wyobraźni.

Potencjalni nabywcy, nie dajcie się zwieść i nawet nie patrzcie poważnie na niepoważna propozycję . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł wraz z tym błękitnym węglem wygląda na próbę wyłudzenia pieniędzy od naiwnych ludzi. Na szczęście w Polsce raczej nikt na to się nie da nabrać ze względu na zbyt niskie dochody. Wg danych rządowych w 4 mln domów jednorodzinnych dochód na osobę nie przekracza 1600 zł miesięcznie, a w 1,8 mln domów dochód na osobę nie przekracza 1000 zł.

https://pbs.twimg.com/media/D4JCiJjW0AEuS-Y.jpg:small

Nawet taki program jak Czyste powietrze cieszy się niewielkim odzewem społecznym. Do maja tego roku złożono 52 tys. wniosków o dofinansowanie przy czym 1/3 z nich dotyczyła nowo budowanych domów. Tak więc w ciągu 8 miesięcy (od października do maja) mieszkańcy starych domów złożyli tylko 36,4 tysiące wniosków. Oczywiście większość z tych domów została wcześniej ocieplona lub znajduje się w trakcie inwestycji termomodernizacyjnej. To daje jakieś 4,5 tysiąca wniosków miesięcznie. Program przewidziano na 10 lat czyli 120 miesięcy, a to w rezultacie przyniesie 540 tysięcy domów ocieplonych i z wymienionym ogrzewaniem spośród 4 mln domów jednorodzinnych w Polsce . Te 540 tysięcy domów to około 12% spośród 4 mln domów. W roku 2029 będzie więc w Polsce wciąż prawie 3,5 mln domów jednorodzinnych, gdzie dominować będą tanie kotły zasypowe oraz węgiel i drewno jako podstawowe paliwa. Można zapomnieć o wszelkich uchwałach antysmogowych, drogich kotłach 5 klasy razem z buforami, masowej termomodernizacji, która drożeje ze względu na brak pracowników (na Śląsku niedawno 1 m2 termomodernizacji kosztował poniżej 100 zł, dzisiaj to już 200 zł).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witek1234 napisał:

 

Minie sporo czasu nim to paliwo przekona ludzi do zakupu. Varmo produkowane już dobrych kilka lat ma trudności ze zdobyciem większego rynku zbytu, u mnie go nie ma nigdzie a on-line wychodzi za drogo. 

 

Kupowałem 3 większe dostawy Varmo

Pierwszą jak to wyszło - katastrofa i syf

Drugą po modyfikacji, byłem bardzo zadowolony siwo w kotle, po 4dniach palenia mini popiołu i nie zasyfiony wymiennik

Trzecia partia - czarno, frędzle, pełno pyłu na wymienniku po spaleniu połowy kosza.

 

Nie lubię tego paliwa, jedyny plus to kaloryczność i fakt,że jest suche.

Minus- grzeje się podajnik (u mnie, gdzie nie ma kłopotu z ciągiem kominowym podczas wietrznej pogody tak mocno cofało dym do kosza, że nie byłem w stanie go otworzyć, wiatr był 3dni i dopiero na trzeci dzień udało się paliwa dosypać), popiół jest ciężki choć jest go mało i za duża loteryjność, po zasypaniu kosza wychodzisz z kotłowni jak górnik z szychty.

 

 

Natomiast błękitny do podajnika- rewelka emisyjna, na analizatorze nawet kocioł 3klasy 5kę może zrobić, to tak bardziej odgazowany koks jak węgiel jest. Tylko ta cena.

Jest jednak drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko czekać aż zwykły węgiel dogoni cenowo BW. Komuś ze Śląska to się wyda niemożliwym, ale dla reszty kraju 1000zl/t zaczyna być codziennością. To już nie taki ból dołożyć 200zł jak już człowiek trochę nasiąknie smogową narracją, trochę go sąsiedzi podgryzą i zachce mu się czystego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Tylko, że ruski węgiel na terminalu można dostać za 400 nawet 350 był w zeszłym roku plus transport więc tylko ci co są skazani na ekologie i pośredników zapłacą po 1000 za tonę w tej cenie to można mieć prawie 3 tony tego samego węgla :)

Przebitka niesamowita. Na składach sprzedają po 660/tona a na północy do 1000 dojdzie jak sie transport i pośrednika doda więc się kasa zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założyć temat w dziale opał, żeby sprawdzić czy ktoś już testował ten wungiel, ale wyszukiwarka wypluła temat na hasło: błękitny węgiel, więc dodam kilka słów od siebie tu.

 

Zastanawiałem się nad zakupem z początkiem roku, bo już był dostępny, ale jakoś miałem nie po drodze.

Dziś zakupiłem na próbę 4 worki, pakowany jest po 20kG. W Nowym Sączu cena 1220zł/tona. Sprzedaje to Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Ten błękitny na placu stoi sobie nieprzykryty więc byłem pewny, że w workach będzie bagno, bo nie pamiętam kiedy tu nie padało ostatnio, jednak okazuje się że suchutki. Tak jak napisał @Pieklorz , to taki częściowo spalony (odgazowany) ekogroszek, o frakcji pomiędzy greenpalem a ekogrochem. Na plus jest to, że nie pyli przy zasypie pomimo tego, że suchy.

Przez chwilę, którą kupowałem przyszedł też klient, który chciał do zasypowca, bo jak zobaczył to stwierdził, że "przeleci przez ruszta". Zatem ta cudowna modyfikacja kotłów zasypowych polega na odpowiednim zagęszczeniu rusztu.

Proponuję poświęcić chwilę i przewertować na stronie: http://www.blekitnywegiel.pl/pl/blekitny-wegiel, głównie podstronę o nas piszą, żeby poznać ideę produkcji tego opału. Oczywiste jest, że nikt charytatywnie nie będzie tego robił. Ekogroszek z Piekar czy z Bobrka jest praktycznie w tej samej cenie, ale jak się okazało w ostatnim sezonie, już znaleźli się "szpece" i cyganią, mieszają i worek workowi nie równy.

 

U mnie jest zwykły 3 klasy podajnik, tyle, że retorta zmieniona na spełniającą ecodesign od pancerpola. W tym sezonie dołożę jeszcze ceramikę, chyba że po testach tego opału okaże się że nie trzeba.

Zdjęcia przed chwilką zrobione.

 

 

IMAG0078.jpg

IMAG0079.jpg

IMAG0081.jpg

IMAG0082.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.