Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły na Błękitny Węgiel


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy taki ale też biały nalot miałem przy spalaniu owsa a właściwie tego co z niego zostało po uczcie wołka zbożowego. Podobnież po spaleniu węgielków a właściwie koksików odsiewanych z popiołu, jak eksperymentowałem z szerokością rusztu.  Z ciekawości zapytam, czy ten kolor to jasny pył czy sama blacha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na filmiku słabo widać, to jest taki bardzo delikatny biały nalot.

W zasadzie nie ma czego czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 1.06.2019 o 14:56, SONY23 napisał:

Ale o czym koledzy dyskusja. Skoro są kotły na zwykły węgiel w 5-ej klasie to po co komu tak samo drogi albo jeszcze droższy kocioł na cudowne, w dodatku dwa razy droższe paliwo od monopolisty ? Setny raz powtórzę. Kowale zrobili kocioł w piątej klasie do zwykłego węgla a naukowcy zrobili dwa razy droższe paliwo, do którego też potrzebny kocioł z papierami. Jakie wnioski ?

Wnioski takie że jak maja takie wykształcenie jak mój syn prawnik to nie dziwię się że niczego tzw naukowcy niczego nie potrafią tak jak ten mój kompletne dno faceta tj w znaczeniu faceta po studiach , gwoździe nie jest w stanie wbić a co dopiero myśleć logicznie ,toć to takie lemingi prostackie z papierkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, berthold61 napisał:

Wnioski takie że jak maja takie wykształcenie jak mój syn prawnik to nie dziwię się że niczego tzw naukowcy niczego nie potrafią…………………………………………………………………………………………. gwoździe nie jest w stanie wbić a co dopiero myśleć logicznie.

Coz… Chyba nie sprawdziles sie jako ojciec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mam 3 synów i ci dwaj zrobią wszystko ale ten najmłodszy nigdy żyłki do robótek nie miał i nie chciał no bo przecież on sie uczył prawa nie po to by zapieprzać od tego są inni , lepsze już jakieś energy 2000 paby ot nowoczesne lemingi co zrobisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety nie widziałem całego reportażu, prezentowano go dzisiaj w stacji Metro w programie "Wynalazcy przyszłości" a przedstawiał przewagi "Błękitnego paliwa" nad tradycyjnym węglem i koksem, wszystko pod egidą jakiejś naukowej jednostki, nie mam pewności której.

Umiejscowiono pod wyciągiem trzy niewielkie stalowe koszyki zasypane tymi trzema paliwami i podgrzewano od dołu palnikami Bunsena a pani w obecności słuchającego z uwagą młodego mężczyzny opowiadała o pozytywach "blue paliwa", w wersji ekstremalnie skondensowanej, ten opał jest "the best", bo : nie kopci jak z kosza z węglem i wcześniej się rozpala jak kosz z koksem a taki efekt uzyskano, bo wysiłki nakierowano na odpowiednie zbalansowanie części lotnych w przedmiotowym paliwie, później już w kotłowni słuchacz dorzucał ww. opał na tzw. żar i obecni z zadowoleniem stwierdzili, że w komorze paleniskowej się nie dymi i było jeszcze, że spalanie tegoż emituje mniej pyłu i BaP, ostatecznie młody mężczyzna wyposażony w pudełko po landrynkach z paliwem na schodach jednostki wygłosił z nadzieją, że dzięki temu paliwu smog zostanie poskromiony.

Być może opis jest nadmiernie uproszczony ale włączyłem się raczej pod koniec programu.

Mnie nie przekonali, bo dzięki forum jestem świadomy ceny tego cudu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Maronka kupił ten katalizator i siedzi cicho , a co nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odświeżę temat, obecnie cena "błekitnego węgla" jest taka sama jak pozostałych, więc myślę nad jego zakupem.

Może ktoś nim pali i podzieli się opinią, bo narazie o nim za wiele nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sprzedają zestawy na próbę można samemu spróbować,ja zakupiłem 30kg i testuje na sv200 9kw, na razie u mnie spalanie oscyluje między 4 a 5kg ,jest czysto ,szybko osiąga temperaturę,za długo nie daję rady w czuwaniu bo gaśnie.Zestawy próbne są w różnych cenach trzeba poszukać gdzie taniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.