Skocz do zawartości

henryk1953

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  1315
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana henryk1953 w dniu 14 Grudzień 2015

Użytkownicy przyznają henryk1953 punkty reputacji!

Reputacja

26 Bardzo wysoki

O henryk1953

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz
 • Urodziny 21 Marzec

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  małopolska

Ostatnie wizyty

8844 wyświetleń profilu
 1. Badany tylko na mocy max znamionowej a to znaczy ze musi pracować z buforem.
 2. Nie ciebie ,a autora wątku.Ja rozliczenie za ten rok będę miał na dniach ,obecnie wymienili mi podzielniki wyparkowe na elektroniczne.A tak na marginesie ,rozliczanie ciepła w budynkach wielomieszkaniowych to ściema .Te podzielniki i ciepłomierze w mieszkaniach to niepotrzebne koszty.Cala robotę w oszczędzaniu zrobiło zamontowanie sterowania pogodowego i pokojowego w bloku.Mam dwa identyczne mieszkania w sąsiednich blokach i w bloku w którym nie ma indywidualnych pomiarów syn za ogrzewanie placi mniej niż ja .No ale to rozliczanie musi zrobic firma ,a to kosztuje ,podzielniki też 3 kosztowały mnie ponad 120 zl.
 3. A mnie tu coś nie gra - piszesz ze wynajmujesz to mieszkanie,a z kim rozliczasz się za ogrzewanie? CO to jest ta opłata stała? .Ja mam mieszkanie podobne 48,5m2 a zaliczki na przyszły rok będę płacił 135zł miesięcznie( W TO WCHODZĄ WSZYSTKIE KOSZTY) ,po rozliczeniu rocznym zawsze mam jakiś mniejszy lub większy zwrot.
 4. Kolego - z doswiadczenia ci powiem ze to co zamierzasz zrobić jest bezcelowe - poniesiesz niepotrzebne koszty -a przy podzielnikach wyparkowych to nawet będziesz więcej placił za ogrzewanie .Pomaluj grzejniki na kolor jaki pasuje żonie i będzie git. a jak nie masz co z kasą zrobić ,to zlec demontaż grzejnikow spółdzielni ,przy okazji jak nie ma termostatów przy grzejnikach to je zamontuj ,ale w spółdzielniach z reguły takie termostaty są montowane ,tym bardziej ze są podzielniki.
 5. Teraz palisz w dwóch piecach , zamontuj piecokuchnię moravia 9106 ,dobrze nadaje się do spalanie drewna To chyba najprościej zrobić.Natomiast jezeli chodzi o zagadnienia prawne ,to bez zgody wlasciciela nie mozesz w tej materii nic sam zrobic, U was to sprawa rodzinna - myslę ze jak ty to zrobisz to matka z tym nie pójdzie do sądu.
 6. To moze poczytaj o kotłach kondensacyjnych ( zasada działania) - Jakie warunki muszą być spełnione aby ta kondensacja była ,a przy jakich tej kondensacji nie ma W tym przypadku ta kondensacja jest pożądana . W przypadku kotłów na paliwa stale ta kondensacja jest nie pożądana ,(kondensatowi i materiałowi z jakiego jest zrobiony wymiennik jest nie po drodze).Dlatego musisz doprowadzić do tego aby ten kondensat nie powstawał ,lub ograniczyć jego powstawanie do minimum.Tu jest kilka rozwiązań do wyboru.
 7. Zastosuj wymiennik .kocioł w układzie otwartym a reszta w zamkniętym.Wtedy nic nie musisz kuć .Wszystko zrobisz w kotłowni. Albo pompka na powrocie i głowice termostatyczne przy grzejnikach.Wtedy naczynia nie musisz przenosić.
 8. No to moze po kolei -Producent (o ile on będzie przy telefonie) da ci prawdopodobnie tak samo złą odpowiedz jak to miało miejsce w przypadku kolegi Oldek. 1. Rysunek twoj jest niepoprawny ,na twoim pod króćcem zasilania jest króciec powrotu ,a to nie prawda ,krociec powrotu jest po przeciwnej stronie na dole - dlaczego tak jest (to do kolegi Oldek)po to aby przepływ przez kocioł był w miarę jednakowy , jak by to było tak jak na kolegi rysunku to przepływ byłby z jednej strony kotła większy ,co mogło by skutkować podgotowywaniem wody w miejscach w ktorych ten przepływ będzie mniejszy.To ze masz dwa zasilania i dwa powroty ,to tylko po to aby ułatwić montaż instalacji.Zasada jest taka z kotła wychodzi się jednym zasilaniem i powraca się jednym powrotem(kocioł kolegi) W jednym jak i w drugim przypadku ma to swoje uzasadnienie.Przy zasilaniu chodzi oto aby parę odprowadzać bezpośrednio do naczynia wzbiorczego ,w żadnym przypadku para nie powinna byc kierowana na instalację.Przy powrocie chodzi o to aby do kotła wprowadzać wodę o jednakowej (odpowiedniej)temperaturze ,co przekłada się na prawidłowy pomiar tem,powrotu. Kolego Jaro9 z twojego opisu wnioskuję ze masz nieprawidłowo dobrany zawor 4D ,dlatego podpięcie powrotu do króćca powrotu pozwoli ci w razie za małej tem .powrotu włączyć pompkę CWU na stałe aby tą tem. podnieś.W innym przypadku będziesz musiał zamontować dodatkową pompkę na powrocie zaworu4D.
 9. Jezeli tak twierdzisz ,to dlaczego to odwrotnie namalowałeś?
 10. Po pierwsze juz pisałem ze nie masz ochrony powrotu (utrata gwarancji) -powrót zaworu 4D nie moze byc zredukowany do 1/2cala - W takim ukladzie jak namalowałeś, zawór i rury do zasilania i powrotu powinny być 1,5cala wtedy będzie ta ochrona , Jeżeli zawór masz mniejszy to na powrocie powinna być zamontowana pompka. Ponadto podpięcie powrotu z zaworu 4d do króćca 1/2cala może skutkować ograniczeniem przepływu medium ,i w największe mrozy mozesz nie dogrzać budynku..Ten co ci to robił powinien na własny koszt poprawić podłączenie.
 11. Zasilanie i powrót masz 1,5cala .spust 1/2cala -wszystkie powroty masz podpiąc do króćca powrotu 1,5cala.
 12. Tam gdzie masz króciec spustowy jest króciec powrotu i do tego ma być podłączony powrót z zaworu 4D i z CWU W DTR-ce masz oznaczenia króćców i ich wielkości. Króciec zasilania i powrotu jest tej samej wielkości natomiast króciec spustowy jest duzo mniejszy i podlączenie do niego powrotu z zaworu 4D jest bez sensu (za mały przekrój i grawitacja na zaworze 4D nie będzie działać prawidłowo). Jezeli ci to "fachowiec" robił - to ciekawe jak ci podłączył zbiornik wyrównawczy.
 13. Uklad zamknięty tylko jezeli masz wodę z wodociągów -nie z własnego hydroforu. W dtr-ce kotła powinno być jak ten zawór zmontować.
 14. Grzejniki masz dobrane do kondensatu ,Na twoim miejscu jezeli nie masz gazu lub go nie chcesz - a ponadto nie chcesz termostatów przy grzejnikach to najlepsze będzie rozwiązanie z pompą kotłową i zaworem mieszającym 3d, tak jak ci proponował kol. digitrax
 15. Jaka moc kotła i jaka powierzchnia do ogrzania ? -Dopiero wiedząc to można proponować różne rozwiązania .Od najtańszych do najdroższych. Czy to jest dom jednorodzinny czy mieszkanie w budynku wielorodzinnym? Na jaką temperaturę dobrane są grzejniki?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.