Skocz do zawartości

henryk1953

Stały forumowicz
  • Postów

    1 316
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    9

Ostatnia wygrana henryk1953 w dniu 14 Grudnia 2015

Użytkownicy przyznają henryk1953 punkty reputacji!

O henryk1953

  • Urodziny 21 Marca

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    małopolska

Ostatnie wizyty

10 325 wyświetleń profilu

Osiągnięcia henryk1953

Mentor

Mentor (12/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

26

Reputacja

  1. W budynkach spółdzielczych i tam gdzie są wspólnoty aby wymienić grzejnik musisz uzyskać zgodę zarządu. Tam powiedzą ci jakiej mocy musisz zamontować grzejnik. Instalacje CO są częścią wspólną i każda ingerencja w majątek wspólny wymaga zgody zarządu .A na marginesie ,wiesz jakiej mocy jest ten stary grzejnik rurowy?
  2. Bo to wynika z kryzowania instalacji ,jak by były jednakowo otwarte to w 3 pokoju byłby ukrop a w 4 chłodno .Inaczej-Przez grzejnik w pokoju 3 przepływa mniej wody niż w grzejniku w pokoju 4 dlatego wychodzą inne moce.
  3. Poszukaj u wujka googla -tam to znajdziesz .Dziwne że ty instalator o tym nie wiesz.
  4. Bo instalacja była projektowana na temp. 80/60* i przy termostatach moc zwiększona o 15%
  5. To się robi jak instalacja jest zimna ,przy gorącej predzej ci ta woda wyschnie niz zrobi się kropla. Zrob sobie czyszczenie kotła ,w trakcie przełącz zawor 4D tak aby pompka nie pobierała wody z kotła , a pompka pracowała by tylko w obiegu grzejnikowym...,.Jezeli ten obieg jak twierdzisz jest niezapowietrzony ,to na pompce nie powinno być powietrza ,jezeli będzie to znaczy ze masz kawitację i problemem będzie to co ostatnio napisał kol.kiminero.
  6. Zeby powstał efekt zaciągania powietrza musi być nieszczelność instalacji po stronie ssącej pompki. Jezeli masz nieszczelność to przy wyłączonej pompce masz cisnienie takie jak wysokosc naczynia wzbiorczego do pompki.Wtedy przez tą nieszczelność będzie wyciekała woda.Ta nieszczelność moze być znikoma np, kropla na minute ,takie coś trudno zauważyć.Natomiast jak włączysz pompkę powstanie na tym odcinku podciśnienie co spowoduje to ze zamiast woda wyciekac bedzie zaciągac tą nieszczelnością powietrze.Natomiast jak będzie ta nieszczelność po stronie tłocznej ,to po włączeniu pompki efekt wyciekania będzie bardziej widoczny i łatwiejszy do zlokalizowania. Jezeli ta nieszczelnosc będzie po stronie tlocznej pompki to instalacja bedzie dzialac ale będziesz musiał co jakiś czas uzupełniać braki wody w naczyniu wzbiorczym. Jezeli ta nieszczelność będzie po .stronie ssącej pompki to instalacja co jakiś czas będzie ci się zapowietrzała i przestanie prawidłowo działać. Przełączenie pompki na wyższy bieg zwiększy tylko efekt zaciągania, Co moze powodować efekt zaciągania?- np. zamontowany automatyczny odpowietrznik po stronie ssącej pompki Nieszczelny zawór którym dopuszczasz lub upuszczasz wodę (zawsze jakiś paproch moze pot tloczek się dostać co spowoduje niecałkowite zamknięcie zaworu)Nieszczelność moze być również na srubunku ,lub niedokładnym lutowaniu. Dlatego zeby upewnić się ze masz nieszczelność zaproponowałem ci zamknięcie automatycznego odpowietrznika .Jezeli masz jakąś nieszczelnosć w instalacji to ta instalacja ci się zapowietrzy Pytanie - czy raz w miesiącu puszczasz wodę ZB
  7. Tu masz coś na ten temat:: http://www.instalator.pl/2015/08/usuwanie-powietrza-z-instalacji/ Może głupie pytanie - czy przy grzejnikach masz odpowietrzniki? -bo z tego co pisałeś wynika ze w całej instalacji masz tylko jeden odpowietrznik, który jak wynika masz zamontowany w nieodpowiednim miejscu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.