Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły na Błękitny Węgiel


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

@miki1212 czepiasz się ;)

Dam znać jak się spali, jednak jeszcze pół zasobnika greenpala zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Wszystko fajnie dopóki jest promocja. Jeśli będzie wszystko OK, kup zapas na cały kolejny sezon bo za 1800 zł tona to nie wiem czy się opyla. Chyba że potrzebujesz niewielką ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Witek masz rację - kiedys sie to skonczy a wtedy @miki1212   bedzie palić butelkami /mokrymi liścmi  bo ruski wegiel to bedzie rarytas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 30.05.2019 o 05:38, witek1234 napisał:

BW na ten moment to paliwo wyłącznie dla osób które spalaja na sezon ze dwie może tony.  Tacy mogą zaszaleć:)

W Nowym Sączu władze samorządowe bodajże , sprzedawały ten węgiel po 1200 w PROMOCJI. Na stronie producenta widziałem cenę 1778 zł. Nie mogę niestety podesłać linka bo mój stacjonarny komputer dokonał żywota .

Parametry wg mnie nie szokuja, varmo ma lepsze a kolombus bije na głowę konkurencję i myślę że to obecnie najlepsze paliwo na rynku.

Kocioł i jego 5 klasa....to tak jakbym do camino sypal koks i już to by dawało 5-tke. 

Minie sporo czasu nim to paliwo przekona ludzi do zakupu. Varmo produkowane już dobrych kilka lat ma trudności ze zdobyciem większego rynku zbytu, u mnie go nie ma nigdzie a on-line wychodzi za drogo. 

Kupując taki kocioł zostajemy zakładnikami których być albo nie, zależy od kaprysu jedynego producenta który w każdej chwili może raczej podnieść cenę niż obniżyć. Lub co gorsze, zamknąć interes.

Reasumując,  ja kupię inny kocioł , z palnikiem tzw.  rurowym za taką samą kasę a wybór paliwa będę miał sporo większy .

Propozycja Pereko jest pokrętna , trudno powiedzieć czy są w aż takiej czarnej d***e że łapią się każdego pomysłu czy mają zero wyobraźni.

Potencjalni nabywcy, nie dajcie się zwieść i nawet nie patrzcie poważnie na niepoważna propozycję . 

Dokładnie , jak by w każdym kotle zasypowym palić tylko koksem to byśmy zapomnieli o smogu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 17:36, witek1234 napisał:

Jeżeli cena miałaby oscylowac w granicach powiedzmy 1200 zł no to być może...czemu nie? Na próbę bym wziął. 

W takiej cenie to włączam ogrzewanie gazowe. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

Tak sobie czytam ....węgiel ze Śląska jedzie sobie do Polic, tam go odgazowują, jedzie sobie teraz  do Nowego Sącza... w tę i nazad  to jakieś dobre  1200 km. To nie ma się co dziwić ,ze ma kosztować 1800 zł za tonę. Tak a propos: czym różni sie "normalny " koks od tego błękitnego ? Poza ceną oczywiście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

....węgiel ze Śląska jedzie sobie do Polic, tam go odgazowują,

Po to, żeby tej obróbki wstępnej,  czyli ilości zanieczyszczeń  uwalnianych do powietrza w  tym procesie , już nie dodawać do emisji zanieczyszczeń przez naszego Kowalskiego, to chore. 

To się nazywa "Transfer Zanieczyszczeń”.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234
4 godziny temu, Animus napisał:

W takiej cenie to włączam ogrzewanie gazowe. 

.

Gdybym miał być skazany wyłącznie na to paliwo i w tej cenie to oczywiście także bym odpuścił. Za 1200 zł to bym kupił raz 1 tonę na próbę, z czystej ciekawości. Za 1800 zł to chora propozycja , wyłącznie dla osób nie liczących grosza. Ja liczę i dla mnie np. varmo jest za drogie. Dlatego stękam że może kiedyś kupię tą paletę 800 kg za tysiąc bodajże z transportem , ale gdy przychodzi co do czego, WYMIĘKAM. Niestety muszę stąpać twardo po ziemi i na fanaberie nie ma już marginesu finansowego. Takie tam... realia dnia powszedniego. Ale będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym koledzy dyskusja. Skoro są kotły na zwykły węgiel w 5-ej klasie to po co komu tak samo drogi albo jeszcze droższy kocioł na cudowne, w dodatku dwa razy droższe paliwo od monopolisty ? Setny raz powtórzę. Kowale zrobili kocioł w piątej klasie do zwykłego węgla a naukowcy zrobili dwa razy droższe paliwo, do którego też potrzebny kocioł z papierami. Jakie wnioski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na składach też będą to oferować czy będą stałe punkty sprzedaży/dystrybucji.

Za gaz w przeliczeniu na rok wyszło by mi jakieś pewnie 2500 więc 1800 za tone węgla, który trzeba spalić to słaba propozycja.

Chyba, że chłopaki coś wiedzą o nowej ustawie, która nadejdzie bo chyba w ciemno by nie inwestowali w z góry przegrany produkt kto wie czy nie zostaniemy zmuszeni do używania tego niebieskiego cuda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowale zrobili kocioł, a na jakie paliwo? Zajrzyj tam do kajeciku.

Nie ma takiego gdzie kupić jak zalecają? no cóż, ale kocioł 5 klasa jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Pytanie tylko , czy potencjalni kontrolerzy wychwycą w papierkach że kocioł ma 5-kę ale wyłącznie spalając BW.

No chyba że będzie ciche przyzwolenie kontrolerów na sytuację jak piszesz - ni ma węgla odpowiedniego to trudno, siła wyższa, pal człeku tym, co tam masz pod ręką, bo kocioł jak w certyfikacie stoi, ma 5 klasę. Taki malutki precedens...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SONY23 napisał:

Skoro są kotły na zwykły węgiel w 5-ej klasie to po co komu tak samo drogi albo jeszcze droższy kocioł na cudowne, w dodatku dwa razy droższe paliwo od monopolisty ?

Byliśmy niedawno u jednego burmistrza na Podhalu. Od nas się dowiedział, że istnieją kotły zasypowe w 5. klasie. Nie jest to pierwszy taki przypadek. Więc jeśli komuś z takim pojęciem zapoda się temat kotła zasypowego na BW, to może odnieść wrażenie, że to jedyny taki w 5. klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o cenie kotła...

A ja tak sobie myślę, że skoro producent na stronie podaje cenę kotła zasypowego w pakiecie z węglem: 4960zł netto a sam węgiel kosztuje (umówmy się): 1250zł netto, to czy kocioł zasypowy w 5 klasie jest naprawdę drogim urządzeniem?

3710zł netto - jeżeli ktoś pokaże mi kocioł zasypowy w takiej detalicznej cenie z certyfikatami - OD RAZU KUPUJĘ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Tutaj cały czas chodzi o to,że producent deklaruje 5 klasę jedynie przy używaniu BW. Bez tego paliwa kocioł nie uzyskuje tych wyżyn certyfikatu na 5 klasę. Staje się zwykłym kopciuchem. I może to o to chodzi, skoro jest zakaz sprzedaży zasypowcow i obecnie wszedł również zakaz sprzedaży kotłów do grzania CWU , to oni wymyslili taki sprytny myk. Jest teoretycznie 5 klasa i są kryci a czym tam ludzie będą palić to im powiewa. To taka kreatywność w omijaniu przepisów jak myślę.

No Panowie z PerEko, żółwiki za złoty pomysł.

A policz brutto:)

Kupił byś? I tak właśnie robią ludzi w bambuko. 

Żeby nikogo nie urazić: chodzi o sprzedanie prawie kopciucha z pominieciem przepisów. 

Jeżeli ktoś nie doczytał co jest dedykowanym paliwem a myśli że to taniutki kocioł 5 klasy i będzie palił czym popadnie to się pomyli. 

Jeżeli ktoś kupi z myślą że i tak będzie palił czym popadnie to pewnie pomyśli jaki jest przebiegły, ale gdy trafi na kutych na cztery nogi kontrolerów to gorzko pożałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kocioł 5 klasy w kotłowniach domowych nie uzyskuje parametrów, które powinien, ze względu na brak takiego paliwa jakie ma stosować.  

Może się okazać, przy badaniach robionych w kotłowniach domowych, przez profesjonalnych kontrolerów, że to jest to jedyne na rynku paliwo, które uzyskuje emisję podobną, jak tą robioną w laboratorium na certyfikowanie  kotłów 5 klasy.

Bez tego paliwa  mandat, chyba że w kotłach 5 klasy zaczną palić pelletem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gooogler napisał:

Wszyscy piszą o cenie kotła...

A ja tak sobie myślę, że skoro producent na stronie podaje cenę kotła zasypowego w pakiecie z węglem: 4960zł netto a sam węgiel kosztuje (umówmy się): 1250zł netto, to czy kocioł zasypowy w 5 klasie jest naprawdę drogim urządzeniem?

3710zł netto - jeżeli ktoś pokaże mi kocioł zasypowy w takiej detalicznej cenie z certyfikatami - OD RAZU KUPUJĘ :)

https://super-kociol.pl/kotly-ogniwo/725-ogniwo-classic-ds-12-kw-dolnego-spalania.html

Kupuj. Brutto 3950 PLN. I nie potrzeba cudownego niebiańskiego węgla, żeby papiery były w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście jeszcze o małym szczególe do takich kotłów do 5 klasy trzeba mieć bufor i to kawał bufora bo ponad 1000l.

Jak doliczysz nowy bufor, to wyjdzie kwota odrzucająca od takich kotłów, wysoce obsługowych.

Wyjdzie koszt kotła  podajnikiem, nisko obsługowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesuje co ten BW zostawia w kotle przy powiedzmy optymalnych ustawieniach (podajnik). Teoretycznie powinno być czyściej i może mniej lub bez sadzy, a gdyby tak było to rozważyłbym zakup na sezon gdyby cena była dalej promocyjna. Rzadsze czyszczenie też ma swoją cenę ;) .

Chyba podjadę po parę worków na próbę :P . A może do tej pory @jarrek się odezwie i skrobnie jak to u niego wygląda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitny dotarł do palnika, być może miesza się z greenpalem, ale na środku zasobnika robi się lejek i do ślimaka idzie to co jest u góry zasobnika a nie po bokach. Natomiast tak czy inaczej widać różnicę na plus.

Na pewno jest twardszy niż greenpal, moc ma większą, ale wydaje mi się że słabszy niż Piekary. Popiołu bardzo mało, ale przede wszystkim w kotle jasno. Mam porównanie przy paleniu na samo CWU, gdzie kocioł siedzi w podtrzymaniu większość doby; na greenpalu deflektor był czarny, podobnie opłomki, teraz jest siwo. Kocioł był czyszczony w sobotę.

Na fotkach widać żółto pomarańczowy płomień, w rzeczywistości jest dużo niebieskiego.

@krisgie dziś zauważyłem baner na ul. Kolejowej, tam też mają Błętkitny, dam znać w jakiej cenie.

 

IMAG0092.jpg

IMAG0093.jpg

IMAG0094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba też się skuszę na testy jak tylko cena nie będzie zaporowa ;) 

@Animus, do pelletu jeszcze nie dojrzałem  a lokalnych producentów może być za mało żeby było w czym przebierać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam i ja - 5 worków na próbę.

Ale cena 1220/t jest jednorazowa, następna dostawa będzie droższa .... i nie wiadomo kiedy.

W innej lokalizacji w obrębie miasta NS jest 1530zł/t - a żeby w tej cenie kupować to musiałbym już na głowę upaść...

IMG_20190606_103719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda kocioł po 3 dniach na błękitnym węglu,

https://photos.app.goo.gl/R8dpaU2t1DP37FXX7

jak za nie wiadomo co z @ lub z lokalnego składu mam dać 900-1000, to wolę dopłacić te 200 zł do tony i kupić błękitny.

 

WhatsApp Image 2019-06-08 at 16.22.00.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.