Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Węgiel I Kotły Węglowe Mają Przyszłość?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy są ku temu jakieś działania prowadzone?

Czy są widoki, że nastąpi to za naszego żywota?

Czy jak już się te normy przydarzą, to obejmą kotły od 5kW czy od 50kW wzwyż?

 

Na spotkaniu w grudniu 2013r. Premier Piechociński zadeklarował szybkie wdrożenie takich działań. Miałem okazję być na tym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład zawalczyć o mandaty za dym z komina i pilnować rygorystycznie egzekwowania ich od sąsiadów. W innych państwach są takie.

Z pewnością potraficie wymyślić następne przykłady.

Jakie mandaty za dym?

 

Nie dalej jak wczoraj dzwoniłem do Urzędu Miasta, nie Urzędu Wsi, Urzędu Wiochy Zabitej Dechami tylko do Urzędu Miasta.

Pytam ich czy dają jakieś sankcje za zatruwanie okolicy dymami.

Oni na to - jak najbardziej. Wysyłamy Straż Miejską i oni sprawdzają czym dany delikwent pali. Jak znajdą jakieś śmiecie albo coś toksycznego, to jest mandat. 

Więc pytam - a co jak dymią tak węglem lub drzewem?

Spodziewana odpowiedź - nic w tej sytuacji zrobić nie możemy.

 

I po co było organizować tyle konferencji, skoro nawet w Wydziałach Ochrony Środowiska Miast nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że palenie węglem a PALENIE WęGLEM to 2 różne sprawy (o czym te konferencje, jak mniemam, traktują).

Powtarzam - 10 lat straty, dajcie sobie spokój ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Za co mandat ? Delikwent pali w kotle, który kupił legalnie nawet markowy, chociażby taki wspomniany wcześniej Zębiec Uran, na tabliczce ma 3 klasę czystości spalin, pali legalnie kupionym węglem (ma kwit) w dodatku zgodnie z instrukcją. Jest święcie przekonany, że kupił świetny kocioł bo przecież mądrzejsi od niego dali temu kociołkowi taki glejt na ekologiczność, w sumie nie musi się na niczym znać, robi to co odpowiednie organy wcześniej sprawdziły i dopuściły do użytku... I teraz takiego praworządnego obywatela ma się karać a wszyscy święci, co wzięli kasę za to czego nie dopilnowali mają spać spokojnie ?

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę się odnosił do poszczególnych Waszych komentarzy.

Odpowiem ogólnie.

To co Wy chcecie ode mnie.? Żebym za Was załatwił te sprawy, które Wam dokuczają?

No co Wy?

To Wy musicie załatwić SOBIE. Macie swoich radnych, posłow itp. Powołajcie sobie jakieś komitety (byle nie PZPR, choć dawniej przez sekretarza komitetu można było wiele spraw załatwić).

Mnie, w moim miejscu zamieszkania, Wasze kopcące kotły nie dokuczają.

 

Koniec na ten temat, bo dyskusja staje się... Pozwólcie, że nie powiem, jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednej rzeczy, te certyfikaty dawne na kotły mają służyć właściwie czemu bo w świetle powyższych wypowiedzi ja osobiście nie wiem...

 

Skoro te certyfikaty nie wyłączają z rynku wadliwych konstrukcji tylko je zatwierdzają do użytku dla zwykłych ludzi.

 

P.S. Piszę z najbardziej zanieczyszczonego miasta na Śląsku tak mówili ostatnio w telewizji, Kolega Vernal pisze, że z węgla jest dużo dymu chyba jeszcze nie widziałeś jak rozgrzanego górniaka z dmuchawą załadujesz mułem albo flotem pod  korek a jest to paliwo najbardziej popularne na moim terenie i z tego co wiem w dalsze rejony poza Śląskiem nie dociera najpopularniejsze dodam bo najtańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, "węgiel nie ma przyszłości" w małej domowej energetyce.

 

Vlad24 na tej konferencji będą osoby, które będą reprezentowały firmy, branże czy też instytucje, które raczej nie podzielają Twego punktu widzenia. 

 

 

Jednym z nich będzie przedstawiciel Polskiego Koksu, który będzie prezentował nowe paliwo kompozytowe o nazwie handlowej VARMO.

 

Parę ciekawych informacji o tym nowym paliwie :

 
- Zmodyfikowana kinetyka spalania poprzez wytworzenie mikroporowatej struktury kształtek, pozwalającej na termodyfuzję wilgoci z rdzenia kształtki przez pierścieniowy front palenia, w którym następuje rozkład pary wodnej na wodór (H2) i rodnik (OH-), stymulujący kinetycznie dopalenie CO do CO2, zbliżając w efekcie proces spalania do termodynamicznie idealnego.
 
- Zastosowanie komponentów o wysokim indeksie tlenowo-wodorowym, wpływającym na wzrost efektywności dopalania węglowodorów do produktów zupełnego i całkowitego spalania, tj. dwutlenku węgla i pary wodnej, która dodatkowo poprzez rozkład w trakcie spalania, stymuluje przebieg łańcuchowych reakcji spalania węglowodorów.
 
- Dzięki zastosowaniu komponentów sieciujących strukturę kształtki paliwowej po jej spaleniu uzyskuje się mineralną strukturę szkieletową, wpływającą efektywnie na obniżenie emisji pyłów i metali ciężkich.
 
- Bezdymne spalanie eliminujące uciążliwe zjawisko smogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W normalnych krajach kominiarz jest jak urzednik. Trzeba sie liczyc z jego wizyta raz w roku. Przychodzi, mierzy sklad spalin i wszystko. Jezeli cos nie gra delikwent dostaje czas na usuniecie usterki czy optymalizacje kotla. Kominiarz wraca i sprawdza czy wszystko ok. Dane zbierane od kominiarzy sa w bazie danych do ktorej ma dostep urzad. Jezeli palacz zle pali albo ma do kitu kociol i nie stosuje sie do zalecen wszczynane jest postepowanie administracyjne. Dlaczego u nas tak nie mozna? Najlepiej zakazac palenia paliwami stalymi, bo tak jest najprosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad oferuje alternatywne ogrzewanie w postaci pompy ciepła.

 Prąd do pompy to pewnie z ogniw fotowoltanicznych, bo jeśli z węgla to musi mieć świadomość, że sprawność przekształcania węgla na prąd wynosi coś niecałe 40%, doliczyć do tego straty na przesyle to zostanie z 30 %. Jednym słowem też smrodzi, tylko trochę dalej od swego domku. Hipokryta... ;)

Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wziąłeś pod uwagę tego, że elektrownie można łatwo kontrolować czy nie palą od dołu w górniakach, nie emitują nadmiernych ilości trujących substancji, nawet z węgla.

I dodatkowo nie wyklucza to uzyskiwania prądu z wody, słońca, paliw odnawialnych itp.

Ekologicznie prąd to jest przepaść w porównaniu ze śmierdzielstwem osiedlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prąd do pompy to pewnie z ogniw fotowoltanicznych, bo jeśli z węgla to musi mieć świadomość, że sprawność przekształcania węgla na prąd wynosi coś niecałe 40%, doliczyć do tego straty na przesyle to zostanie z 30 %. Jednym słowem też smrodzi, tylko trochę dalej od swego domku. Hipokryta... ;)

sprawność sytemu energetycznego sie polsce podniosła jest około 22% w europie około 16-20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawność sytemu energetycznego sie polsce podniosła jest około 22% w europie około 16-20%

      Nie wiem jak sprawność całego systemu ale przy okazji rozpoczęcia rozbudowy Elektrowni Opole jakiś ichniejszy ekspert twierdził, że obecnie działające elektrownie węglowe mają sprawność rzędu  max.35 % a budowany system będzie sprawnością lekko przekraczał 40% i bedzie to absolutny światowy top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a szkoda, ;) 

Ale kilka miesięcy temu mocno na ten temat na forum dyskutowałeś.

Jeżeli  proponujesz likwidację palenia węglem w gospodarstwach domowych to zaproponuj też jakieś alternatywne, realne, źródło ogrzewania.

Ja proponowałbym jak na zachodzie tej zgniłej , złej Europy - wprowadzić zakaz palenia w kotłach GS- wiem że to wylewanie dziecka z kąpielą ale zakaz produkcji , sprzedaży i np w ciągu 5 lat palenia w kotłach GS częściowo oczyściłby atmosferę.

 

PS

Ostatnio rozmawiałem z sąsiadem który  twierdził że jego córka ma kocioł na eko groszek , lecz wg mnie i  po stanie śniegu na dachu i tym co wylatuje z komina , to pali w nim starymi oponami. 

Czyli szanowny Doktorze Nauk Spalania - jak się chce to nawet w kotle automatycznym  z 3 lub 4 klasą można spalać mocno dymnie i bardzo nie ekologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Nie wiem jak sprawność całego systemu ale przy okazji rozpoczęcia rozbudowy Elektrowni Opole jakiś ichniejszy ekspert twierdził, że obecnie działające elektrownie węglowe mają sprawność rzędu  max.35 % a budowany system będzie sprawnością lekko przekraczał 40% i bedzie to absolutny światowy top.

stare elektrownie mają 28-32% aktualnym hit europy to elektrownia Bełchatów 36% ale pisalem o sprawnosci systemu czyli od wegielka po zaswiecenie żaróweczki w domu a to ze w opolu  maja zrobić jeszcze lepszą to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.