Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dla Poprawy Humoru


tomekb

Rekomendowane odpowiedzi


w oczekiwaniu na wynik

IMG_2360.jpeg.d44d7314758692ad9c9dcbdc5967d003.jpeg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tež mamy "Dobrý den" ,ale to oczywiscze tež myslenie žyceniowe.Mamy w planach tunel do Adriatyku.

  • Zgadzam się 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam dojechamy samochodmi po ziemi i po drodze nakupy w polskich sklepach 🙂 bo tam beda czeskie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2023 o 20:58, sambor napisał(a):

Ciekawe co będzie robił jak zlikwidują ten kanał?

Może warto się zastanowić dlaczego chcą zlikwidować  kanał TVP dlaczego ten kanał jest tak niewygodny dlaczego nie wpadli na pomysł żeby zlikwidować TVN .Mnie nie przeszkadza ani jeden ani drugi wręcz przeciwnie mam na bieżąco aktualny obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego, że jak można zauważyć, mniej więcej połowa polski jest podzielona na dwa ,,obozy" a TVP wspiera ten tylko pierwszy. A ma być telewizją publiczną bo taka jej  misja i powinna być obiektywna. A niestety nie jest . Bo jedna i druga połowa na nią płaci równo  abonament.  ;) 😉 Zapewniam Cię, że nie zlikwidują.... jedyną zmianą będzie odwrócenie roli . Taka niestety jest prawda ....Jeśli chodzi o TVN to jest prywatna stacja i jak komuś nie pasuje to niech jej nie wspiera poprzez oglądanie . Pozdrawiam Tomekb 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcus312 napisał(a):

Może warto się zastanowić dlaczego chcą zlikwidować  kanał TVP dlaczego ten kanał jest tak niewygodny...

Może stosowniej byłoby mówić o niewiarygodności? Czy zaufanie spadło?

Zwróćmy uwagę, że chętniej wyrażamy to co nam się nie podoba. Dysponując najnowszymi technologiami (np. w TV), wprzęgamy je więc w sposób myślenia, niezmienny od lat. Nawet jeśli coś pochwalamy, posiłkujemy się przy tym porównaniem do negatywnych wspomnień, emocji…

Im słabsza redakcja tym łatwiej ulega takim skłonnościom, pojawiają się gorsze programy, tematy i sposób ich przekazywania. To odstręcza, przyglądanie się złu wprawia w zły nastrój, oglądanie marnej jakości programów, podanych w ponurej oprawie, w nastrój marny; przekazywanie lęków wywołuje lękliwą postawę u odbiorców itd.
Czy tego chce społeczeństwo, jego większa część?
By to zmienić ratunkiem wydają się wspomnienia, powrót do programów sprzed lat. Ponury dziennik przeplata się więc z dawną rozrywką, sentymentalnym powrotem do obrazów i dźwięków.

Młodzi, posługując się już zupełnie innym medium (internet), dokonali zmiany.
Bo internet zmienia układ sił, to już nie dwie czy trzy stacje, lecz setki kanałów. Sieć nie ułatwia starszym, dlatego pozostali przy odbiornikach. Jeśli telewizja nie zmieni się, wymrze wraz z tym pokoleniem. Jej znaczenie nie będzie warte nawet dyskusji na podobnym forum.
Chyba że ktoś "zakluczy" internet i uszczęśliwi wszystkich :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale też i nie :)
W interesie Państwa jest mieć media państwowe. Dopóki istnieć będą narody, będą ścierać się interesy różnych (niekiedy przeciwnych sobie) sił opiniotwórczych. Płatne kanały tematyczne, nie muszą być zainteresowane rozbudzaniem pamięci historycznej, kształtowaniem wrażliwości artystycznej właściwej dla danego kraju, narodu. Napotykamy tam raczej tematy uogólniające a nie wyszczególniające.

Publicystyka jest interesująca, gdy zajmują się nią interesujące postacie, i tak też może zostać przekazywana społeczeństwu. Wtedy koszt ambitnych przedsięwzięć (niekomercyjnych i bardzo rzadko zyskownych, dochodowych), jest zrozumiały.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fozgas napisał(a):

Może stosowniej byłoby mówić o niewiarygodności? Czy zaufanie spadło?

Może masz rację bo czasami jak oglądam TVP info mam wrażenie że poruszane tam sprawy i przedstawianie prawdy jest aż nie do uwierzenia czy wy też jak to oglądacie  macie takie wrażenie? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, jakbym siedział sobie biernie w domu, niezbyt interesował się co faktycznie się dzieje, to większość informacji przedstawiona w TVP info byłaby bardzo wiarygodna. Weźmy na przykład ceny paliw. Ja akurat mam z tym bezpośrednią styczność od strony firm transportowych. Ta "niska" cena zabijała polski transport. Orlen wypowiedział wszystkie umowy na sprzedaż paliwa wszystkim dostawcom. Mało kto wie, że takie koncerny jak BP i SHELL i tak zaopatrują się w Orlenie. To są paliwa z jednego "kociołka". W tym czasie koncerny były zmuszone do kupienia paliwa po wyższej cenie, niż cena detaliczna na stacjach Orlenu. Z zagranicy się nie opłacało sprowadzać paliwa, bo było droższe niż te w wyższej cenie na Orlenie. Dlatego zaczęło brakować paliwa. Orlen dopłacił do tego biznesu około siedem miliardów złotych. A Orlen jest spółką skarbu państwa. Więc to tak, jakby wszystkich obywateli narazili na ogromną stratę.

Totalna masakra. W imię wyborów zarżnąć się, nie patrząc na "suwerena". Nie wiem czy to będzie na poprawę humoru, ale nie ważne kto wygrałby te wybory, czeka nas bardzo głęboki kryzys. 

Jak przyszła "władza" z tego wyjdzie, to naprawdę szacun będę miał przed nimi.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak co nam pozostało oprócz rozlużnienia i czekania na to jak zagłosują w europarlamencie i wprowadzą stosowne poprawki  i to już nie będzie śmieszne bo  ponoć nie odwracalne ,ale myślę że zwolennikom KO to i tak poprawi humor bo oni  nie zważają na los Polski tylko własny interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadasz z jakiegoś wysokiego stanowiska, że Cię tak boli, czy co?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcus312 napisał(a):

jak oglądam TVP info mam wrażenie że poruszane tam sprawy i przedstawianie prawdy jest aż nie do uwierzenia

No właśnie tu był problem - nie tylko nudno i kiepsko, ale nawet wierzyć się już nie dało 🙂

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest nam sie pogodzic z wyborem wiekszosci?

Dziwne to jest ze mniejszosc (rozna mniejszosc np. Lgbt, etniczna, polityczna, religijna, samo prawo weta) zawsze chce decydowac (lub domaga sie) decyzji za wiekszosc.

Edytowane przez PioBin
  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem ani za, ani przeciw różnym mniejszościom. Nie ważne kto nadepnie mi na odcisk. Ci z LGBT chcą żyć razem, niech sobie żyją.  Ktoś wyznaje sobie jakiegoś swojego boga, niech sobie wyznaje. Ważne aby nie wchodził w moje życie z buciorami. Więc ja i inni też niech nie wchodzą w życie z buciorami w życie innych.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczyliście z tematu głównego. Odpuście.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o wybór czy prawica czy lewica ale o los Polski w jakich rękach będzie i kto będzie decydował w sprawach kluczowych a ten los właśnie może być jutro podjęty przez np zwykłą nieopatrzność wyborców którzy na czas nie zdąrzyli się zapoznać z nadchodzącymi zmianami Dzisiaj w trybie pilnym był wniosek złożony do sejmu i co się z nim stało ?

Nikt nic nie zboczył z tematu to jest dla poprawienia humoru humor jak wiadomo raz jest lepszy a raz gorszy.

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus312 A od kiedy było wiadomo o tym głosowaniu w EU? Dopiero teraz się dowiedzieli o tym? Można to było załatwiać kilka miesięcy temu, ale wtedy były inne priorytety. Teraz na dwa dni przed, nagle coś trzeba bardzo pilnie zrobić. Jak to przejdzie to chyba wiesz do kogo powinieneś mieć pretensje. Na czele rządu od 8 lat do chwili obecnej stoi Mateusz Morawiecki i jego ministrowie. A to że za miesiąc mogą stracić władzę nie zwalnia ich z obowiązku walki o naszą przyszłość.

Dla poprawy humoru, to może jutro to będzie czytane jak Cię to uspokoi.

Edytowane przez wacio1967
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marszałek tez już sporo obiecywał a w tak ważnej sprawie się wycofał dla poprawienia humoru ale chyba w brukseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.