Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
  • Postów

    2303
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    22

Treść opublikowana przez marcus312

  1. Jeżeli hałasuje tak cały czas to jest uszkodzona a jeżeli tylko podczas podmuchu wiatru na podwórku to normalne słychać ciąg komina . Trzeba mieć na uwadze że palenie miałem spowoduje szybsze zanieczyszczenie kasety powietrznej
  2. Poszukaj gdzie ten kompresor ma odpowietrzenie skrzyni korbowej tamtędy wlejesz olej
  3. Możliwe że jest uszkodzony zawór zwrotny ten w studni na początku rurociągu lub zanieczyszczony wtedy odpowietrzenie jest trudne a gdy nawet się uda to po każdym ponownym wyłączeniu pompy może nastąpić ten sam problem .Przyczyn może być więcej nieszczelności na pompie zużyta pompa itp .Trzeba zaobserwować co się dzieje wykonać parę testów .Na początek jednak sprawdził bym ten zawór zwrotny , jeżeli nalewana jest woda przez ten lejek to trzeba tak długo nalewać aż zacznie się przelewać i więcej nie da się wlać wtedy wiemy że mamy zalany cały układ wodą , zakręcamy zawór ten przy lejku i włączamy pompę . Jeżeli lejemy w nieskończoność i układ się nie napełnia aż do przelewu to na pewno zawór zwrotny jest uszkodzony i woda zamiast napełnić układ przelatuje przez nieszczelny zawór do studni , chyba że są po drodze inne nieszczelności dziurawe rury itp.
  4. Można by jeszcze spróbować wyczyścić ten palnik kasetę powietrzną i otwory nadmuchowe w dyszy .Sterownik gdyby posiadał funkcje przedmuchu można by ją użyć ,co jakiś czas wydmuchiwałby popiół zalegający w palniku to też powinno zmniejszyć sklejanie .Pozostaje jeszcze wyżej opisane mieszanie wapna albo pelletu z węglem
  5. Czyli przy innych ustawieniach da się spalać bez spieków tylko trzeba spalić trochę mniej oszczędnie .Może by się dało dorobić obrót do tego palnika ,ale to dla majsterkowiczów.
  6. Wirusa zwalczyli między innymi własnym układem odpornościowym o który należy teraz szczególnie zadbać
  7. Nie każda maseczka nadaje się dla chorego te z zaworami wydechowymi wypuszczają oddech na zewnątrz więc nic nie zatrzymują chronią tylko przy wdechu i to tylko te z ffp2 i ffp3
  8. Dobre i to broń palna też by się przydała ale nie każdy ma do niej dostęp można też pułapki pozakładać na intruza .
  9. Może trzeba po prostu wygasić kocioł ze względu na brak odbioru ciepła.Jak ktoś nie lubi wapna można pomieszać ten węgiel z pelletem powinno pomóc.
  10. To jeszcze trzeba by pomyśleć jak obronić te dobra które zgromadziłeś bo twoim największym zagrożeniem w obliczu głodu może stać się człowiek
  11. Wiedza wszechstronna zawsze się przydaje wtedy łatwo zmontować z otaczającego nas środowiska to co aktualnie potrzebujemy , nawet opał nie powinien tu stanowić jakiegoś większego problemu bo rzeczy palnych nie brakuje nie koniecznie musi to być drewno.W dokumencie o którym pisze @Fozgas była sytuacja gdzie ludzi z Wuhan pozamykało się w blokach i zaspawano drzwi wejściowe nie było jak wyjść a gdyby nawet to gdzie się udać gdzie uciekać co przygotować lina plecak obowiązkowo od pierwszego piętra wzwyż . W pojedynkę trudniej może rekrutacja być potrzebna .
  12. Temat ciekawy kierunek dowolny czy są jakieś ograniczenia np tylko do miejsca zamieszkania ,czy również po za nim , czy tylko sam plecak itp.
  13. Prezydent w swoich wypowiedziach nie wyklucza przecież takiej możliwości , podjęcie odpowiedniej decyzji nastąpi w odpowiednim czasie .Wszystko zależy od tego w jakiej będziemy aktualnie sytuacji a przecież na dzień dzisiejszy nie jesteśmy tego w stanie do końca przewidzieć ,do nas należy tylko grzecznie poczekać .
  14. Schodzi szybko bo teraz ponoć jak jeden kichnie to od razu dziesięciu się zesra ze strachu .
  15. @Fozgas Malowanie proponuje najpierw zacząć od szkolenia i podpatrywania jak robią to najlepsi .
  16. Może Rasputin się sprawdzi ma 70% . Ogólnie w sieci są przepisy na wzmocnienie organizmu witamina C , A,D,E,K2 , i JOD . a szczepionka to tzw kogel mogel z jajka .
  17. Może za dużo powietrza na jakiej mocy to się robi jaki sterownik ja na wesołej do 8 kW nie mam żadnych wystających spieków
  18. Może takie anomalia powodować spiętrzanie się popiołu ,można spróbować jak dojdzie do pogorszenia spalania włączyć dmuchawę na max obroty i z palnika wygarnąć popiół to pomoże na parę dni dobrego spalania
  19. Jak ma być izolacja to najpierw scianki w popielniku wyłożyć wermikulitem na to płyty szamotowe lub żeliwne
  20. Ponoć podstawową zaleta tych aut jest to że są nieemisyjne podczas eksploatacji pomijając produkcję.
  21. Nawet bardzo łatwo znany temat od paru lat
  22. Można spróbować ustawić mniejszą moc palnika jak przebija temperaturę zadaną.
  23. Na razie to nas się obserwuje
  24. Będzie wsparcie dla aut elektrycznych . https://www.onet.pl/?utm_source=www.elektroda.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=57d7342e-d481-4152-9549-01a1a3661cd0&sid=b9b33d49-b4b1-42af-a1ec-7e65a89beb8d&utm_v=2
  25. Obiecałem filmik jak paruje kondensat w kominie pomimo że palnik nie wytwarza żadnego dymu to nad kominem się kopci. Na wylocie komina w odległości jednego metra w głąb widać jak od cegieł odparowuje kondensat i snuje się po cegłach do góry wylotu komina.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.