Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam koronawirusa i nikt o tym nie wie


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

Temat luźny z dużą dozą humoru. 

Jak wszyscy wiemy straszą nas wirusem grypy zupełnie nie groźnym a przynajmniej nie bardziej niż zwykła grypa. Moim zdaniem testują jakiś stan wojenny w wersji soft w ujęciu globalnym, pewnie już za naszego życia czekają nas ciekawe zmiany ustrojowe :)

Wirus jak każdy jest groźny ale dla osób słabszych lub już chorych nie wiem skąd taka panika. 

Dzisiaj byłem na zakupach facet przede mną kupował za 1100 zeta dwa pełne wózki. Niektórzy chodzą w maskach i rękawiczkach gumowych. Normalnie historia nie do opowiedzenia. Puste półki.

Zacząłem specjalnie kichać przy kasie nagle zrobiło się pusto i mogłem normalnie bez kolejki zapłacić za zakupy tylko kasjerka założyła maskę, rękawiczki miała już na rękach wcześniej :) Śmieszne ale też niebezpieczne bo jak widać do paniki jest tylko mały krok.

W Polsce mamy już około 10 tysięcy przypadków a pewnie drugie tyle jest nosicielem i zachoruje w najbliższym tygodniu. Skąd to wiem? Bo tylko w mojej małej miejscowości jest w areszcie domowym około 15 osób, mała miejscowość wieści szybko się roznoszą. Ja wiem, że oficjalnie mówi się o 60 przypadkach ale kto by wierzył urzędnikom?

Stąd prosty wniosek, że skoro mamy taką dużą skalę zachorowań i nic się nie dzieje to należy uznać, że to są po prostu ćwiczenia globalne na wypadek czegoś ale czego? Kolejny argument za to zachowanie opozycji, która jest wyjątkowo zgodna :) 

Życzę dużo zdrowego rozsądku i rozwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ciebie intrygant.

Sporo osób umiera,sporo straciło pracę a jeszcze więcej osób nie będzie miało co do gara włożyć za kilka/kilkanaście dni a Ty tak sobie piszesz temat luźny z dużą dozą humoru.

Jak widzisz wirus nie musi być groźny,ale jego konsekwencje już tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę potraktować luźno tego tematu, niestety ten wirus grypy od przeciętnego wirusa jest bardziej niebezpieczny, zarażalność jest większa, jeden chory statystycznie zaraża 3 osoby, w przypadku przeciętnej grypy jeden chory statystycznie zaraża 1,3 osoby, takie są statystyki z Wuhan. Przebieg choroby tez jest ostrzejszy i śmiertelność jest duża chociaż statystyki tu nie są jednoznaczne, mówi się o około 10%.

Niewątpliwie ostrożność jest wskazana, panika nie, jak uważnie przyjrzymy się naszym spiżarką pewnie okaże się, że mamy tam tyle kalorii, że możemy przetrwać tydzień bez zakupów, oczywiście nie będzie to to co jemy na co dzień, ale na pewno bardzo głodni chodzić nie będziemy.

1 godzinę temu, Agni napisał:

Stąd prosty wniosek, że skoro mamy taką dużą skalę zachorowań i nic się nie dzieje to należy uznać, że to są po prostu ćwiczenia globalne na wypadek czegoś ale czego? Kolejny argument za to zachowanie opozycji, która jest wyjątkowo zgodna :) 

Trudno powiedzieć, czy są to ćwiczenia, może to reakcja na wypadek przy pracy https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2915289285194976&id=100001417983423&sfnsn=mo Nie wiem czy link jest aktualny, nie mogę teraz tego sprawdzić, chodzi o wydostanie się wirusa z laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A o tym wirusie to już było 7 lat temu ,gdzieś w stanach zgłoszony , te sprowadzane złoto  te ćwiczenia defender te powołania do wojska zeszłego roku te listy do posiadaczy samochodów 4x4 gdzie twierdzili że w razie W to ich własność nie twoja , jakos układa się to w całość i śmierdzi z daleka , chyba nadszedł czas N W O .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak żartem, to pewnie przez kwarantanne wzrośnie ilość rozwodów i przyrost naturalny, ciekawe co bardziej?

Edytowane przez Ryni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej to mnie wnerwia zachowanie urzędasów. U mnie gmina oczywiście zamknięta do odwołania czyli bliżej czas nieokreślony.

Straż działa, policja działa, szpitale, markety też ale urzędasy tchórze siedzą w domach. Państwo słowem siedzi w domu i się boi, państwo z tektury oczywiście. Natomiast wypłaty dostaną, baa ja muszę iść do roboty po wirusa, odchorować i zapłacić im podatek podczas gdy oni siedzą sobie bezpiecznie w domku.

Możecie zapomnieć, że w czasie wojny będę walczył za was a wy obiboki z urzędu będziecie siedzieć sobie w domach, nie doczekanie :) Byle do granicy i tyle mnie widzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie widzę nic humorystycznego w wirusie który w cywilizowanym kraju jakim są Włochy, kilka dnim temu kosił blisko 200 osób dziennie. Natomiast to co się dzieje w sklepach, to obłęd. Potem będą wywalać rzeczy których nie przejedli.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaciapa

Zaskoczę Cię. W 1956 roku utworzono tam instytut wirusologii.

Ciekawe ile takich ciekawych miejsc na świecie było w tym czasie o których również napisano książkę.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kolejna teorie spiskową, ten wirus przeniósł się na człowieka z nietoperza. W czasie II wojny światowej amerykanie też eksperymentowali z nietoperzami, przyczepiali im ładunki zapalające(bomba nietoperzowa) i skończyło się to wypadkiem, baza spłonęła.

Edytowane przez Ryni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Czyli skąd wiesz że już nie przeszedłeś koronawirusa?

Nasilenie zachorowań na przeziębienia czy grypę było na przełomie stycznia i lutego co zbiega się wybuchem epidemii w Wuchan. Jednak nasza władza postanowiła zaakceptować obecność wirusa dopiero w marcu. Wszyscy podróżowali po Europie w trakcie ferii i nikt nikogo nie kontrolował. 

Odpowiedź dałby test " czy już przechodziłem koronawirusa?" Panika by opadła.

Czym się różnią objawy koronawirusa od objawów grypy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czekajac na żonę w samochodzie ( poszła po paper toaletowy hehe) miałem więc trochę czasu. Natknąłem sie w telefonie na jakiś wywiad. Rozmawiało dwóch gości, nie pamiętam kto, mówili o jakimś chińskim doktorze, który robił sekcje zwłok po coronie, stwierdzając, że ten wirus składa się z tak jak by dwóch wirusów, sars i aids. Stwierdził też, co najistotniejsze, że jeśli się nawet wyleczy tego wirusa, to i tak spowoduje on nieodwracalne zmiany w plucach.. Po jakimś czasie z pluc ma zostać pajęczyna.. 

Ciekawe ile w tym prawdy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piecuch19 napisał:

Czym się różnią objawy koronawirusa od objawów grypy?

W zasadzie niczym, chyba, że śmierć pacjenta potraktujemy jako objaw i choć brzmi to groteskowo to to jest właśnie największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
47 minut temu, Piecuch19 napisał:

Jak w temacie. Czyli skąd wiesz że już nie przeszedłeś koronawirusa 

Tego nie wiem. Od ponad 3-ech lat nie bylem chory. Może i  mam go w sobie, ale widocznie mnie nie lubi :) co nie oznacza, że kiedyś nie  zaatakuje... 

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piecuch19 napisał:

Odpowiedź dałby test " czy już przechodziłem koronawirusa?" Panika by opadła.

Po pierwsze-po co Ci to wiedzieć?

Po drugie,jakby ten test miał wyglądać skoro wirus opuścił już Nasz organizm?

Ktoś kto ma dzieciaczka ten wie,że (jakiś) wirus atakuje maluszka co 2-3mc,ale zbytnio się tym nie przejmuje a nie rzadko maluszek gorączkuje.

Ale pierwsze pytanie jak najbardziej trafne.Moją całą rodzinkę poskładało kilka dni po powrocie z ferii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Ale pierwsze pytanie jak najbardziej trafne.Moją całą rodzinkę poskładało kilka dni po powrocie z ferii.

Nikt z nas nie jest lekarzem, ale typowe objawy grypy zna chyba większość, a przy obecnym wirusie kluczowe są problemy z oddychaniem, jak chcesz spać spokojnie skontaktuj się telefonicznie z lokalnym lekarzem.

 

34 minuty temu, Trener40 napisał:

Szczepionka podana na tacy... :) :) :) 

Podobno skuteczna szczepionka powinna mieć 70% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robię takie aparaty,które produkują płyn do dezynfekcji. Przeważnie klienci przeprowadzają dezynfekcję wewnętrzną, rzadziej zewnętrzną 9343c3b95ae6cb8af6de9a3006436f64.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie się śmiać i ignorować . Ja postanowiłem tę książkę na szybko przeczytać i tak by Wam zaoszczędzić czasu bo jest dość długa to polecam lekturę od strony 365

Koontz Dean - Oczy ciemności.pdf

polecam lekturę , jest coś na rzeczy bo USA przed chwilą przeznaczają 50 mld dolarów na walkę.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.