Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas deszczu zalewa komin


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pali zasypowcem, więc strażak po jakimś czasie przestanie się obracać, bo się pozakleja... 

Popatrz na daszki kominowe... Jezeli obawiasz się, że zmniejszy się ciąg w kominie, to znajdź daszek, który będzie wyższy i z większą średnicą. 

Ja mam daszek, ale jak jest porządna ulewa, to i tak odbijające się krople potrafią przedostać się do komina i kilka kropel ląduje na płytkach w kotłowni... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć zamontowany odskraplacz, niestety wkłady kominowe nie są nasiąkliwe, tak jak kominy murowane, wiec cała woda ze skroplin, czy z deszczy zasuwa na sam dól komina.

Clipboard01.jpg.1bc04d305c683e91271bffabbb7722a7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @Trener40podpowiedział daszek załatwi sprawę i napewno nie zakłóci ciągu na tyle, że będą jakieś problemy z prawidłowym spalaniem a odskraplacz też powinien być zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę latem nie palisz - więc otwórz wyczystkę, połóż szmatę na dół i wszystko. Przed rozpaleniem jesienią wyrzucić szmatę i zamknąć wyczystkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Trener40 napisał:

Czyli groszek... Jakbym miał u siebie taką przypadłość, to wolałbym zwykły daszek.

Dałem taki daszek z marketu nierdzewka po miesiącu sito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.