-
Postów
2303 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
22
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez marcus312
-
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Zwykłe blachy które tam były wcześniej były też grubości 30 mm nie mniej jednak jako że była to zwykła stal węglowa to węgiel lubi bardziej przylegać przyklejać się do blachy wypalanie też było zauważalnie w niewielkim stopniu a jako że miałem już wcześniej szamot stal to przyszedł czas na żeliwo które jak na razie najlepiej się sprawdza jest trwalsze a opał nie przylega. -
Konstrukcja palnika własnego pomysłu do kotła z podajnikiem
marcus312 odpowiedział(a) na marcus312 temat w Kotły z podajnikiem
Witam po dłuższej przerwie w miedzy czasie palnik mojej konstrukcji przeszedł kolejny lift głównie napowietrzenie została zwiększona ilość otworów w płytce rusztu obecnie jest 39 otworów fi 6 co poskutkowało obniżeniem obrotów na dmuchawie i lepszym dopalaniem węgla .Kolejna modyfikacja to wymiana boków palnika na płyty żeliwne gr 30 mm udało mi się takie dorwać na złomie.Palnik pracuje na mocach średnio 4 kW - 6 kW spala czysto bez niedopału na róznych typach węgla . -
Problem z kominem pomożecie?:)
marcus312 odpowiedział(a) na Jackovsky temat w Kominy dymne i spalinowe
@HarryH Kominiarzem nie jestem chciałem jedynie podkreślić taki fakt że często nam się wydaje że mamy kotłownię kwity a problemy pojawiają się gdy dochodzi do wypłaty odszkodowania albo skorzystania z dotacji .Wcześniej w poście z którego się wycofałem napisałem że są potrzebne 4 ry potwierdzenia czyszczenia komina przez kominiarza ty poprawiłeś mnie minusem że tylko jedno ok niech tak będzie wg prawa , oczywiście użytkownik może to robić samodzielnie tylko potem nie jest w stanie tego udowodnić gdy będzie się starał o wypłatę odszkodowania dlatego zawsze lepiej mieć o papier więcej niż za mało. -
Problem z kominem pomożecie?:)
marcus312 odpowiedział(a) na Jackovsky temat w Kominy dymne i spalinowe
Jak kwit podbity to znaczy że wszystko jest w należytym porządku -
Problem z kominem pomożecie?:)
marcus312 odpowiedział(a) na Jackovsky temat w Kominy dymne i spalinowe
@Ryni Zgadza się ma to jedynie sens w tym przypadku gdy użytkownik chce znać stan swojej instalacji natomiast podpisu nie uzyska i jak spłonie dom będzie problem z odszkodowaniem . -
Problem z kominem pomożecie?:)
marcus312 odpowiedział(a) na Jackovsky temat w Kominy dymne i spalinowe
Jak nie spełnia wymogów to kominiarz nie podpisze , główny problem to chyba będzie wysokość pomieszczenia gdzie stoi kocioł za nisko powinno być 190 cm wysokości. -
Widocznie coraz gorszej jakości blacha i trzeba zapewnić jej lepsze warunki bytu żeby nie zdążyła zgnić przed upływem gwarancji .Z perspektywy użytkownika wystarczy pilnować aby w kotle głownie chodzi o wymiennik nie tworzył się w żadnej jego części kondensat {skropliny } .Niektóre konstrukcje wymienników trzeba szczególnie pilnować chodzi o dół ostatniego wymiennika pionowego do którego jest dostep dopiero po odkręceniu wyczystki.
-
Problem z kominem pomożecie?:)
marcus312 odpowiedział(a) na Jackovsky temat w Kominy dymne i spalinowe
@Ryni Myślisz że znajdzie się jakiś odważny kominiarz który wystawi jakiś papier , na pierwszy rzut oka ta kotłownia nie spełnia wymogów czyli nie jest kotłownią prawdopodobnie nie miała nigdy odbioru i nie wykluczone że jak był budowany dom to zródło ogrzewania było zatwierdzone inne np piece kaflowe , kuchenne itp. -
Jeżeli wcześniejszy piec spalał podobne ilości węgla to widocznie budynek potrzebuje takiej energii cieplnej i nie wiele tu da się poprawić ,pomoże docieplenie budynku.Dla lepszego komfortu temperatury w pomieszczeniach regulujemy albo głowicami termostatycznymi na grzejnikach albo zaworem czterodrogowym ,Gdy nie posiadamy takich rozwiązań pozostaje regulacja przepływu wody ręczna zaworami przy grzejnikach .Kocioł można ustabilizować {zeby nie zalewała go zimna woda gdy nie ma ochrony powrotu } przez bojler CWU puszczając go razem z pompą CO .
-
Ja mam ubogo w instalacji tylko jedna pompa na CWU i CO i pracuje cały czas , myślałem że masz coś z czujnikiem temperatury pokombinowane , niektórzy wkładali go w inne miejsce żeby nie szarpało mocą kotła przy nie stabilnej pracy instalacji CO ,chodzi o powrót.
- 17375 odpowiedzi
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Dokładnie plus zwykły kocioł z wbudowanym ogniwem poltiera .
-
@Popcorn1 Tak też myślałem że samo dołożenie zapalarki w kanał dmuchawy może nie wystarczyć bo będzie zbyt mała temperatura .Przeważnie jest tak to skonstruowane jak piszesz że zapalarka jest wbudowana w rurkę która tworzy dodatkowy gorący kanał nadmuchowy dla uzyskania wysokiej temperatury i podaniu jej w odpowiednie miejsce .Trzeba by zrobić test może wystarczyło by włożyć do środka korpusu zapalarkę (blisko otworów z rusztu) przez otwór z dmuchawy np z drugiej strony który jest zaślepiony a tylko w zaślepce zrobić otwór na przewody które wyprowadzimy na zewnątrz .
-
Wydaje mi się że wystarczy wstawić dodatkowy króciec pomiędzy dmuchawę a korpus bez jego dziurawienia i demontażu i w nim umieścić zapalarkę chyba 350 W wystarczy .Jak ktoś ma sterownik z obsługą zapalarki to na plus nawet jak go nie ma to można sterować ręcznie zapalarką z zewnątrz jest na 230 V.
-
To wytłumacz nam o jakie to inne spalanie chodzi w podajnikowcu ja chetnie potestuje
- 17375 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 3 więcej)
-
Sztoker Sztoker 8kw - dlaczego gaśnie?
marcus312 odpowiedział(a) na Graphy93 temat w Kotły z podajnikiem
Srednio raz w miesiącu było dobrze wyczyścić cały palnik z nagarów , wyciągnąć płytkę, przebić otwory wyczyścić kasetę powietrzną .Dużo zależy też jaki jest węgiel jak mocny {dużo smoły} to nawet czyszczenie częściej jak tylko staje się zauważalna zmiana w pogorszeniu procesu spalania .Wszystko to trzeba sobie samemu na podstawie obserwacji uświadomić ustalić kiedy jest już ta pora żeby zadziałać jak już pojawi się pierwszy niespalony koks w popielniku to już jest sygnał że czas sprawdzić czystość otworów w płytce rusztu potem ewentualnie korekta ustawień.Kondensator ma dwa przewody wymiana prosta podobna jak w starym motorze.Warto taki mieć w rezerwie nie tylko do dmuchawy ale i silnika podajnika ale tam jest o innej pojemności. -
Teoretycznie można dmuchawę zabudować z obu stron jak komu lepiej pasuje ale lepszy wynik chłodzenia jest wtedy gdy jest z lewej bo powietrze ma łatwiejszą drogę do obejścia wszystkich kanałów w środku .
-
Tak odległości są w korpusie gdzie mocuje się dmuchawe takie same czy z lewej czy prawej strony , ale tu chodzi o to że w środku palnika jeszcze jest przegroda z kanałami która dodatkowo wymusza obieg powietrza w koło paleniska [to ta cześć żeliwna z otworami nadmuchowymi gdzie pali się węgiel} .Gdy dmuchawa jest zabudowana po nie właściwiej stronie jest skrócony obieg powietrza i powietrze wtedy nie chłodzi nam dodatkowo tego paleniska a jedynie sam korpus dlatego dochodzi do zbyt wysokiej temperatury korpusu zewnętrznego palnika.
-
Wszystko fajnie ale jak ten patent się nie sprawdzi i ślimak i tak się zatrzyma to kolega będzie musiał wybierać tą zaprawę olejowo-węglową i usmaruje się po łokcie , nie wspominajac już o tym że nie powinno się stosować tego typu rozwiązań domieszek olejowych.
-
Sztoker Sztoker 8kw - dlaczego gaśnie?
marcus312 odpowiedział(a) na Graphy93 temat w Kotły z podajnikiem
Rusztu nie trzeba uszczelniać byłby problem przy kolejnym jego wyjmowaniu ważne żeby dobrze oczyść krawędzie na których ruszt jest położony żeby nie utworzyła się jakaś niepotrzebna szczelina duża nieszczelność .W dmuchawie jest w tej puszce przyłączeniowej kondensator można go wymienić na nowy o takich samych parametrach jak na nim pisze np dmuchawa WPA 06 ma kondensator o pojemności 2 uF . -
Sztoker Sztoker 8kw - dlaczego gaśnie?
marcus312 odpowiedział(a) na Graphy93 temat w Kotły z podajnikiem
Dobrze że w koncu udało się wyczyścić dobrze ruszt z otworami powinno się poprawić spalanie. -
To kupuj od razu monobloka na R 290 są i to produkowane w Polsce .
-
Sztoker Sztoker 8kw - dlaczego gaśnie?
marcus312 odpowiedział(a) na Graphy93 temat w Kotły z podajnikiem
Dlatego czasami same ustawienia w sterowniku nie pomogą jak jest trudny węgiel ,trzeba coś zmodyfikować np z napowietrzeniem płytki rusztu np wywiercić wiecej otworów , ale nic nie wiemy ile ich tam jest i jakiej średnicy .Czy w tym podajniku jest opał kierowany wypychany przez kolano 90 st , jeżeli tak to może występować nierówne wypiętrzanie opału i jak otwory są nieprawidłowo rozmieszczone będą niedopały. -
Pomijając to co koledzy napisali już wcześniej dodam że sam węgiel może być tak twardy czy dużej granulacji że nie nadaje się do palenia na palniku typu fajka gdzie wypiętrzanie następuje przez kolano 90 st , do tego jak są jeszcze nagary o czym wspomina @Animus w kolanie i rurze to opory toczenia wzrastają do takiego stopnia że zatrzymują podajnik.Niech autor tematu sobie przypomni czy czasem problemy nie zaczęły się wraz z nową dostawą węgla.
