Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieszczelny zawór przy wodowierzu


malachit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałam zapytać osoby z doświadczeniem w hydraulice o wymianę przeciekającego zaworu z  wodą przy wodomierzu. Po zamknięciu zaworu z wodą zauważyłam, że woda wykapuje i stwierdziłam, że muszę dokonać jak najszybszej wymiany tego zaworu. Nie wiem, czy to zakamienienie, czy po prostu czas, zrobił swoje. Po domknięciu zaworu woda kapie, chciałam dopytać, czy zawór załączony na zdjęciu to zawór 1/2 cala, bo zastanawiam, się jaki zawór zakupić w markecie budowlanym. Po telefonie  do hydraulika muszę czekać, aż do poniedziałku na wymianę. Kontaktowałam  się z moją SM, ale tam powiedzieli, musi Pani sama sobie poradzić, nie mamy czasu. A chciałam tylko żeby ktoś przyszedł i zamknął wodą w pionie, tak, żeby mieszkania innych sąsiadów były bezpieczne przed zalaniem i wymienił ten zawór na nowy. Ale nikt niestety nie przyjdzie, aż do poniedziałku, dlatego zdecydowałam się napisać. Pan hydraulik wyliczył robociznę i zawór na 300 zł. Dlatego chciałam kupić go sama, bo wydaje mi się to zbyt wygórowana cena, nie znam się, mogę się mylić. Proszę o radę jaki zawór powinnam kupić, by posłużył mi trochę w mieszkaniu i czy powinnam sama zakupić zawór, czy zdać się na fachowca. Dodam, że pokleiłam ten zawór kitem hydraulicznym, ale patrząc na efekt, to nic nie dało. Z mamą nie orientujemy się w tej tematyce, a nie chciałabym przepłacić zbytnio za tę naprawę. Dziękuję z góry wszystkim, którzy mi coś doradzą! :).

20200625_105821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przed wodomierzem to należy do wodociągów ew spółdzielni.

Żeby go wymienić trzeba zerwać plombę i zamknąć dopływ wody.  Samemu nie radzę tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, tak właśnie mi się wydawało, że lepiej żeby moja Spółdzielnia się tym zajęła. To zbyt ryzykowne, żebym próbowała na własną rękę zajmować się tą awarią. Tylko muszę jakoś doczekać poniedziałku, bo gdy zatelefonowałam do mojej SM, powiedziano, że może w poniedziałek ktoś będzie dostępny z pracowników zajmujących się tymi zagadnieniami. Raz jeszcze bardzo Panu dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, malachit napisał:

Pan hydraulik wyliczył robociznę i zawór na 300 zł. 

Jakbyś go przez przypadek spotkała, to go zastrzel! 

Ręce opadają jak można doić z ludzi pieniądze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze odkręcić rączkę z tego zaworu i sprawdzić czy jest  dławik wtedy można  spróbować  go dokręcić albo wymienić uszczelkę i tylko taki zawór polecam założyć z  tanim bez dławika będzie zawsze kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.