Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Magazyn energii fotowoltaika


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez wacio1967,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w gminie dofinansowanie na magazyn energii i teraz mam pytanie czy to się opłaca? Czy trzeba zmienić warunki rozliczania? Bo na razie jestem na starych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz iść i zapytać w gminie, jakie są warunki.

 

 

 

PS Nawet nie musisz nigdzie iść, wystarczy zadzwonić!

Zapytać w twoim imieniu?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ze starych zasad nie rezygnował. Nigdy w życiu więcej nie dostaniesz nieograniczonego, darmowego magazynu o sprawności 80%.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mirekkss napisał(a):

Witam. Mam w gminie dofinansowanie na magazyn energii i teraz mam pytanie czy to się opłaca? Czy trzeba zmienić warunki rozliczania? Bo na razie jestem na starych zasadach.

Zapytaj swojego operatora, nie bija za to. Może się okazać że wyzerują tylko stan magazynowy, albo zwiększą upust na 70% gdy magazyn z instalacją przekroczy 10kW. To jest chore ale tak jeszcze liczą. Chcę zwiększyć przydział mocy przyłączeniowej i też czekam do marca, kiedy to wywalę zapasy z magazynu, bo zerują stany, nie wiedzieć po co i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki nadal bedziesz mial možliwosci 80% pociagnuc darmowo z powrotom,to wygodniejsze,niž sprawnosc baterii.Gdzie potym amortyzacja magazynu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z tymi dofinansowaniami chodzi teraz o to żeby zabrać ci stare warunki bo to jest ZAJEBISTY problem dla elektrowni. Ty wysyłasz im prąd latem kiedy jest prawie nie potrzebny - nie licząc upałów lub max zapotrzebowania a za to muszą oddac ci go 80% zimą kiedy jest najdroższy i wszyscy chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukają naiwnych... stare zasady TAK..nowe NIE. Wydawać kilkanaście tysięcy na szpecącą dach lub podwórko instalację dla zasady BO INNI MAJĄ to trzeba być lekko mówiąc niespełna rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że do takich sztuczek energetyka się musi uciekać. Nie mają problemu ze regularnym podnoszeniem cen bez pytania kogokolwiek o zdanie, ale z jakiegoś powodu zasad rozliczania fotowoltaiki nie mogą tak sobie zmienić. Umowa coś zawiera na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gminie nic nie wiedzą jak to będzie;/ na umowie jest tylko napisane że przez 5 lat będzie nie twoje. Nie ma napisane kto wykona jaka firma  na jakim sprzęcie jaki falownik jaki magazyn. Tylko że całość będzie kosztować 35tys a twój wkład to 5 tys. To coś śmierdzi mi kiełbasą wyborczą.

A do jutro jest termin składania umów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj umowę, tam będzie napisane, że "oferta" jest pewnie tylko dla nowych prosumentów. Z fusów mają Ci tutaj coś ludzie wywróżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich niepewnościach przepisów dałbym sobie siana. Za dużo jest do stracenia żeby jak na razie niewiele zyskać. Mamy za tani prąd i za drogie magazyny, żeby to miało większy sens. Na razie technologia ogniw idzie do przodu, ceny są  bardziej przystępne, ale stare zasady dają niepodważalną przewagę nad fizycznym magazynem w domu. Tyle na razie, może się to zmienić, ale to dopiero czas pokaże kiedy się to stanie i wtedy można myśleć co dalej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gbbsoft napisał(a):

Ja bym ze starych zasad nie rezygnował. Nigdy w życiu więcej nie dostaniesz nieograniczonego, darmowego magazynu o sprawności 80%.

Nikt by raczej nie zrezygnował ale może to się zmienić że nie będzie to już takie opłacalne ,gdzieś słyszałem że są przymiarki do wprowadzenia dodatkowych opłat za przesył w obu kierunkach czyli zapłacisz za to co wtłoczysz jak również można się spodziewać kar za wprowadzanie do sieci gdy jest nasycona.Oczywiście proszę tego nie traktować poważnie ale takie plotki krążą a od nich się zaczyna a jakieś rozwiązanie trzeba w końcu wypracować żeby pogonić tych na starych zasadach bo za dobrze wg innych mają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki mamy te zasady i są opłacalne, to nie ma sensu panikować. Dwa lata temu spanikowałem że będą przerwy w dostawach prądu i kupiłem sobie akumulatory kwasowe do zasilania awaryjnego. Teraz za niewielką dopłatą mogę kupić podobne tyle że LFP, no ale strach miał wielkie oczy i poddałem się panice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj je póki jeszcze niektórzy "na to lecą". Akumulatory kwasowe, to ślepa uliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cyklicznej pracy to na obecną chwilę są lepsze rozwiązania ale do zasilania awaryjnego to pożyją prawdopodobnie dłużej niż w samochodzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania awaryjnego absolutnie się zgadzam. Sam używam dwóch kwasiaków jako UPS do części oświetlenia, smart domu i zasilania kotłowni.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym awaryjnym zasilaniem. Wojna będzie czy co. U siebie od 5 lat nie było zaniku napiecia, APZ działa tak szybko że nawet zegary w urządzeniach się nie resetują. Chyba za duzo ludzi wyjezdza teraz poza miasto gdzie non stop sa zaniki i przepięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy przerwy w zasilaniu są na szczęście sporadyczne, ale czasami mam w ciągu kilku/kilkunastu minut przełączenia awaryjne które trwają kilka, kilkadziesiąt sekund i jest to problem dla serwerów i smart urządzeń

(a mam ich w sieci cały czas około 60).

image.png.3ce53d63911eb06eab36d4b432dd2284.png

 

Podtrzymuje najważniejsze falownikiem z podpiętymi dwoma aku 50Ah.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
W dniu 7.02.2024 o 11:04, marcus312 napisał(a):

trzeba w końcu wypracować żeby pogonić tych na starych zasadach bo za dobrze wg innych mają .

Stare zasady same się skończą za 11 lat. Tak jest w umowach i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.02.2024 o 13:17, Mirekkss napisał(a):

Witam. Mam w gminie dofinansowanie na magazyn energii i teraz mam pytanie czy to się opłaca? Czy trzeba zmienić warunki rozliczania? Bo na razie jestem na starych zasadach.

I jak, udało się ruszyć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z dotacji jak większość osób z gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.