Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

Są granice dla temp.zewn i np. dla 6C i wyższych możliwa jest praca na 16Hz a przy 5C czestotl. idzie w górę. Nie licz też na to, że uzyskasz Tprzepływu 40C przy 16Hz, więc w zależności od t.zadanej też musi podnieść Hz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - zaszyte na sztywno. (jedyną opcją byłoby oszukiwanie czujnika temp.zewn.) Masz wykres czestotl. i temp. zewn. w okolicach 4-6C ? (tak żeby było widoczne przejście przez próg 5C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszon Co mamy poradzić jak nic nie napisałeś, a to co napisałeś jest mało zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz temperaturę w domu bo 25 stopni i jak jeszcze przebite to jest 26 to jakiś kosmos. A tym samym ogranicz jeszcze duzo niżej temp max i min zasilania. I poczekaj może jak zacznie chodzić przez dłuższy okres na cwu i co. A jak włączyłeś w tamtym okresie Autoad i jeszcze ciągle coś przestawiałes to nie powinieneś liczyć COP. I dodam tylko że nie wiem bo nie zrozumiałem za jaki okres jest to zużycie ale 226 kw w lutym przy tej pompie i takiej temperaturze w domu i moim zdaniem bardzo wysokim zasilaniu to i tak jest wielki wyczyn i jak dla mnie mało realny. Chyba że jakiś "cieplejszy"  region Polski.

Edytowane przez Tibhar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to całość od momentu jak sterownik zaczął zliczać. Zmień sobie przy okazji rok na 2024. Wejdź w to menu i pokaż wszystkie dane pobór/produkcja co cwu albo wrzuć screen z melcloud /zubadanapp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lukaszon napisał(a):

IMG20240219225554.jpg

IMG20240219225541.jpg

Dzięki za podpowiedź, nie zauważyłem błędnej daty

T-Cap pracuje z minimalną mocą 800 w a zubadan 8 kw 1500w ?n

Niskie to zużycie, mało prawdopodobne. Ale jak tak jest to tylko pogratulować. Jak możesz wrzuć tu screen z wszystkimi dniami w lutym z melcloud. Ten zubadan pracuje na min poborze coś koło 600 w.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie średnia zużycia en.el. za luty 11,7 kWh/doba to jak na co+cwu niewiele (szczególnie przy t.wewn.=25C), a mitsu w miarę dokładnie zlicza.

@lukaszon sprawdź czy wszystkie dni zostały wliczone do statystyki, bo zdarza się, że jest luka w odczytach, dlatego pisałem o  screenie z melcloud /zubadanapp (tam będzie widoczny cały przekrój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakiś sposób na podtrzymanie danych w razie przerwy w zasilaniu? 

Moja pompa pracuje na autoadaptacji, w ciągu ostatnich 2 tygodni były 3 krótkie przerwy w zasilaniu i po każdym ponowne poszukiwanie ustawień. Dom przegrzany, zużycie energii wyraźnie wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można inwerter+aku zastosować na całość albo tylko na hydrobox (kwestia mocy), bo ten tylko jednej fazy potrzebuje niezależnie jaką jedn.zewn. posiadamy. Ja mam volt sinus pro ultra 6000 + dwa stosy spięte równolegle 2x12V 100Ah, ale dedykowanego zasilania dla hydroboxa jeszcze nie zrobiłem. Po przerwie w zasilaniu chyba 48h dochodził system do siebie, więc to nie tragedia jeszcze. W manuału jest opis jak wykonać niezależne zasilanie jednostki zewn. Jak pytałem Mitsu co będzie w przypadku brak 3 faz w jedn. zewn. i obecności zasilania w jedn.wewn. (jakie alarmy wywali sterownik, czy zablokuje pompy obiegowe itd.) to dostałem info, że nie testowali tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by wystarczyło podtrzymanie hydroboxa. Ciekawe czy to w ogóle realne, czy zwykły UPS dałby radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia czasu podtrzymania (pojemności aku) i kształtu napięcia na wyjściu. Najwięcej pompka/pompki obiegowe pobierają (wiadomo, że grzałki nie są brane pod uwagę, bo to inny obwód), ale tak jak pisałem nie jestem w stanie potwierdzić jak się zachowa sterownik przy utracie komunikacji z jednostką zewn. Jak ktoś to już przerabiał to może pojawi się wpis. Muszę u siebie zasymulować zanik dwóch faz i z tego co kojarzę to z trzeciej leci zasilanie hydroboxa i wtedy byłyby jakieś konkrety. Jak będzie alarm i pompki odstawi to ten pobór będzie już znikomy, ale UPSa nie brałbym mniejszego niż 500VA (pompka w hydroboxie do 60W, druga na strefę grzewczą xx W albo jak ktoś ma dwie strefy to i trzecia, a reszta to elektronika, dodatkowe moduły, siłownik zaworu, może ktoś ma cyrkulację cwu jeszcze podpietą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o samo podtrzymanie pamięci. Z pompkami to dałbym sobie spokój. Jak jednostka zewnętrzna nie pracuje to i one nie muszą. 

Poprzednim źródłem ciepła był kocioł na ekogroszek, sterownik w miarę prosty ale akumulator do podtrzymania pamięci miał wbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dla ochrony PC przed częstymi wyłączeniami prądu można by zastosować najprostszy ups ze zwykłym akumulatorem żelowym jako podtrzymanie napięcia dla samej PC, ale bez funkcji grzania…

W płycie mitsu jest styk on/off pod prace z innym źrudłem ciepła. Można wpiąć przekaźnik i przy zaniku napięcia PC przestanie grzać a prąd z ups podtrzyma elektronike i da PC czas na wył. sprężarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - moc UPSa musi być dobrana na wszystko co jest z niego zasilane w stanie normalnym, a nie tylko do tego co chcemy by działało w razie zaniku zasilania podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Genek napisał(a):

(Jedna uwaga - moc UPSa musi być dobrana) a nawet zapas....

No to ile to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.