Skocz do zawartości

JacekFF

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  553
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana JacekFF w dniu 26 Czerwiec 2018

Użytkownicy przyznają JacekFF punkty reputacji!

Reputacja

8 Neutralny

O JacekFF

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Jak już wspomniałem prześledziłem gdzie płynie ciepła woda a gdzie cyrkulacja. Mimo to i tak bardzo mnie zastanawia długi czas oczekiwania na ciepłą wodę pod prysznicem. Nie chcę za bardzo drążyć tematu ale powiem wam że z bojlera do umywalki jest ok 8 m rury. Woda tam pojawia się po ok 10 sekundach. Od umywalki przez kuchnię i z powrotem do prysznica (bo myślę że w takiej kolejności jest to podpięte a jeśli nie to i tak najdłuższy odcinek) jest kolejne max 18 metrów a woda płynie tam jeszcze ponad minutę. I to mnie najbardziej zastanawia. No ale tak czy inaczej nic z tym nie wskóram i jedynie może pomóc pompa cyrkulacyjna.
 2. Przejrzałem jeszcze raz zdjęcia i już wiem jak to jest spięte. Faktycznie do prysznica jest spory kawałek. Z kotłowni leci ciepła woda na piętro, po drodze jest umywalka, a potem wraca do prysznica i do kuchni noni cyrkulacją do bojlera.
 3. Niestety nie wiem gdzie jest wpięta cyrkulacja. Albo przy prysznicu albo w kuchni. Ale jakie to ma znaczenie jeśli cyrkulacja w bojlerze jest zakręcona? Ciepła woda nie powinna płynąć najbliższą drogą czyli umywalka, prysznic, kuchnia? Bo rozumiem że mówiąc o cyrkulacji chodzi wam o to że prysznic ściąga wodę z cyrkulacji zanim dopłynie ciepła woda?
 4. Oczywiście ale zastanawiam się dlaczego w umywalce trwa to10 skund a pod prysznicem który jest obok trwa to 1,5 minuty. Gdyby tu i tu trwało to porównywalnie długo to ok nawet bym nie poruszał tematu. Ale różnica grubo ponad minutę mnie zastanawia. Wygląda to tak jakby kran w umywalce ciągnął ciepłą wodę z innej strony niż prysznic. Czy to jest wogóle możliwe?
 5. Witam wszystkich. Mam mały problem z ciepłą wodą w mojej instalacji. Na razie nie mam założonej pompy cyrkulacyjnej ale mimo wszystko bardzo dziwnie to wszystko działa. Problem polega na tym iż w łazience gdy w umywalce puszczam ciepłą wodę to pojawia się ona po ok 10 sekundach. Zaraz obok jest prysznic i gdy puszczę wodę pod prysznicem to muszę czekać półtorej minuty by zaczęła lecieć ciepła woda. Musi zlecieć z 20L wody by pojawiła się ciepła woda. Podobna sytuacja jest ze zlewem w kuchni. Puszczam wodę , czekam półtorej minuty i zaczyna lecieć ciepła woda. wtedy pod prysznicem po kilku sekundach pojawia się ciepła woda.Taka sama sytuacja jest na odwrót tzn puszczam wodę pod prysznicem i gdy zacznie lecieć ciepła woda to w kuchni również po kilku sekundach się pojawia. Rury które biegną do łazienki na górze są zaślepione bo jeszcze nie ma ma tam gotowej łazienki. Rozmawiałem ze znajomym hydraulikiem i sam był zdziwiony że tak długo muszę czekać na ciepłą wodę. Powiedzial że może prysznic ciagnie wodę z cyrkulacji ale cyrkulację mam przy bojlerze zakręconą. Może wy podpowiecie w czym może być problem? Na zdjęciach zaznaczyłem gdzie jest ciepła i zimna woda i cyrkulacja oraz zaznaczyłem gdzie jest jakie pomieszczenie. Czerwona strzałka to ciepła woda czarna to zimna woda a zielona to cyrkulacja.
 6. Zauważyłem że tylko przy odkręcaniu pojawia się kropla wody. Przy zakręcaniu jest ok. Pojawi się zawsze w jednym miejscu po wytarciu cały czas jest sucho.
 7. Cholera niedobrze. Nie mam nad grupą żadnych zaworów odcinających tylko przy rozdzielaczu na piętrze. Najwyżej narazie będę skręcał przepływy na rozdzielaczu a po sezonie grzewczym go wymontuję. Jeszcze jedno pytanie. Skręciłem zawór na max a potem jak odkręcałem to pojawiła się po prawej stronie przy gwincie kropla wody. I tak za każdym razem gdy bardziej odkręcałem. Gdy za drugim razem znów go skręciłem i odkręcałem to nic sie nie pojawiło i nadal jest sucho. Tam jeat jakąś uszczelka, oring?
 8. Zdjęcie się nie wgrało. Instalacja ma 2 sezony. Tak wygląda zawór :
 9. Witam. Posiadam w instalacji zawór termostatyczny 3d. Ma on zakres temperatur od 20 do 45 stopni. Niestety zauważyłem że nie działa prawidłowo tzn przy min ustawieniu na wyjściu osiągam 27 stopni a przy max 35. Nie ma także wartości pośrednich lub są całkowicie niezauważalne. Czy taki zawór da się jakoś zregenerować czy tylko wymiana na nowy wchodzi w grę? Jeśli naprawa jest możliwa to jak go ponownie skalibrować? Nie ma na nim żadnych znaków a po zdjęciu pokrętła z tego co widzę można kręcić nim do woli.
 10. Czy może Panowie nie bawić się w rwgulację zaworem 4d tylko go otworzyć na max i regulować tylko zaworami 3d?
 11. Witam. Przez ostatni miesiąc testowałem różne ustawienia zaworów 4d i 3d w mojej instalacji i szczerze powiem że nie rozumiem jakie zachodzą zależności między nimi. Wyżej jest schemat instalacji. Opiszę tylko w jednym zdaniu w czym jest problem. Zaraz za kotłem jest zawór 4d a za nim 2 grupy pompowe. Jedna z zaworem 3d termostatycznym a druga z zaworem 3d z możliwością montażu siłownika. Siłownika na zaworze 4d i 3d nie ma. Ustawiam je ręcznie. Na zaworze 4d ustawiłem sztywno temp 50 stopni przy zasilaniu kotła 65-67 stopni. 50 stopni wychodzi z zaworu 4d na grupy pompwe. I co ciekawe gdy odkręcam zawór 3d w grupie temperatura za zaworem 4d spada np do 34 stopni ale za zaworem 3d (na wyjściu na podłogi) temp nie rośnie. Na zegarze nawet nie drgnie wskazówka nawet gdy odkręcę zawór 3d praktycznje na full. Wystarczy za to że delikatnie ruszę zawór 4d by temp na zasilaniu do grup trochę wzrosła i temperatura za zaworem 3d odrazu rośnie. Wtedy muszę skręcić zawór 3d np do połowy i po tym zabiegu za zaworem 4d temp stabilizuje sie na 50 stopniach ale za zaworem 3d temp już jeat wyższa. Jak to działa? Czy działanie zaworu 3d jest uzależnione od przepływu czynnika przez zawór 4d bo jak widzicie temperatura która wychodzi z zaworu 4d nie ma tu nic do rzeczy.
 12. Grzejniki nie grzeją. Zawór nie pobiera wody z grzejników bo po pierwsze grzejniki nie grzeją, po drugie powrót z grzejników jest przy zaworze 4d wie c nie jest przy grupach pompowych a po trzecie nawet jak by grzały grzejnik i zawory w grupach pobierały by z nich wode to i tak zasilanie grup pompowych mam 60 stopni czyli więcej lub tyle samo ile powrót z grzejników.
 13. Kiedyś widziałem opis odpowietrzania takiej pompy i robiono to gdy była wyłączona. Tutaj na wyłączonej wyleciało bardzo mało powietrza. Dopiero po jej uruchomieniu się odpowietrzyła całkowicie.
 14. Tak mam taką pompę Wilo yonos pico ale to odpowietrzanie działa tak sobie lub raczej wogóle. Słyszę powietrze w tej pompie, działa ona wyraźnie głośniej ale odpowietrzanie nie usówa problemu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.