Skocz do zawartości

JacekFF

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  548
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana JacekFF w dniu 26 Czerwiec 2018

Użytkownicy przyznają JacekFF punkty reputacji!

Reputacja

8 Neutralny

O JacekFF

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zauważyłem że tylko przy odkręcaniu pojawia się kropla wody. Przy zakręcaniu jest ok. Pojawi się zawsze w jednym miejscu po wytarciu cały czas jest sucho.
 2. Cholera niedobrze. Nie mam nad grupą żadnych zaworów odcinających tylko przy rozdzielaczu na piętrze. Najwyżej narazie będę skręcał przepływy na rozdzielaczu a po sezonie grzewczym go wymontuję. Jeszcze jedno pytanie. Skręciłem zawór na max a potem jak odkręcałem to pojawiła się po prawej stronie przy gwincie kropla wody. I tak za każdym razem gdy bardziej odkręcałem. Gdy za drugim razem znów go skręciłem i odkręcałem to nic sie nie pojawiło i nadal jest sucho. Tam jeat jakąś uszczelka, oring?
 3. Zdjęcie się nie wgrało. Instalacja ma 2 sezony. Tak wygląda zawór :
 4. Witam. Posiadam w instalacji zawór termostatyczny 3d. Ma on zakres temperatur od 20 do 45 stopni. Niestety zauważyłem że nie działa prawidłowo tzn przy min ustawieniu na wyjściu osiągam 27 stopni a przy max 35. Nie ma także wartości pośrednich lub są całkowicie niezauważalne. Czy taki zawór da się jakoś zregenerować czy tylko wymiana na nowy wchodzi w grę? Jeśli naprawa jest możliwa to jak go ponownie skalibrować? Nie ma na nim żadnych znaków a po zdjęciu pokrętła z tego co widzę można kręcić nim do woli.
 5. Czy może Panowie nie bawić się w rwgulację zaworem 4d tylko go otworzyć na max i regulować tylko zaworami 3d?
 6. Witam. Przez ostatni miesiąc testowałem różne ustawienia zaworów 4d i 3d w mojej instalacji i szczerze powiem że nie rozumiem jakie zachodzą zależności między nimi. Wyżej jest schemat instalacji. Opiszę tylko w jednym zdaniu w czym jest problem. Zaraz za kotłem jest zawór 4d a za nim 2 grupy pompowe. Jedna z zaworem 3d termostatycznym a druga z zaworem 3d z możliwością montażu siłownika. Siłownika na zaworze 4d i 3d nie ma. Ustawiam je ręcznie. Na zaworze 4d ustawiłem sztywno temp 50 stopni przy zasilaniu kotła 65-67 stopni. 50 stopni wychodzi z zaworu 4d na grupy pompwe. I co ciekawe gdy odkręcam zawór 3d w grupie temperatura za zaworem 4d spada np do 34 stopni ale za zaworem 3d (na wyjściu na podłogi) temp nie rośnie. Na zegarze nawet nie drgnie wskazówka nawet gdy odkręcę zawór 3d praktycznje na full. Wystarczy za to że delikatnie ruszę zawór 4d by temp na zasilaniu do grup trochę wzrosła i temperatura za zaworem 3d odrazu rośnie. Wtedy muszę skręcić zawór 3d np do połowy i po tym zabiegu za zaworem 4d temp stabilizuje sie na 50 stopniach ale za zaworem 3d temp już jeat wyższa. Jak to działa? Czy działanie zaworu 3d jest uzależnione od przepływu czynnika przez zawór 4d bo jak widzicie temperatura która wychodzi z zaworu 4d nie ma tu nic do rzeczy.
 7. Grzejniki nie grzeją. Zawór nie pobiera wody z grzejników bo po pierwsze grzejniki nie grzeją, po drugie powrót z grzejników jest przy zaworze 4d wie c nie jest przy grupach pompowych a po trzecie nawet jak by grzały grzejnik i zawory w grupach pobierały by z nich wode to i tak zasilanie grup pompowych mam 60 stopni czyli więcej lub tyle samo ile powrót z grzejników.
 8. Kiedyś widziałem opis odpowietrzania takiej pompy i robiono to gdy była wyłączona. Tutaj na wyłączonej wyleciało bardzo mało powietrza. Dopiero po jej uruchomieniu się odpowietrzyła całkowicie.
 9. Tak mam taką pompę Wilo yonos pico ale to odpowietrzanie działa tak sobie lub raczej wogóle. Słyszę powietrze w tej pompie, działa ona wyraźnie głośniej ale odpowietrzanie nie usówa problemu.
 10. Ok wszystko działa. Odkręciliśmy śrubunek przy wężownicy jednak poleciała sama woda, zero powietrza. Widziałem kiedyś jak odpowietrzał ktoś pompę odkręcając zaślepkę z przodu pompy. Popuściliśmy tą zaślepkę na włączonej pompie. Wyleciało sporo powietrza. Odrazu bojler zaczął grzać. Wcześniej odkręcaliśmy tą zaślepkę ale na wyłączonej pompie. Powietrza trochę uszło i poleciała woda. Na włączonej pompie wyrzuciliło jeszcze sporo powietrza.
 11. Tak oczywiście oba króćce wężownicy są podpięte do obiegu kotła. Na dole dałem przykładowe zdjęcie z instrukcji. Do drugiego króćca od góry jest wpięte zasilanie z kotła a na czwartym powrót. Czyli który króciec mamy popuścić? Na zasilaniu wężownicy czy na powrocie?
 12. Tak ma podobną instalację bo robił ten sam hydraulik. Różnica jest taka że kolega ma tylko ogrzewanie podłogowe bez grzejników. Bojler także ma galmet tylko mniejszy niż mój. Odpowietrznik jest za pompą jednak nie odpowietrzył wężownicy. Odkręciliśmy go od podstawy i wypuściliśmy tyle powietrza ile się dało. Teraz leci z niego sama woda. Ale mimo tych zabiegów ciepła woda dochodzi tylko do zasilania wężownicy.
 13. Rura zasilająca biegnie z góry do bojlera. Bojler stoi na ziemi, jest niżej od kotła.
 14. Innej opcji nie ma musi być powietrze w wężownicy bo ciepła rurka jest tylko do wejścia do wężownicy i to jeszcze nie jest gorąca tylko letnia mimo zasilania wody 60 stopni. Czyli musimy popuścić śrubunek przy zasilaniu wężownicy. Na załączonej pompie czy nie?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.