Skocz do zawartości

JacekFF

Stały forumowicz
  • Postów

    600
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana JacekFF w dniu 26 Czerwca 2018

Użytkownicy przyznają JacekFF punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia JacekFF

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

9

Reputacja

  1. Powiedz mi kolego jak połączyć odpowietrznik automatyczny 1/2 z pexem. Wszędzie widzę złączki skręcane pex 25x3/4. Nie ma nigdzie 1/2.
  2. Witam. Kolejny dzień kolejny problem. Dziś po 20 latach padła u moich rodziców pompa CO. Pompa Salmson NXL33-25P obsługiwała dom z lat 80 typu kostka - 2 piętra. Na pompie nie ma żadnych informacji na jaką wysokość ona podnosi. Znalazłem w internecie że na 7 metrów ale nie wiem czy to poprawna informacja. Ja mam w swojej instalacji pompę Perfexim LTD CRS25/60-180. Pompa ta podnosi max na 6m. Pompa ta obsługuje u mnie tylko 2 grzejniki. Jeden na parterze a drugi na piętrze i pracuje tylko na 1 biegu. Myślę że jest za mocna na moje potrzeby i myślałem ją wymienić na jakąś słabszą, energooszczędną. I teraz moje dwa pytania. Pierwsze czy moja pompa będzie sprawnie działać u moich rodziców? Drugie pytanie czy jeśli wymieniłabym moją pompę na inną to czy muszę brać pompę która podnosi na 6 metrów czy może wystarczy taka która podnosi na 4 metry?
  3. Będę w ten weekend montował ten odpowietrznik ale zauważyłem jedną rzecz. Teraz nie mam jeszcze puszczonego ogrzewania na dom tylko kocioł pracuje w trybie letnim i pracuje tylko pompa cwu. Nie słychać by w instalacji pojawiało się powietrze. Gdy włączę ogrzewanie też pompy pracują normalnie ale gdy włączę pompę która dogrzewa powrót do kotła zaczynają się cyrki z powietrzem. Po uruchomieniu pompy na powrocie po pewnym czasie pojawia się powietrze w instalacji. Pompa pracuje na min jakie mogłem ustawić coś koło 5W.Co jakiś czas słychać na kilka sekund szum właśnie w okolicy powrotu do kotła, szum jakby ktoś spuszczał wodę w ubikacji i po chwili cisza. Pompa na powrocie spada wtedy z obrotów do 1W i znów wraca do normalnej pracy. Nie wiem czy to pompa która jest na powrocie powoduje pojawianie się powietrza czy to tylko zbieg okoliczności.
  4. Wyczyściłem zawór i zaczął lepiej działać tzn pokrętło chodzi lekko i nie cieknie. Niestety nie mogę zejść z temperaturą mniej niż do 22 stopni. Niby ten zawór ma ustawienia od 20 do 45 stopni ale z tego co pamiętam to od początku był problem z jego regulacją bo nigdy nie mogłem ustawić go w max lub min temperaturze. Chyba że zegar błędnie pokazuje. Powiem ci że kupiłem korek by zaślepić ten powrót gdy wyjąłem zawór. Co ciekawe po zaślepieniu powrotu woda zaczęła wypływać z zasilania pomimo że wszystkie zawory miałem pozamykane.
  5. W sumie jak zakręcę te zegary to odetnę zasilanie i powrót. Problemem jest tylko to miejsce gdzie zaznaczyłem czyli powrót miedzy grupą a kotłem A można kupić jakiś korek czy zaślepkę by na czas demontażu zaślepić powrót z tek grupy? To będzie chyba calowa rura a gwint raczej standard? W instrukcji tylko jest to co na screenie.
  6. Zanim coś kupię spróbuję jeszcze rozebrać i przeczyścić ten mój zawór. Stuknąłem w niego kika razy i zaczął puszczać niższą temperaturę także pewnie jest w środku zabrudzony. Mam jednak do ciebie jeszcze jedno pytanie. Przed grupami pompowymi na zasilaniu mam zawór odcinający zaznaczony czerwoną strzałką. W grupach pompowych są termometry z zaworami którymi mogę odciąć zasilanie i powrót (zielone strzałki). Zastanawiam się czy jak odkręcę zawór termostatyczny to czy muszę mieć jakąś zaślepkę, korek na powrocie (zaznaczone na niebiesko) w tej grupie by nie schodziła woda z instalacji? Niestety nie mam zaworu odcinającego na powrocie z grup. Ta grupa z której będę wymontowywał zawór jest najwyższym punktem w kotłowni. Wyżej jest tylko zbiornik wyrównawczy.
  7. Nie wiem czy dokładnie o to co chodziło ale cały zawór ma 9 na 10cm a od śrubunków do środka zaworu jest 5 i 6cm. Zrobiłem zdjęcia z wymiarami. Co do przesunięcia termometru to tak jak mówisz chcę go dać wyżej razem z pompą nawet może być poza obudową bo to mi nie przeszkadza. Wtedy bym miał miejsce by zrobić jakieś przyłącza pod inny zawór 3d nawet zawór może być odsunięty na bok.
  8. Witam. Uszkodził mi się zawór mieszający termostatyczny w grupie pompowej firmy RED. Zawór ma zakres od 20 do 45 stopni. Nie jestem w stanie obniżyć temperatury poniżej 32 stopni a do tego podczas regulacji pojawia się mały wyciek wody. I teraz najciekawsze. Po rozmowie z dystrybutorem tej firmy a on rozmawiał z producentem - nie da się dokupić samego zaworu termostatycznego. Wymiana na inny tzn zwykły zawór 3d tej firmy także nie wchodzi w grę ponieważ zawory mają inne wymiary. Sprawdziłem kila zaworów 3d innych firm i żaden nie wejdzie w miejsce starego zepsutego zaworu. I teraz moje pytanie. Czy jeśli podniosę pompę do góry i w miejscu zaznaczonym za żółto zrobię kolankami odejście na bok by w miejscu zaznaczonym na zielono wstawić zawór 3d to będzie to działać? Mam zamiar najpierw zdemontować uszkodzony zawór i go przeczyścić i wymienić uszczelnienia ale jeśli by to nie pomogło to myślę nad taką alternatywą. Co o tym myślicie? Chyba w macie lepszy pomysł?
  9. Ok tak zrobię. Narazie dzięki za pomoc. Jak zamontuję i przetestuję to się odezwę
  10. Układ jest otwarty więc nie mam możliwości zwiększenia ciśnienia. Jedyne otwarte odpowietrzniki automatyczne mam powyżej pompy cwu oraz na belce zasilającą podłogę na piętrze więc jedynie przez te dwa może dostawać się powietrze. Możliwe też że winna jest kawitacja tak jak wspomniałeś. No nic narazie zamontuję odpowietrznik nad pompą zamiast tego kolanka i zobaczę czy coś pomoże
  11. Nie mam pojęcia skąd to powietrze . Nie ma nigdzie żadnej nieszczelności, przynajmniej nigdzie nie cieknie woda. Odkąd działa instalacja jest z tym problem . Powietrze jest praktycznie cały czas tzn jest kilka dni spokoju i po kilku dniach słychać co jakiś czas szum i bulgotanie jednak z niewielką ilością powietrza pompy dają sobie radę. Teraz po okresie letnim nazbierało się go naprawdę dużo i pompa nie daje rady go przepchnąć.
  12. Witam. Instalacja już pracuje 3 lub 4 rok i co roku mam problem z zapowietrzającą się pompą wilo pico. Jest to pompa która pompuje na piętro. W tym roku zapowietrzyła się tak że chyba będę musiał popuścić śrubunki przy pompie bo nie jestem w stanie wygonić z niej powietrza. Funkcja odpowietrzania na tej pompie nie daje wogóle rezultatów. Zastanawiam się jeszcze nad sprawą dodania odpowietrznika nad pompą. Odpowietrznik jest na listwie zasilającej podłogę, puszcza powietrze, jednak mimo tego całość powietrza nie jest w stanie się do niego dostać. Nad pompą mam kolanko 90 stopni. Czy to byłby dobry pomysł gdybym wstawił zamiast niego trójnik z wyjściem do góry na odpowietrznik automatyczny?
  13. Czyli jedyny minus to to stukanie czy może to mieć jakieś inne negatywne skutki dla instalacji?
  14. Witam. Zamontowałem grzejnik w łazience tzw drabinka. Facet montujący instalację CO mówił mi że zasilanie do grzejników (w sumie mam tylko 3 sztuki) zawsze wypuszcza ze ściany po prawej stronie. W łazience na parterze faktycznie jest po prawej stronie jednak na piętrze coś mu się pomieszało i zamontował zasilanie z lewej strony. Montując grzejnik kupiłem zawór herz vua 40 z zasilaniem po prawej stronie. Po podpięciu wszystkiego zauważyłem że ciepła woda najpierw pojawia się z lewej strony - czyli zawór działa na odwrót. Przy grzejniku już nic nie zrobię ale mogę rozciąć pexa w kotłowni i połączyć rury na krzyż. I teraz mam do was pytanie. Czy jeśli nic z tym nie zrobię to coś może się stać bo grzejnik normalnie grzeje. Jedyny minus jaki zauważyłem to słychać stuknięcie gdy zakręcam zawór termostatyczny przy grzejniku.
  15. U mnie jest zawór kulowy, za nim zawór zwrotny następnie trójnik z odejściem do bojlera i do naczynia przeponowego. Zaraz za trójnikiem pomiędzy nim a naczyniem jest zawór bezpieczeństwa. Do bojlera idzie pex 16
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.