Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lukaszon napisał(a):

Czy jest możliwość sprawdzenia temperatury zasilania i powrotu czynnika (gazu)?

Proszę sprawdzić kod 012 i 004 na pracującym co np pół godziny po defroscie lub przy ciągłej pracy nie przerywanej defrostem lub cwu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obniża prędkość wentylatora ,tym samym obniżając hałas, obniżając przepływ powietrza przez parownik zwiększa się praca sprężarki
Pompa schodzi z Hz i jest ciszej  ale może dowalić grzałki..

A jak włączyć

ustawienia serwisowe \  praca pompy lub ustawienie pracy pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Genek napisał(a):

A po co?

Jest ciszej bo zwalnia wentylator. Sprężarka nie schodzi z Hz tylko je podwyższa. I jest większe zużycie. Sprawdzone. Przez ok 2 tyg pracy w różnych warunkach.

Grzałki nie były w tym trybie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak poprawić COP? Temperatura w pomieszczeniach ustawiona na 24 stopnie,same grzejniki

Maksymalna dzienny COP jaki uzyskałem to 3,20

Będę wdzięczny za każde sugestie

 

Pompa chodzi na autoadaptacji a z tego co się orientuję temperatura zasilania nie przekracza 37 stopni 

Zapomniałem napisać że instalacja na grzejnikach

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Screenshot_2024-03-13-17-53-04-08_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąbią o tym wszyscy - szacunkowo obniżenie temp. zasilania o 1C daje wzrost COP o 2%. A te 24C w pomieszczeniach to też niemało, ale jak kto lubi. Grzejniki muszą mieć odpowiednią wielkość, żeby zjechać z temp. zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patrol napisał(a):

Trąbią o tym wszyscy - szacunkowo obniżenie temp. zasilania o 1C daje wzrost COP o 2%. A te 24C w pomieszczeniach to też niemało, ale jak kto lubi. Grzejniki muszą mieć odpowiednią wielkość, żeby zjechać z temp. zasilania.

Jeden stopień temp. wody w instalacji więcej, to o 2% wyższe  roczne zużycie prądu na grzanie. A 1 stopień temp. w pomieszczeniu więcej to o 8% wyższe zużycie energii. Przynajmniej ja tak to pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest instalacja na rurkach miedzianych o dość małym przekroju

Pompę w hydroboxie mam ustawioną na 3

1 minutę temu, Genek napisał(a):

lukaszon (To jaka jest optymalna temperatura zasilania ?) Czy ty czytasz co piszesz, najpierw pomyśl zanim coś napiszesz.

Nie chodzi w stosunku do mnie tylko ogólnie

Z tego co słyszałem nie może być za niska bo wtedy jest problem z defrostami (mogę się mylić) 

Dlatego zadałem takie pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Genek napisał(a):

No i na pewno się myślisz..

ecodan to okrojona wersja zubadana. Ona poprostu nie ma czujników i robi defrost według swojego algorytmu, nieważne czy jest oszroniona czy nie. Nic z tym nie zrobisz

Rozumiem,tylko posiadam Zubadan a nie ecodan

Jakby coś 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie nie. Możesz w każdej chwili przestawić się wyłącznie na cwu jeśli nie chcesz automatycznego przejścia / obniżyć próg wejścia w tryb lato / pokombinować z harmonogramami. Same nastawy cwu (temp. i histereza) to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.