Skocz do zawartości

Tibhar

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tibhar

  1. Sterownik Mitsubishi i nie będzie żadnego z tych objawów Ii auto. Lub za duża pompa wtedy pomoze stała temp i on/off. Przy przebiciu temp o 1 st ster mits wyłączy pompę. Uruchomi dopiero kiedy temp spadnie do zadanej. A przy obecnych czy plusowych temp może potrwać np dobę. Ale każdy dom jest inny. Ja i nie tylko ja nie obserwuje takich zachowań pompy.
  2. Tryb cichy - jest ciszej, wentylator schodzi z obrotow ale kosztem mocniejszej pracy sprężarki. Co do zmiany sterownika to nie wiem w jakim celu chcesz to robić, ale moim zdaniem jest to krok w tył. Robimy pompę on off. Ale jak chcesz to sw2 1 na on i przestawić sw1 8 na off. Nie rozumiem też wątku o przekraczaniu temp np 5 st i podnoszeniu Hz. I co z tego że pompa wskakuje na wyższe Hz. Co prawda każdy dom jest inny. I każda instalacja. Ale pompa robi swoje i nie wiem czemu miałaby się wyłaczac co parę minut. Nie ma u mnie takiego zjawiska. Jedyne zjawisko które u mnie występuje co do którego niektórzy mogliby się przyczepić to to że pompa np jak jest plus 10 st (i do tego słoneczny dzień ) pracuje kilka godzin ciągłą pracą i dom złapie temp i najzwyczajniej pompa się wyłączy. Dodam że moja pompa pracuje najniżej na 26 Hz. A przy temp plus 4 st pracuje już na 32 Hz i nic się nie dzieje. Co do COP bo prędzej też gdzieś było w wątku. Na to trzeba spojrzeć z różnych stron. U kogoś pompa może pracować w dzień gdzie jest plus 5 st i trochę słońca np 3 godziny do tego cwu i wtedy COP będzie 2,5 ale zużycie będzie np 5kw. A u drugiego będzie przy tej samej temp pracowała 18 godzin COP będzie 5 ale zużycie będzie 18 kw. Każdy budynek jest inny.
  3. Jest ciszej bo zwalnia wentylator. Sprężarka nie schodzi z Hz tylko je podwyższa. I jest większe zużycie. Sprawdzone. Przez ok 2 tyg pracy w różnych warunkach. Grzałki nie były w tym trybie potrzebne.
  4. Proszę sprawdzić kod 012 i 004 na pracującym co np pół godziny po defroscie lub przy ciągłej pracy nie przerywanej defrostem lub cwu itp.
  5. Jak pompa taktuje teraz przy tej pogodzie i chodzi na auto adaptacji to proponuję podnieść o pół stopnia temperaturę w domu na sterowniku mits. Bo było ustawione chyba 21,5 st i przy tej pogodzie pompa nie ma jak zejść niżej z Hz a auto adaptacja ogranicza jej pracę np do zasilania 30 st. Jak zwiększymy temp w domu o te pół stopnia auto przestawi te widełki do np pracy do 32,5 st na zasilaniu i tak będzie pracowała. zmiana histerezy na większą pomoże przy dużym taktowaniu bo pompa rozszerzy zasilanie o np 5 st. Ale nie od razu. Pompa zbada że tych taktów było sporo przez określony czas pracy i dopiero wtedy rozszerzy te widełki. A tak jeśli z auto wychodzi że ma iść zasilanie 29 st a powrót będzie wracał za ciepły, pompa żeby zachować deltę będzie podnosiła zasilanie, jak podniesie powyżej 2 st to pompa stop. Tak mniej więcej to działa. Jak ktoś ma dobrze ocieplony dom i podłogowkę, to pompa nie zdarzy przebić tego zasilania a uzyska temp w domu. Wtedy się wyłączy i będzie czekała zapewne 10 godzin lub więcej przy tej temp. Bo podłogowka będzie cały czas oddawała ciepło.
  6. Niskie to zużycie, mało prawdopodobne. Ale jak tak jest to tylko pogratulować. Jak możesz wrzuć tu screen z wszystkimi dniami w lutym z melcloud. Ten zubadan pracuje na min poborze coś koło 600 w.
  7. Zmniejsz temperaturę w domu bo 25 stopni i jak jeszcze przebite to jest 26 to jakiś kosmos. A tym samym ogranicz jeszcze duzo niżej temp max i min zasilania. I poczekaj może jak zacznie chodzić przez dłuższy okres na cwu i co. A jak włączyłeś w tamtym okresie Autoad i jeszcze ciągle coś przestawiałes to nie powinieneś liczyć COP. I dodam tylko że nie wiem bo nie zrozumiałem za jaki okres jest to zużycie ale 226 kw w lutym przy tej pompie i takiej temperaturze w domu i moim zdaniem bardzo wysokim zasilaniu to i tak jest wielki wyczyn i jak dla mnie mało realny. Chyba że jakiś "cieplejszy" region Polski.
  8. Nie ma takiego ustawienia. I patrząc na temperatury zasilania i to co piszesz przy 2 stopniach to spróbuj ograniczyć max zasilanie do np 38 at może nawet niżej.
  9. Spróbuj ustawić 2 lub 3 bieg w hydroboxie i 1 za buforem i zobacz. Co do grzałek daj opóźnienie na 120 min. I zmniejsz zakres temp na np max 45 st zobacz. Raczej już się nie włączą. Jak będzie coś nie tak to wrócisz do tych ustawień co masz.
  10. To zależy jakie grzejniki. Niektóre potrafią pracować na 29 at. Ja ustawionym na pewno pompę cwu o bieg lub dwa niżej. I od co też spróbowałbym niżej. Bo o ile dobrze widzę (ale robię to z tel) to te wyłączenia są spowodowane zbliżeniem się powrotu do zasilania a nie przebita temperatura w pomieszczeniu. A dzieje się tak albo przy za dużej pompie albo jak za szybko wraca ciepła woda. A już niżej niż 16 Hz nie da się zejść. Grzałki na 60 min mogą jak najbardziej zostać i tak raczej nigdy się nie włącza. Chyba że to Suwalszczyzna. U mnie, u moich rodziców i siostry gdzie są to trzy pompy mits grzałki jeszcze się nigdy nie włączyły. Przepraszam u mnie jak włączyłem raz legionelle.
  11. U mnie teraz około 3,7, zużycie na dzień dzisiejszy 226 kw myślę że jak ta pogoda się utrzyma to za luty wyjdzie cop w okolicy 4 a zużycie coś koło 400kw do max 450kw. U mnie 160 m z tym że moja pompa min chodzi na 26 Hz. Myślę że osoby z Eco czy niewielkim zubadanem mogą mieć ten wynik dużo lepszy.
  12. U mnie podobny problem kiedyś wystąpił po zmianie czasu letniego na zimowy. Ale po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Zobacz czy w hydroboxie zlicza ci pobrana i wygenerowana energię. Jak tak to problem z wifi lub zmieniałes np datę i też tak chwilę może być.
  13. Tutaj, nie wiem od kiedy masz zainstalowana zubadan app, może musisz poczekać całą dobę. Tutaj zrównała Ci się temp powrotu z zasilaniem i pompa musi odpocząć. Sprężarka nie chodzi. Spadnie powrót i ruszy normalnie. Masz temp w domu ustawiona na 25 stopni. Jak jest termostat Mitsubishi to przebije jeszcze o jeden stopień czyli w domu będzie 26 stopni. Nie wiem czy taka temp jest Ci potrzebna bo to bardzo wysoko. To prawda💪 Pewnie pierwsza siądzie elektronika.
  14. Jeszcze z innej beczki bo też spotkałem się z takimi teoriami. To że sprężarki mają określoną żywotność ( godziny pracy i wylaczenia) to wiadomo. A czy uważacie że na żywotność sprężarki ma takze wpływ przepracowanych godzin. Bo darzy się do nieprzerwanej pracy ale czy to nie skraca też żywotności. Jedna z firm proponuje pracę w 2 taryfie czy ograniczona harmonogramem. Wtedy krzywa jest moim zdaniem bardzo wysoko ustawiona, pompa nagrzewa dom w przeciągu powiedzmy 8 godzin później oddaje jeszcze ciepło( W przypadku podłogowki) i w nowym budownictwie w takim ukladzie dobowy spadek temperatury jest w okolicach 1 st., przy około 0 st na zewnątrz. Czy taka pompa pożyje dłużej? Będzie miała jedno włączenie na 10 godzin i kolejne powiedzmy na cwu. Stosunek idealny. Pomijam komfort cieplny. Nie potrafię odpowiedzieć. Pompa działa na autoadaptacji?
  15. Nie chcę tego negować. Myślę że pompa po chwili się zatrzymała. Dziwne dla mnie i stoję na stanowisku że 2 st to zabezpieczenie sprężarki. Wszystko poniżej powinno ją wyłączyć.
  16. Tu się zgadza to czas bez pracy pompek. Co do 1,5 stopnia delty myślę że tu jest już pompa stop po chwilowej pracy z taką delta. Też sprawdzone. Chyba że auto adapt i podbije temp zwiększając deltę. Ale nie będę się spierał. 190 sprawdzę w tyg jak dotrę do domu.
  17. Wygląda ok.,jak tak sobie chodzi to jest to dla mnie dziwne, ale przyznaję wszystko na tych wykresach wygląda ok. Jeszcze pytanie dla czego w tej legendzie pod częstotliwością pracy nie ma okienka wyłączona.? To się gdzieś wyłącza?
  18. Ciekawy materiał o ograniczeniu mocy i pracy cichej itd. I co do trybu cichego to gdzieś napotkałem się na głosy że przy tym trybie jest większy udział sprężarki. Ale nie wiem ile w tym prawdy ja tego nie testowałem. Dodam tylko że wszystkie modele z ftc 6 nawet PUHZ na R 410 ma tą funkcję do włączenia w ustawieniach. Coś mi się wydaje że ten gaz jest za wysoko. I tu jest blisko do pompy stop. Ale to tylko moje zdanie. Delta jest tylko 2 st. Ale jak tak jest dobrze to dobrze. Mógłbyś wrzucić tu wykres częst z całego dzisiejszego dnia i wykres temperatur.
  19. Co tu się stało zastanawia się autor. Oczywiście przeniesiony jest sterownik do pomieszczenia nie wymiennik😉 Tak do naszych rozważań. Mam pewne podejrzenia i Ty Patrol zapewne też😉 Tak to teraz zobaczyłem, a chyba to do naszego rozważania😉 A tak już na poważnie, dostałem dzisiaj pytanie od jednej osoby o tryb cichy. Czy ten tryb schodzi z mocą tak jak w Panasonicu. I czy jest mniejszy pobór energii.. Moze ktoś z Was to testował. Moim zdaniem jest ciszej, wentylator zwalnia ale jest większy udział sprężarki? A pobór energii będzie raczej taki sam lub większy. Nigdy tego nie dane mi było sprawdzić.
  20. Ciekawe wątki i rozważania na różne tematy👍

  21. Nie chciałem już pisać o przepływie i delcie. Ale... Przepływ ma być odpowiedni ale to nie znaczy że można go sobie wybrać jak się chce z zakresu. Tzn można bo nikt nie broni. Wkleiłem tam gdzieś bajkę z bloga proszę ją dokladnie przeczytać. Pompa tak podniesie temp np o 1 st zachowując odpowiednią deltę i będzie tak chodziła cały obniżając lub (podwyższając pracę sprezarki) czas chyba że przyjdzie mocne słońce. Za duży przepływ za mała delta i pompa stop. Ustaw u siebie bieg pompy w hydrob na 5 i ta za buforem na 3 chyba że ma 5 biegów to na 5. Wtedy będziesz miał piękny przeplyw i Ci przeniesie najwięcej ciepła i będziesz miał najniższą temp zasilania. Proszę spróbuj tylko tak dla siebie. I zobacz co się stanie ..ile Ci tej mocy przeniesie. Nie wiem naprawdę jak to inaczej wytłumaczyć. Budynek musi zdążyć odebrać ciepło. Gaz ma być schłodzony przez powrot do temp niższej niż zasilanie. Odnośnie COP nie będę się wypowiadał bo mam "powiedzmy" odmienne zdanie czy inne spojrzenie,. Tak samo jak pisanie na 3 biegu było jeszcze gorzej. To że tak powiem szerszy temat...ustawienia za buforem, dławienia przepływu, ustawienia jednostki itd. I będę dalej stał na stanowisku że ..jedynym słusznym sterowaniem ta pompa jest autoadaptacja przy dobrych ustawieniach. Ale to moje zdanie Mnie interesuje to forum obecnie mam trochę czasu i sobie czytam. Ale nie chcę już drążyć tematu tego przepływu. Czerpmy wiedzę z tego tematu. Sprawdzajmy i róbmy tak jak uwazamy. Ustaw u siebie bieg pompy w hydrob na 5 i ta za buforem na 3 chyba że ma 5 biegów to na 5. Wtedy będziesz miał piękny przeplyw i Ci przeniesie najwięcej ciepła i będziesz miał najniższą temp zasilania. Proszę spróbuj tylko tak dla siebie. I zobacz co się stanie ..ile Ci tej mocy przeniesie. I niech tak pochodzi przez miesiąc. Zobaczysz COP i zużycie. Gwarantuje Ci że sprężarka pochodzi 5 lat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.