Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Patrol napisał(a):

Połączenie bufora super - jeśli po obu stronach przepływy są zbliżone to masz idealną sytuację. Na grzejnikach korzystasz z głowic termostatycznych czy wszystkie na full otwarte?

Od kilku lat mam w ten sposób , już pisałem kiedyś ale jakoś ludziska nie chcą przyjąć informacji .... zapewniam że jest jeszcze lepiej..

Pozdrawiam YARO.

buf.png.438b273f64e2c36ea62462b1a294ae79.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, YaroXylen napisał(a):

Od kilku lat mam w ten sposób , już pisałem kiedyś ale jakoś ludziska nie chcą przyjąć informacji .... zapewniam że jest jeszcze lepiej..

Pozdrawiam YARO.

buf.png.438b273f64e2c36ea62462b1a294ae79.png

Pełna zgoda - sam mam 3T (tyle że nie "od góry") i zawsze taki sposób polecam, więc może niefortunnie użyłem "super".

2 godziny temu, sziomal napisał(a):

Pompa jest w piwnicy grzejniki na parterze i poddasze użytkowe podnoszenie na pompce to 3-3.3m jeszcze zmniejszyć ?

Ty nie będziesz wypompowywał wody z piwnicy przez dach - wilo ma pokonać opory instalacji. Jak jest ok to zostaw, jak chcesz się bawić to sprawdź. Ja dałem swoją obiegówkę c.o. na sztywno na II bieg uzyskując zbliżony przepływ do tego co mam na pompce w hydroboxie (wszystkie grzejniki na full). Przy kotle była nastawa autoadapt, ale wówczas grzejniki "przycięte" głowicami termost.

19 minut temu, lukaszon napisał(a):

Jestem możliwość ustawienia harmonogramu na cuw?

Jest.. tylko warto najpierw ustalić dlaczego załącza grzanie cwu tak często? Zasobnik tak szybko jest wychładzany/ pobór wody tak duży, może problem z czujnikiem.. ciężko zgadywać na odległość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale napisz czy w tych godzinach z wykresu były możliwe jakieś większe pobory? Max przerwa około 4godz to mało, chyba że ocieplenie zasobnika marne i cyrkulacja non stop zasuwa. Codziennie tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, wystarczy zwykly pobór i temperatura na czujniku drastycznie spada,w pomieszczeniu gdzie jest zbiornik panuje temperatura bliżej 30 stopni

Wcześniej gdy miałem włączaną funkcję antyzamarzanie zbiornik nagrywał się 2-3 razy na dobę

Zastanawia mnie ten czujnik, gdy ten pokazuje 30 parę stopni to termometr na zbiorniku pokazuje bliżej 60 i praktycznie cały czas utrzymuje się w tym zakresie bez gwałtownych spadków temperatury 

Teraz to wygląda jeszcze gorzej 

Screenshot_2024-01-27-00-11-24-14_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Jak ustawić harmonogram żeby nie było tyle załączeń?

Tak wyglądał przy włączonej funkcji antyzamarzanie 

Screenshot_2024-01-27-00-32-51-14_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

W sumie też bez rewelacji 

Edytowane przez lukaszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mogłem odpowiedzieć z powodu braku czasu

Prześlę fotki instalacji a jak będę miał wolną chwilę to to zrobię szkic instalacji 

IMG20240129212750.jpg

IMG20240129212747.jpg

IMG20240129212745.jpg

IMG20240129212741.jpg

IMG20240129212735.jpg

IMG20240129212727.jpg

IMG20240129212702.jpg

Moja obecnie pobrana energia po przejściu na harmonogram 

Screenshot_2024-01-29-21-33-15-86_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Screenshot_2024-01-29-21-32-46-87_399e0effe8b0148198e727db3f2fa3b1.jpg

Jeśli mam wyłączony tryb ogrzewania to dlaczego w aplikacji pokazuje pobór w tym trybie?

IMG20240129212717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli mam wyłączony tryb ogrzewania to dlaczego w aplikacji pokazuje pobór w tym trybie?"

Masz tam zakres od 28.01.2023 do 28.01.2024 - wybierz tylko jeden dzień i zobacz co wskaże. Defrosty też się wliczają do zużycia. Przy okazji zobacz na wykresie temperaturowym z zubadanapp jak wygląda spadek temp. cwu, bo tego chyba tu nie wklejałeś. Cyrkulację cwu masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol - możesz podpowiedzieć, mam zamontowana pompę obiegową za buforem taki najtańszy szajs na biegu 1 pobiera 55Wat, i chciałbym ją wymienić,mam pompę drugą dobrej firmy grundfos Alpha 2 z autoadapt czy można ją zastosować zamiast tego szajsu..

https://allegro.pl/oferta/energooszczedna-pompa-obiegowa-c-o-grundfos-alpha2-25-40-180-14742477820

IMG_20240131_164017.jpg

IMG_20240131_164051.jpg

Edytowane przez Oldeq17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie masz 25/60. Zakładając, że nowa da radę, a powinna sobie bez problemu poradzić, to całkiem udany model. U mnie taka śmiga chyba już 10 rok (na II biegu wyświetla 14W, 1,3m3/h, a najmniej "pożera" 4W) - została mi po instalacji kotłowej. Autoadapt fajna funkcja, ale nie jest niezbędna. Niektórzy montują to samo co siedzi w hydroboxie (Grundfos UPM3 15-75 130).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tydzień temu zamontował zubadana 12kw budynek około 220 m zbiornik cuw 400 l 

Wyświetla się takie zużycie energii

Czy to realne? Dodam że nie ma podlicznika i budynek wynajmowany na pokoje

Dodam że jest to zużycie dzienne 

 

IMG-20240131-WA0002.jpg

Edytowane przez lukaszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol- pytam bo ta grundfos to z elektroniką, wyczytałem że włączanie i wyłączanie to skraca się jej czas życia, a tak się dzieje u nas w Mitsubishi kiedy przełącza się grzanie na CWU to pompa CO zostaje wyłączona.

I jeszcze jedno pytanie może się zdarzyć jakiś kaprys tej grundfos że stanie,co wtedy się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lukaszon napisał(a):

Znajomy tydzień temu zamontował zubadana 12kw budynek około 220 m zbiornik cuw 400 l 

Wyświetla się takie zużycie energii

Czy to realne? Dodam że nie ma podlicznika i budynek wynajmowany na pokoje

Dodam że jest to zużycie dzienne 

 

IMG-20240131-WA0002.jpg

215kWh to prędzej od uruchomienia czyli na 7dni to średnio 30,7 dziennie. Masz w melcloud zaznaczony cały rok od 30/01/2023, a nie jeden dzień.

39 minut temu, Oldeq17 napisał(a):

Patrol- pytam bo ta grundfos to z elektroniką, wyczytałem że włączanie i wyłączanie to skraca się jej czas życia, a tak się dzieje u nas w Mitsubishi kiedy przełącza się grzanie na CWU to pompa CO zostaje wyłączona.

I jeszcze jedno pytanie może się zdarzyć jakiś kaprys tej grundfos że stanie,co wtedy się dzieje...

Tak się dzieje nie tylko w Mitsu. Nie wiem kto tak straszył, ale dla mnie bez sensu argument. Ilość ładowań zasobnika cwu to średnio 2-3 doba. Więcej już problemów sprawiać może samo taktowanie pomp ciepła lub ogólnie jej wyłączanie (w tym pompki obiegowej), a przecież producenci nic innego niż elektroniki nie wsadzają do hydroboxa. Pisałem już, że moja ma jakieś 10lat pracy (przy kotle też się wyłączała), z czego od ponad roku podpięta do PC. Jak obiegowa za buforem Tobie padnie to będzie zimno w domu, jak padnie w hydroboxie to będzie alarm. Tak czy inaczej drogo na tamtej aukcji- możesz wyrwać taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od instalacji/odbiorów - znajdziesz mnóstwo informacji o trybach pracy nawet na tym forum.

Ja dałem na sztywno II bieg i to mi pokrywa się najlepiej z przepływem PC.

Pamiętaj, że mitsu nie zmienia nastawy swojej obiegówki/ nie zmienia się przepływ w hydroboxie, dlatego pisałem, że autoadapt może być niepotrzebny tj. działać będzie, ale nie rozwinie skrzydeł jak są np. grzejniki bez głowic termostatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol - będę wymieniał pompę obiegową ten szajs na Grundfos i tu jest problem, ta grundfos będzie do góry nogami,czy po odkręceniu tych  czterech śrubek i przekręceniu tego korpusu tak jak powinna być czy trzeba uszczelniać przed skręceniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy autoadaptacji. Czy po przejściu z autoadaptacji na krzywą grzewczą i po ponownym powrocie do autoadaptacji proces "uczenia" będzie prowadzony od nowa, czy też zachowały się dane z poprzedniego razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.