Oldeq17
Stały forumowicz-
Postów
268 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez Oldeq17
-
Czy spuszczać całą wodę z instalacji C.O
Oldeq17 odpowiedział(a) na Oldeq17 temat w Instalacje CO i CWU
Kordjano wszystko jasne, jeszcze raz dziękuję -
Czy spuszczać całą wodę z instalacji C.O
Oldeq17 odpowiedział(a) na Oldeq17 temat w Instalacje CO i CWU
Kordjano a podpowiesz mi jeszcze, co do tego grzania CWU bo gdybym dopuścił wodę żeby była w buforze C.O i zamknął zawory 3-4 za buforem i zrobił ciśnienie 1.5 bar to czy można grzać CWU ? -
Czy spuszczać całą wodę z instalacji C.O
Oldeq17 odpowiedział(a) na Oldeq17 temat w Instalacje CO i CWU
Kordjano podziękować, wydaje mi się że odpowietrznik jest ale taki ręczny co trzeba by odkręcać ręcznie ale to na YouTube widziałem , kiedyś zdiołem pokrywę z przodu i zrobiłem fot. -
Czy spuszczać całą wodę z instalacji C.O
Oldeq17 odpowiedział(a) na Oldeq17 temat w Instalacje CO i CWU
Kordjano w hydrobox jest pompa obiegowa po spuszczeniu wody na pewno trzeba odpowietrzyć a tego bym nie chciał. -
Witam pytanie mam posiadam PC Mitsubishi i mniej więcej tak mam zrobioną instalację jak na foto.. Będę dokładał grzejniki i podłogowe więc trzeba spuścić wodę z C.O pytanie mam do was czy gdybym zamknął zawory 1-2 przed buforem na CO i spuścił wodę z całej instalacji i bufora na CO a woda w hydrobox by pozostała a później bym dopuścił wodę do instalacji i zawory odkręcił czy tak można...
-
sambor - decyzja podjęta, będzie bez 3D Mam jeszcze jedno pytanie, ale trochę z innej beczki, czy mogę pytać czy zakładać nowy temat...
-
Mam mieszkanie góra i dół do ogrzania i wszędzie grzejniki alu..i temperatura w domu jest taka sama na dole i na górze,wydaje mi się że jak uruchomie dodatkowo podłogowe gdzie mam w kuchni, korytarz i łazienka... to na dole będzie zimniej niż na górze, a jak by był zawór trójdrożny to można by było ustawić temperaturę w podłogę żeby lekko była ciepła czyli w grzejniki 35 stopni a w podłogę 28 stopni. Czy dobrze myślę...
-
sambor - różnie bo grzeję według krzywa grzewcza, ale 35-42
-
Tak mam podłączone bufor do PC I chcę jeszcze dodatkowo podłączyć podłogowe, to jak to zrobić bez mieszacza.? Chyba się nie da...
-
Patrol - to tak chciałem zrobić bez tego mieszacza jak kolega wyżej mi napisał..
-
sambor - mówisz że to mało, no ale hidraulik mówił o zawór trójdrożny 3D i co teraz mam go pouczać, jeszcze mi ucieknie...i będę musiał naprawdę Sam to zrobić... A na tym mieszaczu 3d będzie źle ?
-
sambor - konkretnie to bym musiał wypierd...... wszystko i zacząć od nowa, nie wiem czy nie cały dom, instalacja to grawitacyjna była z lat 80 dołożona PC smieciuch zlikwidowany i dwie pętle jedna 40 mb,druga 60 MB.
-
Patrol -dzieki, coś czuję że będzie mi ciężko z nim ( hidraulik)
-
Dzięki, dzięki, ...
-
Jak zmienię hydraulika to będą musiał sam to zrobić....
-
Przemyslaw85 - mam jeszcze jedno pytanie, bo ja zupełnie się nie znam, a hydraulik kazał mi kupić co uważam, czy ten zawór wybrać z górnej półki czy to bez znaczenia...
-
Przemyslaw85 - kurcze nie myślałem że to będzie takie skomplikowane dzięki...jak coś będę pisał...
-
Przemyslaw85 - chyba dam radę, ale w późniejszym czasie przy zakupie siłownika też muszę na coś uważać by pasował ?
-
Przemyslaw85 - kurcze nie kumam za bardzo....a wytłumaczyć da się w inny sposób ?
-
Pytanie mam do was, bo u mnie z tym kiepsko, pytanie czy zawór trójdrożny do podlogowki jeżeli kupię z pokrętłem czyli bez siłownika i będę chciał w późniejszym czasie dołożyć do niego siłownik to czy będzie jakiś kłopot, czy od razu brać z siłownikiem..
-
Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń
Oldeq17 odpowiedział(a) na Patrol temat w Pompy ciepła
-
Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń
Oldeq17 odpowiedział(a) na Patrol temat w Pompy ciepła
-
Czyli ten bufor pozostaje co mam,ale czy wtedy jak dołożę zawór mieszający,będzie sterowanie dwustrefowe
-
Witam mam pytanie, mam PC Mitsubishi ecodan, podłączenie jak na foto. mam ogrzewanie podłogowe ale nie podłączone do PC, z tego co wiem to pc ma grzanie dwustrefowe,czy bufor wtedy pozostaje czy drugi musi być żeby podłączyć podłogowe.
-
Mitsubishi Zubadan, Ecodan - wymiana doświadczeń
Oldeq17 odpowiedział(a) na Patrol temat w Pompy ciepła
Patrol -z tym ( oszukać ) to przypomniałeś mi pewną modyfikacje . W okresie letnim nie mogłem zejść z temperaturą niższą zadaną niż 35 stopni Dlaczego? Po zamontowaniu termometrów cyfrowych na wejściu bufora i na wyjściu bufora miałem podgląd temperatur, temperatura w hydrobox była o 2,5 stopnie zawyżona i to dlatego PC taktowała co 10 minut,w hydrobox jest opcja korekcją czujników wyregulowalem i teraz jest Ok. Także warto było...
