Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.01.2024 o 15:04, PredatorC napisał(a):

kolega próbował  się dowiadywać na ten temat to wyszło w urzędzie), 
że kocioł 5 klasy + palnik 5 klasy mają osobno 5 klasę ale jak połączyć kocioł 5 klasy z palnikiem 5 klasy to już nie ma 5 klasy 🤦‍♂️🤣

To proste - urzędnikom wyszła 10 klasa. A tego nie było na szkoleniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PioBin napisał(a):

Jak do auta z norma EURO6 zalozysz LPG (albo bagaznik albo hak) to dalej jest EURO6 czy jaki? To takie luzne pytanie…

Nie chce tu dyskutowac o prawie i interpretacji bo w moim odczuciu certyfikat wydany na podstawie normy dotyczy urzadzenia fabrycznego o numerze xxx i tyle…

 

 

 

Trochę pomieszałeś te porównania, bagażnik, hak i spalanie w normie EURO 6. Hak, gaz możesz sobie zamontować, ale niestety musisz to zalegalizować w wydziale komunikacji,  bo inaczej mandat i utrata dowodu rejestracyjnego. Mniemam, że podobnie jest z papierami na kocioł, teoretycznie możesz modyfikować, ale ktoś musi się pod tym podpisać, dać papier do urzędu i kto miałby to być ? Producent kotła ? Firma zajmująca się modyfikacjami? Wydaje mi się, że nie ma szans na takie legalne zmiany, które zadowoliłyby urzędników. Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić tak kompetentne kontrole, które by wnikały w szczegóły  spalania... no ale palnik we drzwiczkach zamiast drewna to chyba ślepy by zauważył 😛

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szpenio napisał(a):

Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić tak kompetentne kontrole, które by wnikały w szczegóły  spalania...

Papiery ich interesuja jak zawsze a nie “przerobki”. Moga miec co najwyzej liste kotlow roznych producentow i sprawdzic czy to co stoi zgadza sie to z wpisem do CEEB. Tyle ich kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że najważniejsze, to prawidłowo wypełnić deklarację albo zgłosić poprawnie zmiany i po kłopocie - dać podajnik zamiast ręcznego załadunku i dodać pelet.

eecb1.png

eecb2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szpenio napisał(a):

Czyli wychodzi na to, że najważniejsze, to prawidłowo wypełnić deklarację albo zgłosić poprawnie zmiany i po kłopocie - dać podajnik zamiast ręcznego załadunku i dodać pelet.

Pierwsza czesc jak najbardziej. Zle podane dane daja podstawy do klopotow.

Druga czesc - nie wiem - jak to w naszym prawie co widzimy obecnie codziennie, ilu prawnikow (urzednikow) tyle interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PioBin napisał(a):

Papiery ich interesuja jak zawsze a nie “przerobki”.

Ok wiadomo , że drobnych niewidocznych przeróbek to może nawet serwisant producenta nie zauważyć ale idąc skrajnie tym tokiem myślenia to na "kozę" nakleje tabliczkę znamionową z kotła i w razie kontroli powiem że to stalmark eko wood po modyfikacji bo Pana tylko papiery interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, widelec1 napisał(a):

skrajnie tym tokiem myślenia to na "kozę" nakleje tabliczkę znamionową z kotła

Nie wiem na ile to “przerobka” a na ile juz “oszustwo”. To juz Twoja sprawa jesli tak zrobisz…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności i zachowajmy zdrowy rozsądek 😀. Jeśli ktoś będzie uciążliwy dla sąsiadów, to cwaniactwo nawet najwyższych lotów bokiem mu wyjdzie. Samorządy mają bardzo małe moce przerobowe do kontroli. Ci, co spalają bez dymu i smrodu to, co zadeklarowali mogą spać spokojnie.

Fałszywych oświadczeń do urzędów lepiej nie składać, bo to jest odpowiedzialność karna-więzienie od 6 m-cy do 8lat. Palisz drewnem w kotle 5.klasy, włożyłeś palnik na pelet w drzwiczki, to po prostu to zgloś/zmień w deklaracji  i tyle, oba urządzenia mają tabliczki znamionowe oryginalne i nie ma co roztrząsać jakichś zawiłości homologacyjnych, integralności urządzeń i innych tego typu szczegółów  przy normalnej, a nie złośliwej kontroli nikt się nie będzie w to zagłębiał.

Edytowane przez szpenio
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na informacje ze swiata. Wczesniej czy pozniej ktos trafi na taki spor i ktos inny (kompetentny) podejmie decyzje. Nie jestem to ja, Ty ani tez urzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
56 minut temu, maracz napisał(a):

w czpuchu byłoby pewnie ze 400

Pewnie tak. I mu nie przeszkadza…

Nie wiem jak wylicza sprawnosc ze wychodzi mu 81-89%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w 21 kW da się ręcznie zwiększyć temp. zadaną powyżej 85 stopni? Bufor ładuje się max 85/86 stopni, temp. CO 90/91 i włącza się Nadzór. I tak przez cały wieczór. Da się jakoś temu zaradzić? Bufor mamy 1000l. W domu 21,5 stopnia i nie chcemy więcej. 

Kiedy temperatury są sporo poniżej zera, to jakoś to hula, ale tak jak teraz lekka zima to kocioł się "nadzoruję". 

Zdarzyło mu się, że temp. spalin spadła na tyle, że się wygasił, a w środku 1/3 żaru. 

Czyli co na kolejne lata kupić topolę na okresy cieplejsze? Teraz mamy buka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cilka napisał(a):

Czy w 21 kW da się ręcznie zwiększyć temp. zadaną powyżej 85 stopni? Bufor ładuje się max 85/86 stopni, temp. CO 90/91 i włącza się Nadzór. I tak przez cały wieczór. Da się jakoś temu zaradzić? Bufor mamy 1000l. W domu 21,5 stopnia i nie chcemy więcej. 

Kiedy temperatury są sporo poniżej zera, to jakoś to hula, ale tak jak teraz lekka zima to kocioł się "nadzoruję". 

Zdarzyło mu się, że temp. spalin spadła na tyle, że się wygasił, a w środku 1/3 żaru. 

Czyli co na kolejne lata kupić topolę na okresy cieplejsze? Teraz mamy buka.

W sterowniku w menu serwisowym ustawiasz 95 stopni, z kotła wywalasz lub zaślepiasz termik i masz 95 stopni i się nie nadzoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przegrzewasz bufor ?

W jakim celu ? na za malo starcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkl napisał(a):

No ale nie rozumiem problemu, ładujesz 3/4 wsadu zamiast całego i problem znika.

Myśleliśmy, że musi być kocioł załadowany cały. Tak jest w instrukcji...

Ale spróbujemy 3/4 wsadu. 

 

2 godziny temu, PredatorC napisał(a):

W sterowniku w menu serwisowym ustawiasz 95 stopni, z kotła wywalasz lub zaślepiasz termik i masz 95 stopni i się nie nadzoruje.

Przekażę mężowi. Ale z tego co wiem to on nie potrafi w te menu serwisowe wejść. Jest jakiś kod na to czy jak?

 

I jeszcze mam jedno pytanie. W przypadku chwilowego braku prądu (przełączam z taurona na off grid) pompka z bufora na grzejniki się resetuje /kalibruje i puszcza chwilowo na grzejniki maksymalą temp. jaką ma bufor. Czy można jakoś ustawić by w takiej sytuacji ustawiała np. 45 stopni? Czy ona już tak ma i zawsze będzie temp. maksymalną puszczała?

Edytowane przez Cilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CilkaWitam. Jeśli jest nowa wersja oprogramowania kotła to nie da się zwiększyć powyżej 85 st C.. choć można próbować. Kod 5162.. Na grzejniki powinien być według mnie zawór trójdrożny. Ustawiasz temp. zaworu i więcej nie puści. 

Edytowane przez Irek14
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cilka napisał(a):

Myśleliśmy, że musi być kocioł załadowany cały. Tak jest w instrukcji...

Ale spróbujemy 3/4 wsadu. 

 

Przekażę mężowi. Ale z tego co wiem to on nie potrafi w te menu serwisowe wejść. Jest jakiś kod na to czy jak?

 

I jeszcze mam jedno pytanie. W przypadku chwilowego braku prądu (przełączam z taurona na off grid) pompka z bufora na grzejniki się resetuje /kalibruje i puszcza chwilowo na grzejniki maksymalą temp. jaką ma bufor. Czy można jakoś ustawić by w takiej sytuacji ustawiała np. 45 stopni? Czy ona już tak ma i zawsze będzie temp. maksymalną puszczała?

Rozumiem że chodzi o kalibrację siłownika od zaworu 3d, po włączeniu kalibruje się otwierając się na 100 procent a póżniej wraca do temperatury zadanej? Nie wiem jak jest to w waszym sterowniku ( mam inny ale też techa) i jest opcja która nazywa się- Otwieranie w klibracji co  i są dwie opcje wyłączony i załączony. Przy załączonym jest tak jaknapisałem wyżej a przy wyłączonym kalibruje się zamykając zawór do 0 procent i ponownie otwiera się do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o ten zawór chodzi. Mąż to przestawił tak jak piszesz, ale po jakiejś pół godziny jak sprawdziliśmy, to zawór zatrzymał się na 27 stopniach, więc grzejniki były zimne. Mimo zadanej 45. Więc nie wiem czy dom taki nagrzany, czy coś źle zmieniliśmy. 

Wróciliśmy na razie do pierwotnego nastawu, bo u nas -10 ma być, więc nie czas na próby i błędy... Ale dziękuję, bo o to chodziło. 

 

Irku dziękuję za kod. Sprawdziliśmy i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda robi robotę.💪
Te drobne obiekty to opał który zasysa do wymiennika i czopucha przy dokładaniu przez ten kanał nad komorą zasypową. 

418725808_341249272089346_5156782687052428533_n(1).thumb.jpg.4c32a24d106d4e0e695371ffc63dbe6a.jpg418256042_1308778446363268_3153413616031511944_n(1).thumb.jpg.04d495659138cade8cb247e60a25a592.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.