Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Polski Ład


PioBin

Rekomendowane odpowiedzi

Moze chcielibyscie sie podzielic Waszymi wnioskami i spostrzezeniami?

Wolalbym aby dyskusja przebiagala merytorycznie i na faktach niz przypuszczeniach i obelgach.

Chetnie poznam opinie roznych srodowisk od „malolata” az po „seniora”, od bezrobotnego przez dzialalnosc jednoosobowa az do korporacji.

Ja czekam na „koniec miesiaca”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ład to wielki nie ład , on wzmocni tylko inflacje .

Nie dość że czasy trudne ,to jeszcze jeden zamęt podłożyli pod nogę .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

on wzmocni tylko inflacje .

Inflacja jest i będzie nie zależnie od jakiegoś ładu bo to problem globalny .Poza tym kto w  szarej strefie to chyba nie dotyczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o inflację tylko pozbawienie swobód i współczesne niewolnictwo. Chyba tym się inspirowali:  

IMG_20220109_012905.thumb.jpg.15a0db0b4106f27271649ca38c453d9a.jpg

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś p. Roman Kluska nie jest dla mnie autorytetem i też w tych najgorszych czasach nie żyłem, a rodziców miałem zaradnych, za w sumie kilka lat handlu za granicą postawili chałupę 350m2 i w sumie lata 80te mógłbym wspominać w samych superlatywach. Ale wiem, że czas komuny był dla wielu czasem ciężkim. Natomiast słuchając p. Kluski przerażają mnie jego wspomnienia, jak był chyba dyrektorem jakiegoś działu, albo kierownikiem w jakiejś fabryce. Opowiadał, że miał pod sobą leserów i ludzi którzy mogliby spokojnie robić słynne 300% normy. Ale po co, jak i tak z tego taki nadgorliwy pracownik nic z tego nie miał, zwłaszcza jak widział lesera obok na stanowisku. I mam wrażenie że ten czas właśnie wrócił. Chyba że szara strefa się zwiększy o 50% to i tak dąży to byłego ustroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 80-tych dniówka za granicą odpowiadała miesięcznej wypłacie w Polsce, więc po ok. 3 miesiącach pracy tam można było kupić mieszkanie w Polsce. I tych tzw. "leserów" było dużo, ale byli to ludzie raczej rozsądni, którym nie opłacało się szarpać za grosze, bo ich wysiłki zjadała inflacja - rozwijali oni swą inwencję i wydajność na pracy po godzinach, bo to było zyskowniejsze ( tzw. fucha). Przy pracy za granicą w tym czasie budowa domu nie była jakimś szczególnym osiągnięciem. Były to czasy w których wydawało się kilkukrotnie więcej niż się zarabiało. Teraz przy takiej inwigilacji ludzi/ wglądu do kont/udowadnianiu że nie jest się wielbłądem jest to raczej nie możliwe. Polski ład ma na celu ograbienie Polaków z oszczędności i zmuszeniu do pracy za grosze tzw. miskę ryżu.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jest księgową biura rachunkowego i broń Boże zapytać się ją o cokolwiek z wprowadzonej zmianie polskiego wału. Wkurzenie sięga zenitu i już chce walnąć tę robotę, bo nikt nic dokładnie nie wie a wszyscy pytają co mają robić. Roboty z tym będzie tyle, że przedsiębiorcy dostali już na dzień dobry podwyżki opłat za prowadzenie papierologi. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Outsider napisał:

Ale według reżimu wyciągnęliśmy się z państwa w ruinie i mamy zapowiedzianą świetlaną przyszłość już dziś. I możemy nawet pieniądze pożyczać innym krajom.

Skąd reżim ma pieniądze??? Kto wypracowuje  dochód? i dlaczego aż tyle jest zabierane Tym co wypracowują ten dochód? Do tego w jaki perfidny sposób? Po odpowiedzi na te pytania będziecie wiedzieć czym jest Polski ład? i dlaczego władza widzi dla siebie świetlaną przyszłość? ( ludzie to margines, narzędzie potrzebne do osiągnięcia zaplanowanego celu). 

Myślcie samodzielnie i nie dajcie się indoktrynować - wtedy powinno być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 19:33, PioBin napisał:

...Wolalbym aby dyskusja przebiagala merytorycznie i na faktach niz przypuszczeniach...

Tak wiele oczekuje się od zwykłego przechodnia (forumowicza).

Przeglądając wiadomości, komentarze internautów, można przecież odnieść wrażenie, iż ekstrawagancja, brak powściągliwości, dowcip, stają się tym cenniejsze i pożądane im czas bardziej wymagający.

https://www.wykop.pl/link/6448837/lon-warto-rozwazyc-zakonczenie-fazy-podnoszenia-stop-proc-w-polsce/najnowsze/

Gdyby ktoś zapukał do drzwi i rzekł: na świat idzie nyndza, bez wątpienia zasługuje na wyrozumiałość, nikogo nie obarcza kosztami swych wywodów.  

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2022 o 11:17, carinus napisał:

Żona jest księgową biura rachunkowego i broń Boże zapytać się ją o cokolwiek z wprowadzonej zmianie polskiego wału.

Do tego obecnie potrzeba mieć skończony Oxford i praca zespołowa 🙂 

 

lad.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po problemie 🙂

YARO

DxpVTHTFzQMyPMIf.jpg.4b13df4ebf641e819ef3b5a73d3d177d.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beneficjencie Nowego Ładu.

Jeśli uważasz ze zmiany podatkowe Ciebie nie dotkną, jeśli uważasz ze nie stracisz, jesli uważasz ze ktoś da Ci więcej niż obiecuje to się obudź.

Nikt nie będzie chciał pokryć dodatkowych opłat podatkowych. Szczególnie dotyczy to klasy sklasyfikowanej jako „wyższej”. Wszyscy kto może przerzuci koszt bezpośrednio na odbiorców końcowych - czyli tez na Ciebie. To co pseudo dostaniesz oddasz w cenie za usługi i towary.

Kto więc skorzysta jeśli nie ja i nie Ty?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że teraz zrobi sie taki rozp..., że księgowi w kreatywnej księgowości będą mieli pełne ręce roboty i co chwilą będą wymyślać nowe obejścia od podatków. Pamiętam słowa znajomej, było to zaraz jak wprowadzili liniowy 19%. Mieli dużą szwalnie, szyli m. in. dla Wólczanki, czy jakiejś innej dużej firmy. Żeby uciec z podatkiem kupili dużą karczmę. I powiedziała, że z wszystkim jedzie na legalu, wszystko idzie przez kasę i śpi spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te furtki bardziej dla tych, którzy je montują, żeby sami skorzystali, jeżeli nie osobiście, to ktoś się z nimi zawsze podzieli lub działkę musi odpalić zanim furtka powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.