Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polscy producenci PC


Blusik

Rekomendowane odpowiedzi

To są wszystko składaki lub "chińczyki" z naklejką polskiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet to na pewno Midea. Ale np Lazar czy Kołton tu bym już pewności nie miał.

Kołton jest pompą onn/off a Lazar ma inwerterową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajnia Midea to gotowce, w których zmienia się właśnie naklejki, a potem już tylko marketing /warunki gwar. wpływają na cenę.

Poza już wymienionymi to z polskiego podwórka możesz jeszcze znaleźć w necie filmiki z produkcji Heiztechnik - do tej pory były tylko monobloki, ale wkrótce w sprzedaży mają pojawić się także splity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to którzy polscy producenci przynajmniej sami projektują i składają w Polsce z części? Interesowałem się trochę tematem i w obliczu światowych problemów z gazem i braku przyszłości dla tego surowca rozważam jeszcze montaż na ostatnią chwilę pompy ciepła. Chciałbym wesprzeć polskich producentów, ale nie takich, którzy przyklejają swoją etykietę na chińczyka.

Kogo polecacie przy takim kryterium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś bogaty to Kołtona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wilku88 napisał:

....Chciałbym wesprzeć polskich producentów, ale nie takich, którzy przyklejają swoją etykietę na chińczyka.

Kogo polecacie przy takim kryterium?

Wspieraj tych, którzy będą wspierać Ciebie przez okres gwarancji i później, żebyś nie został na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy zapewni, ale takie ślepe zaufanie tylko naszym naszym producentom, trąci z lekka mówiąc naiwną głupotą (bez obrazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carinus napisał:

ślepe zaufanie tylko naszym naszym producentom

Raczej składaczom, przecież nikt nie robi komponentów PC od zera, to wszystko są składaki, mniej lub lepiej udane.

Podobna sprawa jest z większością finalnych produktów na rynku - np komputery, TV czy nawet kuchenki elektryczne lub gazowe.

Bruk-Bet chwali się że robi panele PV, ale on tylko je składa z ogniw produkcji chińskiej, ba nawet szkło do nich nie jest z PL,ale ramki chyba już są z PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już pochodzenie komponentów do montażu pompy. Bardziej mi chodzi o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, tak aby mieć pewność że po roku lub dalej, ktoś raczy się pofatygować z naprawą lub dostawą części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często takie elementy składowe PC to końcówki produkcyjne, wycofywane z produkcji (cena), których za 2-3 lata już może nie być na rynku.

A najgorzej jak trafią się składaki z elementów "no name" lokalnego producenta ze wiejskich prowincji "państwa środka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wilku88 napisał:

A jeśli nie jestem bogaty?

 

To nie szukaj pseudo polskiej pc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jaki wniosek końcowy. Nie kupować wcale od polskich producentów? Bo albo drogo, albo składają z chińskich klocków i nie dają wsparcia serwisowego?

Taki Termet składa z obcych klocków, ale słyszałem, że zaczyna wstawiać polskie komponenty, po prostu od czegoś musieli zacząć. Może z PC będzie podobnie? Z tym serwisem to ważna sprawa, z kupna pieca gazowego Termetu zrezygnowałem po przeczytaniu opinii jak beznadziejny mają serwis, jednak stracić ogrzewanie w środku zimy i czekać na naprawę dwa tygodnie to nie żarty.

Z drugiej strony polski przemysł nigdy się nie rozwinie przy takiej postawie tutejszych konsumentów i producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przemysł się rozwijał, muszą być ku temu odpowiednie warunki. Gdy już będą, to przemysł sam się rozwinie i będziesz miał 10 polskich firm produkujących na polskich podzespołach. Ale to najwcześniej za kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej dopaść chyba PC z dobrego klimatyzatora dostosowanego do grzania.
Parametry mają dużo lepsze od jakiś składaków i pseudo PC.
Jak się coś wywali to części na rynku są - przecież to klimatyzatory.

Do tego jest to split i odpada problem z ryzykiem zamarznięcia itp.
Są niby ludzie co dają na to nawet gwarancję...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wello napisał:

Żeby przemysł się rozwijał, muszą być ku temu odpowiednie warunki. Gdy już będą, to przemysł sam się rozwinie i będziesz miał 10 polskich firm produkujących na polskich podzespołach. Ale to najwcześniej za kilkanaście lat.

Tylko co to znaczy "odpowiednie warunki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilku88 napisał:

Dobra, to jaki wniosek końcowy.

Wniosek końcowy już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując nie ma polskiej PC. A która jest w całości myślą konstrukcyjną jednego państwa? Nie licząc państwa "srodka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wspomnieć o Daikin.
Jak ktoś nie odczuwa presji czasu, to 2025 roku w Ksawerowie koło Łodzi zostanie oddany do użytku  za około 300 mln euro zakład produkujący pompy ciepła oraz inne urządzenia chłodnicze.


ps.
Co do wkładu własnego producenta danego wyrobu (urządzenia).
Fakt autentyczny, w którym brałem osobisty udział.

Osiem lat temu brałem udział jako podwykonawca w inwestycji MON. 
Monitoring obwodowy obiektu był wykonany na podzespołach kamerach, serwerach i rejestratorach amerykańskiej firmy  Aventura Technologies.

Teraz opisze pewien incydent, który zdarzył się w jakieś wojskowej w bazie sił powietrznych Stanów Zjednoczonych.
Otóż popsuła się kamera, uprawniony technik wymontował ją z obudowy i zabrał do swojego warsztatu. Nie potrafił jej uruchomić, więc dokonał jakiegoś głębokiego resetu i na ekranie monitora nagle pojawiły mu się chińskie literki.

Niebawem właściciele firmy na trwale zostali wyizolowani na pewien ładny czasokres. 

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 16.08.2022 o 14:25, wilku88 napisał:

Chciałbym wesprzeć polskich producentów

Wydaje mi się że polscy producenci pomp ciepła nie potrzebują żadnego wsparcia w tej chwili (no chyba że ktoś mógłby pomóc w robocie bo monterów brakuje 🙂 )

PS i uważaj żeby Ci nie wcisnęli jakiegoś badziewia bo sprzedaje się wszystko jak leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem panasonika , otwieram pudełko ze sterownikiem przeglądam ,a na sterowniku pisze tak zgrabnie od dołu made in china ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.