Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Europejski Zielony Ład


Agni

Rekomendowane odpowiedzi

A to komuny już niema?, bo ja nie widzę większej różnicy wtedy mówili nam jak żyć i ile nam wolno i jaka jest jedyna słuszna idea i teraz jest tak sam tylko idea się zmieniła, jest bardziej „zielona”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Agni napisał:

,,,, Stara żarówka to było kawałek szkła i blaszki po 5 latach nie było po niej śladu w ziemi a taka żarówka led z plastiku będzie się rozkładać 1000 lat. ,,,,

Kolego @Agni jest coś takiego w cywilizowanym świecie jak zbiórka i recykling zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego (ZSEE).
Więc dziwie się Tobie, autorowi tegoż tematu, że wypisujesz takie głupoty.


ps.
Po krótkim namyśle, w ogóle dziwie się, że Ty jako gorący orędownik "tradycji" używasz żarówek.
Lampa naftowa, świeczka czy też łuczywo także może dostarczyć promieni świetlnych.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten recykling, to nie jest załatwianie problemu od nie tej strony co trzeba ? Najpierw pozwala się na wprowadzanie na rynek śmieci jednorazowego użytku o niskiej jakości a dopiero potem obciąża ich nabywców i przyrodę kosztami sprzątania ? Już wszyscy chyba rozumieją, że dzisiejsze produkty elektryczne czy elektroniczne w miażdżącej większości to jednorazówki o skróconej fabrycznie przydatności do użycia. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić ? Gdyby tak kilku producentów szrotu poszło pod młotek a zarządy do paki, to lżej byłoby wszystkim. Ale jakoś za białe kołnierzyki nikt nie chce się zabrać, tylko drenuje się kieszenie maluczkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Kolego @Agni jest coś takiego w cywilizowanym świecie jak zbiórka i recykling zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego (ZSEE).
Więc dziwie się Tobie, autorowi tegoż tematu, że wypisujesz takie głupoty.


ps.
Po krótkim namyśle, w ogóle dziwie się, że Ty jako gorący orędownik "tradycji" używasz żarówek.
Lampa naftowa, świeczka czy też łuczywo także może dostarczyć promieni świetlnych.  
 

EUREKA! Pomysl jeszcze trochę i w końcu zrozumiesz, że płacisz za cudze smieci bez prawa wyboru, witamy w średniowieczu, worek na głowę już masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SONY23 napisał:

A czy ten recykling, to nie jest załatwianie problemu od nie tej strony co trzeba ? Najpierw pozwala się na wprowadzanie na rynek śmieci jednorazowego użytku o niskiej jakości a dopiero potem obciąża ich nabywców i przyrodę kosztami sprzątania ? Już wszyscy chyba rozumieją, że dzisiejsze produkty elektryczne czy elektroniczne w miażdżącej większości to jednorazówki o skróconej fabrycznie przydatności do użycia. Naprawdę nic nie da się z tym zrobić ? Gdyby tak kilku producentów szrotu poszło pod młotek a zarządy do paki, to lżej byłoby wszystkim. Ale jakoś za białe kołnierzyki nikt nie chce się zabrać, tylko drenuje się kieszenie maluczkich...

Koncerny mają trzepać kasę ,maluczkimi się nikt nieprzejmuje ,ma być dostarzycielem kasy i być kopany w 3 litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za komuny robiliście co chcieliście i teraz te zachowanie chcielibyście kontynuować,ale czasy jak i ludzie się zmieniają (i dobrze).

Młodym zaczyna przeszkadzać syf z komina czy na podwórku u sąsiada jak i wiele innych rzeczy.

Jestem w stanie zrozumieć wiele i można się wkurzać na chociażby podwyżki ceny wywozu śmieci itp,ale na to by było czyściej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię syfu i umiem posprzątać, a nawet wywieść moje śmieci na wysypisko, tylko nikt ich ode mnie nie przyjmie, bo mi nie wolno, tylko komuś muszę za to zapłacić, czy to nie jest komuna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś? Ja wywożę Gość sprawdza fakturę za ostatni okres, wystawia pokwitowanie. Tylko trzeba się najeździć między zagrodami, towar trzeba segregować. Piszę oczywiście o tych odpadkach które "entelygętne"  wyrzucają do rowu wzdłuż posesji. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryni napisał:

A to komuny już niema?, bo ja nie widzę większej różnicy wtedy mówili nam jak żyć i ile nam wolno i jaka jest jedyna słuszna idea i teraz jest tak sam tylko idea się zmieniła, jest bardziej „zielona”

To już zapomniałeś jak stałeś w kolejce po kubańskie pomarańcza ! 

Sratjtaśmę miałeś w sklepie, czy załatwiałeś po znajomości ?!

 

PS Gdybyśmy mieli dalej komunę, to swój kocioł mógłbyś oglądać co najwyżej w katalogu quelle hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hermogenes napisał:

Próbowałeś? Ja wywożę Gość sprawdza fakturę za ostatni okres, wystawia pokwitowanie. Tylko trzeba się najeździć między zagrodami, towar trzeba segregować. Piszę oczywiście o tych odpadkach które "entelygętne"  wyrzucają do rowu wzdłuż posesji. Pozdrawiam Hermogenes

Większość rzeczy da się wywieść na gratowisko, tylko po remontach zostało mi jakieś 200l gipsów i starych tapet, a do tego trzeba już zamówić kontener i nie ważne, że śmieci będzie na dnie, płacisz za pełny.

6 minut temu, o6483256 napisał:

To już zapomniałeś jak stałeś w kolejce po kubańskie pomarańcza ! 

Sratjtaśmę miałeś w sklepie, czy załatwiałeś po znajomości ?!

A skąd pamiętam, tylko teraz stoję w kolejce z tymi pomarańczami przed kasą, bo korporacja ma taką polityką, że jak klient stoi i czeka to ogląda regały i może jeszcze coś kupi.

A srajtaśmę wymieniałem z sąsiadem za papierosy czekoladę, czy cokolwiek innego i podatku płacić nie musiałem, a w sklepie faktycznie nie było, bo mieliśmy wszystko w domowych magazynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpady budowlane 800 kg na gospodarstwo na rok. Wymieniam jak jest w naszym PSZOK gruz ceglany , betonowy i ceramiczny, styropian, sedesy, umywalki, wanny. Papa 200 kg na gospodarstwo. Zaś działkowicze niemeldowani  płacą albo wywalają do rowu. Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz co region to obyczaj, pewnie jest tak dlatego, że wielkopolska uchodzi za bogaty region i mieszkańców stać, żeby płacić za takie śmieci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ryni napisał:

No widzisz co region to obyczaj, pewnie jest tak dlatego, że wielkopolska uchodzi za bogaty region i mieszkańców stać, żeby płacić za takie śmieci. ;)

Ja PKiN z okna prawie widzę, ;) pod warunkiem że wiatr od Azji nie wieje. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jamjestcichy napisał:

A mi się wydaje,że albo nie próbowałeś albo zwyczajnie przy okienu/biurze Cię zbywali.

W obu przypadkach Twoja wina bo nie wiesz za co płacisz :)

I tu mnie masz, w gminie w tym roku nie pytałem, tylko wiosną na gratowisku jak śmieci wywoziłem.

Jeszce nie zapłaciłem zbieram w kąciku aż się 1m³ uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła logika.

W rzeczywistym stanie zagrożenia władze nie wzbudzają paniki, bo to nikomu nie potrzebne i wręcz niebezpieczne. Ludzie w swej masie zachowują się dokładnie jak krowy zadeptując się wzajemnie. Nawet gdyby miał księżyc spaść nam na głowę to dowiedzieli byśmy się o tym w ostatniej chwili.

A co się teraz dzieje? Wzbudzanie sztucznej paniki celowo, komu to na rękę? Tak BINGO, wzbudzają panikę celowo bo nie ma żadnego stanu zagrożenia, a na końcu stoi kilku cwaniaków z workiem na pieniądze i naganiają młodych i głupich co nie lubią syfu :) Ile teraz takich stowarzyszeń powstało? Oglądacie prywatne stacje TV? Tak pan Zygmunt także założył swoje stowarzyszenie i straszy w reklamach smogiem i rakiem przy pomocy rzekomych lekarzy, niby przez brudne powietrze a on ma na to gotowy produkt i czeka z workiem na pieniądze. Skoro płotki są w stanie zarabiać milion złotych miesięcznie netto na ekologii to co dopiero taki rekin biznesu :)

Przecież ta pani od zielonego ładu już zapowiedziała, że powstaną nowe firmy i miliardowe dotacje a jak wszyscy wiemy z Misia pana Barei 

Cytat

Prawdziwe pieniądze robi się na drogich, słomianych inwestycjach

 

Powiedz mi po co jest ten Miś (czyste powietrze)?

No właśnie po co?

Nikt nie wie po co więc nie musisz sie bać, że ktoś zapyta :) Wiesz co robi to czyste powietrze? Odpowiada żywotnym interesom całego społeczeństwa :) itd. itp.

Tak sie robi KASĘ a nie siedzi na etacie za 3000/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty zdaje się lubisz syf i kurtynę ze smogu?

Jak mniemam problem też jest według Ciebie rozdmuchany?

A co do paniki-to chyba Wy ją tutaj siejecie:) Uprawiacie propagadne...

No cóż,taki Stasio czy Zenek stoi z workiem na pieniądze a za jakiś czas Ty będziesz potrzebował worek pieniędzy by nie stać w kolejce do lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieccy Zieloni się radykalizują. Ich plan to kraj bez samochodów i mięsa. 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,25276274,niemieccy-zieloni-sie-radykalizuja-ich-plan-to-kraj-bez-samochodow.html#s=BoxOpImg5

PS. Grzać nie będą wcale, za to kupią sobie ekologiczne kożuchy na zimę. Jeść będą korzonki i zasuwać z buta.  Większych debilizmów nie czytałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daromega napisał:

Grzać nie będą wcale, za to kupią sobie ekologiczne kożuchy na zimę. Jeść będą korzonki i zasuwać z buta.  Większych debilizmów nie czytałem jeszcze.

Trzeba zrozumieć co to za ludzie. To jest pokolenie "dzieci kwiatów" czyli narkotyki, trawka, anarchia, wolny seks i to pokolenie jest teraz przy władzy zobaczcie daty urodzenia Donalda, Ursula von der Leyen, Frans Timmermans itd. itp. Sex, drug and Rock&Roll

Cytat

Zielony Nowy Ład – inspirowany przez New Deal prezydenta Franklina D. Roosevelta program reform globalnego systemu finansowego, podatkowego i energetycznego oraz masowych inwestycji, których celem ma być pobudzenie gospodarki światowej i uniezależnienie jej od nieodnawialnych surowców oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu i stworzenie milionów nowych miejsc pracy[1].

To nic innego jak nowy globalny porządek, wszyscy będziemy niedługo mieszkać w szałasach i wpierdzielać robaki bo i o tym głośno już mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smog jest faktem, przez ostatnie dni gdy nie było wiatru taki smród wchodził do domu, myślałem że popsuł się mi kocioł i dymi. Zaglądam do kotłowni a tam chyba czystsze powietrze niż na korytarzu bo większy przewiew. Wystarczy spojrzeć przez okno z wzgórza do jego podnóża nawet nic nie widać, żółtawy kożuch smogu, za to widać góry odległe o wiele kilometrów.

Poczytajcie trochę materiałów z tego forum, nawet przed wojną walczono z zadymieniem miast, za komuny palono gazem i koksem a teraz histeria jak ktoś czegoś zakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agni napisał:

To nic innego jak nowy globalny porządek, wszyscy będziemy niedługo mieszkać w szałasach i wpierdzielać robaki bo i o tym głośno już mówią...

Nie jesteś w temacie. Robaki to historia. Mnie to nie przejdzie przez gardło więc tylko zacytuje :

"Musimy zacząć jeść dzieci". Nie mamy czasu. Jest za dużo CO2 – mówiła aktywistka. Jak podkreślała, "wszyscy jesteśmy trucicielami"."

link do filmu wklejcie w wyszukiwarkę

twitter.com/lawrenc391/status/1179927217540870149

Ja nie wiem czy jest sens o tym dalej gadać !!! bo tylko ich nagłaśniamy. Najlepiej nic nie pisać bo naprawdę to jest poniżej mułu w bagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny argument potwierdzający bezsens europejskiego zielonego ładu.

https://gadzetomania.pl/3648,panele-sloneczne-bardziej-szkodzily-niz-pomagaly-twierdzi-uniwersytet-stanforda

W artykule nie uwzględniono jeszcze kosztów transportu do europy i kosztów utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przytoczony artykuł jest mocno przestarzały. Poczytaj sobie daty jakimi tam operują. Panele się mocno zmieniły przez dziesiątki lat, i to co tam opisane jest dawno nie aktualne. 

Generalnie to ludzie którzy rejestrują się piszą na takich forach jak to, po coś tu przyszli prawda ?. Jedni po wiedzę, inni dla pogadania, jeszcze inni dla biznesu etc. Ale takie fora gromadzą ludzi, którzy chcą coś poprawić dla siebie, dla innych, dla środowiska, aby było czyściej, lepiej, taniej etc. I bardzo dobrze. Tak być powinno i chyba nie ma tu takiego który się z tym nie zgodzi. Porównując tylko to, co działo się jeszcze kilka lat temu , a co jest teraz w świadomości tych co chcą coś zmienić jest przecież ogromna zmiana. Zmiany złych nawyków i sposobów obsługi kotłów przez ludzi którzy chcą coś zmienić i gromadzą się w takich miejscach jak to, jest bez dyskusji wielka. Sam poprzez wielokrotne informowanie dwóch niedobitków sąsiadów o sposobach palenia, w końcu ich przekonałem, i w tym roku ostatnich dwóch przestało kopcić. Sukces, bo naprawdę można było się wykończyć taki był syf tylko z tych dwóch kominów. Ale jest naprawdę mega poprawa na osiedlu od tego sezonu.

Idąc dalej mniej ważny jest sposób. Najważniejszy jest efekt. Czy to jest fotowoltaika + PC , czy to jest gaz, czy ekogroch , czy zwykły kopciuch prowadzony poprawnie etc. Wszyscy mają jednakowe wyznaczone cele, aby polepszyć sobie, innym i środowisku, i to robią na miarę swoich możliwości. Natomiast nic ponad to co mogą zrobić, stać ich finansowo i technicznie nie zrobią. Żaden ład europejski , zakazy, ani nakazy tego ni zmienią. Żadna ustawa anty smogowa też tego nie zmieni. Jak "miłościwie" nam panujący ojciec narodu J. wymyśli ustawę, że druga strona to głupki, to coś ta ustawa zmieni ?. Nie, to tylko dalej będzie kartka papieru. Żeby coś zrobić, i temat popchnąć do przodu w kierunku naprawdę ładu ekologicznego, potrzeba czasu i pieniędzy. A to jest długotrwały proces i nic w rok czy dwa nie jest w stanie tego zmienić. Więc jak napisałem wcześniej, nie ma się co tym nakręcać za mocno, i publikować tej eko-histerii, bo nic to nie da i niczego nie zmieni. Róbmy swoje, po swojemu, na miarę swoich możliwości, i nie nakręcajmy się tymi eko-bzdurami bo szkoda naprawdę na to czasu i nerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.