Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nad takim z względu na 8mm ale za dużo informacji o tej firmie znaleźć nie mogę i nie wiem jak ten piec wygląda w środku.
https://allegro.pl/oferta/drewno-ekogroszek-kociol-kotly-24-kw-z-podajnikiem-13345869408
Teraz znalazłem też jakieś Maliny z analizatorem spalin, gdzie w sumie teoretycznie wszystko już jest, tylko blacha jest chudsza
https://www.kotly-malina.pl/kociol-na-ekogroszek-o-mocy-24-kw-z-zapalarka-i-internetem-kotly-5-klasa-i-ecodesign.html#

Edytowane przez Pjotter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam zakup kotła z pseudo sterownikiem o nazwie argosPID+.

Miałem to ustrojstwo przez niecały rok. Dłużej już nie wytrzymałem.

https://youtu.be/FJ18nYvUyno?si=aEJ5ZrLFNDAvjq06

Pomijając dźwięki charakterystyki sterowania grupowego, tego nadmuchu nijak nie mogłem wysterować w ciągu całych 11 miesięcy mordęgi z tym badziewiem. Za to z nowym, porządnym sterownikiem o niebo lepsze rezultaty uzyskałem po kilku dniach.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo właśnie chciałem tą wersje bo nie widziałem piecy z skzp ale po przeczytaniu wielu opinii jeżeli bym kupił piec z takim sterownikiem to od razu bym go sprzedał i zamówił skzp 🙂 
Piec ma pracować sam tak by rodzice nie musieli zbytnio nic tam robić poza dosypaniem czy wysypaniem popiołu więc ten argos odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 12:48, Pjotter napisał(a):

Teraz znalazłem też jakieś Maliny z analizatorem spalin, gdzie w sumie teoretycznie wszystko już jest, tylko blacha jest chudsza

Mam kocioł tego producenta i nie narzekam. Bardzo dobrze wykonany. Spawy wewnątrz pierwsza klasa, a dzięki gięciu blachy ograniczyli ich ilość.

Potrzebujesz kocioł 24kW? Wystarczy na ogrzanie 250-350m2. Ja ogrzewam 200m2 i kupiłem 19kW ze względu na wylot czopucha do tyłu. Gdyby nie to wziął bym 15kW. Producent chciał mi wcisnąć właśnie 24kW. Na ,,ciepło właściwie'' możesz policzyć zapotrzebowanie budynku lub mieszkania na ciepło i moc źródła ogrzewania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem kotły na pellet i na stronie Maliny natrafiłem na kocioł wyposażony w palnik sv2022 i czy prócz tego, że jest stalowy a nie żeliwny jak sv200 czymś się jeszcze różni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na stronę tego producenta. Wydaje mi się, że źle zinterpretowaleś to co napisali. To jest palnik sv200, tyle że z przystawką do pelletu, a 2022 prawdopodobnie oznacza rok od którego zaczęli go montować w swoich kotłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hitower napisał(a):

Mam kocioł tego producenta i nie narzekam. Bardzo dobrze wykonany. Spawy wewnątrz pierwsza klasa, a dzięki gięciu blachy ograniczyli ich ilość.

 

Miałem kiedyś kocioł z giętymi blachami, zaczął ciec na zgięciu po 1,5 roku. Kolega który swego czasu spawał kotły miał reklamacje bo stosował takie myki żeby było mniej spawania. Ale to było dawno, maże teraz umieją lepiej giąć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na stronę tego producenta. Wydaje mi się, że źle zinterpretowaleś to co napisali. To jest palnik sv200, tyle że z przystawką do pelletu, a 2022 prawdopodobnie oznacza rok od którego zaczęli go montować w swoich kotłach.
Sv2022 to całkiem inny palnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób zapewne. Ja też, jedyna przeróbka jaka była potrzebna to dodanie zapalarki bo w oryginalnym palniku nie było (trzeba było wymienić obudowę palnika). Nawet nie musiałem zmieniać płytki paleniska, działa dobrze dla ekogroszku i peletu. W ostatnim roku część sezonu był pelet, a część - ekogroszek, wystarcza zmienić ustawienia nadmuchu i podawania żeby przełączać się między tymi paliwami. Podajnik mam cały czas w wersji ekogroszkowej ale nie ma problemu z peletem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowo w poprzednie wakacje spaliłem worek pelletu na CWU. Trzeba było tylko dopasować ustawienia. Nic się płomień nie cofnął, ale gdzieś tam z tyłu głowy siedziało że może być różnie. Wersja oczywiście z zapalarką, ruszt ekogroszkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta zapalarka to konieczność przy pellecie? Mam spore obawy co do cofnięcia się żaru, czytałem o tym. Niby nic nie powinno się stać ale... gdy kotłownia 12m2 wypełniona po sufit opałem. Ehhh

Co do zmiany ustawień na Cobra2 i palenie pelletem może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę już około 1,5 roku pelletem na SV-ce i nic się nie dzieje. Ważne aby zbiornik był szczelnie zamknięty. Szczelność to podstawa bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 17:34, luceo napisał(a):

przeglądałem kotły na pellet i na stronie Maliny natrafiłem na kocioł wyposażony w palnik sv2022 i czy prócz tego, że jest stalowy a nie żeliwny jak sv200 czymś się jeszcze różni?

 

W dniu 18.09.2023 o 20:28, Hitower napisał(a):

Wszedłem na stronę tego producenta. Wydaje mi się, że źle zinterpretowaleś to co napisali. To jest palnik sv200, tyle że z przystawką do pelletu, a 2022 prawdopodobnie oznacza rok od którego zaczęli go montować w swoich kotłach.

Bardzo dobrze przeczytał. Zaczęli w ubiegłym roku, nie wiem jak to nazwać,,, robić swój palnik i zrobili nazwę bliską do oryginału, jest czy był w 100% stalowy ani grama żeliwa, jest podana nowa nazwa, a zdjęcia zostawione stare oryginalnego palnika sv200. Stąd cena. Badania nie wiem jakie dają czy od sv200 czy od swojego 2022.

 

W dniu 19.09.2023 o 09:52, Ptaszniko napisał(a):

Panowie czy ktoś z Was mając w swoim kotle palnik SV200 typowo do ekogroszku przeszedł na palenie pelletem?

PS. Zazwyczaj spotyka się ze zmianą odwrotnie czyli z pelletu na ekogroszek.

Początkowo bodajże w 2020 przez pare miesięcy w swoim domu paliłem na SV200 węglowym z dołożoną zapalarką na skzp02 z obsługa zapalarki na tym jednym podajniku pellet. Warunek jest jeden, musi byc odpowiedni ciąg kominowy, szczelnie zamknięta klapa i dobrze ustawiony sterownik aby pellet spalać na uzbrojeniu węglowym sv200.

 

 

Aktualnie do pelletu są już konstrukcje z nowej serii z palnikiem SV300 zbadane wg nowej normy

W dniu 18.09.2023 o 10:21, jolal napisał(a):

Witam.Trafił mi się pellet fi 8 z trociny liściastej od lokalnego producenta i mam pytanie zostawić płytkę od pelletu czy spróbować od eko groszku bo jakoś słabo ten płomień wygląda.Czytałem na forum że niby sprawdza się taki zabieg ????

Ja cały czas pellet spalam na tzw płytce ekogroszek, od roku w SV300.

Ja głównie mam pellet lokalny, dlatego taki zabieg

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pieklorz napisał(a):

 

Bardzo dobrze przeczytał. Zaczęli w ubiegłym roku, nie wiem jak to nazwać,,, robić swój palnik i zrobili nazwę bliską do oryginału, jest czy był w 100% stalowy ani grama żeliwa, jest podana nowa nazwa, a zdjęcia zostawione stare oryginalnego palnika sv200. Stąd cena. Badania nie wiem jakie dają czy od sv200 czy od swojego 2022.

 

Początkowo bodajże w 2020 przez pare miesięcy w swoim domu paliłem na SV200 węglowym z dołożoną zapalarką na skzp02 z obsługa zapalarki na tym jednym podajniku pellet. Warunek jest jeden, musi byc odpowiedni ciąg kominowy, szczelnie zamknięta klapa i dobrze ustawiony sterownik aby pellet spalać na uzbrojeniu węglowym sv200.

 

 

Aktualnie do pelletu są już konstrukcje z nowej serii z palnikiem SV300 zbadane wg nowej normy

Ja cały czas pellet spalam na tzw płytce ekogroszek, od roku w SV300.

Ja głównie mam pellet lokalny, dlatego taki zabieg

Jaką kaloryczność wpisać w sterownik .Pellet ciemny raczej z  liściastej trociny.Skzp-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile napisano na worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.