Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie słychać u Was jak silnik pracuje ? U mnie słychać to dość wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że u Ciebie nie słychać, bo filmy Twoje oglądam.

Chodzi mi o energooszczędny montowany w SV. Koledzy piszą, że jest cichy, a u mnie słychać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pochłaniacz napisał:

Czyli nie słychać u Was jak silnik pracuje ? U mnie słychać to dość wyraźnie.

masz ten motoreduktor ?

http://kotly.es24.pl/opis/9334860/motoreduktor-linix-40w-11obr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Taki właśnie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pochłaniacz napisał:

Tak. Taki właśnie posiadam.

Jak nie problem nagraj filmik, chętnie odsłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na komputerze porównując ze swoim nagraniem znacznie ciszej, przynajmniej brak buczenia, które niesie się po całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niech inni posiadacze takiego motoreduktora zweryfikują, czy dźwięk jest taki sam.

Faktycznie u Ciebie dosyć głośno buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam na zbyciu  sam reduktor nord 1 obr na min bez silnika  jest cichy i bardzo mało używany był u mnie w zapasie od nowości mogę się zamienić na reduktor nord 2,2 obr na min  bez silnika w bdb stanie jak mój foto mogę przesłać telef

Edytowane przez bernard
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacz ściągnij tą obudowę , zobacz czy syfu tam nie ma. I zerknij na wewnętrzną stronę tej obudowy bo wg.mnie to coś trze , jakby łopatki trącały . Jeśli trącają to będzie slad. Po ściągnięciu tej obudowy uruchom, i może będzie cisza. To tylko cztery śrubki na wkrętak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ByCygano i @pochłaniacz  a jak w zbiornikach opał na jakiej wysokości bo wydaje mi się że u ByCygano jest go mniej  dlatego dużo głośniejsza praca bo niesie większy rezonans .ByCygano czy masz też uszczelkę gumową pomiędzy motoreduktorem a rurą podajnika ?. Robiłem dzisiaj testy ze zmianą pojemności kondensatora ale wynik marny jedynie zmienia się częstotliwość buczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcus312

Około 15 kg było jak test był robiony.

Ale wczoraj późnym wieczorem zasypałem cały zbiornik, i dalej w domu słychać jak buczy.

Nie mam uszczelki, a jaka ma być ?

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ByCygano

Ten transtecno jest konstrukcyjnie podobny do niemieckiego BHF.

BHF zaleca aby montaż był taki aby ta mała przekładnia była na dole. 

Nie wiem czy to będzie bardzo pomocne ale spróbuj ją obrócić w taki sposób.

Co do uszczelki ewmar wcześniej do swoich żeliwnych dawał gumową miedzy motoreduktor a łączenie z palnikiem.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ByCygano napisał:

Nie mam uszczelki, a jaka ma być ?

Jak nie ma można dołożyć coś to na pewno pomoże bo wytłumia buczenie pomiędzy silnik - motoreduktor i reszta układu.Uszczelkę wkładamy pomiędzy  motoreduktor a rurę podajnika.

 

uszczelka motoreduktora.png

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Pochłaniacz ściągnij tą obudowę , zobacz czy syfu tam nie ma. I zerknij na wewnętrzną stronę tej obudowy bo wg.mnie to coś trze , jakby łopatki trącały . Jeśli trącają to będzie slad. Po ściągnięciu tej obudowy uruchom, i może będzie cisza. To tylko cztery śrubki na wkrętak. 

Ten dźwięk jest od nowości, i cały czas myślałem, że tak ma być. Dzisiaj tam zerknę z ciekawości.

9 godzin temu, marcus312 napisał:

a jak w zbiornikach opał na jakiej wysokości bo wydaje mi się że u ByCygano jest go mniej  dlatego dużo głośniejsza praca bo niesie większy rezonans .

Było 100 kg. Prawdą jest, że jest ciszej niż na pustym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak błem dziś u wujka, który latem nabył piec z palnikiem sv200. Okazuje się, że ma ten energooszczedny motoreduktor technixa 40 W, co polecał @Pieklorz posłuchałem jak pracuje i powiem, że to Ameryka w porownaniu do mojego buczydła Polińskiego. Stalismy obok niego i słychać szum i to niezbyt głośnh pracy silnika i kruszenie wegla, a nie buczenie i warczenie.

Jak to mowią z gówna nic nie zrobisz i trza zmieniać, mam nadzieje że bedą dwie korzyści: mniejszy pobór pradu oraz ciszej.

Kłopoty są z wyjeciem motoreduktora? Najlepiej chcialbym go wymienić bez wyjmowanie ślimaka, da się ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 11:36, 8010 napisał:

Przykładowe sprzęgło 

Mam takie sprzęgło  bo już kiedyś miałem to zamiar poprawić jak to przyniesie efekt to napiszę.Do  sprzęgła trzeba dorobić kawałek wałka z rowkiem żeby dało się to zasprzęglić z motoreduktorem .

 

IMG_4457.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo z tym motoreduktorem energooszczędnym to dajecie do myślenia , przymierzam się do kupienia svki ale golasa bez motoreduktora zeby było taniej , No u mnie na ewmarze słychać w nocy podajnik , często to wnerwia ale wiem ze działa i żadnej zawleczki nie zerwał , coś za cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy, co by stopkę podajnika postawić na grubym filcu, lub twardej gumie. Może rezonans będzie mniejszy wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu halasu podložylem gume kociol i stopke i juž nie slychac w domie.Kiedy stoi stal na betonie,niesie dzwieki po calym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.