Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Ta uszczelka jest potrzebna do laboratorium, gdzie ważne są miejsca po tzw przecinku. Nie mam tej uszczelki, mam podpięty analizator BCA-02 gdzie mam stały podgląd na ilość tlenu w spalinach i przy pracy chwilowej na 12-15kW tlen jest w granicy 8 do 9% więc stwierdzam, że szkoda sobie tym głowę zawracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka na ekogroszek założona. Drugie rozpalenie na niej, po tym drugim mogę stwierdzić rozpalenie 2minutu i 10 sekund, czyli ekspresowo. Spaliny poszły w górę, przy mocy 100% 122°C, powietrze dla mocy maksymalnej z 72% zmniejszone na 65%.

16027840434491741819336092443098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tę klapke po każdym odkręceniu przykrecam odwrotnie bo sie łódkuje

Po 1 odkreceniu docialem nową z ocieplenia kpciucha ale gra nie warta swieczki... 

Jak to w koncu z tym powietrzem? Technix radzil 25% bo podcisnienie i w komin leci... Na cwu przy 100% to kolo 20% trzymałem. A w instrukcji 75%.. Dla 5 klasy tyle? Bawilem sie dwustanem i najlepsze osiagi w spalaniu byly pomiedzy 15-20%. W spalinach pewnie nie... 

Tylko nie dziala mi to juz przy ciaglej pracy kotla w pid gdzie idzie juz na malych mocach. Brakuje powietrza. Obecniemam 30%

 

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem olśnienia i nie wykorzystany czujnik od podłogówki, założyłem na powrocie i teraz mam podgląd. Szkoda tylko że temperatura zewnętrzną i podłogowa nie jest pokazywana na schemacie tylko trzeba się przedzierać przez meni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzają się przypadki całkowicie zablokowanego ślimaka? Na to wygląda, że u mnie się to stało. Przy kotle Skamp-PV i palniku sv200 alarm: Brak opału! Patrzę do kosza, chociaż wiedziałem, że jest odpowiednia ilość i faktycznie na 3/4. Myślę, że zerwało zawleczkę bo podajnik się nie obraca i chodzi sam silniczek. Odkręcam plastikową obudowę i faktycznie to to. Niestety nie idzie ruszyć ślimakiem by znaleźć otwór przelotowy na nową śrubę. Po 2 godzinach walki i ściągnięciu "pomocy technicznej" wymieniliśmy śrubę i chociaż efekt był do przewidzenia postanowiłem odpalić podajnik. Od razu zrywa kolejną zawleczkę. Bieg wsteczny chyba nie działa, nie idzie go uruchomić - wszystko zblokowane albo ja coś źle robię. To ten czarny przycisk pod przeźroczystą folią ochronną? On ma być w położeniu pionowym by wsteczny ruszył? Czyli zostaje wybierać wszystko z zasobnika by dostać się do śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsteczny nie działa. Przełączasz na II wchodzisz w sterowanie ręczne na panelu i wlączasz podajnik inaczej nie ruszy bo nie będzie miał prądu. Ewentualnie przełączasz na 0, włączsz podawanie i wtedy przełącznikiem możesz wachlować przód tył znalezienie dziury na zawleczkę to jakaś minuta no chyba że stara się w ośce zablokowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie mogę w sterowaniu ręcznym ruszyć podajnikiem bo od razu zrywa zawleczkę. Dzieje się tak już po wymianie na nową. Wymiana zawleczki to była 2-godzinna walka. Producent nie ułatwił sprawy nie zaznaczając w którym położeniu może znajdować się otwór przelotowy. Dlatego to tyle trwało bo po pierwsze nie szło ruszyć ślimakiem drąc na chama kluczem a po drugie zablokowana dość idealnie zerwana zawleczka w kolorze srebrnym zlewa się wizualnie i kompletnie nie idzie jej odnaleźć i co za tym idzie wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo instrukcja wymiany zawleczki jest debilna, o wiele łatwiej jest sobie przestawić tulejkę  korzystając z reduktora a nie kręcić pieprzonym kluczem. A jak Ci tak często zrywa, to weź marker i zaznacz sobie sobie pozycję zawleczki, w sumie to wystarczy oznaczyć prawidłową  pozycję względem tulejki reduktora. A jak już się nową założy to pewnie trzeba zruszyć  zawartość na wstecznym i wtedy już ruszy do przodu.
A czemu zrywa, to od mokrego węgla, poprzez goździe w opale do źle zamontowanego, albo krzywego ślimaka który zahacza o rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam iść wybierać ten ekogroszek z podajnika by dostać się do ślimaka. Chyba nie ma innego wyjścia bo tak tam coś zaklinowało, że dramat. Szczerze wolałbym uniknąć wybierania opału do wiader ale jak sobie pomyślę o kolejnej zerwanej zawleczce to mam dość. Czy ten czarny przycisk wystarczy nacisnąć by był idealnie w pionie i wtedy powinien iść do tyłu ten podajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie. Jeżeli podajnik zerwał  zawleczkę to coś mocno blokuje ślimak. Może jest jakiś kamień lub inny twardy śmieć którego  nie jest w stanie pokruszyć  podajnik. Należy wyjać7 wszystko z zasobnika i zasypać ponownie.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam iść wybierać ten ekogroszek z podajnika by dostać się do ślimaka. Chyba nie ma innego wyjścia bo tak tam coś zaklinowało, że dramat. Szczerze wolałbym uniknąć wybierania opału do wiader ale jak sobie pomyślę o kolejnej zerwanej zawleczce to mam dość. Czy ten czarny przycisk wystarczy nacisnąć by był idealnie w pionie i wtedy powinien iść do tyłu ten podajnik?

Nie w pionie tylko wciśnięty na 1 lub 2 jak jest w pionie to wtedy ślimak jest wyłączony. Na 1 jest do przodu w pionie wyłączony na 2 do tylu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ślimak zablokowany to trudno zgrać ze sobą otwory bo często ślimak jest przesunięty przód-tył. Można się ratować obracając go w jedną i drugą stronę kluczem, ale jeśli kluczem ledwie go można obrócić to nie ma co kombinować tylko trzeba wysypać węgiel i znaleźć winowajcę. Zamiast wybierać górą można wysypać węgiel przez klapkę rewizyjną w rurze ślimaka, tylko trzeba zorganizować stosowny pojemnik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że większość z nas, wiedząc że coś podpiera ślimak, i tak wkłada zawleczkę, mając nadzieję, że po ruszeniu ślimakiem do tyłu odblokuje się :D  Jednak człowiek to leniwe stworzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy mają się następująco. Odkopałem wszystko do zera i szok! Przy ślimaku nic nie było. W ogóle ekogroszek czysty. To co się podziało? Nie wiem co teraz. Zawleczkę mam założoną od wczoraj. Może go puścić ręcznie albo kluczem spróbować ślimak przekręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie. Jak to jest ze jak sv200 schodzi z modulacji to dymi. Płomień jest taki długi i zakręcony ku gorze. Moje ustawienia powietrze Min 9 Max 45, wentylator min dla 1% 9 Max dla 100% 33. Wentylator posiadam RMS-120 AL moc 80watt

Palnik sv 200 15kw

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja opóźnienie nadmuchu , spróbuj z niej skorzystać. Modulacja spadnie ale nadmuch będzie jeszcze chwilę chodził zależy ile ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opóźnienie na 30s


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ptaszniko napisał:

Może go puścić ręcznie albo kluczem spróbować ślimak przekręcić?

No trzeba  się na coś zdecydować ja bym wyciągnął zawleczkę i próbował poruszać energicznie kluczem prawo lewo z tendencją jednak do kręcenia ślimakiem w kierunku wypychania na palnik czyli w prawo .Jeżeli okaże się to niemożliwe żeby to rozruszać to trzeba rozebrać podajnik i sprawdzić co się stało .Ostatnio miałem taki przypadek ale na palniku typu fajka koleś zasypał nowym opałem który był  twardy  gruba granulacja i koksujący że zrywało zawleczkę od razu  po założeniu ślimak zakleszczony . Trzeba było opróżnić zbiornik i zasypać takim z certyfikatem którym palił wcześniej i po problemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie palę Tauron różowy i o dziwo jest bdb.

Do tego węgla przy zaklejonych dwóch rzędach od strony popielnika mam tak:

Moc 15kW, korekta dawki paliwa 1%,  modulacja 30%-100%, dynamika 2

Powietrze (palnik-powietrze) 2-50, dodmuch 1%, opóźnienie powietrza 25, okno skala zakres 5-30

potencjał podajnika 11,3kg/h i czas podawania auto 8sekund

Czuwanie co 16minut, czas nadmuchu 25sekund, dawka 6sekund, powietrze 50%, wyjście z czuwania 20sekund

Zapalarka dawka startowa 60sekund, powietrze 75, spaliny wzrost 12, dopalanie czas 120sekund, nadmuch dopalania 40

 

Wiem natomiast,że ostatnio trafiły się dostawy chwalonego Sobianka Lew, gdzie potrafi przydymić na niższych mocach i podobnie ekogroszek Chwałowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slimak prosty? Zwój gdzieś się nie oderwał i nie zaczepia? Wszystkie segmenty palnika i podajnik są współosiowe (nie ma uskoków między członami, przez co ślimak zaczepia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH żebym udzielił Ci konkretnych i rzeczowych odpowiedzi na wszystkie pytania to nie wiem co musiałbym zrobić. Powiem tak: nie widzę nic co by mogło nie grać. Dzwonie zaraz do serwisu producenta kotła. niech przyjeżdżają. Piec jest jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.