Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie będzie ok ale do sterowania zaworami zastosuje tech i2 a SKZP 02 będzie pilnował spalania , przy przejściu na pelllet czy gaz nie będzie znowu problemu ze coś jakiś sterownik nie obsługuje , do SKZP02 tez pewnie w tym roku jakiś soft się pojawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP05 to taki tech i3 tylko z możliwością podpięcia palnika.
Jakbyś zmieniał palnik na pelletowy - nieważne jakiej firmy to już by go obsłużył (no może poza SVką pelletową bo nie wiem czy będzie taka opcja).
Dobrze gdyby się pojawiła, ale to czas pokaże...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się SKZP05 w oficjalnej sprzedaży to pomyślimy/zobaczymy , pytanie kiedy będzie i jaka cena ? Pożyjemy zobaczymy co to będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 22:13, Pieklorz napisał:

V1 nie ma wyjścia na pogodowy.

...

W T1000 jest stała histereza, zmieniona została od jakiś softów, ale nie pamiętam jaka jest jej aktualna wartość.

Raczej wejścia, ale na moim w menu testowym mam "Temperatura zewnętrzna *.*" jakby wystarczyło podpiąć czujnik żeby zaczęło działać, parę wolnych zacisków na płycie jest. Soft V2.62

A co do histerezy, to patrząc po tym jak ten cały sterownik jest zbudowany, i z jakim lagiem działa (bo sam panel hmi to pod maską ma całkiem porządne bebechy), to byłem przekonany, że panel służy tylko do wklepywania parametrów i przesyłania ich do "dolnej" płyty która wszystkim sama rządzi.

Marzy mi się wygaszenie panelu, ale jeśli faktycznie że to LCD wszystkim rządzi to raczej nie ma szans...

A jeszcze pytanie mam o dziwo elektryczny STB bez resetu, czy to aby nie jest "jednorazowy" czujnik termiczny?

Edytowane przez majterkovitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku V2 jaki jest podłączony czujniki, jest w zestawie, czy osobno trzeba kupić lub jaki zastosować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek smsem wysłałem zapytanie do Technixa co z deklaracją wymiany v1 na V2. Odpisane że niema problemu, podałem adres do wysyłki i czekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja temperatury swojego palnika nie sprawdzałem ale jak się odpali to sprawdzę. 

Umnie też gorąca ale to chyba normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, palacz5klasy napisał:

Witam. Pytanko?? Czy to normalne, że tak gorąca jest ta część palnika która wystaje poza obrys kotła. Dotknąć jej nie idzie a w kotłowni mam 30 stopni.

To normalne choć  dało by się to poprawić , wiązało by się to prawdopodobnie że zmianą budowy kotła , tak samo jak dało by się poprawić w tym palniku czyszczenie otworów nadmuchowych i kasety powietrznej  tak żeby przy tej czynności nie trzeba było wygaszać  palnika , może ktoś ma jakiś pomysł jak to wykonać to niech napisze  może producent to zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 01:24, marcus312 napisał:

To normalne choć  dało by się to poprawić , wiązało by się to prawdopodobnie że zmianą budowy kotła , tak samo jak dało by się poprawić w tym palniku czyszczenie otworów nadmuchowych i kasety powietrznej  tak żeby przy tej czynności nie trzeba było wygaszać  palnika , może ktoś ma jakiś pomysł jak to wykonać to niech napisze  może producent to zastosuje.

@palacz5klasy u mnie też jest gorąca ta część, chodzi o tę która wystaje od strony pojemnika na opał, prawda?

@marcus312 nie jestem pewien czy myślimy o tym samym, ale kasetę powietrzną można wyczyścić bez wygaszania kotła. Grube rękawice, odkręcasz 2 śruby i można spokojnie to miejsce wyczyścić z popiołu. Ja do tego celu otrzymałem w zestawie z kotłem specjalny "pogrzebacz", który bardzo ułatwia wykonywanie tej czynności.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik można by zmodyfikować tak żeby wchodził w dodatkowy płaszcz wodny dospawany do kotła wtedy nie wystawał by na zewnątrz i ciepło z niego było by odebrane.Palnik można by zbudować taki że pod otworami płytki byłby ruchomy jeż który dzwignią czyścił by otwory nadmuchowe w płytce , kasetę można by czyścić z zewnątrz np obrotową tuleją zabudowana na samym dole palnika coś na wzór zaworu kulowego .Wiązało by to się jednak z  modernizacją kotła i palnika na etapie produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich brat kupił kociol firmy skam 13 kw z sv200 problem jest od początku z tym kotłem jest non stop masa dymu w zasobniku ma ktos jakiś pomysł?żałuję że go namówiłem cholera na eko .prosze o jakieś pomysły z gory dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rogeros66 napisał:

non stop masa dymu w zasobniku ma ktos jakiś pomysł?

Wąż od palnika do zasobnika założony i drożny? Nie ma przedmuchu na podkładkach przy wejściu w zasobnik? Ja musiałem poprawiać bo śruba była za nisko i nad podkładką był prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogeros

Jaki węgiel? Nazwa, pochodzenie

Jakie nastawy?

Komin czyszczony?

Palnik i płytka paleniska czyszczone?

 

Kotłownia ma kanał nawiewny i wywiewny? Ostatnio kretyńska moda, że komin jest, kratka przy suficie też ale napowietrzenia przy podłodze się nie stwierdza... Jak nie ma nawiewu, to kuć przez ścianę i zrobić tzw zetke.

 

W dniu 27.09.2020 o 01:24, marcus312 napisał:

To normalne choć  dało by się to poprawić , wiązało by się to prawdopodobnie że zmianą budowy kotła , tak samo jak dało by się poprawić w tym palniku czyszczenie otworów nadmuchowych i kasety powietrznej  tak żeby przy tej czynności nie trzeba było wygaszać  palnika , może ktoś ma jakiś pomysł jak to wykonać to niech napisze  może producent to zastosuje.

Do wyczyszczenia komory powietrznej nie trzeba gasić palnika, ja to robię na pracującym. Płytkę jak masz suchy i dobry węgiel to ja tak raczej po spaleniu 3-4ton kontrolnie sprawdzam. Przy zapalarce zgarnięcie żaru to nie problem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki wszystkim za szybką reakcje Pieklorz komin wyczyszczony węgiel Skarbek 27000 ten lepszy palnik plyta wyczyszczony nawet płytę ta zeliwna do ograniczenia spalin wyciagnolem piec ustawiony w liniowym pod.9 sprzerwa 50s dmuchawa Max 55 min 23  na innych ustawieniach tak samo kratka naziemna jest og garażu wymienne nawet dwie.majterkowicz jaki wąż masz na myśli? Ten do osuszania zasobnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbek z Piekar na nim wcześniej robiło się badania. Też bywał loteryjny, ale pewniejszy.

Ten mocniejszy z Bobrka bywa jednak problematyczny, może koksowac albo przydymic i kocioł przy nim może być czarny.  Zobacz na workach czy to Piekary czy Bobrek. Jak to drugie, to może być kichowato.

 

Ze strony o kotle:

Polecane ekogroszki:

Na lato polecamy paliwa o nieco większej zawartości popiołu 7%

Karlik z PGG >26MJ lub węgiel z firmy “Pan Groszek” o nazwie Yellow do 26MJ

Retopal z PGG, zwykły Anmag z Imex-Piechota (paliwa 24-26MJ o niskiej spiekalności, bezproblemowe pod względem spalania, tworzące niewielkie, wypalone spieki a’la popcorn)

Retopal lub Karlik można zamówić w sklepie grupy PGG

https://pgg.pl/sklep-internetowy/

Sezon zimowy:

Paliwa wysokokaloryczne pod kotły 5-ej klasy w kolejności:

* Najlepiej Karlik z PGG, (26-28MJ, w stanie suchym w laboratorium 28MJ), dobrze się wypala, można w nie nawet mocniej dmuchnąć i nie zrobi spieku klinującego podajnik. Mała zawartość popiołu, czystość spalania pod względem emisyjnym.

https://pgg.pl/sklep-internetowy/

* “Super Mocny” 28-29MJ, Mało popiołu <3%, ładnie się wypala, małe zabrudzenie kotła, niskie spalanie

https://mocnyopal.pl/ekogroszek-super-mocny.html

* “Ogień Ultra” od Sibugol 28-30MJ, popiół <3%, RI-3, dobrze się wypala, mało popiołu, czysty kocioł

https://sibugolpl.com/produkt/ultra-ekogroszek/

 

Sobianek Lew też bardzo dobry i fajnie się spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mialem. Uszczelki na klapie się poprzesuwały ale to po kilku tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby posiadające sterownik Argos Max Pid v1 zgłaszały do Technixa chęć wymiany na Argos Max Pid v2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.