Skocz do zawartości

majterkovitz

Forumowicz
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majterkovitz

  1. Akurat przy pelecie do drgania tylko pomagały, ale było to już zbyt wk$#$$@@ więc podajnik już nie drgnie. Pelet zapiera o spód kosza (jakby ktoś nie czaił tam jest przegroda) Trzeba by dorobić taki lejek żeby wszystko mogło spaść do tej spiralki.
  2. Jeśli faktycznie by tyle zostawało to by było ok, ale ot jest wybrane ręcznie. W takim koszu mi zostaje koło 15kg peletu i kocioł gaśnie z powodu pustego podajnika. Trzeba by wykombinować jakąś miskę tak żeby ze ścianek zsypywało się do rury.
  3. Żeby miało to sens, to siedzą tam 3 grzałki po 3kW, czyli jakieś 9000W
  4. Różnica jest taka, że zamiast górnej półki są "baniak" z wodą przez który przechodzą 3 rury. W sumie to te rury się lepiej czyści niż półki, tylko trochę syfu spada na tył na dno czopucha. Raz w roku można tam zajrzeć i wybrać co się nazbierało. Jedyne pytanie jakie bym sobie zadał drugi raz wybierając kocioł, czy chce palić węglem, bo do peletu to na pewno nie jest optymalny wybór.
  5. janosh Wszystko od strony podajnika szczelne? Bo gorąco się robi jak żar zaczyna się cofać do rury. W sumie może też podwiewać przez uszczelkę ze szura na końcu paleniska jak już się wypaliła.
  6. Zależy jaki węgiel, najlepiej wstaw fotkę tego co wyrzucasz, jak są czarne węgle to źle.
  7. DawidSV200 Wodą to nie radzę tego elementu polewać, żeliwo przy szoku termicznym pęka i to efektownie. Tak 100 na tym elemencie to niestety norma i nie za bardzo jest jak to izolować, bo ciepło zacznie przełazić do rury z węglem/peletem... BTW co to za producent kotła?
  8. Co do szczeliny pod rusztem to tak ona tam jest i w niczym nie przeszkadza. Ja tylko pilnuje rusztu, bo 2 raz już sobie wyszedł i był luźny.
  9. Jacekm74 nie wychładzaj kotła nocą, z reszta te nastawy zaworu dzień 50 noc 24 też jakieś dziwne.
  10. Jak ściągnę dziada, to najpierw sprawdzę czy po podłodze sam nie będzie biegał. Bo wtedy to najpierw trzeba by sam silnik wyważyć. Zapomniałem jakiś konkretny smar? W sumie mam całą tubę oregona do przekładni kosy, ale to dość rzadkie jest.
  11. Nie wiem czy klasyczny, chyba ten https://megadrive.com.pl/napedy-do-kotlow-co,15,pl.html sie zastanawiam od czego to faktycznie jest, bo na pewno do kotła tego całego użebrowania nie trzeba dawać.
  12. @Pieklorz są jakieś szanse na wymianę motoreduktor, coś wibruje, tak jakby silnik niewyważony, praktycznie zdjęcie obciążenia (czyt. wyjęcie zawleczki nic nie zmienia), winna albo przekładnia, albo co bardziej prawdopodobne silnik. Niesie się to po rurach niestety... Tak w ogóle to z tym do technixa czy do producenta pieca?
  13. Bo instrukcja wymiany zawleczki jest debilna, o wiele łatwiej jest sobie przestawić tulejkę korzystając z reduktora a nie kręcić pieprzonym kluczem. A jak Ci tak często zrywa, to weź marker i zaznacz sobie sobie pozycję zawleczki, w sumie to wystarczy oznaczyć prawidłową pozycję względem tulejki reduktora. A jak już się nową założy to pewnie trzeba zruszyć zawartość na wstecznym i wtedy już ruszy do przodu. A czemu zrywa, to od mokrego węgla, poprzez goździe w opale do źle zamontowanego, albo krzywego ślimaka który zahacza o rurę.
  14. Jak wsteczny nie działa. Przełączasz na II wchodzisz w sterowanie ręczne na panelu i wlączasz podajnik inaczej nie ruszy bo nie będzie miał prądu. Ewentualnie przełączasz na 0, włączsz podawanie i wtedy przełącznikiem możesz wachlować przód tył znalezienie dziury na zawleczkę to jakaś minuta no chyba że stara się w ośce zablokowała
  15. której tej od temperatury kotła? Ja się zbieram na wymianę, ale nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę i dostać jeszcze większą betę niż mam... BTW jaka jest różnica pomiędzy paleniskami pellet/ekogroszek. Bo dostałem na pierwszy rzut oka 2 identyczne sztuki i już drugi raz mi się wysunęła z mocowania, teraz mocniej dokręciłem i jakoś się trzyma.
  16. w każdym sterowniku się ustawia tylko w w tym tego nie widać, moc kotła zależy od ilości paliwa podawanego na godzinę, zależy od ustawienia czasu podawania paliwa, czasu przerwy i przesypu podajnika, upraszczam zakładając spalenie 100% paliwa. Można to sobie policzyć ile sekund na godzinę pracuje podajnik przy ustawieniu 100% mocy, podzielić przez 3600 i pomnożyć przez kaloryczność paliwa w kWh/kg (na peletach jest na worku, MJ trzeba podzielić przez 3,6)
  17. Wąż od palnika do zasobnika założony i drożny? Nie ma przedmuchu na podkładkach przy wejściu w zasobnik? Ja musiałem poprawiać bo śruba była za nisko i nad podkładką był prześwit.
  18. Takie pytanie czy ktoś ma zdjęcie albo choć wymiary i ilość otworów w palenisku (ruszcie) do peletu 10kW? Bo mam zagwostkę...
  19. Raczej wejścia, ale na moim w menu testowym mam "Temperatura zewnętrzna *.*" jakby wystarczyło podpiąć czujnik żeby zaczęło działać, parę wolnych zacisków na płycie jest. Soft V2.62 A co do histerezy, to patrząc po tym jak ten cały sterownik jest zbudowany, i z jakim lagiem działa (bo sam panel hmi to pod maską ma całkiem porządne bebechy), to byłem przekonany, że panel służy tylko do wklepywania parametrów i przesyłania ich do "dolnej" płyty która wszystkim sama rządzi. Marzy mi się wygaszenie panelu, ale jeśli faktycznie że to LCD wszystkim rządzi to raczej nie ma szans... A jeszcze pytanie mam o dziwo elektryczny STB bez resetu, czy to aby nie jest "jednorazowy" czujnik termiczny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.