Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta przyłączeniowa do kotła dla SV200-15 lub SV200-25 jest w rozmiarze palnika pancerpol 17-25kW.

Kosz ma też standardowy wymiar, więc taki standardowy od pancerpola przelozysz.

 

Pytanie czy kocioł jaki masz ma wymiennik wodny do samego dołu. Palnik SV200 pali w bok w stronę przeciwległej ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy do rury podajnika od pancerpola można zamontować palnik i czy w ogóle można kupić sam palnik.

To taki trochę mix by wyszedł ale po taniości/może/ adaptacja do kotła zasypowego.

 

Edytowane przez kks1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystać to można motoreduktor i kosz a resztę trzeba kupić jako całość , nie poskładasz z dwóch różnych palników jeden 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 12:16, shogunzlasa napisał:

Dlatego powtarzam raz jeszcze - POGODÓWKA JEST POTRZEBNA BO ZAKŁADA I KONFIGURUJE JĄ INSTALATOR W 90% PRZYPADKÓW!

Wraz z obniżeniem zadanej powoduje, że taka osoba nie przestawia TOTALNIE NIC, może czasem plusem lub minusem a nawet pokrętłem zmienić temp. w regulatorze pokojowym - do tego nie ma zapaści kotła i wahania temperatury kotła (jak się mu zawór na zero przymknie).

U Ciebie żona to przestawia, w wielu domach wykładają się na obsłudze Techa 294 który ma 2 przyciski!...

U mnie wyłożyli się a konkretnie poddali przy Cobrze2, więc o pogodówce nawet nie marzę, bo nie ma jej kto zamontować. Schodzę do kotłowni w sezonie zimowym około 3 x na dzień i przestawiam pokrętło - idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich mamy fachmanów niestety.

Albo robi się raz i płaci za to, żeby nie grzebać, albo płaci się mniej - i tutaj już trzeba ganiać i ustawiać częściej. O ile ktoś to potrafi to nie ma z tym większego problemu - tylko ludzie boją się często coś przestawić, jakby ten sterownik parzył bardziej jak palnik...

Liczę, że w nowym sterowniku do SVki ktoś odrobił pracę domową i będą tam rozwiązania, które się sprawdzają - w tym połączenie sterowania pogodowego i pokojowego jak to jest u innych producentów. Swoją drogą jakiś panel pokojowy też by się przydał bo T1000 już mocno wysłużony. Pewnie rozwojowa sprawa - pożyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co sądzicie o tym palniki w kotle na pelet,właśnie taki posiadamy od miesiąca naradzie próbuje kocioł 10kw sterownik Argos PID black,ciekawe jestem waszych opinii naradzie zauważyłem że coś się dzieje ze sterownikem jakbi żył swoim życiem zgłaszałem do producenta to twierdził że wina ustawień ustawiłem tak jak powiedział i to samo np.w trakcie pracy gdzie na sterowniku wyświetla praca 100% sterownik włącza rozpala nie i za chwilę alarm nieudane rozpalanie albo tem zaworu 4d ustawiona na 45 sto. A sterownik daje sygnał do siłownika i zamyka zawór do 35 sto. Takie cuda nieraz się dzieją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik swoim życiem nie żyje. Wszystko kwastia ustawien. Masz ustawiony czas rozpalania. Po tym czasie jeżeli foto nie wykryje płomienia to jest alarm wygaśnięcia. Ten czas trzeba pewnie wzdłużyć albo jeżeli faktycznie sie nie rozpala zwiększyć dawle startową. Takie to są,  heh bezobsługowe kotły. Trzeba sie doktoryzować. 

Zawór sie zamyka zapewne przez opcję ochrony powrotu.

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego praca 100% pelet ładnie się pali jużo ok 15 min a tu alarm nieudane rozpalanie co do zaworu nie ma sterownik funkcji ochrony powrotu jest tylko czujnik zaworu który mam ustawione na 45 sto. Testowalem piec i włączyłem ogrzewanie na piecu ustawiłem 65 stopni  aby powrót był w granicy 55 sto,po pewnym czasie schodzenia do piwnicy patrzę a na wyświetlaczu tem. zaworu 35 sto. Zawór 4 d skręcony ma max przez siłownik sprawdzałem w ustawieniach i było tak jak ustawiłem 45sto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówka narazie wyłączona a tak wogóle warto zakładać ten czujnik tem zewnętrznej ,bo taki dostałem w zestawie,dodam że mam sterownik pokojowy też technixa radiowy ,z tym rozpalanie to ma się rozumieć że czujnik tem spalin daje cynk że się rozpaliło.Ogólnie dzwoniłem i pisałem do technixa i jeden gościu stwierdził że ma sygnały od klientów że jest coś nie tak z tymi sterownika Argos black, a drugi że to wina ustawień ale ustawiłem tak jak napisał i nadal jest to samo,jestem w kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny problem obecnie chodzi tylko grzanie wody czyli cwu tem.  zadana 42 histereza 10 sto. czyli jak zejdzie do 32 ponownie rozpala trwa to ok 22 godz.taki zużycie ciepłej wody mam ale  jak otworze drzwiczki w trakcie postoju tak po 20 godz. piec jest w środku mokry w zeszłym tygodniu przepaliłem piec cały weekend i w trakcie pracy ładnie suchutki tylko jak stygnie się skrapla ,czy to narmalne,mam  ustawione 9/sek podaje 17 pauzy sterownik tak jak pisałem  technix Argos black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skropliny tworzą się gdy temperatura kotła jest niższa od temperatury powietrza , jeśli kocioł po całości ma 32 st a w kotłowni jest chłodniej raczej nie powinno się pocić , sprawdź temperature powrotu po tych 22 godzinach  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Węgiel suchy?

2.Jeżeli tak to przedmuchy muszą być częstsze. Jak nie ma odbioru ciepła to się kisi w piecu.

3.Lepiej częściej wzruszać płomień na chwilę niż żadko a długo. 

4.Może lepiej cuw cwu 50st. 

5.Piszesz że grzeje ci 22 godziny bojler. Ewidentnie problem z nastawami. Chyba że masz do nagrzania 500l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco zmienia postać rzeczy. Masz zapalarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ustaw tak aby dwa razy na dobę kocioł dogrzewał cwu  , a patrzyłeś jaką temperature ma kocioł po tym 22 godzinach postoju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2020 o 14:31, shogunzlasa napisał:

Te kotly nie maja fotokomorki, tylko czujnik temp. Spalin. 

Algorytm od  zaworu tez moim zdaniem jest kiepski. Sprawdz czy nie masz pogodowki wlaczonej. 

Koledzy mam problem właśnie ze sterowaniem zaworu mam akurat w tej chwili ustawione na 40 a sterownik skręca zawór na 34,co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i się zastanawiam. Po kiego grzyba bojler idzie przez zawór. Przecież prościej i wygodniej jest puścić prosto z kotła. Ustawiam temp. zadaną i mam spokój. Zawór powinien sterować podłogówką lub grzejnikami jeżeli mam zadaną temp.w pokoju. Choć wolę osobiście termostaty na grzejnikach i w każdym pomieszczeniu temp.jaką chcę. 

Za  chwilę ktoś zarzuci mi że w zimę woda za gorąca w bojlerze a wystarczy mieć troszkę więcej grzejnika w pomieszczeniu i można na niższej temp. grzać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź rozrysuj jak masz ten boiler wpięty. Bo coś mi się wydaje, że jest nie tak. A co do tego zaworu to nie ma pewnie zbut wielu użytkowników tego stera. Masz może jakiś link do instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam, tym więcej się gubię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.