Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, daromega napisał:

Utylizacja szmalu rozpoczęta. W tym sezonie jeszcze po starej cenie więc smutno mi nie jest za bardzo 🙂 . Ale Ci co kupią po 3500 czy więcej, będą mieli dyskomfort psychiczny w tym sezonie 😞 

odpalony.jpg.f1dbf87aac509199665095c91c10cb59.jpg

Szczególnie kak ktoś trafi w tej cenie parszywy groch z parametrami 22MJ i popiołem 15%, to nie będzie dyskomfort - to będzie można się pochlastać

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wello

Też mam 21, ale Córa z Poznania na weekend rodziców odwiedzi, a to zmarzluch, więc nie będę wyrodnym ojcem i do tych 22.5 podciągnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daromega , naprawdę już odpaliales piec ? Mieszkam na południu Pl w domu jednorodzinnym i mi ciągle jest w domu ciepło. 

Dom z roku 85 , 1.5 pustaka , 5cm styropianu, mam na strychu trocin 3cm . Jeszcze w grudniu kupiłem wełnę na ocieplenie ale do dzisiaj nie udało mi się tego ogarnąć. Do zimy muszę. I nie czuje że jest zimno. Jak myślicie ile mi da na strychu 15cm wełny zamiast 3cm trocin ?:)

Co do prądu to 2500kwh na rok . 2 osoby. Prawie cały dzień dom pusty. Ten limit to faktycznie chyba dla kawalerek.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Rasboras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w pracy co chłopaki myślą na nowy pomysł z cenami prądu. 

Każdy mówił, że nie potrzebnie panikuje. Nawet jak podniosą to tragedii nie będzie, może się zmieszczą, a jak nie, to będą 500 zł miesięcznie płacić, zamiast 200 i nic na to nie poradzę.

A potem nabijali się, że ja jestem bogaty bo awaryjnie klimę kupiłem żeby dogrzewac się. Do tego nie widzą problemu żebym sobie w lesie państwowym poszedł i nacial. Takie mądrości. 

Tylko większość 50 lat w zwyż. No i z połowa faktycznie w bloku mieszka. Heh

 

A zaraz dogrzewac się też będzie trzeba zacząć. Ja rano miałem 20 stopni w domu. Z tydzień temu spadło nawet do 19,a moja baba straszny zmarzluch. 

Edytowane przez Pankiew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 10 września już przepaliłem jeden dzień bo było za chłodno. A teraz przez x dni będzie u mnie 14 w dzień i deszcz. Bez słońca przy takiej pogodzie chata się wyziębia i nie ma na to innej rady jak grzać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Moskwa zaleciła 17 bo podobno zdrowo. Może elektorat się dostosuje i 4 netto wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak lipa będzie. Ja w swojej dziurze zarabiam 22/h netto. Ciężko trochę dobić do 4tys, dobrze że jeszcze moja pracuje, to jakoś idzie ale jak straci pracę, to będzie już nie ciekawie, a w jej pracy kierownik z szefem kombinują, żeby zwolnić cześć ludzi i zatrudnić na czarno, przez duże koszty. 

I jeszcze rok kredytu został, będzie niewesoło tak czy tak. 

Edytowane przez Pankiew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, daromega napisał:

Pani Moskwa zaleciła 17 bo podobno zdrowo

W du… mam jej zalecenia. 17C to osiagne „bytowo” bez CO. Wystarczy mi co kilka h wode na herbate zagotowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo już jak to będzie liczone? tzn czy za 2000 kWh będziemy płacić zamrożoną stawkę a za to co powyżej limitu zapłacimy już drożej? czy po prostu przekroczenie limitu = rachunek za całe zużycie po cenie która może sięgnąć nawet powiedzmy te 2 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pankiew napisał:

a w jej pracy kierownik z szefem kombinują, żeby zwolnić cześć ludzi i zatrudnić na czarno, przez duże koszty. 

A już zapowiedzieli, że minimalną podnoszą. Dla pracodawców to dodatkowe obciążenie, za to dla nich kolejny nie mały przypływ kasy. Wielu jedzie na minimalnej a resztę pod stołem dopłaca, a teraz niestety koszty pracodawcy wzrosną i nie jest to optymistyczne. Płaca minimalna powinna być ustawowo zniesiona jak w cywilizowanych krajach. Dobry pracownik zawsze jest potrzebny i odpowiednio wynagradzany. Nie potrzeba tym sztucznie sterować. No ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, też uważam że nie powinno być minimalnej. Kiedyś się śmiałem w poprzedniej pracy, że jak nie zmienię firmy, to dogoni mnie płaca minimalna i chyba tak będzie faktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arekkk napisał:

Węgiel od Jarka już przypłynął  !!!

Widziałem to i nie wiem jakim trzeba być dyletantem żeby kupić coś takiego. Tak wyglądają rządowe zakupy.  Nasze państwo pod rządami tej bandy jest takie jak węgiel na tym filmie.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsider

A co innego może kupić dyletant węglowy przez internet przy użyciu translatora ?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, daromega napisał:

Płaca minimalna powinna być ustawowo zniesiona jak w cywilizowanych krajach. Dobry pracownik zawsze jest potrzebny i odpowiednio wynagradzany. Nie potrzeba tym sztucznie sterować. No ale jest jak jest.

W Naszym Kraju płaca minimalna jest podstawą do wszelakich wyliczeń, przeliczeń itp bzdetów np opłat za egzaminy i uprawnienia branżowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ogląda telewizję w polarze , 2 termometry elektroniczne pokazują 22,9  .Jak ja nie zadbam o ciepło w domu , to ja zmarznę [ umiesz liczyć licz na siebie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arekkk napisał:

Węgiel od Jarka już przypłynął  !!!

 

Ładnie podsumowane z fajnym tytułem.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/zwiazkowiec-ostro-o-polsce-jestesmy-frajerami-ktorzy-wydali-20-mld-zl-na-sprowadzenie/g1zm2x6

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luceo napisał:

wiadomo już jak to będzie liczone? tzn czy za 2000 kWh będziemy płacić zamrożoną stawkę a za to co powyżej limitu zapłacimy już drożej? czy po prostu przekroczenie limitu = rachunek za całe zużycie po cenie która może sięgnąć nawet powiedzmy te 2 zł?

Witaj @luceo

tu masz odpowiedź na Twoje pytanie  https://www.farmer.pl/finanse/kto-i-na-jakich-zasadach-objety-bedzie-tarcza-zamrazajaca-ceny-pradu,123268.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 19:04, pawlo89m napisał:

Mam nadzieję, że tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna. Może wreszcie ludzie się obudzą jak zaczną przymarzać do krzeseł. Polak zniesie dużo ale gdzieś musi być granica.

Maz nadzieję czy pewność że jak przyjdzie jakieś PO czy tam inna 2050 to coś zmieni ?? za długo po tym świecie chodzę , ludzie naprawdę nie zauważają że kryzys jest od ponad 2 lat specjalnie wywoływany a ci dalej myślą że to wina jakiegoś rusa czy tam innego , to zaplanowano już dawno i zostanie dokończone ale wolałbym nie dożyć tego co będzie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plasticfun napisał:

Cyt : "

  • Wyższą cenę za prąd zapłacimy za tylko i wyłącznie za nadwyżkę zużytej energii ponad próg zamrażający np. powyżej 2000 kWh lub powyżej 2600 kWh" 

 Kto pomyśli, ten zaoszczędzi 🤔, a czasu jest niewiele🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 Kto pomyśli, ten zaoszczędzi , a czasu jest niewiele
wytłumacz to tym co zainwestowali nie małe pieniądze w PC.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold napisał:

to zaplanowano już dawno i zostanie dokończone ale wolałbym nie dożyć tego co będzie .

Skosztujesz próbkę już od stycznia ze swoją PC no chyba że masz PV. A jeśli nie to szybciutko batory wjedzie na salony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.