Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba w końcu wybrać inną opcję od tej skorumpowanej bandy bo jeszcze jedne wybory wygrają i nas po prostu wykoncza. Albo ludzie wyjdą na ulice.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie wyjdą, lubimy narzekać i dużo gadać, jak przychodzi co do czego to siedzimy cicho albo przepłacamy

kobiety jak był wyrok TK to się zorganizowały, fakt tam już działano politycznie ale jednak zjechały się do Warszawy w dużej ilości, na FB jest grupa dotycząca zakupów węgla, tam jest ponad już 40 000 osób, ktoś utworzył wydarzenie na FB, że kupujemy węgiel pod Kancelarią Premiera 15 września i raptem chyba 80 osób zgłosiło chęć udziału, trochę parodia, oczywiście to czwartek i można dzień zmienić ale na tylu ile narzeka itp. to coś mało chętnych aby się wybrać do Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dadzą się wykończyć, więc szybciej wyjdą na ulicę.
Tylko co to rozwiąże, ten ewentualny przewrót pod przymusem?

Mam dziwne wrażenie, że ONZ, Unia, główni sojusznicy i wierzyciele prywatnej partii PiS czyli Stany Zjednoczone, o bankach udzielających kredytów na ten cały burdel nie zapominając - oni wszyscy stoją po stronie PiS i demokratycznego wyboru jakiego dokonał chodzący na wyboru suweren narodu polskiego. Gdyby tylko chcieli podciąć "jaszczębiom" skrzydła to by to zrobili w przeciągu kwartału. To już może popadanie w wiarę w teorie spiskowe ale wygląda mi to na celowe działania, jakie nam tutaj serwują w tym naszym zakątku Europy. W dodatku bardziej śmierdzi mi to wykorzystywaniem nas przez sojuszników zza oceanu czyli Stany Zjednoczone, niż wewnętrzne knucie Niemców i Rosjan przeciwko nam. Oceniam to w ten sposób, patrząc na konsekwencje dla nas i zyski dla USA. My tu się zmagamy z gigantycznymi podwyżkami rzędu 900%, a niektóre firmy i gospodarki cisną na rekordy naszym kosztem. Przemysł i produkcja europejska się zwija, zmuszeni będziemy sprowadzać podstawowe surowce do produkcji rolnej i wiele innych.

To całe trójmorze czy międzymorze to projekt USA pchający nas do opozycji wobec Unii oraz przejęcia kontroli nad ewentualnym szlakiem lądowym prowadzącym z Chin do Europy. My mamy nie mieć nad tym kontroli, nie korzystać z tego - chyba, że za poręczeniem i pośrednictwem (oraz sowitym zyskiem) wuja Sama. Niestety to sojusznik zza oceanu namieszał w głowach Ukraińcom a oni płacą teraz własną krwią i życiem za te niespełnione obietnice. Rosja jest pełna nie lepszych ludzi, bo są do tego stopnia zindoktrynowani i puknięci, że nawet dzieciom kupują śpioszki na wzór ich maskałatów i mundurów. Nie podoba mi się, że rozwiązują problem najazdem na swoją jak twierdzą, byłą kolonię bo to wcale o nich nie świadczy dobrze. Nawet jeśli jak twierdzą, do najazdu zostali sprowokowani nacjonalizmem i wojowaniem Ukrainy w stronę separatystów. Zamiast zaprzęgnąć do roboty dyplomację, wzięli się za łby. Nie należy ich naśladować, jeśli nie chcemy skończyć tak samo.

Tak więc mam wrażenie, że nie ma zezwolenia na oddolne obalenie obecnej władzy przez obywateli naszego kraju. Chyba, że przy okazji zniszczymy sobie doszczętnie kraj a złość i nienawiść przeniesiemy na działania wojenne za pan brat z Ukrainą i zaatakujemy sąsiadów ze wschodu. Do czego mam nadzieję nie dojdzie ale jeszcze 2-3 lata takiego wariactwa i kariera w wojsku będzie wielu ludziom wydawać się atrakcyjna. Szczerze wątpię, że przejdzie bez problemów ewentualny zamach stanu i wywożenie politykierów na taczkach (na co nawiasem mówiąc sowicie sobie już zasłużyli).
W zasadzie jesteśmy w sytuacji bez dobrych wyjść, zapędzeni w róg i dociskani co raz mocniej butem. Jak nie zareagujemy to będą nas dociskać dalej aż tchu zabraknie, a jak zareagujemy to już mogą nie ściskać ale podpalą cały pokój.

 

Edytowane przez EdAlox
  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że i inni powoli zaczynają dostrzegać nowy porządek świata który już dawno był zapowiadany a wszelkie próby zmiany  mogą tylko bardziej zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel po wprowadzeniu ostatnich dodatków już jest po 2700 a znajomy mówi o kwotach 3400 więc dzieje się. Po wsi widzę, że ludzie gromadzą zapasy drewna nawet w miejscach gdzie pali się gazem zatem.

Cena drewna się ustabilizowała u handlarzy na poziomie 300-400zl i nie rośnie więc to znak, że ludzie nie kupią.

Widzę czasem oferty drzewa w metrowych kawałkach do pocięcia.i porąbana są w okolicach 200zl/mp głównie sosna, co jest w obecnych czasach rozsadna wartością.

Sam zamierzam na jesień dokupić 10mp drzewa co pozwoli mi zrobić zapas na kolejny sezon.

Co do przewrotu to akurat piSSowcy czekają na to jak kania dżdżu. Pamiętajcie, że jak dostaną pretekst to wprowadza stan wojenny i wszelkie.prawa konstytucyjne zostaną zawieszone. Co jest im na rękę do osiągnięcia agendy2030,której plany możecie spokojnie znaleźć na stronach MF 😉

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 22:56, piastun napisał:

Kolego zluzuj.... Słownik w tel mi to przestawił. Z kontekstu zdania chyba nie miałeś problemu zrozumieć o co mi chodzilo?!

Chyba na esperanto 🤣

 

Nie wciskaj kitu, jak masz problem z językiem obcym, to go po prostu nie wtrącaj w zdanie! 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wokół siebie ludzi, którzy zmagają się z tematem węgla, dlatego jesteście na forum moim oknem na świat i mam zalamkę co podajecie.
Telewizji nie wierzę, bo tam jest to, co Bareja uchwycił dawno temu w tym serialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, w tej sytuacji, tylko bufor ciepła.

image.png

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat o drzewie a w tle znane osobistości 🙂  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28789858,brat-obajtka-rezygnuje-z-waznego-certyfikatu-ekolodzy-chca.html

ja myślę ze zanim dojdzie do wyborów te państwo zostanie rozkradzione i zadłużone na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne pieniądze, to ciąć trzeba więcej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kasy brakuje. Nierząd ma dwie możliwości, bo drukować w nieskończoność nie może. Albo sięgnie po zasoby naturalne jakimi dysponują lub zanurkują do naszych kieszeni w formie następnych podatków, podwyżek. W sumie nie wiem co gorsze. Rabunkowa gospodarka czy też strzyżenie obywateli. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukują drukują. I to nie w przenośni. W obrocie pojawiła się niespotykana dotąd ilość nowej gotówki i bilonu. Sami zwróćcie na to uwagę. Bankomaty jak maszynki do produkcji. Numer kolejny za numerem. To wszystko na pokrycie cyfrowych dodatków które są pompowane w gospodarkę od 3 lat. Kolejne 11mld do dodrukowania, jak tylko na kontach "na węgiel" zaczną się pojawiać. Oni wpadli już na genialny pomysł, że księgować to będą akonto funduszu obodbudowy. Tego sanego, którego przez obywatela zero ogladć możemy jak świnia niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna akcja,żeby z obywateli zrobić petentów. Wystarczy uzależnić 25-30% społeczeństwa (Nie,nie chodzi o wyborców PiS-u -benefity od rządu pobiera większość Polaków i nie-Polaków). Inna ekipa będzie robić to samo. To się dzieje na tzw Zachodzie. Wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to co robią Lasy Państwowe, szczególnie pod zarządem rozmaitych Obajtków, nie ma nic wspólnego z sytuacją w państwowym budżecie. LP powołano jako organizację do zarządzania majątkiem państwowym która miała nie prowadzić działalności biznesowej. A tymczasem zamieniono ją w prywatny folwark gdzie na państwowym majątku robi się lukratywny biznes, a zyski nie trafiają do budżetu państwa i są praktycznie zwolnione od podatku.
Pan na zagrodzie równy wojewodzie - nic dziwnego że zarządcom LP przeszkadza gdy ktoś im patrzy na ręce lub nakłada jakieś regulacje prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG i Tauron urządzili zawody kto kogo przebije i o ile. Dzisiaj na Tauronie nowa rzeczywistość cenowa 🙂 . Czekamy na ruch PGG

https://sklep.tauron.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG uruchomił program Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Na liście znajdują się 4 (słownie: cztery) firmy.

Kwalifikowani Dostawcy Węgla - Sklep PGG

Ciekawe co się stało z autoryzowanymi sprzedawcami/składami węgla PGG które jeszcze wiosną istniały?

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Dostali wypowiedzenia umów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest siedmiu a ma być tego całkiem sporo. Dajcie im się rozbujać. Nie wszystko na raz. Podnoszenie cen, i maksymalne utrudnianie zakupów to są priorytety. A peryferia to na spokojnie ogarną powoli. Więc spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten redaktorzyna Tabaka to jest nieźle odklejony. Jego wysrywy, bo inaczej się tego nazwać nie da brzmią jakby siedział w kieszeni jakiegoś lobby związanego z zieloną energią, czystym ogrzewaniem itp. jak widzę jego nazwisko to już nawet nie czytam bo i tak wiem, że będzie najazd na klasyczne źródła ogrzewania. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nightwatch napisał:

LP powołano jako organizację do zarządzania majątkiem państwowym która miała nie prowadzić działalności biznesowej.

[...]

...zarządcom LP przeszkadza gdy ktoś im patrzy na ręce lub nakłada jakieś regulacje prawne.

Dz.U.1994.134.692 

§  3.

Działalność Lasów Państwowych i ich jednostek organizacyjnych jest prowadzona na podstawie rachunku ekonomicznego.

 

Mi jako pracownikowi też nie podoba się kadra zarządzająca na wyższych szczeblach i to co robią Obajtek, Konieczny, Maciejunas i inni, ale poza FSC nadal obowiązuje PEFC. Bez FSC jest też RDLP Krosno i Łódź co jakoś przechodzi bez echa i klientom nie przeszkadza. Współpracuję z dużą papiernią, na produktach etykietują się jako mix fsc bo 30% drewna pochodzi z lasów prywatnych i czyszczenia nieużytków a na to certyfikatu nie ma. I nadal jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pracownik może jesteś w stanie wyjaśnić jak certyfikacja FSC może prowadzić do 'szkód w gospodarce leśnej' - bo to główny argument za zniesieniem certyfikacji przez Obajtka.
Z tego co się zorientowałem jest to dośc rozbudowany mechanizm kontroli tego co i skąd można pozyskiwać, na dodatek certyfikacja obejmuje cały łańcuch produkcji wyrobów drewnianych, więc jest to decyzja która wpływa na wiele firm poza lasami państwowymi. No i istotną częścią tej certyfikacji jest to że nie można wyciąc w pień starych lasów i nasadzić nowych w to miejsce - pytanie czy nie o to właśnie chodzi.

Edytowane przez nightwatch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sorier napisał:

PGG uruchomił program Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Na liście znajdują się 4 (słownie: cztery) firmy.

Kwalifikowani Dostawcy Węgla - Sklep PGG

Ciekawe co się stało z autoryzowanymi sprzedawcami/składami węgla PGG które jeszcze wiosną istniały?

Już jest ośmiu. Ode mnie jeszcze nic nie ma.

 

Cytat

Teraz Twoje zamówienie złożone w e-sklepie PGG zostanie automatycznie przekazane do obsługi logistycznej realizowanej z kopalni do wybranego przez Ciebie punktu odbioru  – Kwalifikowany Dostawca Węgla przewiezie towar na swój skład – dopiero stąd odbierzesz go, po czym  zamówienie złożone w e-sklepie PGG będzie uznane za zrealizowane. Dodatkowo, we własnym zakresie możesz zlecić Kwalifikowanemu Dostawcy Węgla inne usługi np. dostawę towaru pod wskazany przez Ciebie adres – jeżeli takie posiada w swojej ofercie.

Czyli teraz odbiór zamiast z kopalni, to będzie od KDW. Ewentualnie wchodzi w grę dostawa zorganizowana przez KDW.

Niestety coś mi tu śmierdzi. Cena węgla poszła w górę. Jeszcze się może okazać, że cena transportu z KDW mimo bliższej odległości będzie większa niż bezpośrednio z kopalni.

Albo to ma znowu ładnie wyglądać, a za jakiś czas umrze śmiercią naturalną, chociażby jak ci autoryzowani dostawcy węgla czy jakoś tak.

Rąbią nas jak chcą...

Edytowane przez lriuqs
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.