Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - jakie są koszty podłączenia monobloka do domowej instalacji grzewczej (mniej-więcej). Wygląda to na dość prosty zabieg bo teoretycznie wystarczy wpiąć dwie rury z wodą z instalacji CO i gotowe. Rzeczywiście tak to u Was wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy ma być sama pompa czy kocioł na paliwo stałe jeszcze z buforem ,zawory śrubunki kształtki do tanich nie należą zwłaszcza większych przekrojów , a uzbiera się tych pierdolników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nightwatch napisał:

Pytanie - jakie są koszty podłączenia monobloka do domowej instalacji grzewczej (mniej-więcej). Wygląda to na dość prosty zabieg bo teoretycznie wystarczy wpiąć dwie rury z wodą z instalacji CO i gotowe. Rzeczywiście tak to u Was wyglądało?

Jestem na etapie montażu jak będzie koniec to postaram się podać cały koszt tej instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

proszę o poradę informację piszecie w postach o wymiennikach ciepła w Haier, doczytałem że pompa 5Kw ma płytowy wymiennik ciepła natomiast 8Kw koncentryczny wymiennik ciepła , jak to jest z  ich sprawnością i czy według wyliczeń jeśli program pokazuje że wystarczy mi pompa 4,7Kw wziąć 5Kw czy jednak tą 8Kw . Z góry dziękuję za odpowiedzi .

 

W dniu 5.09.2022 o 21:15, Jaro7575 napisał:

Jestem na etapie montażu jak będzie koniec to postaram się podać cały koszt tej instalacji 

Kolego jak udało się policzyć wszystkie koszty instalacji. Jestem ciekaw wydatków , instalacja wykonywana samemu czy przez instalatora ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jaką moc ma pompa dla temperatury -7*C i porównać, ze swoim zapotrzebowaniem na ciepło przy tej temperaturze.

Przy -20*C możesz wspomagać się grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @marek126 na forum Info-Ogrzewanie.
 

1 godzinę temu, marek126 napisał:

,,, jak to jest z  ich sprawnością i czy według wyliczeń jeśli program pokazuje że wystarczy mi pompa 4,7Kw wziąć 5Kw ,,,

 

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Musisz sprawdzić jaką moc ma pompa dla temperatury -7*C ,,,

 

Według danych zamieszczonych w instrukcji serwisowej Hajer, znamionowa moc grzewcza pompy ciepła AU05FYCRB(HW) przy temperaturze zewnętrznej dolnego źródła -7*C wynosi,
dla temperatury przepływu wody
-  25*C - 3.52 kW
-  35*C - 2,82 kW
-  45*C - 2,72 kW
-  55*C - 2,69 kW 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 13:22, marek126 napisał:

Dzień dobry, 

proszę o poradę informację piszecie w postach o wymiennikach ciepła w Haier, doczytałem że pompa 5Kw ma płytowy wymiennik ciepła natomiast 8Kw koncentryczny wymiennik ciepła , jak to jest z  ich sprawnością i czy według wyliczeń jeśli program pokazuje że wystarczy mi pompa 4,7Kw wziąć 5Kw czy jednak tą 8Kw . Z góry dziękuję za odpowiedzi .

 

Kolego jak udało się policzyć wszystkie koszty instalacji. Jestem ciekaw wydatków , instalacja wykonywana samemu czy przez instalatora ?

Pozdrawiam 

Pompa zamontowana w domu cieplutko , zużycie prądu 10kwh  doba w domu 23 stopnie. A teraz koszty:

Pompa 5 kw atw i pilot - 12500zł

Bufor ciepła -1000zł

Pompa obiegowa, grzałka do bufora zawory antyzamrozeniowe -1500zł

Instalacja el. i podlicznik -400zł

Zawory,kolanka itp. do zrobienia instalacji w kotłowni ( pięć na eko został)-3000zł

Hydraulik -3000zł 

Pompa działa od środy 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry,

Mam takie pytanie jak włączę pompę ciepła haier 8kw to podczas pracy jak już przycisk jest na panelu na zielono to czy to jest normalne że dopóki nie wyłączę pompy panelem to pompka obiegowa cały czas będzie włączona? Właśnie u mnie tak jest i zastanawiam się czy tak musi być czy ja mam coś nie tak bo trochę mi się wydaję, że jeśli sprężarka się wyłączy automatycznie bo już dogrzała pompa do zadanej temperatury to pompka obiegowa powinna również się zatrzymać. Proszę podzielcie się spostrzeżeniami na ten temat bo nie wiem czy mam coś w ustawieniach grzebać czy szkoda mojego czasu bo i tak tego się nie da ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest normalne że pompa obiegowa chodzi cały czas gdy pompa ciepła jest uruchomiona i przycisk świeci na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herakles91 napisał:

Dzień dobry,

Mam takie pytanie jak włączę pompę ciepła haier 8kw to podczas pracy jak już przycisk jest na panelu na zielono to czy to jest normalne że dopóki nie wyłączę pompy panelem to pompka obiegowa cały czas będzie włączona? Właśnie u mnie tak jest i zastanawiam się czy tak musi być czy ja mam coś nie tak bo trochę mi się wydaję, że jeśli sprężarka się wyłączy automatycznie bo już dogrzała pompa do zadanej temperatury to pompka obiegowa powinna również się zatrzymać. Proszę podzielcie się spostrzeżeniami na ten temat bo nie wiem czy mam coś w ustawieniach grzebać czy szkoda mojego czasu bo i tak tego się nie da ustawić.

Tak ma być i tak jest dobrze ale jak ci to bardzo przeszkadza to kup sobie panel pokojowy tzn termostat pokojowy jak zwał tak zwał i zamiast mostka na cn21 wpinasz termostat i po osiągnięciu temperatury w pokoju wyłącza ci tą pompkę proste co nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 10:03, berthold napisał:

Tak ma być i tak jest dobrze ale jak ci to bardzo przeszkadza to kup sobie panel pokojowy tzn termostat pokojowy jak zwał tak zwał i zamiast mostka na cn21 wpinasz termostat i po osiągnięciu temperatury w pokoju wyłącza ci tą pompkę proste co nie .

Dzień dobry wszystkim, 

przeczytałem cały wątek, czytam dalej, również i ja popełniłem zakup tej pompy, już stoi w garażu, zabieram się do montażu. Mam jednak zagwostkę co do formy podłączenia i ta odpowiedź już nieco podpowiedziała. 

Mianowicie mamy obecnie: 3 niezależne obiegi.

1. Parter - podłogówka, z własną pompą, grupą mieszającą i sterownikiem pokojowym (taki ścianie)

2. Piętro - grzejniki, z własną pompą i własnym sterownikiem (taki na ścianie)

3. CWU z własną pompą.

Niestety muszę pozostawić niezależne sterowania poziomów gdyż mam, póki co, nieocieplony dach i jest zimno. Na parterze z kolei była sauna. (ocieplenie w toku). 

Grzeje to wszystko stary piec gazowy (30-letni potwór, żre jak smok). Jednak chcę/muszę go zostawić na armagedon mrozowy. 

Pytania:

1. Czy zamiast sterowanego zaworu 3D mogę wpiąć istniejącą pompę obiegową CWU pod sterownik? Gdy PC powie - grzejemy wodę - załączy pompę, a nie 3D.

2. Wiem, że potrzebny będzie buforek, min. 60l. Myślę o 100l bo taki mam. Jeżeli nie podepnę jak w pyt.1. to czy przejdzie układ, w którym PC będzie grzała buforek, natomiast dalej nie przerabiam nic, a sterowania CWU i grzania zostawiam jak były (ciepło pobierane z buforka). 

3. Jeżeli pyt. 2. raczej należy do grupy "głupich" to jak podłączyć (chodzi o sterowanie) 2 obiegi gdy w pakiecie z PC jest 1 sterownik pokojowy (pilot)? 

z góry dziękuję za doedukowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta, nie widzę gdzie.

Dotarło do mnie, że część pytań jest bez sensu. Głównie z faktu, że "sterownik" dołączony do PC nie jest termostatem pokojowym, jest wpięty bezpośrednio do PC. Czyli zostaje kwestia wpięcia dwóch termostatów pod jeden ATW. Jest grupa na FB poświęcona wyłącznie tej pompie, może tam się czegoś dowiem. Widziałem też fajny filmik na YT. 45 min i trochę nieprecyzyjnie tłumaczy ale idzie wykumać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam Haiera ale 5kW i to pierwszy sezon. Na razie jest super ale też jesień dość ciepła. Montowali mi chłopaki z *** i w sumie zeszły niecałe 2 dni. Montaż miałem dość prosty bo bez bufora i bez cwu. Nowe podejście do rozdzielacza calowe. Wcześniej miałem kocioł gazowy Vaillant. Teraz cwu grzeję siłowym ogrzewaczem Kospel (tylko 2 osoby korzystają). Pompa tylko do CO. Porównałem na razie 2 analogiczne miesiące 2022 do 2021(gaz). Różnica jest kolosalna bo zużywałem 1200kWh "gazowych" a zużywam na razie 250-300 kWh/mc, z czego 80-100kWh to zużycie na Kospelu. Mam PV więc może uda się grzać dom za free😃

Edytowane przez Ryszard
Ofertę komercyjną usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Użytkuję monoblok Haiera 8kW drugi sezon. W pierwszym roku chodził na wymienniku płytowym 45kW.

W tym roku zgodnie z opiniami zrobiłem by-pass i ominąłem wymiennik. Pompa daje ciepło prosto w CO(grzejniki aluminiowe) na układzie otwartym. Ominąłem również zbiornik buforowy 60l który był w małym układzie PC-wymiennik gdyż układ CO ma pojemność ok.100-110l. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, czy puścić też przez bufor (który jest na powrocie instalacji). Teraz drżę co będzie ja by brakło prądu podczas mrozu.

Chyba doleję glikolu do całego zładu CO ( ze 20l) to będę zabezpieczony na -5 do -8 st. Proszę o opinie czy dobrze zrobiłem czy może jest prostsza metoda na zabezpieczenie przeciw mrozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 09:23, Henrykz napisał(a):

Witam. Użytkuję monoblok Haiera 8kW drugi sezon. W pierwszym roku chodził na wymienniku płytowym 45kW.

W tym roku zgodnie z opiniami zrobiłem by-pass i ominąłem wymiennik. Pompa daje ciepło prosto w CO(grzejniki aluminiowe) na układzie otwartym. Ominąłem również zbiornik buforowy 60l który był w małym układzie PC-wymiennik gdyż układ CO ma pojemność ok.100-110l. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, czy puścić też przez bufor (który jest na powrocie instalacji). Teraz drżę co będzie ja by brakło prądu podczas mrozu.

Chyba doleję glikolu do całego zładu CO ( ze 20l) to będę zabezpieczony na -5 do -8 st. Proszę o opinie czy dobrze zrobiłem czy może jest prostsza metoda na zabezpieczenie przeciw mrozem.

Kapnij tam trochę glikolu nie za dużo byle taki do minus 6 stopni i nie dawaj żadnego bufora bo to bezsens ,miałem bufor nie mam bufora i zero plusów czy minusów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi da to czytanie ?? czytanie czytaniem mogę audioboki słuchać ale niczego to nie zmieni , ja miałem bufor a potem go wyrzuciłem i nic się nie zmieniło w rachunkach poborach a już na pewno nie w pracy pompy tylko ja mówię o podłogówce ,być może przy kaloryferach ma to jakiś sens tego nie wiem bo ich nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak właśnie zrobie. Doleje koncentratu i zrobie roztwór na -6 do -8 st. w całym CO. Czy takie steżenie wystarczy żeby w razie dużego mrozu zrobił sie żel w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw próbę czy aby nie wystąpi przepływ grawitacyjny na pompie. W cenie glikolu kupisz już pompkę obiegową i dokładając parę złotych zrobisz skuteczne zabezpieczenie. Glikol pogarsza wymianę ciepła na wymiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobic  próbe grawitacyjną gdy pompa jest podpita pod CO.

Czy ma ktoś sposób na obliczenie ile dolac glikolu -35 st. na instalacje o poj. 120l aby był roztwór na -6 do-7st.

Z góry dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podpięcia pompy próby nie zrobisz. Wyłącz na kilka godzin pompę i kontroluj co sie dzieje z temperaturą wymiennika. 10-15% glikolu pozwoli na wytrzymałość w granicach - 8-10*. Zależy też jaki glikol dostaniesz.

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.