Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o monobloku Haier 8kW


Henrykz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki. Spróbuje tak zrobic. Roztwór ko. -6 -8 st. nie powinien miec dużego znaczenia przy zużyciu energii elektr. w stosunku do samej wody w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henrykz napisał(a):

A jak zrobic  próbe grawitacyjną gdy pompa jest podpita pod CO.

Czy ma ktoś sposób na obliczenie ile dolac glikolu -35 st. na instalacje o poj. 120l aby był roztwór na -6 do-7st.

Z góry dziekuje za info.

Witam.

Wysłałem na PRIV-a bo nie chcę robić reklamy czy umieszczać linków niezgodnych z regulaminem.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś może z własnego doświadczenia podać mi jak wygląda SCOP tej pompy w użytku? Jest szansa utrzymać to w sezonie zimowym w okolicy 3*C?

Zastanawiam się jak by się to miało do przejścia z bezpośredniego ogrzewania elektrycznego (podłogówka, 6kW grzałka w bojlerze, 100 mkw mieszkania w starej 100 letniej kamienicy, drewniane okna, częściowo ocieplona od wewnątrz), od września do utrzymaniu w mieszkaniu 20-21 *C zapotrzebowanie nie wyniosło więcej niż 6kW.

Tak to wygląda przy ogrzewaniu CO+CWU grzałkami. Bufor ciepła oparty o bojler 140l z płaszczem wodnym z którego jest ciepła woda użytkowa + bojler 120l jako bufor do CO

image.thumb.png.44a5e5ebb3de11e9e78b07ea9dedc335.png

image.thumb.png.0670c451a2b2d4c6ae25290a421b5f75.png

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu, po zamontowaniu PC, podziel przez (bezpieczne) 3. Wyjdzie Ci zużycie dla pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tabelka. Do jakiej temperatury grzejesz bufor. Ja zauważyłem że nie ma sensu grzać w nocy do wysokiej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wacio1967 napisał(a):

Ciekawa tabelka. Do jakiej temperatury grzejesz bufor. Ja zauważyłem że nie ma sensu grzać w nocy do wysokiej temperatury.

Do 85*C

3 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Zużycie prądu, po zamontowaniu PC, podziel przez (bezpieczne) 3. Wyjdzie Ci zużycie dla pompy.

A jesteś w stanie określić mniej więcej czy taka pompa jak w tym wątku 8kW będzie wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie lepiej bojler podgrzać 2x dziennie do 46-48* niż raz na dwa dni grzać na maxa. Tutaj ważne są max. wartości temperatury dla utrzymania dobrego COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carinus napisał(a):

Przy pompie lepiej bojler podgrzać 2x dziennie do 46-48* niż raz na dwa dni grzać na maxa. Tutaj ważne są max. wartości temperatury dla utrzymania dobrego COP.

U mnie bojler 200l grzany raz dziennie do 45* spokojnie starcza na 3 prysznice .Czujnik temperatury na wysokosci 3/4 zbiornika ,  woda grzana z 39* do 45*   średnio zajmuje  pompie 40min .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trailong napisał(a):

Do 85*C

A próbowałeś grzać taki bufor tylko do potrzebnej temperatury? Zobacz sobie spadek temperatur w czasie. To tylko taka sugestia.

 image.png.d41cd97d65c259d09c2ba6d40e588328.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sambor napisał(a):

A ktoś potrafi określić jednoznacznie te wartości dla danego modelu pompy?

Bardziej mi chodzi o ustawienie takich temperatur, które są wystarczające dla komfortu używania ciepłej wody i możliwie najniższe jakie tylko się da. Ograniczać mieszanie na kranach gdzie tylko sie da. Im niższą temperaturą operujemy, tym mniejsze straty ponosimy.

2 godziny temu, ameno25 napisał(a):

U mnie bojler 200l grzany raz dziennie do 45* spokojnie starcza na 3 prysznice .Czujnik temperatury na wysokosci 3/4 zbiornika ,  woda grzana z 39* do 45*   średnio zajmuje  pompie 40min .

Nie wszyscy będą mogli używać tak niskich temperatur. Znam osoby potrzebujące temperatury wody, która mnie najnormalniej już parzy a dla nich jest optymalną. Osobiście ustawiam grzanie średnio do 47*, latem nieco podnoszę i wtedy grzanie mam co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 21:43, carinus napisał(a):

 

Nie wszyscy będą mogli używać tak niskich temperatur. Znam osoby potrzebujące temperatury wody, która mnie najnormalniej już parzy a dla nich jest optymalną. Osobiście ustawiam grzanie średnio do 47*, latem nieco podnoszę i wtedy grzanie mam co drugi dzień.

45* to już parzy ,    mam baterie termostatyczne ustawione na 38*  ,  wątpię żeby ktoś wytrzymał bezpośrednio na skóre 45* to już się można popatrzyć , co prawda do wanny jak ktoś lubie mega wrzątek to 45* może być mało , ale pod prysznic jest OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardziej przydatna będzie różnica w żywotności tych pomp. Biednego nie stać na tanie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o żywotności to dowiemy się już grubo po gwarancji. 

 

Sam mam dylemat, czy kupić poniżej 10tyś zł Haiera, czy za 16tyś Panasonica.

Obie 5 lub 7kW. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym musiał to znów bym kupił haiera ale tym razem piątkę , miałem 8-kę był za mocny na mój stary dom , ba nawet obecny z klimatyzator gree ledwo co idzie na najniższych możliwych parametrach a i tak się czasem wyłączy , haiera wspominam bardzo dobrze i co mi się w nim podobało to to że szybko reagował tzn bojler jak zgłosił potrzebę grzania to po 2-3 minutach już rąbał wysoką temperaturą natomiast ten gree trochę ospały i rusza to jak już wyrówna z temp jaka w bojlerze to trwa to co najmniej 15 minut i potem grzanie właściwe które w sumie jest szybkie ale reakcja zwolniona ,haier jak by mniej zjadał prądu  grzejąc bojler bo z 30-tu do 47 stopni wystarczyło mu 1,2kwh amber potrzebuje 1,5 kwh ,młody ma tego mojego haiera grzeje nowy dom 140m2, 70m2 dół 70m2 góra i mrozy grudniowe minus 18 to pikuś był .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuję właśnie w 5kW. Co prawda mam do ogrzania drugi dom, ale 2 pompy mogą być lepszym rozwiązaniem niż 1 większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić kalkulację czy będzie sens ogrzewać pompą 5kW z dodatkową grzalka, czy pchać się w większą moce. Temperatury sami widzicie jakie sa, pompa chodzi większą część sezonu na pół gwizdka. Na razie mam zużyte 2300kWh w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakupić haiera 7,8kw. Nie chcę się bawić w moduły atw itd. Jednak chce zamontowac w domu jeden termostat pokojowy oraz zawor 3d do cwu. Bez modułu atw da radę to podpiąć bezpośrednio pod pompę? Jeśli tak to na które piny? Więcej bajerów mi nie potrzeba. Pc będę montował sam. Bez bufora. 100 proc podlogowka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa że zawór 3d do CWU jest sterowany z modułu ATW-A01 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djhebo napisał(a):

Witam. Planuje zakupić haiera 7,8kw. Nie chcę się bawić w moduły atw itd. Jednak chce zamontowac w domu jeden termostat pokojowy oraz zawor 3d do cwu. Bez modułu atw da radę to podpiąć bezpośrednio pod pompę? Jeśli tak to na które piny? Więcej bajerów mi nie potrzeba. Pc będę montował sam. Bez bufora. 100 proc podlogowka. 

Da się to ogarnąć i było już kilka razy to rozkminiane , na elektrodzie masz gotowe rozwiązania  atw jednak drogi trochę a w sumie aż tak potrzebny nie jest .

Teraz, berthold napisał(a):

Da się to ogarnąć i było już kilka razy to rozkminiane , na elektrodzie masz gotowe rozwiązania  atw jednak drogi trochę a w sumie aż tak potrzebny nie jest .

Jak szukasz haiera to wejdź na sklep bricomarche w Jaworznie są poniżej 10 tys brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold napisał(a):

Da się to ogarnąć i było już kilka razy to rozkminiane , na elektrodzie masz gotowe rozwiązania  atw jednak drogi trochę a w sumie aż tak potrzebny nie jest .

Jak szukasz haiera to wejdź na sklep bricomarche w Jaworznie są poniżej 10 tys brutto .

Nie ukrywam że cena gra rolę. Dlatego chcę to zrobić sam. Z resztą cały dom sam postawiłem to i tego się doedukuje i zrobię. 

Dzięki za info. Sprawdzę. 

Jak ogarnąć cwu bez atw? Termostat pokojowy też da radę podłączyć bezpośrednio? Szukam na elektrodzie i mi  nic nie wyskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Azzx napisał(a):

Jeśli chcesz podłączyć termostat pokojowy musisz mieć ATW, wówczas możesz zasterować stykiem beznapięciowym potrzebę grzania CO/CWU lub np. ograniczenie mocy sprężarki.

Z tego co się juz dowiedziałem to nie ma konieczności dopinania atw. Można bezpośrednio pod pompę. Muszę jeszcze rozminic na jakie piny trzeba się wpiąć. A mi będzie potrzebne tylko sterowanie cwu (nawet sterownik glowny haiera ma opcje grzania i ustawienia temp cwu) oraz termostat pokojowy. Im mniej skomplikowania tym lepiej. A wszystkie przewody mogę wyprowadzić na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.