Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spis kotłów


Trener40

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.07.2021 o 11:54, Popcorn1 napisał:

Ja wczoraj złożyłem w wersji papierowej w urzędzie gminy. Zajęło mi to może dwie minuty z wejściem i wyjściem. Co do wypełnienia jej to zajmuje to przysłowiowe 5 minut.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Napiszesz co tam potrzeba mniej więcej podać? Jakie dane trzeba mieć, aby wypełnić to w urzędzie gminy/miasta? Nie chcę chodzić dwa razy, dlatego pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe dane,takie jak:
imię i nazwisko,adres, powierzchnia użytkowa budynku,czy jest ocieplony,czy nie. Stan posiadania,czyli czy jesteś właścicielem, współwłaścicielem.
Jakiego kotła używasz,jakiej klasy,rok montażu,jakie paliwo spala i w jakiej ilości. Czy posiadasz kominek.
Chyba to wszystko,ale na prawdę to nic trudnego i większość potrzebnych informacji ma człowiek w głowie
U mnie ankiety pracownik gminy dostarczał do skrzynek na listy, trzeba było tylko wypełnić i dostarczyć do urzędu.
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co wpisać w pole ilości spalanego paliwa biorąc pod uwagę, że może to być pierwszy sezon danego źródła ciepła i nie znamy jeszcze spalania. Co w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ankietaplus.pl/s/38250LKN

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Masz tam rok instalacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Więc wpisujesz to co spalił od tego momentu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś planuje w przyszłości wystąpić o dofinansowanie na ocieplenie domu, we własnym interesie zużycie paliwa powinien wpisać srogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor podales zza „plotu” czy sprawdzali naocznie/papiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posesji, ale bez oglądania - ja jestem "porządny" mieszkaniec, z resztą szkoda , że nie weszli - mieli by zgryz - kocioł na olej z palnikiem kl 4 na pellet + DS "sam" na drewno.

Z resztą w okolicy palą tylko drewnem lub pelletem.

Śmieci palą dopiero na wsi - 2km dalej.

A ja mam dod. luzem palnik na olej, zawsze mogę go wstawić - 10 min roboty, a że nie podłączony do zbiornika, to mnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, fajny ten spis 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaracje dot źródeł ciepła na różne sposoby są "przyspieszane",a to kara, a to potrzebna do wniosku o dodatek osłonowy,ostatnio do kupna węgla z PGG. Pewnie będzie jeszcze niejedna "zachęta". Z drugiej strony człowiek istota omylna,może się pomylić przy wypełnianiu.

Co do kontroli ws wymiany kotłów,to w okolicy nic nie słyszałem,sprawa ucichła...może chwilowo. Nie zmienia to faktu,że spis powstaje i będzie wykorzystywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piastun napisał:

Co grozi realnie za nie spisanie się w tym cyrku? Są jakieś podstawy prawne do karania niepokornych?

Podobno max do 5kkz. Ale można podobno łeb popiołem posypać i darują tylko trzeba w końcu wypełnić ten spis. 

https://www.money.pl/gospodarka/masz-piec-lub-kominek-musisz-to-zglosic-rusza-ewidencja-6650590258961312a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kogoś zmusi do zmiany? Oni zakazywać sobie mogą. Jakby dotacja pokrywała 70-90% kosztów kotła wraz z hydraulikiem to tak. A oni dają kasę na odpie.... co pokrywać max 20-30% kosztów. A że jest dotacja to i kotły odpowiednio zdrożały.

U siebie mam kocioł z podajnikiem bezklasowy któremu w sierpniu pyknie 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę co jest z tymi cenami rzeczy, które są dotowane to bym te dotacje zlikwidował kompletnie. Kowalski nie ma z tego nic. Cieszą się sprzedawcy i banki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 10:03, h3nio napisał:

PS czy w związku z zakazem używania kotłów bezklasowych od 2023 r

To tylko w niektórych województwach, w niektórych 2026 - zależy od daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie kontrole miały miejsce u Was,czy tylko pogłoski? Bo ja słyszałem tylko pogłoski,a znam ludzi którzy palą kotłami sprzed 15-20 lat i nawet nie myślą o tym.

Co do deklaracji,spisu kotłów, to rządzący sprytnie to rozwiązali -aby dostać dodatek osłonowy, trzeba złożyć deklarację w gminie (gmina nic z tym nie robi,papiery leżą sobie w szafie). Żeby kupić węgiel w PGG musisz wydrukować złożoną deklarację z CEEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci to będzie kontrolował? Urzędnicy to też ludzie, jak ich nie przymuszą to nic nie zrobią, bo i po co? Nie puszczasz chmury dymu z komina, nikt Ci krzywdy nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.