Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spis kotłów


Trener40

Rekomendowane odpowiedzi

Urzednik ma miec „czysto” w papierach. Jak bedzie kwit to do kotla nikt ci nie zagladnie bo kto ma sie na tym znac? Moze jedynie sprawdzic dodatkowo papier na opal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, h3nio napisał:

Najpierw dostaniesz mandat 500 zł, a po drugiej wizycie zostanie skierowany wniosek do sądu, który może nałożyć karę do 5 tys. zł. Tak jest np. w województwie śląskim.

ale zdajesz sobie sprawę że to i tak ułamek ceny zmiany sposobu ogrzewania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale chyba nie sądzisz, że kara będzie jednorazowa? Dostaniesz raz 5 tysięcy, a jak nie poskutkuje to następne itd.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędasów już przymuszają te wszystkie organizacje antysmogowe, które patrzą im na ręce. Do tego można trafić na sąsiada ekooszołoma, który chętnie złoży donos gdzie trzeba.

Cytat

Działacze akcji społecznej Karny Kopciuch trzeci miesiąc z rzędu sprawdzili jak samorządy egzekwują uchwałę antysmogową. W marcu 2022 roku niezmiennie liderem pod względem przeprowadzanych kontroli jest Rybnik. Coś drgnęło w mniejszych gminach regionu - w marcu było więcej kontroli i mandatów za używanie “kopciuchów”.

Jak się okazuje, najwięcej kontroli kotłowni w całym regionie przeprowadzili strażnicy z Rybnika. Straż miejska przeprowadziła aż 655 kontroli. W 76 domostwach wykryto kotły niespełniające warunków uchwały antysmogowej - siedemnastu właścicielom wystawiono mandaty karne w wysokości 500 złotych, a pięćdziesięciu jeden pouczono. We wszystkich przypadkach wyznaczono termin ponownej kontroli.

Źródło: https://www.tuzory.pl/wiadomosci,kontrole-piecow-w-marcu-2022-roku-raport-karnego-kopciucha,wia5-3266-22321.html

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info,co gmina to inny obyczaj. Rybnikowi sie nie dziwie,tam jest podobno siwy dym non stop zimą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MrWolf napisał:

No tak, ale chyba nie sądzisz, że kara będzie jednorazowa? Dostaniesz raz 5 tysięcy, a jak nie poskutkuje to następne itd.

i tak mam wywalone bo mnie nie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.07.2021 o 15:50, Outsider napisał:

Znajac życie i mentalność naszego narodu to za jedenaście miesięcy i trzy tygodnie urzędy gmin będą pracowały w systemie trzyzmianowym przyjmując deklaracje na piśmie. My zawsze mamy czas. 

A cóż w tym złego? Skoro jest termin DO 30 czerwca to tego dnia też mogę złożyć deklaracje. Jeżeli zaś urzędnicy się nie wyrabiają niech zmienią termin na 20tego, 15tego, kwiecień, luty, wrzesień lub całkiem inny rok.

Skoro mam sklep otwarty do 19-tej to do 19-tej! A ten klijent o18:59 będzie tak samo bez pośpiechu obsłużony jak ten o 10tej. Jeżeli nie będzie mi pasować to sklep będzie krócej otwarty i tyle.

A tak swoją drogą chciałbyś by pomocy czy porady medycznej udzielał ci lekarz, pielęgniarka, terapełta lub kto kolwiek mając na uwadze to, iż za dwie minuty kończy dyżur? Niektórzy i tak swoich klijentów, petentów czy pacjentów traktują na *odwal sie* i nie ma to znaczenia, że ktoś jest za pięć dwunasta.

Znając życie i mentalność naszego pracowitego narodu dobrze wiesz, że zawsze znajdzie się taki kowalski jak ty, któremu zawsze coś nie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rollo8 jak wygląda kwestia wprowadzania wniosków do systemu to wiem doskonale. A to że są kolejki to wina was społeczeństwa i tylko wasza wina bo jak zwykle ze wszystkim czekacie do ostatniego terminu, a później macie pretensje. Osobiście spisałem się jak system ruszył poprzez internet.

Już pomijam fakt że większość co przychodzi do urzędów nie rozumie słowa pisanego w formularzu. Więc i czas obsługi się znacznie wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rollo8 napisał:

1.Skoro mam sklep otwarty do 19-tej to do 19-tej! A ten klijent o18:59 będzie tak samo bez pośpiechu obsłużony jak ten o 10tej. Jeżeli nie będzie mi pasować to sklep będzie krócej otwarty i tyle.

2.Znając życie i mentalność naszego pracowitego narodu dobrze wiesz, że zawsze znajdzie się taki kowalski jak ty, któremu zawsze coś nie pasuje!

1 Twój sklep, więc pracuj ile chcesz, ale :

2. Gdybyś był pracownikiem tego sklepu i pracował codziennie 15min dłużej za free, to stałbyś sie właśnie takim "Kowalskim". 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadchodzi kolejny etap i wstepną weryfikacja. 

"Jak wynika z wcześniejszych zapowiedzi, kontrolerzy będą też weryfikowali informacje podane w deklaracjach do CEEB, a więc np. sprawdzą, czy w domu faktycznie znajdują się takie źródła ciepła, jak twierdzi właściciel." 

https://polskatimes.pl/kominiarz-urzednik-i-inspektor-chca-zmierzyc-twoj-dom-czy-trzeba-ich-wpuszczac-kontrole-zaczna-sie-juz-w-2023-r/ar/c9-16545123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najbardziej mnie rozśmieszył fragment, w którym przytoczono, że będzie można podwalić kogoś z kopciuchem,zamówić kominiarza przez neta lub otrzymać uproszczony audyt energetyczny budynku. Wcale się nie zdziwię jak urzedasy będą z tymi swoimi pomiarami jechać z tematem dzięki stronce ciepłowłaściwie🤣. Na szczęście jak na razie nie trzeba tych mend wpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można więc odmówić kontroli, jednak ci, którzy się na nią zgodzą, uzyskają pewne benefity. Właściciel budynku będzie mógł np. umówić przez Internet przegląd kominiarski, a także uzyskać wyniki audytu energetycznego.

🤣

 

Czyli klasyczny pic na wodę! Zresztą, kto ma to robić? Urzędnicy zarabiający od wielu lat tyle samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.