Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam powiadomienia że toczy się dyskusja ale nie widzę waszych wpisów 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze w końcu kupic jakiegos upsa. Myslalem o SINUSPRO-500E 12V 300/500 ale wysjakuja mi jakies kosmiczne ceny. One teraz tak podrożały ? @bajek pisales cos ze masz u siebie jakis inwerter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do kotła takie coś 

https://www.ast-anteny.com.pl/zasilacz-awaryjny-a200-wac-tatarek.html

+ akumulator żelowy 60Ah i to na kilka godzin wystarczy ( zależy ile prądu bierze pompa i sterownik). Potem jak dłużej nie ma prądu trzeba zmieniać akumulatory, ale się nie zdarzyła taka sytuacja.

Jak tego nie było to raz zdarzyło się wyciągać żar z kotła jak dłużej prądu nie było. Teraz jest spokojniej, działa i nawet doładowuje akumulator jak słaby, a jest potrzebna taka funkcja bo stoi to bezczynnie cały czas ( ostatnio rzadko występują braki prądu - ale kto wie co będzie? - i jak nie ma nas w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maffer ja ma sinus pro z tooles.pl mój zabezpiecza 4 pomy aku.110 ah 500w stałego obciążenia dałem za to 1300 po robocie mogę wysłać fotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem przed chwilą mój zestaw teraz kosztuje3200 😔😔😔

To ku... Jaka masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup UPS używany do kompa ale taki żeby miał sinusa. Ja załatwiłem sobie UPS z roboty co miał wylądować na śmietniku bo akumulator padł a jest teoretycznie na stałe wbudowany. Mój to Ever Eco 500 cds. Przy odrobinie chęci z pomocą wiertarki rozwiercasz nity obudowy UPS wywalasz stary akumulator, wyprowadzasz kable na zewnątrz i podpinasz akumulator takiej mocy jakiej chcesz. Najtańszy i najlepszy sposób moim zdaniem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doładowuje to akumulator jak już jest prąd? - bo nigdy się o tym nie pamięta jak to tak bezczynnie stoi. Zwykle pamięta się o tym jak nie ma prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takie objawy pomaga pompka na 3 bieg, kocioł jakoś się zapowietrza od czasu do czasu. Taki objaw mam też gdy wkładam pionowo drobne gałęzie. Wtedy chyba rozpala się wsad w komorze zasypowej a stamtąd pompka na 1 biegu nie do końca jest w stanie odebrać ciepło/wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemq89 napisał(a):

W moim ds woodzie zaczęło coś bulgotać w piecu przy 80 stopniach

To lokalne zagotowanie wody w kotle, należy tego unikać gdyż można zapowietrzyć pompę lub instalację.

Spowodowane jest przeważnie za małym przepływem w kotle lub za dużą mocą paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być wada fabryczna, przewężenie z powodu niechlujnego wykonania, albo konstrukcyjny błąd projektanta.. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to już Sambor wspomniał.

Jak za dużo pali się na raz przy 80*C to woda szumi, słychać taki szum jak w czajniku.

 

Nie powinno bulgotać jeszcze, za niska temperatura.

 

Jak wymiennik kotła nie radzi sobie z równomiernym odbiorem, to przy wyższych temperaturach słychać lokalne zagotowanie wody w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój doprowadziłem najwyżej do 99,8 StC (na tym standardowym termometrze). Mam zawór DBV i nie ma obawy o przegrzanie. Poinstalujcie sobie te zawory, to robi robotę. Tylko po takim strzale trzeba od nowa ustawiać ciśnienia na instalacji bo wlewa się więcej jak wylewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz paliłem i było już Oki. A po nocy drzwiczki te rusztowe były mocno wypalone z sadzy a popielnik pełen popiołu. Czy to mogło być spowodowane tymi dużymi kawałkami drzewa dębowego i braku powietrza z popielnika bi było full popiołu ? Nowy piec a człowiek ci nieraz coś ma przy nim na glowie😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kocioł zgazowujący mpm ma zużycie według danych drewna ok. 4kg na godzinę a patrząc na inny kocioł nie zgazowujący(zasypowy DS) o tej samej mocy także ok 4kg /h. To zastanawiam się w  czym różnica skoro takie same zużycie drewna a "kłopot" przy zgazowującym mpm- ie większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze papier wszystko zniesie, ale w praktyce by tyle samo h paliły to ds idzie na 80 a zwykły na 50 ale energii więcej z ds-a wyciągniesz ,po drugie zwykłe są już po mału zakazane a w ds masz papier na 5 klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maronka napisał(a):

Po pierwsze papier wszystko zniesie, ale w praktyce by tyle samo h paliły to ds idzie na 80 a zwykły na 50 ale energii więcej z ds-a wyciągniesz ,po drugie zwykłe są już po mału zakazane a w ds masz papier na 5 klasę

Rozumiem. Porównywałem mpm ds 14 kw do tekla classico 14 kw. Oba mają zblizone zużycie paliwa tylko tekla ma mniejszą komorę ale ponoć mniej kopci. Pozdrawiam 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywać mpm ds zgazowującym to trochę nadużycie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem..Ale reklama mpma dźwignią handlu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcjszt napisał(a):

Nazywać mpm ds zgazowującym to trochę nadużycie 😉

Ale łapie się na dofinansowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcjszt napisał(a):

Nazywać mpm ds zgazowującym to trochę nadużycie 😉

Jak już taką tezę postawiłeś, to rozwiń ją bardziej i zdradź nam tu wszystkim, dlaczego, w ów kotle te zgazowanie się niby nie odbywa.. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszecie że nie zgazowuje ,u mnie ogień w komorze zasypowej się w ogóle nie pojawia, dopiero w palniku, a wysokość żaru to 15-20 cm a całej komory 80cm ,więc co robi ten opał nad żarem jak nie zgazowuje, różnica do waszego jest tylko taka że u was gazy idą w dół a u mnie w bok,proces zgazowania jest taki sam, w  atmosie dcs jest jeszcze gorzej bo pp idzie od góry i często prowadzi to do rozpalenia wsadu i wtedy zgazowanie jest już takie se ,bardziej pali sie jak w ognisku, u mnie takiej opcji nie ma a wydajność- sprawność mam lepszą niż w tych atmosach jak często ludzie opisują , ale u was widzę że sprawność jest ok 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.