Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Alewalneło2 napisał:

będzie bronił węgla jak niepodległości za wszelką ceną pomimo tego, że wszystkie rzeczowe argumenty, mówią, że węgiel się nie opłaca.

To nie ma się co dziwić faktycznie jest taka bariera, że ludzie nie potrafią się przełamać, dopiero następne pokolenie robi takie modernizacje  kotłowni, wycina śmieciuchy i całe instalacje.

Ojciec krzyczy,  że to jeszcze dobre i działa, a  syn nie ma zamiaru robić za palacza i wycina wszystko, woli posiedzieć przy kompie .  

Jest ulga termomodernizacyjna.

https://www.e-pity.pl/ulga-termomodernizacyjna-ocieplenie-domu/wykaz-towary-uslugi-materialy-urzadzenia/ 

Edytowane przez Animus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że węgiel nie jest paliwem dla każdego i to się potwierdza, ale jeśli ktoś potrafi wyjść po za standardy, ma do tego nietuzinkowo zaprojektowany kocioł to  da się z takiego połączenia wyciągnąć dużo więcej niż to się może komukolwiek wydawać. Wody podobno też nie da się spalić, ale czy na pewno?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Węgiel jak każdy towar jeśli jest na niego popyt to bez względu na to czy polskie kopalnie będą działać - sprzedawany będzie

Dopóki ci pozwolą nim palić...

Cytat

Możesz ocieplać w nieskończoność i tak nie zmienisz relacji ceny za kWh/zł węgla do gazu i nie spowodujesz tego że ogrzewanie gazem będzie tańsze.

A gdzie ja tak twierdzę? Twierdze że koszta są porównywalne. Twierdzi tez tak ogromna większość osób które przeszły na gaz. Jednym wyjdzie podobnie, innym troche taniej jeszcze innym troche drożej. Wystarczy poczytać fora, grupy na FB policzyć REALNĄ cenę kWh. Przecież ty nawet negowałeś  cenę kWh z mojego rachunku , nie znając obecnej ceny GZ, ironicznie komentując że mam (hehe) najtańszy gaz w Polsce. Tłumaczę tyle razy że przeciętny Polak palący węglem nie bedzie stawał na głowie jak ty aby starać się wyciągać jakieś ostatnie % sprawności i dobierał kocioł co do kilowata ryzykując że może w mrozy nie dogrzeje. Ileż można...

Cytat

Węgiel jak każdy towar jeśli jest na niego popyt to bez względu na to czy polskie kopalnie będą działać - sprzedawany będzie. Drewno też ( zrębka, kostka sosnowa, trociny-ale nie te po 900 - 1000zl za tonę/pelet. Właśnie możliwość bezproblemowej zmiany opału chroni przed zbiorowym strzyżeniem owiec. Patrz na frankowiczów - następni będą Ci co kupili nieruchomości pod wynajem ( katastralny wysoki od drugiej nieruchomości) , a potem jak już wór będzie pełny - tych uzależnionych od gazu - bo dystrybutor musi dobrze zarobić

A strzygł będzie tylko wredny dostawca gazu a dobre kopalnie nie xD

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piecuch19 napisał:

Możesz ocieplać w nieskończoność i tak nie zmienisz relacji ceny za kWh/zł węgla do gazu i nie spowodujesz tego że ogrzewanie gazem będzie tańsze. 

I tu się mylisz przy bardzo małym zapotrzebowaniu, straty rozruchu przy wytworzeniu  ciepła z węgla spowodują,  że ogrzewanie gazem będzie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

Ojciec krzyczy,  że to jeszcze dobre i działa, a  syn nie ma zamiaru robić za palacza i wycina wszystko, woli posiedzieć przy kompie . 

rozumiem zmianę ogrzewania na gazowe,ale po co od razu wycinać wszystko? ? Tak się robiło 15-25 lat wcześniej jak ludzie zmieniali stal na miedź czy PP, bo "panie zmień, bo mniej wody to oszczędzisz pan..." . A i robocizna  była jakby tańsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

I tu się mylisz przy bardzo małym zapotrzebowaniu, straty rozruchu przy wytworzeniu  ciepła z węgla spowodują,  że ogrzewanie gazem będzie tańsze.

Możesz ocieplać do tego stopnia że 4 osoby pierdną i ciepła będzie wystarczająco na siarczyste mrozy, a przy mniejszych temperaturach już ich sama obecność ( 4 osobo grzejniki po 36,6'C i  będzie za gorąco), ale policz koszty uzyskania rezultatu i korzyści z tego. Jak nie rozumiesz to poczytaj w google :" Pyrrusowe zwycięstwo" i nie siej demagogii na forum bo każdy myślący i umiejący liczyć zacznie od ceny uzyskania 1 kWh/zł bo to jest nie demagogiczny twardy argument za wyborem ekonomicznego ogrzewania.

Co do rozruchu na który zwróciłeś uwagę to zgadzam się z Tobą i właśnie z tego powodu nie chcę/i nie potrzebuję  bufora bo palę ciągle = brak energożernych rozruchów ( wiesz jak kosztowne jest wygaszenie "kotła" w elektrowni i ponowne jego uruchomienie? - tak dla zobrazowania strat rozruchu przy buforze). Zapominasz o tym że przy malym zapotrzebowaniu po wielkim ociepleniu moc kotła można zmniejszyć lub sam kocioł można zmniejszyć i wtedy liczyć się będzie nadal koszt uzyskania kWh/zł i jego proporcje: węgiel vs gaz, które jak wcześniej wskazałem wypadają bardzo niekorzystniey dla gazu ( pomijam możliwość zmiany opału i jego dostawcy).

Co do strzyżenia to szybka bezproblemowa zmiana opału czy dostawcy opału chroni przed strzyżeniem - tak samo jak wiedza i świadomość o tym. 

Wszyscy umiejący liczyć mogą sobie bez zbędnej demagogii policzyć - co dla nich będzie lepsze? Bez nakazywania im i straszenia przepisami, których zasadność nie ma pokrycia w porządku prawnym - tj. będą grupowo zaskarżane jak przyjdzie na to pora. Na szczęście @Animus nie jest sędzią tylko naganiaczem na termomodernizację, gaz i bufory - by obnażyć swą nieznajomość tematu i brak wiedzy w temacie. Pytanie dlaczego to robi? ( prowizji w tym temacie nie będzie = nie złapiesz tu leszcza na sprzedaż mu podajnika, bufora czy kosztowną modernizację kotłowni - zadbam o to merytorycznymi wypowiedziami - nie demagogią o brudzie węgla i wygodzie wciskania guzika z ogrzewaniem, które to ma swoją nieadekwatną cenę - zawierającą także Twe naganianie ).

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki panowie. O ulgach wspomniał @Animus.

Rozumiem, że calego mpm-a oraz materiały do przeróbki instalacji plus bufor, można odliczyć z pita ?

Edytowane przez Dziczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
9 godzin temu, Alewalneło2 napisał:

Skończyły mu się argumenty to wali minusami.

Po za tym jak niektórzy w Polsce będzie bronił węgla jak niepodległości za wszelką ceną pomimo tego, że wszystkie rzeczowe argumenty, mówią, że węgiel się nie opłaca.

Węgiel drożej i drożeć będzie a wtedy to już w ogóle będzie kąmpletnie nieplaclany w stosunku do gazu i nawet przerobione perpetuum mobile o sprawności 130% tego nie zmieni.

Osobiście znam kilka osób, które przeszły z węgla na gaz i żałują, że nie zrobiły tego wcześniej, płacą tyle samo lub mniej co przy węglu a komfort, wygoda obsługi i stała temperatura w domu nieporównywalna w stosunku do węgla.

 

Ja też bronię węgla bo jest a raczej może być nasz i niezależny od Żydokomuny hanukowej czytaj rząd ten i poprzedni . zgotują nam piekło nie licząc się z nami tylko robiąc to co kiedyś powiedział Sikorski czyli loda Amerykanom a ci drudzy Niemcom a gdzie my ???????? my powtarzamy te brednie na które oni liczą ,sprytni są fakt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piecuch19 napisał:

. Na szczęście @Animus nie jest sędzią tylko naganiaczem na termomodernizację, gaz i bufory - by obnażyć swą nieznajomość tematu i brak wiedzy w temacie. Pytanie dlaczego to robi? ( prowizji w tym temacie nie będzie = nie złapiesz tu leszcza na sprzedaż mu podajnika, bufora czy kosztowną modernizację kotłowni - zadbam o to merytorycznymi wypowiedziami - nie demagogią o brudzie węgla i wygodzie wciskania guzika z ogrzewaniem, które to ma swoją nieadekwatną cenę - zawierającą także Twe naganianie ).

Dobrze mówisz jak nie złapiesz jak najwięcej leszczy to prowizji za naganianie na węgiel i MPMa i nie będzie miał $$ by kupić czarny syf o nazwie węgiel i cegły do przeróbki.

 

Merytorycznymi wypowiedziami u ciebie to tylko stek bzdur i kitu.?

Moc kotła na mocy nominalnej przerobionej 8kw.

Spalanie dobowe na mocy 8kw to 30kg węgla.

Wychodzi 5100kg na sezon przy sprawności 80%

Mówisz że spalasz 3000kg czyli masz sprawności minimum 110%, wzwyż.

Zapomniałeś dopisać , że twój przerobiony  kocioł to perpetuum mobile, ściąga wolną energię z kosmosu oraz z otoczenia i przeprowadza zimną fuzje w czopuchu stąd tak dobre wyniki w żużyciu opału???  

I to mają być twoje merytoryczne wypowiedzi ??? 

Nawet nie chcesz zrobić pomiarów to potwierdzających.

Zachowujesz się tak samo jak wszyscy wynalazcy, którzy rzekomo wynaleźli perpetuum mobile, też nie chcieli badać, a na końcu okazało się, że to ściema.

 

Tak samo w tym przypadku to ŚCIEMA NA KILOMETR, stworzona tylko i wyłącznie w celu naganianie na MPMa i trujacy  węgiel.

Mówisz, że gaz jest droższy od węgla ale nie bierze pod uwagę takich kosztów jak własną pracą związana z obłsugą kotła zasypowego, walki z nim, sypanie opału, wyciągniem popiołu,bycia niewolnikiem kotła,kosztów zdrowotnych , związanych z pyłem w kotłowni, popiół, rozładunek węgla ,sypanie węgla , trójąca smoła śmierdząca na całą kotłownie przy dokładaniu , oraz zatruwanie atmosfery trującymi produktami spalania węgla.

 

Naszczeście już niedługo kopalnie zostaną zamknięte a trujacy węgiel zakazany, a kotły ds będą z roku na rok znikać z rynku ale zapomniałem tym masz perpetuum mobile, które produkuje węgiel, więc węgla nie musisz kupować???

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
5 minut temu, berthold61 napisał:

Ja też bronię węgla bo jest a raczej może być nasz i niezależny od Żydokomuny hanukowej czytaj rząd ten i poprzedni . zgotują nam piekło nie licząc się z nami tylko robiąc to co kiedyś powiedział Sikorski czyli loda Amerykanom a ci drudzy Niemcom a gdzie my ???????? my powtarzamy te brednie na które oni liczą ,sprytni są fakt .

W Dani , Francji już zabraniają palić gazem w nowych domach a my mając dobry opał próbujemy nim gardzić bo nam tak lobby każe i sami konary podcinamy na których siedzimy bo ktoś słabymi mużdżkami sprytnie steruje jak tymi babami ze strzałkami , wy nie widzicie że nas rozgrywają coraz bardziej ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Animus napisał:

Styropian elewacyjny 15cm + klej do styropianu 23zł za m2 

https://allegro.pl/oferta/styropian-elewacyjny-15cm-klej-do-styropianu-8823086763

Tylko, kto kładzie aktualnie styropian z lamdą 0,045? Szkoda na to pieniędzy. Lepiej taki niż żaden - to chyba tak nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, berthold61 napisał:

 a my mając dobry opał próbujemy nim gardzić bo nam tak lobby każe

Mi nikt nie kazał, wybrałem gaz bo w mojej opinii jest lepszy od węgla pod każdym względem. Wybór był banalnie prosty. Za to jakbym miał wyliczać ile problemów miałem z jakością węgla, uczciwością jego sprzedawców przez ostatnie 5 lat to hoho, długo mógłbym pisać. Dziękuję bardzo za takie paliwo.

7 godzin temu, Piecuch19 napisał:

każdy myślący i umiejący liczyć zacznie od ceny uzyskania 1 kWh/zł

I jak policzy to parsknie na sensowność palenia węglem. Nawet na sprawności 80%. Chyba że nie ma wyboru. Różnica rzędu 1-2 groszy na kWh przy koszcie i kaloryczności węgla zalecanego do MPM. 1-2zł dziennie przy zapotrzebowaniu 100kWh na dobę. Majątek. Oczywiście nawet tyle nie wyjdzie bo przeciętny palacz średniorocznie z zasypowca wyciągnie  okolice 60% sprawności a nie 80%. A dodajmy do tego koszty i efektywność przygotowania CWU ?

Piast, typ węgla zalecany przez producenta do MPM: 0.85zł/7kWh/0.8=0.152zł/kWh

Gaz: 1.82zł/11.2kWh/0.95=0.171zł/kWh

Wystarczy zjechać do sprawności 70% w zasypowcu by cenowo zrównało się z gazem.

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Między najgorszą lambdą styropianu czyli 0,45 a 0,31 przy grubości 15 cm jest różnica 3cm czyli tak jak by 15cm najgorszego zastąpiło 12 cm najlepszego więc moim zdaniem nawet najgorszym warto , ja okazyjnie kupiłem grafitowy taniej niż najgorszy biały ,pewnie z budowy albo dociepleń bloków ale co mnie to obchodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alewalneło2 napisał:

Dobrze mówisz jak nie złapiesz jak najwięcej leszczy to prowizji za naganianie na węgiel i MPMa i nie będzie miał $$ by kupić czarny syf o nazwie węgiel i cegły do przeróbki.

 

Merytorycznymi wypowiedziami u ciebie to tylko stek bzdur i kitu.?

Moc kotła na mocy nominalnej przerobionej 8kw.

Spalanie dobowe na mocy 8kw to 30kg węgla.

Wychodzi 5100kg na sezon przy sprawności 80%

Mówisz że spalasz 3000kg czyli masz sprawności minimum 110%, wzwyż.

Zapomniałeś dopisać , że twój przerobiony  kocioł to perpetuum mobile, ściąga wolną energię z kosmosu oraz z otoczenia i przeprowadza zimną fuzje w czopuchu stąd tak dobre wyniki w żużyciu opału???  

I to mają być twoje merytoryczne wypowiedzi ??? 

Nawet nie chcesz zrobić pomiarów to potwierdzających.

Zachowujesz się tak samo jak wszyscy wynalazcy, którzy rzekomo wynaleźli perpetuum mobile, też nie chcieli badać, a na końcu okazało się, że to ściema.

 

Tak samo w tym przypadku to ŚCIEMA NA KILOMETR, stworzona tylko i wyłącznie w celu naganianie na MPMa i trujacy  węgiel.

Mówisz, że gaz jest droższy od węgla ale nie bierze pod uwagę takich kosztów jak własną pracą związana z obłsugą kotła zasypowego, walki z nim, sypanie opału, wyciągniem popiołu,bycia niewolnikiem kotła,kosztów zdrowotnych , związanych z pyłem w kotłowni, popiół, rozładunek węgla ,sypanie węgla , trójąca smoła śmierdząca na całą kotłownie przy dokładaniu , oraz zatruwanie atmosfery trującymi produktami spalania węgla.

 

Naszczeście już niedługo kopalnie zostaną zamknięte a trujacy węgiel zakazany, a kotły ds będą z roku na rok znikać z rynku ale zapomniałem tym masz perpetuum mobile, które produkuje węgiel, więc węgla nie musisz kupować???

Od kiedy jesteś taką alfą i omegą? Jeszcze niedawno molestowałeś na PW naiwnymi pytaniami nieudacznika, a dzisiaj już jesteś wielki znawca techniki spalania. Słabo tadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaco80 napisał:

.... Do tego jeszcze mi dużą część kosztów zwrócą. Wybór był banalnie prosty.....

Nikt niczego nie zwróci,zapłacisz za swoje dotacje i dodatkowo dołożysz się do pozostałych beneficjentów wszystkich innych dotacji.Paliwa kopalne są już na cenzurowanym gaz ziemny też,więc sie nie cieszmy że mamy taki luksus,bo okaże się że podzieli los oleju opałowego.Kłócicie się o pierdoły a tak naprawdę wszyscy jedziemy na tym samym wózku i razem bedziemy z tego wóżka wyp...na pysk.Najwiej krzyczy niedawny spalacz opon,gumofilcowy inteligent i dalej się pcha w paliwa kopalne.

  • Zgadzam się 2
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@berthold61

Narzekasz na rząd, politykę, strajki, na sterowanie ludźmi, sąsiadów Polski a sam kupujesz zajumany styropian i się cieszysz. Jak ma w tej Polsce być lepiej skoro powielamy zachowania rodem z PRLu?

3cm styropianu jest różnicy przy grubości 10cm ale potem to już mała różnica bo 15cm 0,045 to jak 11cm 0,031

 

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carinus napisał:

Nikt niczego nie zwróci,zapłacisz za swoje dotacje i dodatkowo dołożysz się do pozostałych beneficjentów wszystkich innych dotacji.

Przepraszam że tak obcesowo ale o czym ty piszesz? Ty rozumiem sie nie dołożysz?

Cytat

Najwiej krzyczy niedawny spalacz opon,gumofilcowy inteligent i dalej się pcha w paliwa kopalne.

Dzięki, miły jesteś. Ale opon ani żadnych śmieci nigdy nie spalałem. I zastanawiam sie jakie paliwo byłoby sensowniejsze mając gotową instalacje gazową w domu. Bo chyba nie pellet, albo pompa ciepła która kosztuje wraz instalacją 2.5 raza tyle.

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, carinus napisał:

.Najwiej krzyczy niedawny spalacz opon,gumofilcowy inteligent i dalej się pcha w paliwa kopalne.

Oczywiście, że krzyczy aby ostrzec potencjalnych nabywców przed stekiem bzdur wypisywanych przez naganiacza piecucha19 rzekomo  spalającego 3 tony węgla w domu 400m2 w przerobimy gniocie o sprawności 110% w górę.? co jest niemożliwe według praw fizyki.

Niestety według praw fizyki perpetuum mobile nie istnieje i istnieć nie może.

Pelet paliwo kopalne co to za nowość. ??

Edytowane przez Alewalneło2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jaco80 napisał:

Różnica rzędu 1-2 groszy na kWh przy koszcie i kaloryczności węgla zalecanego do MPM. 1-2zł dziennie przy zapotrzebowaniu 100kWh na dobę. Majątek. Oczywiście nawet tyle nie wyjdzie bo przeciętny palacz średniorocznie z zasypowca wyciągnie  okolice 60% sprawności a nie 80%. A dodajmy do tego koszty i efektywność przygotowania CWU 

Piast, typ węgla zalecany przez producenta do MPM: 0.85zł/7kWh/0.8=0.152zł/kWh

Gaz: 1.82zł/11.2kWh/0.95=0.171zł/kWh

Wystarczy zjechać do sprawności 70% w zasypowcu by cenowo zrównało się z gazem.

Widzę że już wartość opałowa węgla spadła do 7 na potrzeby demagogii ?

Za chwilę węgiel będzie u Ciebie miał wartość opałową drewna na potrzeby wyliczeń że wartość uzyskania kWh/zł gazu jest taka sama jak węgla.

Węgiel 850zł/t = 0,85zł/kg : 8 kWh = 0,106 zł/kWh  czyli 10 groszy/kWh + 20% sprawność = 12 groszy/kWh i ten gaz za 17groszy/kWh  wychodzi o 40% drożej od węgla.

A kostka  sosnowa 5 groszy/kWh

1 metr nasypowy kostki sosnowej/55zł = 0,5 metra sześciennego, a metr sześcienny = 550kg więc 1 kg =0,2zł : 4 kWh = 0,05 zł/kWh ( ok 50% taniej od węgla).

Czyli 5groszy/kWh + 20% sprawność = 6 groszy /kWh i ten gaz za 17 groszy/kWh wychodzi o 280% drożej od kostki sosnowej.

Policz jeszcze raz bo mi wychodzi że gaz jest droższy o 40% od węgla i o 280% droższy od kostki sosnowej jeśli chodzi o koszt uzyskania 1 kWh/zł.

Nie 1-2 grosze jak piszesz tylko jw. ( 40% i 280%).

Już sam fakt że wszyscy piszą: że do gazu to trzeba ocieplić dom, a jak nie to pozostaje węgiel - o tym świadczy. 

  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piecuch19 napisał:

Widzę że już wartość opałowa węgla spadła do 7 na potrzeby demagogii ?

 

Człowieku czy ty potrafisz czytać i wiesz jaką wartość opałową ma Piast, który jest jednym z typów (31.2 chyba) wegla zalecanych przez producenta do MPM? (Mocniejsze się spiekały ale to pewnie moja wina bo nie umiałem wrzucać węgla do kotła) Wyliczanie opłacalności na podstawie paliwa zalecanego przez producenta to demagogia? Demagogię to ty uprawiasz twierdząc że masz średnioroczna sprawność 80%. Już ci ktoś tu wytknął że nijak do siebie nie pasuje twoje spalanie i zapotrzebowanie na moc.

I nic mnie nie obchodzi twoja kostka dla mnie to sobie możesz palić sianem i udowadniać że jest 1000% bardziej opłacalne od gazu.

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

W Dani , Francji już zabraniają palić gazem w nowych domach

Z tego co pamiętam, to chyba na jesieni u nas też została podpisana przez A.D. ustawa zakazująca ogrzewania nowo budowanych domów które są w zasięgu sieci ciepłowniczej innym źródłem niż właśnie ciepło ciepłownicze lub OZE. Więc również można przyjąć że zakaz używania gazu już istnieje. Może nie wszyscy wiedzą ale to też paliwo kopalne jak węgiel.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaco80 napisał:

Przepraszam że tak obcesowo ale o czym ty piszesz? Ty rozumiem sie nie dołożysz?

Dzięki, miły jesteś. Ale opon ani żadnych śmieci nigdy nie spalałem. I zastanawiam sie jakie paliwo byłoby sensowniejsze mając gotową instalacje gazową w domu. Bo chyba nie pellet, albo pompa ciepła która kosztuje wraz instalacją 2.5 raza tyle.

Piszę o mylnej radości z dofinansowania czegokolwiek.Wszyscy za to zapłacą ,ja nie dołożę złotówki i nie pytaj dlaczego.

Chyba już zauważyłeś że teks z gumofilcami nie był skierowany do Ciebie.Uderzyłem w stół a nożyce same się odezwały,choć nie wspominałem o kimś konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Co do rozruchu na który zwróciłeś uwagę to zgadzam się z Tobą i właśnie z tego powodu nie chcę/i nie potrzebuję  bufora bo palę ciągle = brak energożernych rozruchów ( wiesz jak kosztowne jest wygaszenie "kotła" w elektrowni i ponowne jego uruchomienie? - tak dla zobrazowania strat rozruchu przy buforze).ika z ogrzewaniem, które to ma swoją nieadekwatną cenę - zawierającą także Twe naganianie ).

To jesteś niewolnikiem, jesteś uwiązany, musisz podtrzymywać non stop spalanie na niskiej sprawności.

Bufor gwarantuje wydarcie maksymalnej sprawności i odpoczynek od palenia na 2-3 dni, wysoka sprawność pokrywa kosztowny rozruch w sporym nadmiarze i gwarantuje czyste spalanie, zgodnie z przepisami.  

7 godzin temu, Dziczek napisał:

Z innej beczki panowie. O ulgach wspomniał @Animus.

Rozumiem, że calego mpm-a oraz materiały do przeróbki instalacji plus bufor, można odliczyć z pita ?

Ale ulga nie jest po to, żeby sobie strzelać w kolano.takaemotka.gif&key=8cbf581ae5470fb6d6f36

13 godzin temu, Panstan napisał:

rozumiem zmianę ogrzewania na gazowe,ale po co od razu wycinać wszystko? ? Tak się robiło 15-25 lat wcześniej jak ludzie zmieniali stal na miedź czy PP, bo "panie zmień, bo mniej wody to oszczędzisz pan..." . A i robocizna  była jakby tańsza...

Rozruch, pompowanie dużej ilości wody jest kosztowne, a bezwładność przynosi dodatkowe straty.

Instalacja z  PP  -polipropylenu,  zgrzewana jest tania i łatwa do samodzielnego wykonania. 

 

Rury PP - Kształtki, kolana - zgrzewane

5 godzin temu, emigrant napisał:

Tylko, kto kładzie aktualnie styropian z lamdą 0,045? Szkoda na to pieniędzy. Lepiej taki niż żaden - to chyba tak nie działa. 

Ta lambda to taka nagonka reklamowa, do badania jest inna a w rzeczywistości otrzymujemy każdorazowo  produkt w granicach 0,040 W/(m·K)

Jedynie z grafitem styropiany wypadają troszkę  lepiej.

Ale jeżeli potrzebujesz, żeby na opakowaniu była wydrukowana  lepsza lambda to proszę.

https://allegro.pl/oferta/styropian-thermo-fasada-evo-035-15cm-elewacyjny-10225092759 

Faktem jest, że jak komuś zależy żeby ocieplić dom i się w pewnym sensie uwolnić od kotłowni, kosztów i spalania byle czego, to znajdzie sposób, a inni będą tracić czas w ulepszanie śmieciucha, a tu już hameryka odkryta i nie wyciśniesz więcej "cukru w cukrze".

 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Animus napisał:

Rozruch, pompowanie dużej ilości wody jest kosztowne, a bezwładność przynosi dodatkowe straty.

Więc podłogówka też do wywalenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, anza napisał:

Więc podłogówka też do wywalenia?

To nie ma takiego przełożenia ,  faktem jest,  ma dużą  bezwładność ale grzejesz na innej temperaturze zasilania i w pewnym momencie ciepło nie płynie ze  względu na to, że temperatura w mieszkaniu jest wyższa niż temperatura płyty grzejnej, tu jest tajemnica sukcesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.