Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mini kostrzewa to ponad 6 tyś , a taki lepszy gdzie ktoś mi już doradzał to 9 tyś , niestety żeby ocieplić to tylko sufit podwieszany , bo na strychu graciarnia i to spora w dodatku łażą tam wszyscy lokatorzy a to na dach z anteną a to pranie wywiesić , a to coś dodatkowego wrzucić co im zalega w mieszkaniu itp, co do rodzaju (kocioł węglowy) to na razie nic nie zmieniam (projekt zrobiony i zatwierdzony) , dosyć już mieszania , kupię albo Defro Optima Komfort 10 kw albo Setlansa 9kw , tylko nie wiem czy ten drugi nie jest za mały na kaloryfery i CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu bierz Setlansa i zamykaj temat będziesz zadowolony - mój ojciec jest (posiada 12kw). Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym ruskim palniku to już pisaliśmy, ale jak ma być pellet to ja poleciłbym kocioł Mini Bio Kostrzewy lub lub konstrukcje kominków / kotłów na pellet np RED.

Wtedy stałopalność wychodzi 2-3 dni.

Sambor czy moglbys rzucić linkiem ? jestem ciekaw jak sie sprawdza ten wynalazek chcialem nawet sobie zbudowac taki ale nie wiem czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtop;

dziekuje za link ,ciekaw jestem jak ogolnie wyglada spalanie w takim palniku .Co do ewentualego zaplonu wsadu to mam pomysla , zasobnik oddalony o okolo 1m a w nim przepustnica z serwem podlaczonym pod arduino do dozowania peletu a w rurze zasypujacej nad palnikiem termopara do kontroli temperatury do zniwelowania ewentualnego zaplonu nad palnikiem .Kod i mechaniika zaden problem a czesci sa na stanie ,tylko czy to spalanie jest w miare czyste w takim palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

uprzejmie proszę o informację dot. kotła 19kW:

- jakich wymiarów jest klapka PG,

- jakich wymiarów jest ruszt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jestem po pierwszym uruchomieniu mojego kotła 12-14,pierwsze wrażenie ekstra, piecyk troche leniwie się rozpalał (dwie przyczyny, zbyt mały otwór klapki miarkownika i komin troche słaby).

Ale jak się rozbuja to trzyma temperature stabilnie, dymek biały tylko przy rozpalaniu pózniej brak dymu. :D Ogulnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie już kilkukrotnie zadymiłem kotłownie... Muszę się zebrać aby wyczystkę na kominie wykuć, bo świeży komin i nie chciało mi się. Tak na marginesie to jakie drzwiczki do wyczystki kominowej zastosować, ogólnie to z tego co pamiętam to miałem problem z doborem wielkościowym. Szczelność tych drzwiczek też pozostawia wiele do życzenia.

Najlepszy patent z papierem odpalonym w wyczystce bardzo szybko łapię właściwy ciąg. U teścia w górniaku z pionowymi półkami się sprawdza idealnie.

Edytowane przez spioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mogę prosić o wymiary:

1. klapki PG dla kotła 20kW,

2. rusztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.