Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki kotłów 5 klasy, palenie w nich bez bufora, ekologia - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

@bercus dobrze mówi jak się obsunie dużo węgla na raz i zasypie ,,,palnik,,, to z komina będzie parowóz na całą okolicę.

Przy otwartych środkowych drzwiczkach jak się rozhajcuje cała fura węgła będzie kopcić na czarno jak z parowozu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy na dzisiaj tych przepychanek, usiądźcie przy stole podzielcie się opłatkiem i odpocznijcie trochę. Wesołych Świąt.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 23.12.2020 o 12:42, Alewalneło2 napisał:

No czyli dochodzimy do wniosku , że trzeba zakazać wszelkich paliw stałych i problem smogu się rozwiąże.

W Krakowie już poczynili odpowiednie kroki.

Szałas w lesie to też jakieś rozwiązanie co nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 14:20, eliks napisał:

@maniek83 pelleciaki oprócz tej rakotwórczości wg Ciebie mają jeszcze zerową emisję CO2.

Chciałbyś. To taki sam śmieciuch jak inne. Ja też mogę napisać, że MPM oczyszcza powietrze :)

 

W dniu 23.12.2020 o 13:23, Animus napisał:

Nie masz pojęcia i tyle, co mam ci napisać, że w podtrzymaniu też dopala, że są przedmuchy, że PID obniża moc do mocy minimalnej, na której też przeszedł badania i tak spala, to dla ciebie za trudne. 

W podtrzymaniu to jest zwykły generator czadu. Weź do łapy Testo i sie przekonaj.

W dniu 23.12.2020 o 13:23, Animus napisał:

Zakazać zasypowców, bo przeszły tylko 4klasę w badaniach zbuforem i mocą nominalną..

Napisałem zapytanie do Zabrza dlaczego nie badają podajników na podtrzymaniu, przy modulacji mocy, NOxów, na różnych nastawach, które są dostępne dla użytkownika i kilka innych zobaczymy co odpiszą i czy wogóle się odważą polemizować. Skąd te zaniżone normy czy nie dlatego, że przy normalnych wymaganiach jak dla zasypowców po prostu podajnik nie spełnił by żadnej normy :)

Sąsiad ma podajnik 5tej klasy wczoraj jak rozpalał bo wrócili od rodziny po 2 dniach to chyba ze 40 minut gęsty czarny dymek z komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele rzeczy bym chciał, ale zerowy bilans emisji CO2 to fakt, chyba że jesteś kolejnym z płaskoziemców. Oznacza to, że drzewko w okresie swojego wzrostu pobiera z atmosfery tyle samo dwutlenku węgla ile oddaje podczas spalania. Pellet to źródło energii odnawialnej, najczystsze paliwo stałe spalane z najwyższą sprawnością, z tym nie możesz dyskutować.

A ten sąsiad dlaczego wyłączył grocha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie dosc długo a dyskusje na temat odpicowanych piecyków nadal trwają

co raz mniej naszescie sie tego montuje ,ograniczanie mocy ,robienie pseudo klasy 5 nie wiem na jakiej podstawie koczy sie tym ze moce śa ograniczone ,spaliny niby czystsze a spalanie zamiast wiadrami trzeba workami ładować 

Rekord tego roku to wywalenie kotła zamontowanego w styczniu z wydatwkiem na kotłownie 18 tys zł (przez innego instalatora) na pompe ciepła we wrzesniu

po analizowaniu pracy tego markowego g..... marki d...... lux eko czy cos tam  stwierdzam że ktoś powinien poniesc konsekwencje za bzdury na tabliczach ,bo montowanie na 250m budynku kotła o mocy 18kW skoczyło sie wywaleniem kotła z kotłowni ,spalanie na poprzednim kotle zwykły bez eko pierdół o mocy 24kW ok 4-4,5 t na sezon   od stycznia do września 5 t w nowym eko super hiper odpicowanym piecyku

Wiec może juz naprawdę pora zmienić myślenie  zwłaszcza ze ekonomia węgla skończyła się już na 600zł za tonę wzgledem energi elektrycznej

Mam nadzieje że jest tu ktoś kto sie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, automatyk napisał:

na pompe ciepła we wrzesniu

Jakiej mocy została zabudowana PC jak typ model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 12:36, marcus312 napisał:

Jakiej mocy została zabudowana PC jak typ model ?

T-CAP 12kW 1 faza

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna panasonic budynek nie miał 3 faz na jedno fazowe trzeba kombinować z zasilaniem chyba 4  kwadrat  przewód i osobne zabezpieczenie z tablicy robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co 3 fazowe

pompa zawsze dziaął na 2 fazach jedna faza na ukłąd sprezarki a druga na grzałki

ja obligatoryjnie używam  przewodu 5*4mm2 

przecież obciążenie na faze dla sprzezarki dla max mocy to tylko 29A  czyli kazde zabezpieczenie na przyłaczu 25A spokojnie wystarcza

Samsungi 1 fazowe montuje nawet jako urzedzenia 16kW tam na wejściu 32A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przyłącze do budynku o jego moc przy jednofazowym T-CAP 12 kW producent zaleca zabezpieczenie 32 A. Przy 3 fazowym wystarczy zabezpieczenie 25 A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 25A jest bez problemu

przed pompa zawsze kaze montowac B20A   nikt jeszcze sie nie skarżył

ponadto pompa czyli jednoska zewnatrza jedno czy trojfazowa to to samo  alee w trojfazowej masz grzałki wiekszej mocy ,wiec po pierwsze dla jednofazwego czytaj 2 fazowego

29A max dla sprzezarki

24A dla grzałek

dla urzadzenia 3  fazowego 10,2A dla sprezarki

16A dla grzalek ,przy czym grzałki sie wpinaja faazowo czyli tez występuje  nie symetria 

reasumując dobiera sie pompę indywidualnie do potrzeb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, automatyk napisał:

dla jednofazwego czytaj 2 fazowego

Nie bardzo rozumiem.

Wychodzi z tego czy urzadzenie jest jedno czy trojfazowe to i tak wymaga sieci trojfazowej. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzadzenie jedno fazwe moze pracowac na 2 fazach ,bo split składa sie 2 jednostek ,jednostka zewnętrzna to sprezarka ,jednostka wewnętrzna to pomka i grzałki  mozesz podpiac wszytko pod jedną faze a możesz korzystać z 2 faz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jak mamy cały budynek  z przyłączem jednofazowym  to łatwo o przeciążenie i tu wymagane jest przyłącze 32 A ,przy 3 fazowej instalacji domowej ,możemy rozłożyć obciążenia i wygospodarować osobną żyłę zasilającą pompę jednofazowa wtedy jest ok  wystarczy 20 A zabezpieczenie .Osobiście nie mam nic przeciwko jednofazowym  są nawet tańsze.

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko zalezy od zapotrzebowania generalnie do 250m2 na grzejnikach idzie 1 fazowa miedzy 250-350m2 idzie juz trojfazowa  a pozyzej 350 m na grzejnikach idzie juz model 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się poratować bezpiecznikami zwłocznymi typu C  szczególnie jak używa się urządzeń które chwilowo potrzebują piku prądowego np silniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co maja typ c wiecej dla pompy ,jak tam nie ma zadnych pików ,dla pompy to nawet zabezpieczenie bez członu zwarciowego bedzie dobre ,a charakterystyka zabezieczen termiczna jest dla wieszkosci taka sama i wynosi ok 1,4*In

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maniek83 napisał:

W podtrzymaniu to jest zwykły generator czadu. Weź do łapy Testo i sie przekonaj.

Sąsiad ma podajnik 5tej klasy wczoraj jak rozpalał bo wrócili od rodziny po 2 dniach to chyba ze 40 minut gęsty czarny dymek z komina :)

Podtrzymanie w podajnikowcu to  rzadkość teraz, PiD rozwiązał problem.

Zresztą to strata, kto tak robi, kocioł w potrzymaniu się wychładza.

Tak się dzieje ze śmieciuchem po wygaśnięciu powietrze ogrzewa się od wymiennika i wychodzi kominem, nie ma szczelnych kotłów.

Wiem co to śmieciuch z naciąganą 5 klasą, czyli 4-tą.

Jak się nosem pociągnie, przez cały czas czuć źle spalone paliwo. 

Coś kręcisz,  w tych temperaturach mogę wyjechać na 5 dni i nie wygaśnie, chyba że zapomniał, ale chociaż raz  w roku on tobie przydymił teraz wiesz co mu robisz codziennie. 

Cytat

Napisałem zapytanie do Zabrza dlaczego nie badają podajników na podtrzymaniu, przy modulacji mocy, NOxów, na różnych nastawach, które są dostępne dla użytkownika i kilka innych zobaczymy co odpiszą i czy wogóle się odważą polemizować. Skąd te zaniżone normy czy nie dlatego, że przy normalnych wymaganiach jak dla zasypowców po prostu podajnik nie spełnił by żadnej normy :)

A nie spytałeś czemu na nominale i jeszcze z buforem zasypowiec musi spełnić  zaniżone normy, czemu nie bada się go jak podajnikowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, automatyk napisał:

a co maja typ c wiecej dla pompy ,jak tam nie ma zadnych pików

Jeżeli chodzi o pracę samej pompy to pików nie ma tym bardziej jak to inwerterowa , ale w instalacji jednofazowej mamy jeszcze inne przecież urzadzenia podłączone.Ja mam instalację jednofazową i dlatego mnie  ten temat bardziej interesuje bo chętnie bym zabudował pompę PW myśle że 7 kW wystarczy obecnie w okolicach 0 st mam zapotrzebowanie 4 kW - 5 kW co o tym sądzisz 7 kW będzie ok .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, automatyk napisał:

Rekord tego roku to wywalenie kotła zamontowanego w styczniu z wydatwkiem na kotłownie 18 tys zł (przez innego instalatora) na pompe ciepła we wrzesniu

Rekord to jest głupoty inwestora ale ze go wywalil - zamiast dolozyc sprytnie pompe do istniejacej juz instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma takich doradców, to nic dziwnego.

17 minut temu, pisfanek napisał:

jaki był koszt tej instalacji pompy w tym konkretnym domu [ 250 m2]  .? . Jakie będą  roczne koszty utrzymania tego ogrzewania razem z konserwacjami i przeglądami ? [ pi razy drzwi ]

Jak ja dostałem od w/w kolegi wycenę na jedną inwestycję, to inwestor się za głowę złapał i oczywiście zrezygnował

Taniej wyszedł Panas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maniek83 napisał:

Chciałbyś. To taki sam śmieciuch jak inne. Ja też mogę napisać, że MPM oczyszcza powietrze :)

 

W podtrzymaniu to jest zwykły generator czadu. Weź do łapy Testo i sie przekonaj.

Napisałem zapytanie do Zabrza dlaczego nie badają podajników na podtrzymaniu, przy modulacji mocy, NOxów, na różnych nastawach, które są dostępne dla użytkownika i kilka innych zobaczymy co odpiszą i czy wogóle się odważą polemizować. Skąd te zaniżone normy czy nie dlatego, że przy normalnych wymaganiach jak dla zasypowców po prostu podajnik nie spełnił by żadnej normy :)

Sąsiad ma podajnik 5tej klasy wczoraj jak rozpalał bo wrócili od rodziny po 2 dniach to chyba ze 40 minut gęsty czarny dymek z komina :)

Tylko że w peletowcu rura kominowa jest czysta goły metal, tymczasem w zasypowcu MPM komin jest doszczętnie zawalony sadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.