Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz spojzralem na palnik i cos nie tak,jest wiecej wegla na palniku i stopiony popiol,nastawy kopiuja w 2.31,gdzie bylo ok.Jedyna zmiana opožnienie nadmuchu,teraz wyzerowalem i bedziem obserwowač.Zdaje sa mi,že wiatrak pracuje na wiekszych obrotach,niž na 2,31 przy"takich samych ustawieniach"-no mialo by byč wypalone na slimak.....i nie tak.Ma ktos podobne postrezenia?I krzywa modulacie nie prosta jak na starym sofcie,tzn.paliwo-powietrze do dopasowania.(Czekam rade,czy paliwo,czy powietrze dostosowac).Jescze dodajem,podawanie paliwa dalem troche mniej,niž poprzed wgraniem,bo zdalo sie mniejsza frakcia wsypalem.I tak jest wieksza porcja na palniku.Dzieki za info,ktos ma podobne doswiadczenie juž rozwiazane.Bym poszedlem na wlasciwu drogu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oldek napisał:

Ale te 20%  jest dla Skali nie dla wentylatora. A w palniku te 20% to już 100%. A moim zdaniem ustawianie powietrza wg. skali to już aptekarstwo. Ja wróciłem do starych "wiatrów" icon_lol.gif

Czyli masz soft 2.35(a) na starych nastawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Skalę mam na 1-100, co powoduje że wiatr można deklarować jak w poprzednich wersjach softu. Jednak musiałem zmniejszyć max nawiew i to dużo. z 24 zjechałem do 18. Myślę że jest to związane z dłuższym dodmuchem niż w poprzednich softach. Czyli miałem 9-24% teraz mam 8-18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldekI o tym tearaz pisalem,tež mi se wydaje wieksza max.moc wiatraku,bo po krawedzi mam stopione spieki i w srodku wyglada podchladzony czarny wegiel.Ustawienia jak poprzed.na starym sofcie.Radzilem sie,czy podawanie,czy wiatr.Wyglada to na ina reakcja wiatraka na wiecej stopniowe sterowanie.Obnižylem max.moc wiatru do 90 i jutro uwidze.

Može wiatrak nie ma take opoznienie z rozbiegom w zmianach mocy,teraz sa malutkie,ladne i calkowo jest wiecej wiatru.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo daje to opóźnienie powietrza .Trzeba spędzić z nim trochę czasu i dopasować do siebie . Cały dzień mogłem dziś testować inny groch i po wstepnym ustawieniu powietrzna zostało dopasować opóźnienie . I wiecie co . No pali się . Szok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opóźnienie powietrza to super sprawa ,wydaje się ze to duża zmiana na plus , nie ma takiego nadmiaru węgla na palniku przy schodzeniu  z mocą , teraz tylko dobrać opóźnienie dla danego węgla i palnika i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno dodač k opoznieniu,i z takim skopanym mega kopczykem jest czysczej w wymieniku,niž na idealnie wysterowanym poprzednim sofcie.Szkroblem do usady w wymieniku i jasno widač.Jescze dosterowac to powietrze,porowna sa linia modulacji i bedzie trzeba troche poprawic opoznienie do normalnej pracy i nie ma nic do popraw.Mysle,že nawet do ryny,gdzie ten problem jest dužy to bezkonkurencyjne sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już dostosujecie to opóźnienie to powiedzcie co i jak :) Mam domyślnie na 10.

Słabszy węgiel - dłużej, czy odwrotnie?
Aktualnie po przejściu na 2.35A mam zero spieków na MOCNYM. Wcześniej 2.31 wyłaził całkiem duży wypiek z SV200. Modulacja pracuje o wiele sprawniej. Ilość spalanego węgla nie uległa zmianie ale jest duża poprawa spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabszego bedzie wiecej na palniku(wieksze opoznienie) i kiedy dužy palnik,jescze wydlužyc.Testowalem 90 i zeszlem na 60,przy poprawieniu kopczyka i stabilniejszej modulacji može jescze obnižam,može wydlužam.Palnik 25kw(moc ustawiona 15) opal czeski 17MJ.10s dla mnia nie senzowne.Opožnienie palenia wegla može prawie w minutach.

I jestem w poczatkach........rade bez gwarancji :-)

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z 2.35 na 2.35A tez trzeba resetować ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, popo76 napisał:

To jak już dostosujecie to opóźnienie to powiedzcie co i jak :)

Zatrzymałem się na 35 wydaje się być ok.

 

7 godzin temu, mlodypestek napisał:

Czy z 2.35 na 2.35A tez trzeba resetować ?

Z ostatniej oficialnej przeskoczyłem bez czyszczenia ustawień :) później też poszło to bez  zerowania ustawien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Jeszcze z poprzedniej wersji, jakie ustawienia wpływają na działanie pompy CW1,

U Mnie nie zawsze się wyłącza.

Dziś rano mimo że regulator pogodowy ją wyłączył (nie są zielone symbole), ochrona powrotu wyłączona, ona nadal pracuje i mieszczacz jest otwarty, jak wyłączę sterownik na chwilę i ponownie włączę to już jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pracy dla czujnika pomieszenia-komfort,lub ekonomiczna,ustaw pracu pompki i mieszaca-pompa,gdy mieszac.Temp.wylaczania CO1 przy temp ustawionej na dworze masz w pogodowce.Nie wiem,czy masz termostatu-w domku widac ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Problem mam z programatorem czasowym, konkretnie od temperatury mieszacza. Zadana 42 st., obniżenie o 8 st.( na 34). Obniżona w godz.; 22 do 16:30 , reszta zadana. Z zadanej wychodzi o dobrej godzinie, ale z obniżonej na żądaną zamiast o 16:30, to podnosi o godzinę wcześniej. W domu za ciepło. Chodzi o MIESZACZ. Po zmianie czasu mu się poprawi?

Modulacja wysoka, bo dogrzewał instalację.

IMG_20200328_155156981.jpg

IMG_20200328_155219456.jpg

IMG_20200328_155234982.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tig22Tak jest aktywna pogodowka.Przy pokojowym zadajesz stala komfortowa,lub stala ekonomiczna,lub czasowo kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz jak ustawiłem jak napisałeś czyli "ekonomiczna" to w oknie pokojowego jest OFF ale mimo obniżenia się temp. Na zewnątrz poniżej zadanej na pogodówce, w oknie pogodowki aktywowała się pompa/na zielono/ ale fizycznie nie ruszyła. Jak przestawiłem z powrotem pokojowy na OFF pompa ruszyła.

Wczoraj raz rano było dobrze, zrobiło się ciepło, pompa się wyłączyła i siłownik się zamknął. Nic nie zmieniałem. Dziś juz d... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberciumasz ustawione 17-21:30 i wprowadziles ZAPISZ ?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.