Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obnižal bym temp. na 30-32 i wlaczal pompke co na wiekszy bieg,by wyciagla troche wode z tego kotla(nadzieje ze to pomože,jesli nie brakuje wentyl zwrotny) i nie schlodzilo sa tylko w grzejnikach.Wentyl na 75% zdaje sa jescze nie dogrzany obieg co.33° roznica zasilanie-powrot jest troche za dužo.Instalacia skopana.Bedzies musial na ten sezon w koncu užyc pompke cwu dla kotlowego obiegu.......

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja przerabiana była w tym roku pod zawór 4d.

NIe chciałbym używać pompy CWU jako kotłowej bo mi temperatury wody CWU skoczy do ponad 50 i dzieciaki się poparzą .

O jakim wentylu zwrotnym mówisz? (jestem świeży w tematch piecowych ;))

 

71688936_415722905750876_5913041472524910592_n.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór termostatyczny mieszający lub inaczej można powiedzieć przeciwoparzeniowy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o zaworu zwrotnym pomiedzy 4d i powrotu do kotla.ZAMKNIJ ten wentyl na  bajpasu ponad pompkou co.Takto pompka poprawnie nie pompkuje obiegom,lub jest poza powrot od gory?.Pompka na powrocie co tež nie dobro.Eh,na foru tak wiele instrukcii dla instalacii.....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednodrožny,jest tak lepiej ?  tutaj logo   ->I-   To ale nie ma znaczenia,maly obieg jest grawytacyjnie(i w cale) martwy.4D na poziomie kotla.Pompa CO na powrot z brakiem pompy kotlowej to konczy.Bez cwu jako kotlowej nie poruszy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa, czy zawór termostatyczny na CWU?  Koszta przeróbki podobne. Widzę że w kotłowni u kolegi @gados82 jest ciasno jak w bucie i montaż kotłowej byłby problemem, a dostęp do niej praktycznie niemożliwy. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest ochrona powrotu by CWU i wstawienie na CWU 3D termostatycznego. Ja mam taki zawór u siebie i żadna temp. na bojlerze nie jest mi groźna, bo zawszy za zaworem mam 45°C. Zawór zamontowany za podpowiedzią kogoś z forum, za co jestem niezmiernie wdzięczy. Jak i za inne wskazówki również :)

vta.png.283b3a4d1a3260b5599657292a03fb2b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem wkurzony miesiąc czasu miałem przerabianą instalację miało być super a jest dupa

Zobaczcie jak wygląda teraz sytuacja

Będę wzywał majstra do poprawek.

NIe chce mu nic sugerować, ale chciałbym wiedzieć jakie rozwiązanie tu pomoże

Pompa kotłowa na powrocie przy piecu ?

 

 

IPCAM-12.00.26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku pompa kotłowa musi być zamontowana na powrocie 4D. Co lepsze, czy kotłowa czy 3D na bojlerze? Ja mam jedno i drugie, pierwsze było 3D. Ponieważ bojler oddalony jest za daleko od kotła i uważałem że mam za duże straty aby pilnować temp. powrotu przez CWU i dodałem kotłową na powrocie 4D. A może najlepszym wyjściem byłyby zawory termostatyczne na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Lub jesli pompa cwu na stale rusza dobro malym obiegom-potestuj....Jest szybke rozwiazanie jake wpisal Oldek.Jest to bez przebudowy obiegow grzewczych,tylko przy bojlerze na   rure ciepla wode z bojlera na lazenkia.Dla dziecek to jest beztak liepiej mieč na bojlerze.Nastepny sezon pompa kotlowa.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, gados82 napisał:

Ale jestem wkurzony miesiąc czasu miałem przerabianą instalację miało być super a jest dupa

Zobaczcie jak wygląda teraz sytuacja

 

Bardzo kiepsko to wygląda, na kotle 60°C, mieszacz otwarty na 100% a na CO wychodzi tylko 36 °C. Może należy pozycjonować mieszacz ? Ale ta temperatura  28°C na powrocie jest dobijająca. Czyżby to robiła ta pompka na powrocie ?

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo ustawiony czas otwarania wentyla?Jest otwarty na full,kiedy sterownik pokazuje 100%?Przewody nie zalaczane odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega zrobi szkic instalacji, może gdzieś jest babol...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jest pobabrane na tym 4d.Kiedy jest otwarty na 100%,na CO wychodzi goraca rowno z kotla......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powinno być ale nie jest. na piecu 60 stopni zawor otwarty na 100% czujnik za zaworem pokazuje 38stopni. nowy zawor 4d nowy siłownik nie wiem co się dzieje

może jakiś syf z instalacji blokuje przepływ tydzień temu była spuszczana woda z calego ukladu

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Ci to rozrysuje...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wklikniete kolo manuala na 4d w przewod silownika?Može silownik chodzi na neutral.Pokazuje 10% , 100% i temp.zasilania +-5.Fyzycznie kreczi po skali?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, gados82 napisał:

tak powinno być ale nie jest. na piecu 60 stopni zawor otwarty na 100% czujnik za zaworem pokazuje 38stopni. nowy zawor 4d nowy siłownik nie wiem co się dzieje

 

jeśli siłownik na mieszacz zakładał ten sam fachowiec co przerabiał instalację, to ja bym sprawdził jak jest on ustawiony w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gados 82 otwórz ręcznie zawór 4D  na 100% i zobaczysz co się dzieje,czy jest różnica.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.