Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przymykanie komina tj klapka na czopuchu to zlo . Lepiej już jak ograniczysz mu maksymalna modulacje . Niech bedzie dłużej na np 80% niż blokować mu wylot .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zawsze jest tak, że gorące spaliny oznaczają od razu dużą stratę kominową. Jak obniżysz temperaturę obcinając nadmuch może się okazać, że strata jest nawet większa. Jak ograniczysz moc okaże się, że kocioł dłużej pracuje i zużycie i tak nie spadnie. Dużo eksperymentowałem także z Bragerem i wnioski mam takie, że bez zmiany konstrukcji kotła temperatura będzie wysoka (u mnie przy dużej mocy do 250 stopni, przy 50% do 200 - kocioł z początków produkcji podajnikowców).

Tutaj do poczytania.

https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/w-pogoni-za-cieplem-co-ucieka-kominem/

Cytat

Nieskuteczne jest natomiast to, co ludowa mądrość często podpowiada: przymykanie szybra w czopuchu i duszenie kotła. To tak jakby jeździć pomału autem, które dużo pali i myśleć, że w ten sposób się oszczędza. Nic z tego. Temperatura spalin w danym kotle zależy od mocy, z jaką pracuje. Wyższa moc - gorętsze spaliny, bo wymiennik jest jaki jest. Jeśli ograniczyć dawkę powietrza, to spaliny będą chłodniejsze - ale nie dlatego, że kocioł stał się nagle oszczędniejszy, lecz pracuje na niższej mocy. Za tym idzie brudniejsze spalanie czyli zamiast gorących spalin traci się chyba nawet więcej na niezupełnym spalaniu paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał kiedyś, że  Klimosz s3 combi czyli chyba 5 - także tutaj faktycznie chyba za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pomocyklimosz napisał:

Aktualnie moduluje na 45% i spaliny mają 155 stopni....

Sory za cytat inaczej nie moge się odnieść do tej wypowiedzi .

O matko to moje bydle 19kw z rynna stalkotu 15-25 kw przy pełnej mocy mial spaliny koło 210 .  czysty po ogarnieciu jako tako skzp dobijal jak pamiętam do 180 . I to trzeciej klasy kociol . Tu u ciebie to maks bym strzelił 160 i to już po długiej gonitwie na pełnej mocy 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danych technicznych kotła stoi "Temperatura spalin: 120-200 stopni" - także te wartości, które podajesz wydają się w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty ceramiczne są na swoich miejscach ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to teraz wygląda. Powrót trochę obniżony bo puścił akurat zaworem. Z reguły jest koło 50 stopni bez pompy kotłowej.


20211208-201521.jpg

Znalazłem jeszcze dane mojej dmuchawy:
https://www.domer.pl/dmuchawa-do-kotla-wentylator-dm-44-kpp-4567.html

Może jakieś koretky tutaj wprowadzić? Aktualnie maksymalna moc to 45%

Piec chwilę podziałał na 80% i już spaliny maja 215 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy: max 85 W

Raczej maksymalna mocą zjechac do 22 . 

pokaż jakie masz ustawienia powietrza oraz czy jest skala .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym ci tak na poczatek.  Skala pelna 1-100 . Trzeba złapać wstepne widelki dmuchawy i nie potrzebujemy teraz skali . Powietrze min dalbym z 5 a maksymalne chociaż może być za dużo 25 . Bardziej obstawiam że koło 22/23 . Dalej operacje na kaloryczności , gdyby kalorie poszly za bardzo do góry to odjąć mu moc . Czy palnik nie ma przedmuchów ? Bo powiem ci że takie duże bydle jak ta dmuchawa nie powinna się kręcić tak mocno . Obstawiam że tam modulacja to marzenie bardzo odlegle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik po czyszczeniu. Nigdzie przedmuchów nie stwierdziłem. Wykonałem ustawienia które podałeś. Obawiam się tylko, że albo nie będzie chciał dogrzac pieca albo zacznie przesypywac groch. Na wcześniejszych ustawieniach 0 spieków. A grzanie i tak mu długo szło.

Teraz po tych ustawieniach właśnie pracuje w 40% i temperatury spalin mają 95 stopni więc tak jak być powinno wg mnie.

Aha osłona otwarta całkowicie.

Przy 40% modulacju moc wentylatora w tej chwili to 12% i ogień wygląda jakby wgl wiatru nie miał:

https://i.ibb.co/HtRhkhc/20211208-205348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy dmuchawie 65 W mam max 22, kocioł 3 kasy, na pelnej 17KW mocy mam do 170°C. 

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zlapiesz kaloryczność lub moc odpowiednia to palnik / sterowniki będą pracowac w modulacji i to powinny ogarnac ubytki temperatury wody . U ciebie przy jeszcze pogodzie sredniej bo to nie ostra jest zima kociol wskakuje na modulacje 80% . Na pewno tam skopane jest coś na instalacji bo co by się działo jak by spadla temperatura na zewnatrz o 10 stopni . Toż by ci się moc skonczyla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.