Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jockey napisał:

No przecież jest opcja Wyłącz gdy zbędna, pompa kotłowa się wyłączy, gdy żaden obieg nie zgłosi żądania ciepła.

A w której wersji softu ta opcja się pojawiła? Bo w 2.28 jej nie widzę.

A ok, jest od 2.31, ale to nadal testowa wersjia

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robicie przesyp i po tym okazuje się że zapada się wam kopczyk to ruszacie ten parametr?

czy zawsze jest on stały a zmieniacie MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyp najpewniejszy jest po spaleniu np 100 kg , bo te testy z 10 min pracy podajnika sa obarczone sporym błędem ale na pierwsze wprowadzenie są jak najbardziej ok 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manx napisał:

Jeśli robicie przesyp i po tym okazuje się że zapada się wam kopczyk to ruszacie ten parametr?

czy zawsze jest on stały a zmieniacie MJ

Najczęściej to zmieniam kalorie do czasu aż poprawnie wpisze mu potencjał . Taki suchy potencial trwajacy 10 czy tez 20 minut potrafi wiele się różnić od tego jak przekrecisz ze sto kilo . A czasem nie jedna setka musi przejść przez slimak by dobrze ustawic wskazania  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem 100kg i zrobiłem przesyp.

Czasem jest tak że sterownik pokazuje 2kg a w podajniku pusto pod warunkiem że się zasypało cały podajnik bo przy dosypaniu 1worka wskazania są już inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się unikac takiego sypania pelen i do zera . Po prostu raz sypne mu 50 raz przy 20 ze dwa worki i tak mi na 400 kilo wyszla roznica 3 kilogramy :) . Nie da się zrobic tego super hiper idealnie . 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisujem potencjal tak na oczko.Mam wyliczane dla grubosci(tego samego,inego nie možliwe kupič) wegla od, 13,6 do 15,4 i dla zasypu tak jakos regulujem potencjal,co na lopate idze w kosz i nie ma problemu(na palniku,licznik nie wažny),jesli nie zapomniem przy wzruczaniu wegla z srodku,czy z grany kupy wegla przepisac .Dzis chcialem sie pochlubic czystym kotlom i super spalaniem,no wystarczajaco swietowalem i spadl mnie nieznisczalny telefon (nie zrobie juž žadnego zdjecja ) ,nadal jest telefonom :-)...6 lat požyl chinski i kupie taki sam , tylko wpiszem,že jest czysto i kiedy linia pracy przy wiatraniu swietnym jest pokopana-,czuwanie,szybkie grzanie,troche modulacji.I na poprzednych softach nie bylo tak fajnie czysto i ekonomicznie.Spalanie tež jest isto mniejszie, 10-13 Kg dzien.Mialem w poprzednim sezonu i jesenia tak 15-17 minimum przy takim troche grzaniu przed totalnym wylaczaniem kotla.Jak na poczatku bylem krytycznym z powodu braku kalorycznosci,teraz jestem zaskoczony funkcjonaloscja softu nowego.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, manx napisał:

Jeśli robicie przesyp i po tym okazuje się że zapada się wam kopczyk to ruszacie ten parametr?

czy zawsze jest on stały a zmieniacie MJ

wszystko zależy po co ten przesyp robiłeś, i czy policzyłeś prawidłowo, jeśli przy zmianie opału na inny to problem może nie leży w przesypie bo zapadający się kopiec oznacza sporą różnice w naweglaniu, sporo większa niż błąd podczas próby przesypu (no chyba że się gdzieś rypnąłeś w obliczeniach)

odnośnie najnowszej testowej wersji oprogramowania  , jest automatyczna zmiana czasu lato/zima ? albo manualna ?

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus.U mnie tez spalanie się zmniejszyło na tym najnowszym sofcie (nie chodzi tutaj o cieplejsze dni).Lepiej sterownik przechodzi cały proces spalania i może to jest spowodowane niższym spalaniem.Dodam jeszcze że kocioł mam 25 kw ustawiony na 12 kw - jeśli to ma znaczenie.Obserwowałem od początku.W pierwszych dwóch dniach przy tych samych temperaturach spalnie spadło już o 2,5 kg na tym nowym sofcie i tak się już utrzymuje.W kotle faktycznie czyściej niż wcześniej ,ale i tak nie narzekałem.Teraz ustawiam opóżnienie powietrza mam na 35 sek lub 25 sek i nie widzę różnicy.  Nie wiem do końca jak to ustawić i czy np u mnie nie ma być np 70 sek.Działanie tego parametru znam i ogladałem też na filmiku Timela ,ale nie mogę zauważyć różnicy na palenisku.Może ktoś z Was naprowadzi jak to ustawić i co obserwować.Również zdrowych,spokojnych świąt życzy Dolny Śląsk.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pospisz napisał:

 

 

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest mozliwosc ustawienia tak sterownika ze po osiągnieciu temp. w pokoju,sterownik nie wyłączał pompy .c.o tylko ją obnizył np o 5 stopni pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kusyrypin napisał:

witam czy jest mozliwosc ustawienia tak sterownika ze po osiągnieciu temp. w pokoju,sterownik nie wyłączał pompy .c.o tylko ją obnizył np o 5 stopni pozdrawiam

 

Za pomocy dodatkowego termostatu przy pogodowke tak dziala.Przy grzaniu dla pokojowej temp.spada czasom do minimalnej ustawionej.Pompka mam wlaczona stale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 16:34, shaft7 napisał:

jest już oficjalna wersja v2.36 na stronie TIMEL

I poszedł pierwszy w życiu update. Na wszystkich filmach sterownik wydaje jakieś dźwięki podczas aktualizacji. U mnie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się  że  to  może  być  cisza przed burzą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 13:18, darko240973 napisał:

bercus.U mnie tez spalanie się zmniejszyło na tym najnowszym sofcie (nie chodzi tutaj o cieplejsze dni).Lepiej sterownik przechodzi cały proces spalania i może to jest spowodowane niższym spalaniem.Dodam jeszcze że kocioł mam 25 kw ustawiony na 12 kw - jeśli to ma znaczenie.Obserwowałem od początku.W pierwszych dwóch dniach przy tych samych temperaturach spalnie spadło już o 2,5 kg na tym nowym sofcie i tak się już utrzymuje.

Darko240973

O którym sofcie piszesz, 2.36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michaelkw napisał:

Darko240973

O którym sofcie piszesz, 2.36?

Nie 2.36 -tego nie mam jeszcze wgranego.To wersja 2.35a jest.Szału nie ma ale coś tam mniej jest.Też zależy od ustawień na nowym sofcie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 8010 napisał:

Nie boisz się  że  to  może  być  cisza przed burzą  :)

Na pewno znowu będę spędzał czas w piwnicy. Na sofice mi zależało, bo chciałem wyłączyć pompę kotłową jak nic innego nie jest zasilane. A ustawienia to osobny temat, bo teraz praktycznie trzeba zacząć od początku. Dmuchawa po przeskalowaniu pracuje zupełnie inaczej. Wcześniej myślałem że da się to przeliczyć z poprzednich ustawień, ale chyba jednak nie. (chyba że nie będzie się używało skalowania)

Za to teraz szukam pdf-a z instrukcją dla tej wersji.

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dmuchawe zsedlem juž zo starych ustawien 23-58 do podst. 19-50 i 2-92%,opoznienie nadal ok 70s  i kociol o niedzieli nie bylo trzeba czysczyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sume zostaje,resetuj fabryczne nastawenie,licznik nie.Zapisz siebie ustawienia wentyla,palnika,dmuchawe oryentacznie,pompe on/off itp.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.