Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Może i wyskoczyłem , ale prosiłem o rozwinięcie tematu a tu strzał z grubej rury - zapomniał koń jak źrebakiem był - pytanie zawór 4d czy dołączyć pompkę na małym obiegu czyli wej - wyjście z pieca sterownik oczywiście timel, i nie będzie piec przechodził w czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż Nad piecem, instalator mówił że grawitacja załatwi sprawe. Wychodzi na to że nie da rady. Ustawienia sterownika wzorowałem się na Kamilu M palnik nie kopci ładny popiół palnik SV 200 kocioł 19 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pieca do zaworu mam 35m bufor i jest pompa między zaworem a buforem i jeszcze jest pompa między piecem a buforem
Kiedy nie miałem bufora to miałem pompę między piecem a zaworem służył mi jako pompa kotłowa też 35m

Wysłane z mojego X19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nic  nie da przy włączonej ochronie powrotu piec żądaną 55 ochrona 48 nie jestem w stanie pościć na dom 42 stopni, 4 d na 25 - 36 procent, po wyłączeniu ochrony pod,ło bez problemu 42 stopnie, Ale i tak się odstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem moc max ze 100 procent na 80 nic nie dało, wychodzi na że trzeba dołożyć pompę. Jutro jadę po pompkę ściągam kumpla  żeby mi podłączył i dam znac jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pompka nie na wyj-wej kotła, tylko na rurze z 4d do powrotu. Oprócz tego filtr, zawór zwrotny i zawór dławiąco/regulacyjny. Pompa najlepiej z płynną regulacja przepływu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że 10 kw to może być trochę za małe palnik się będzie męczył. Z tego co pamiętam to SV 200 w kole 19 kw montują z zakresem mocy 15- 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Misiu napisał:

Wydaje mi się że to nic  nie da przy włączonej ochronie powrotu piec żądaną 55 ochrona 48 nie jestem w stanie pościć na dom 42 stopni, 4 d na 25 - 36 procent, po wyłączeniu ochrony pod,ło bez problemu 42 stopnie, Ale i tak się odstawia.

Popełniasz błąd jaki popełnia większość, myśląc, że 4D RÓWNOCZEŚNIE zadba o powrót jak i temperaturę na dom.

Do tego potrzebne są odpowiednie średnice, przepływy i najważniejsze - dość wysoka temperatura na kotle. Co najmniej 25 stopni wyższa od tej, którą chcesz puścić w obieg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik ecoenergia 15 25
Ale każdy zrobi jak uważa
Życzę powodzenia
Instalacje sam podłączałem bo nie lubię słuchać głupot i naciągania na kasę za zeczy niepotrzebne

Wysłane z mojego X19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.