Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem rzeczy trzeba nazywać po "imieniu" i wprost i im prościej tym lepiej - tak aby zwykły użytkownik mógł pojąć - skoro jak widać na forum nawet starzy wyjadacze z czasem podawania w trybie pracy automatycznej mają problem.

No ale spoko jak kiedyś zakupię sobie ten ster do testów to najpierw z pomocą doświadczonych użytkowników przetłumaczę sobie te ustawienia i zależności na prostszy język.  

Najważniejsze, że ster się ciągle rozwija i w tym jest jego siła. Jak się przestanie rozwijać to będzie znaczyć, że to koniec. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czp01 napisał:

Programista - chyba sobie "żarciki" porobił z tymi nazwami nie lepiej było w trybie automatycznym nazwać częstotliwość podawania "częstotliwością podawania" a nie czasem podawania. 

Zobavz w encyklopedii co to czas a co częstotliwość. 

Wszystko jest dobrze opisane. Ty wpisujesz czas podawania np 5s w automacie a częstotliwość ster dobiera według potrzeb i zależy ona od kilku czynników.

Następnym razem zanim zwrócisz komuś uwagę to przeczytaj ze zrozumieniem dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają problem ze zrozumieniem bo nie czytają instrukcji nie mówiąc już o czytaniu ze zrozumieniem a jak kilka razy gościowi się tłumaczy jak to jest on dalej nie rozumie i dalej swoje śmiem wątpić że któryś ze starych wijadaczy z forum mam jakikolwiek problem ze zrozumieniem jak daną funkcja działa

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś takie zjawisko  a mianowice temat Czuwanie

Przerwa (minuty) np.20 minut ja u mnie . 

Czyli co 20 minut poda parametry nastawione poniżej ?

8A2662DC-2E62-4024-9E17-D0F5481D3E3B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oprócz wyjścia z czuwania.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyjście z czuwania co to czas jaki będzie wychodził z czuwania co ma w tedy robić went. Podajnik nie zadlugi czas?

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekd napisał:

Podajnik nie zasłudze czas?

Spróbuj może napisać tego posta w sposób bardziej czytelny, proszę...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jak ma działać te Czuwanie bo coś jest u mnie nie tak .

co np. 20 minut ma się uruchomić i podać paliwo 4 sek , czas nadmuchu 15 sek , powietrze 30%, .Czy tak .

bo mni zaraz palnik zgaśnie 

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak.

Wyjście z czuwania to coś innego. Gdy temperatura na kotle w czuwaniu spadnie poniżej zadanej sterownik przejdzie w stan  - START PALNIKA.
W tym trybie działa tylko przedmuch przez czas ustawiany parametrem "WYJŚCIE Z CZUWANIA" w oknie CZUWANIE.
Dmuchawa działa z mocą zdefiniowanych przedmuchów w czuwaniu. Po zakończeniu przedmuchu palnik przechodzi do pracy lub modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmienię czas z 20 minut na 5 minut to co 5 minut się załączy i poda zadane parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak będzie.Dlugosc czasu przerwy i czasu podawania trzeba dobrać indywidualnie do każdego opału bo jeden będzie leżał i pomału się spalał a drugi szybciej czuwanie musisz tak ustawić że jak kocioł wyjdzie z czuwania do modulacji kopczyk nie może być zapadniety

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za nisko żar, albo kaloryczność zawyzona albo źle wyliczony przesyp, bo i powietrze maksymalne za duże chyba, większość na ok 27-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bryan64coll napisał:

Czy któryś z użytkowników okiełznał ustawienia siłownika mieszacza Afriso ARM 343 ProClick tak, aby się nie rozjeżdżał?

Ja jadę na 2.19.

Czas impulsu min. i max. 1.2s. Resztę zostawiłem bez zmian. Od początku aktualizacji spokój. (nie rozjeżdża się)

A jak u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bryan64coll napisał:

Czy któryś z użytkowników okiełznał ustawienia siłownika mieszacza Afriso ARM 343 ProClick tak, aby się nie rozjeżdżał?

Siedzi takie ustrojstwo u mnie w instalacji i nie mogę pojąć w czym problem. Co tz. rozjeżdża się ???

1. pokazuje 45% otwarcia a na zaworze wizualnie widać  3 z ogonkiem.

2. pokazuje 45% otwarcia a temperatura za mieszaczem 35°C

3. nastawiam temp. za mieszaczem np 35°C w połączeniu z pogodówką, a widzę otwarcie 57%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

Co tz. rozjeżdża się ???

1. pokazuje 45% otwarcia a na zaworze wizualnie widać  3 z ogonkiem.

Oldziu śpij spokojnie. (:

Jeśli twoj punkt 1. powtórzy się za tydzień, dwa, wtedy masz wszystko dobrze.

Jeśli za jakiś czas, np. pokaże 45% otwarcia, a wizualnie widać 6 z ogonkiem, lub np. 1 z ogonkiem :) - to jest właśnie "rozjeżdżanie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wiem dlaczego tak się dzieje ale nie potrafię na instalacji z mieszaczem ESBE plus siłownik zajść poniżej 45 stopni walczyłem z tym dwa lata i nic. Po poddaniu się temp. na grzejnikach reguluję za pomocą głowic termostatycznych i dałem sobie spokój. Średnica rur do mieszacza taka sama jak wyjście z kotła tzn. rura 1 cal.  Jeżeli ustawię temp. na sterowniku np. 45 stopni to i tak przebija i jest 50 i więcej. Mam dom 110 metrów może dlatego że jest mały odbiór ciepła i niewielkie zapotrzebowanie, ale najważniejsze jest to że na kotle temperatura ustawiona 60 stopni a powrót 57,58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwracałes może uwagę czy ciepło nie cofa się powrotem już spotkałem się z taką sytuacją skoro siłownik przymyka to nie ma prawa za mieszaczem utrzymywać się temperatura no chyba że sam zawór mieszający jest wadliwy,uszkodzony lub źle zamontowany może dziać się też tak jeśli nie masz zaworu zwrotnego na cwu jak chcesz to daj schemat swojej instalacji na priv.to coś może da się zaradzic

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domelo nie rozumiem trochę,przebija ci temp.za mieszaczem czy na kotle?,nie możesz zejść poniżej 45* za mieszaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czujnik temp na CO masz na pewno na rurze za mieszaczem?

2. Jak zachowuje się przy ręcznym sterowaniu (po odłączeniu siłownika lub przestawieniu w tryb ręczny), np ustawisz 4D na "1" i co? temp zmieni się na mniejszą? ustaw na "0" - przestanie grzać CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domelo27,jakie masz ustawienia mieszacza - tzn.temp.minimalną,temp.maksymalną,wzmocnienie,oraz korektę pogodową ?,te czynniki mają wpływ na to jaką temp.sterownik puszcza na grzejniki,i jeszcze jedno ma wpływ,czy w pomieszczeniach jest osiągnięta temp jaką ustawiłeś,czy nie np.22 stopnie,parametr minimalne otwarcie mieszacza masz dobrze ustawiony?

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.