Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widać, to pierwsze rozpalenie jest, bo startowałeś od temperatury 12 °C na kotle.

Proponuję aby trochę pochodził i dopiero ewentualnie zmieniaj nastawy. Wychłodzona instalacja i kocioł  przy 1 rozruchu zachowuje się inaczej

niż wygrzana.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TomekBrz napisał:

Ten mechanizm działa tylko dla mieszacza z siłownikiem. Nie działa dla kotła.

prawidłowy opis funkcji jest na costerowniki.pl i brzmi:

Być może gdzieś daliśmy przez pomyłkę w opisie "lub kotle".

Więc jest kolejna opcja/możliwość do wdrożenia, nie wszyscy mają siłowniki a możliwość obniżenia temperatury zamiast zatrzymania pompy, jak sądzę, ma sens.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekP zbyt mała kaloryczność lub zbyt duży czas podawania . Sypie ci ten węgiel jak by miało podać na palnik 40kW . I nie istotne jest jaka jest woda w instalacji . Po to jest ten sterownik by pilnował tego i nie sypał za dużo . Kocioł ma osiągnąć swoje 100% i choćby miał pracować z tą mocą  trzy godziny nie ma prawa przesypać bo od tego są ustawienia w sterowniku  . Tym bardziej że już osiągnął zadaną i przeszedł w stan czuwania . Może falować wykresem bo ma ciągły napływ zimnej wody z instalacji i to było by normą i w tym wypadku trzeba czekać . A nie takie sypanie jak pokazałeś  na foto . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amanda napisał:

Więc jest kolejna opcja/możliwość do wdrożenia, nie wszyscy mają siłowniki a możliwość obniżenia temperatury zamiast zatrzymania pompy, jak sądzę, ma sens.

Oczywiście że ma sens,  bardzo liczyłem na ten dodatek w aktualizacji,  myślałem że będzie można jak w miśku  obniżyć zwyczajnie temp.zadaną kotła w wybranych godzinach. 341329407_Zrzutekranu(279).thumb.png.0ce51a1b235f2a5c8e9f5ef094a43fe9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekBrz napisał:

W stosunku do ostatnich wersji testowych, poprawione jest działanie wzrostu modulacji przy szybkim spadku temperatury powrotu.

Teraz parametr WZMOCNIENIE MODULACJI w w oknie CO1->POWRÓT działa bardzo wyraźnie.

Działa bardzo wyraźnie. Temperatura powrotu spadła z 52 do 50 stopni a modulacja wzrosła z 7% (minimalna moc) do 78%.

Modulacja ustawiona na 2.
signal-attachment-2019-03-30-175935.thumb.jpeg.ae7ff1d9bee5fb01b5630e278b0c8638.jpeg

Edytowane przez bryan64coll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgasł mi sterownik czarny ekran brak czerwonej kropki przy guziku włączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, janklos12 napisał:

Oczywiście że ma sens,  bardzo liczyłem na ten dodatek w aktualizacji,  myślałem że będzie można jak w miśku  obniżyć zwyczajnie temp.zadaną kotła w wybranych

To można zrobić z poziomu menu kotła. Masz tam programator czasowy i ustawiane obniżenie temp. kotła. w wybranych dniach/godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcić ppkretło od bezpiecznia

Bezpiecznik wydaje się ok

Wszystko ok brak prądu w gniazdka. Bo już myślałem że sterownik:/

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

@MarekP zbyt mała kaloryczność lub zbyt duży czas podawania .,

Czas podawania w trybie automatycznym nie wpływa na całkowitą ilość podawanego paliwa tylko na częstotliwość podawania.

Gdy zmniejszamy czas podawania, sterownik automatycznie zmniejsza czas przerwy między dawkami i odwrotnie. Jeśli wydłużymy czas podawania, sterownik wydłuży też czas przerwy, tak aby ilość podawanego paliwa odpowiadała wpisanej mocy palnika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey racja mój błąd .  Zapomniałem się o tej zależności . Któryś raz z kolei ;)

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to dużo wyraźniej i lepiej niż w poprzednich wersjach.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz, otóż ustawiając wzmocnienie modulacji (powrotu), na wyższych wartościach ustawień tego parametru, może dojść do takiej sytuacji, że temperatura kotła będzie utrzymywać się cały czas powyżej zadanej, pomimo ciągłej i płynnej modulacji, a po 2 godz. kocioł może się odstawić z uwagi na to, że upłynął ustawiony czas przekroczenia temperatury zadanej.

Parametr trzeba dobrać doświadczalnie do zachowania się swojej instalacji, bo są dość wyraźne różnice reakcji modulacji i samego trzymania zadanej w zależności od wielkości nastawy, Na pewno każdy coś dla siebie dobierze

Brawo TomekBrz 13.gif Wielkie Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj ktoś mi sterownik województwo łódzkie okolice Bełchatowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry przewód (konwerter USB RS 232) i sam to zrobisz, to nic trudnego i trwa tylko chwilkę.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 2.10 czy mogę od razu wgrać najnowszą wersję czy muszę po koleji czyli 2.11 itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz odrazu z najnowszą potem ustawienia fabryczne nie zapomnij gdzieś zapisać aktualnych ustawień bo trzeba będzie je później na nowo wpisać

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam cię @FAFAŁ ale Twoje doradztwo, wnosi tutaj dużo zamieszania. 

Dobrze, że Starzy Wyjadacze, tak jak np. @Jockey, cię pilnują, bo czasami, najpierw piszesz potem myślisz.

- Koledzy, czy ster podłączony do netu, automatycznie przestawia czas, z zimowego na letni itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deafnezz nie masz za co przepraszac . Ciągle mi się ta funkcja zapomina racja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programista - chyba sobie "żarciki" porobił z tymi nazwami nie lepiej było w trybie automatycznym nazwać częstotliwość podawania "częstotliwością podawania" a nie czasem podawania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok.

Częstotliwość podawania (tzw. przerwę) w trybie automatycznym sterownik wylicza na podstawie ustawionej mocy, kaloryczności, potencjału, ewentualnej korekty i czasu podawania. Parametr "czas podawania" określa tylko ile paliwa podane jest w jednej dawce paliwa, a nie co jaki czas zostanie ta dawka paliwa podana. Częstotliwość podawania paliwa w trybie automatycznym jest różna w zależności od wartości modulacji, czyli rozwijanej w danej chwili mocy.

Użytkownik w trybie automatycznym jest zwolniony z zaprzątania sobie głowy częstotliwością podawania paliwa (czyli tzw. przerwą), to robota sterownika. Częstotliwość podawania, czyli inaczej nazywając przerwę podawania, określamy przecież tylko w trybie interwałowym

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.