Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Sajmon mówi dobrze też tak zrobiłem i jest różnica i dużo lepiej jest

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalin zalepi sądzą? Jeśli spalanie jest ok to nie ma opcji aby czujnik zalepiło sadzą. Druga sprawa temp spalin nie jest żadną regułą że temp będzie u jednego taka to i u kogoś innego tak musi być. Np używanie zawirowywaczy powoduje obniżenie temp spalin nawet o 30 st. Druga rzecz wyczyszczony kocioł a nieoczyszczony też będzie spora różnica w temp spalin. W każdym razie wysokie spaliny to niestety straty, i np samo pomieszczenie kotłowni jaka jest temp otoczenia , czy jest czerpania powietrza z zewnątrz i gdzie usytuowana takie rzeczy będą miały wpływ.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tyle ile jest. 80 było przed zmiana

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak licznik spalonego opału pokazuje 0 a jeszcze jest z 5kg w podajniku to muszę śmieszyć potencjał czy zwiększyć? Z góry dziekuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mogę was prosić o jakąś radę dotyczy to kotła szwagierki. Ster oczywiście skzp 02. Dom 200m nie ocieplony. Eko karlik. Czujnik spalin bezpośrednio w czopuchu bez żadnych tulejek. 

Chodzi dokładnie czy da radę zmniejszyć spalanie bo jest wysokie. 

Poniżej fotki 

PART_1548440106535.jpg

PART_1548440124449.jpg

PART_1548440148510.jpg

PART_1548440195650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z 14kg np. na 13,8kg?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym pomiarem spalin to można się doktoryzować, na powierzchni czopucha mam zamocowany wyłącznik bimetaliczny 180C, z podziwu godną dokładnością działa przy 274C, mierzone przez podwójny Pt1000 umiejscowiony w ścianie komina ok. 90cm od środka czopucha (ZawiJan mówił o 8 średnicach czopucha), natomiast do środka czopucha mam włożony 100mm pręt mosiężny fi6mm z zamocowanym na końcu wyłącznikiem bimetalicznym 250C, ten z kolei działa przy dosyć dużych rozrzutach t_spalin, przedział 220-250C. Czyli Pt1000 pokazuje 220C a wyłącznik zadziałał, pewno to wina położenia przesłony przepustnicy która może zmieniać kierunek strugi spalin a wynik pomiaru jest z uśrednionej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych dalsza walka z SPALINAMI do jakiejś minimalnej temp i żeby nie kopcił..Zdjecia do wglądu .Zmienilem moc z22na 23 kw i powietrze z 27/32 na 27/31 i czekam .

81E92EE9-1A06-4E5B-BD0D-44FC03313441.jpeg

62BFF3DF-EB38-4D98-8FE8-B634D833BD89.jpeg

77FBCF7C-9906-477C-9029-1D72B4494400.jpeg

6F5C739A-A8DD-49F4-A95B-25BB86A56820.jpeg

5CC64F98-337E-43FA-AA68-469194C3D48B.jpeg

7D453DD5-EB42-4708-A0FB-5DF0CB57D2AA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbyszko125 napisał:

...temp spalin nie jest żadną regułą że temp będzie u jednego taka to i u kogoś innego tak musi być. Np używanie zawirowywaczy powoduje obniżenie temp spalin..
 

Ja już przestałem się przejmować tymi spalinami, pokazuje co pokazuje...oby tylko ster nie zgłupiał  ;) 

Czujniki zamontowane jak na foto. Ten pierwszy z lewej jest dla Multifun, drugi z SKZP i pokazują to samo. Odkręciłem te dwa motylki, zdjąłem wyczystkę, wsadziłem łapę i ... mógłbym ją tam trzymać nawet godzinę. 

Ile tam jest w rzeczywistości - nie wiem ale chlastać z tego powodu się nie zamierzam ;) .

Najwyższa temp spalin którą zanotowałem to było ok 90C przy "ręcznym" czyszczeniu palnika (dmuchawa 100%) i podawaniu ok 20sek w trakcie... Normalnie, w obecnych temp zewn pokazuje 60-70C zależnie od mocy.

IMG_20190113_134024.jpg

IMG_20190113_134011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marekd 

Ustawienie dmuchawy 27/35 to jak palenie w dwustanie,  jeżeli dmuchawa nie startuje od 1-2% to uszkodzony kondensator,  99.9 % procent ludzi ma dmuchawe od 6-10 % do 25-35% przy dmuchawie 70-80w,  i te twoje ustawianie bez urazy to jest bez sensu.  Sprawdź dmuchawe wpisz prawidłowy potencjał podajnika, kaloryczność z worka, moc pieca /palnika i dopiero coś sensownego z tego wyjdzie.  No i dać parę godzin po zmianach aż to się ustabilizuje. 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd Co Ci przeszkadzają te spaliny? Tyle widocznie potrzeba... Kocioł dokładnie wyczyszczony z osadów? Druga rzecz: podniosłeś moc na 22kW a nadmuch zmniejszasz; czyli zwiekszyles naweglanie palnika a obcinasz tlen zmniejszając nadmuch = kopcenie. 

@shaft7 jeden z kolegów już opisywał, że na podobnej mocowo dmuchawie ma podobny zakres... lub większy od góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aikon91 napisał:

Kupując teraz SKZP 02 będę miał wgrana wersję z widocznymi kg w zasobniku czy to jeszcze jest testowa?

Kupując nowy SKZP-02 dostaniesz wersję 2.10. (ostatnia oficjalna)

Jeśli chcesz mieć 2.19 B, to zadzwoń po zamówieniu -  wgramy przed wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekd napisał:

Zmienilem moc z22na 23 kw i powietrze z 27/32 na 27/31 i czekam .

Co to jest za dmuchawa, że ma tylko 4% regulacji powietrza dla 23 kW w całym zakresie modulacji???

Jeśli jest sprawna, a tylko w takim zakresie da się ją ustawiać dla tej mocy kotła, to ja bym ją od razu wymienił, na taką, która ma jak największy zakres regulacji powietrza.

Przy WPA 07 dla 12kW mam 42% zakresu regulacji powietrza.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.